Skocz do zawartości
chrisxx

[opinia] rejestracja domen w az.pl

Polecane posty

Ja bardzo polecam AZ.pl - zaspałem z płatnością za jedną domenę która została zablokowana. Pani konsultant z AZ.pl pomogła mi załatwić sprawę w ciągu niecałej godziny ponieważ przelew za domenę był wysyłany z 2 banków.

Uaktywniła domenę jeszcze przed zaksięgowaniem jednego z przelewów na koncie praktycznie na słowo (+pdf z inteligo).

 

Ogólnie bardzo miła obsługa. Tam większość Pań pracuje chyba w helpdesku domenowym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio az.pl zablokowało kody AuthInfo zawsze większość domen tam rejestrowałem tylko dla tego, że ceny były takie jak u innych rejestratorów, ale w razie czego można było dokonać wewnętrzengo transferu bez problemu czy w ogóle wytransferować domenę. Właśnie napisałem prośbę o kod ciekawe czy wydadzą bez problemu? Jak sądzicie czy to dla bezpieczeństwa czy będę musiał zapłacić? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

powaznie? o kurna.. daj znac czy dostaniesz. pewnie bedziesz musial wysylac te bzdure pisma poczta :/ do nazwa.pl tyle tego nawysylalem, ze nerwicy mozna bylo dostac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje, ze to kod AuthInfo jest ukrywany tylko w czasie, w ktorym nie mozesz transferowac domeny - nie pamietam dokladnie ale to chyba cos kolo 30 dni po zarejestrowaniu i podobna liczba dni przed wygasnieciem domeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi sie wydaje, ze to kod AuthInfo jest ukrywany tylko w czasie, w ktorym nie mozesz transferowac domeny - nie pamietam dokladnie ale to chyba cos kolo 30 dni po zarejestrowaniu i podobna liczba dni przed wygasnieciem domeny.

Też, ale ja mam go ukryty dla wszystkich domen nawet tych zarejestrowanych wczoraj :) i nie uwzieli się na mój panel bo mam 2 i w obu taka sytuacja :)

 

 

"wysylac te bzdure pisma poczta :/ do nazwa.pl" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też, ale ja mam go ukryty dla wszystkich domen nawet tych zarejestrowanych wczoraj :)

Przeczytales co napisalem? Zakaz obowiazuje tez po rejestracji, zeby nie bylo sytuacji typu: rejestrujesz tu, bo taniej, a nastepnego dnia przenosisz gdzie indziej.

Kod AuthInfo mam widoczny przy domenie, ktora rejestrowalem pol roku temu. Przy tych rejestrowanych w ciagu ostatnich 2 tygodni nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeczytales co napisalem?

 

Wyobraź sobie ,że tak

 

Pierwszy lepszy przykład:

domena utworzona: 2005-12-03T11:37:22.0Z

* authInfo: ******

 

Zawsze rezerwuje w jednym panelu i w ciągu tygodnia przenosze do drugiego. Wiec authinfo zawsze był widoczny od początku.

 

"nie pamietam dokladnie ale to chyba cos kolo 30 dni po zarejestrowaniu"

...to Ci przypomnę = 21dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyobraź sobie ,że tak

To dlaczego pisales o domenach rejestrowanych wczoraj? Przez to inne wrazenie odnioslem :)

 

W kazdym razie, jezeli faktycznie zablokowali kody AuthInfo to stracili zalete przez ktora ich wybralem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

ee nie strasz. authinfo mam wszędzie oprócz domeny kupionej miesiąc temu więc wszystko gra. @p: ja też przeniosłem się do az ze względu na ceny i authinfo. wczesniej wszystko miałem w nazwa.pl gdzie nie dośc, że ceny były duzo wyższe to jeszcze prosbe o authinfo mozna wyslac tylko na papierze (razy xx domen) a potem czekac na polecony z papierami z authinfo (razy xx domen). calosc trwala ponad 2 tygodnie a wypelnianie tych wnioskow doprowadzalo mnie do *****.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wrrr... zdecydowanie odradzam tego rejestratora.

Rejestrowałem domenę bodajże w środę i od razu przelałem odpowiednią kwotę. W czwartek dostałem informację o tym, że doszlo, dostałem dostęp do panelu a poza tym nic. Domena nie jest aktywna. Przyzwyczajony jestem ze współpracy z innymi firmami, że na następny dzień jest wszystko ok więc piszę maila do az ponieważ jest to domena dla klienta i czas mnie goni. Żadnej odpowiedzi więc piszę na inny adres. Dalej żadnej odpowiedzi. Dzwonię, oczywiście nikt nie odbiera. Po 5 dniach udaje mi się dodzwonić w końcu. Wystarczyło podać nazwę domeny i po 10 minutach mi aktywowali.

W końcu jakiś żartowniś zaczął u nich odpisywać na moje maile.

Odpowiedź brzmiała, że nie może odpowiedzieć na mojego maila ponieważ nie podałem danych. W ramach sprostowania dodam, że zawsze pisałem o jaką domenę chodzi a panu po drugiej stronie słuchawki jakoś to wystarczyło, żeby mi ją aktywować.

Kolejne wspaniałe zdanie, które mówi wszystko o ich podejściu do klienta

Odpisujemy w 10 godzin roboczych wiec niemozliwe aby w piatek mineło 10 godzin roboczych poniewaz dzien ma 8 godzin. ( Soboty i niedziele sa u nas wolne )

Po prostu mi ręce opadły jak to czytałem.

Kolejna sprawa, potrzebuję faktury za domenę do rozliczenia. Przepisy polskie mówią, że obowiązkiem jest dostarczyć fakturę w ciągu 7 dni. Mija już 8 dzień od momentu aktywacji i 12 czy 13 od momentu wpłaty.

Dział faktur o dziwo odpisał po jednym dniu od zgłoszenia, że fakturę wysłali wczoraj zwykłym listem i proszą o cierpliwość.

 

Kompletny brak organizacji i kompletna nieudolność na każdym kroku. Takie jest moje zdanie o tym rejestratorze i odradzam go każdemu. Skusiły mnie trochę niższe ceny ale wystarczyło mi pare dni aby się przekonać, że to był błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odradzam az.pl - cieżki miałem z nimi kontakt - szczególnie drogą elektroniczną, choć ofertę rejestracji domen mają bardzo obszerną i atrakcyjną.

 

Polecam za to nazwa.pl jest to moim zdaniem najlepsza firma rejestrująca domeny gwarantująca najwieksze bezpieczeństwo.

Home.pl też jest warte polecenia choć musiałem dzwonić 3 razy w sprawie cesji domeny na innego klienta zanim załatwili sprawę :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ee nie strasz. authinfo mam wszędzie oprócz domeny kupionej miesiąc temu więc wszystko gra. @p: ja też przeniosłem się do az ze względu na ceny i authinfo. wczesniej wszystko miałem w nazwa.pl gdzie nie dośc, że ceny były duzo wyższe to jeszcze prosbe o authinfo mozna wyslac tylko na papierze (razy xx domen) a potem czekac na polecony z papierami z authinfo (razy xx domen). calosc trwala ponad 2 tygodnie a wypelnianie tych wnioskow doprowadzalo mnie do *****.

 

Sprawdź jeszcze raz, teraz kodów nie mam nigdzie, i znalazłem coś czego jak sądze wcześniej nie było:

Kody zostaną wydane w przypadku prawidłowo wypełnionego i opatrzonego stosownymi podpisami i pieczątkami przez abonenta danej domeny wniosku.

W przypadku domen rejestrowanych w promocji kody zostaną wydane po uprzednim uregulowaniu należności w wysokości pomiędzy różnicą promocyjnej ceny rejestracji domeny a ceną przedłużenia domeny wynoszącą odpowiednio:

domena .pl 89zł netto

domena .com.pl 69 zł netto

domeny funkcjonalne 69zł netto

domeny regionalne 25 zł netto

 

Ktoś wie od kiedy istnieje taki zapis w regulaminie?

 

Dzięki temu kończy się powoli moja przygoda z az.pl.

 

Obecnie większość partnerów pobiera opłaty za authinfo, muszę spędzić pare minut na wyborze nowego ;] i wydaje mi się, że długo będę szukał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- jak dla mnie panel do zarzadzania domenami jest o wiele bardziej funkcjonalny i uzyteczny niz w home, nazwa czy futuro.

 

- kontakt z obsluga szybki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obslugiwalem w az.pl kilkaset domen, z uslug korzystalem dosc dlugo (numer partnera mam 3 cyfrowy) i powiem tylko jedno:

 

zlego slowa o nich nie moge powiedziec :P

 

Faktycznie czasami jest problem dodzwonic sie do nich, ale tak naprawde wszystko mozna sobie wyklikac w panelu.

 

Generalnie polecam.

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie wiem jaką procedurę stosują przy zmianie delegacji domen, ale na pewno nie jest to online, co jest teraz standardem u rejestratorów domen (nie mylić z firmami hostingowymi). Nie polecam - nie można z nimi się skontaktować, na odpowiedź e-mail czekałem 6 godzin (wiadomość wysłana o 11, odpowiedź po 17...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wg mnie odpowiedź w przeciągu 6 godzin to nie tak najgorzej (zastrzegają sobie w ciągu 10 godzin)

a jak się komuś bardzo śpieszy... to przecież w godzinach od 8 do 16 może poklikać sobie na CHAT-ie z doradcą...

obsługa bardzo miła - testowałem na sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z tego, co słyszałem, to mejl od az.pl to cud.. a na czacie to mogę sobie pogadać najwyżej z jakąś laseczką, która prezentuje poziom obsługi BOKu TEPSY heh... powtarzam już z innych wątków: AZ to lipa, nie hosting.. co do domen, to nie wiem.. ale po tym, jak miałem okazję przekonać się co to za hosting, domeny tam też nie kupię...

 

a poza tym to po co odkopywać wątki o tym chłamie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam na az.pl 11 domen.

Wszystko bardzo dobrze kupuje wszystkie przez mtransfer i domeny mam w 1-2 minuty już zarejestrowane.

 

Nie miałem żadnych problemów.

 

Napewno nazwa.pl jest lepsza , lecz na jednym koncie można założyć tylko 1 domene w promocji a w az.pl ceny 15+VAT stoją na dobrym poziomie.

I można robić to na jednym koncie.

 

Szkoda ,że trzeba się pierdzielić z tym authinfo bo w nazwa.pl przeniesienia wewenętrzne na inne konto to pare min roboty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś do wewnętrznego transferu były authinfo, od kilku miesięcy są niewidoczne.

Wystarczy napisać email z adresu podanego we whois domeny oraz numer panelu z którego i do którego ma być przeniesiona domena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w az.pl ceny 15+VAT stoją na dobrym poziomie.

Nie wiem gdzie widzisz takie ceny z AZ.pl - 49 netto - to są najtansze domeny u nich poza regionalnymi - no chyba ze ktos rejestruje domene na jeden rok :D - choc nie wiem czy w takim przypadku tez nie trzeba zwracac roznicy....

 

Ktos zna dobrego rejestratora z cenami np. za PL ponizej 100 zł netto? czy .com <40 zł ???

Chodzi mi oczywiscie o normalną cenę - za przedłuzenia z nie o ta sciemę z rejetracją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dhosting.pl ma nawet tanie przedłużenia jeśli ma się u nich hosting...

a co do Az.pl - stanowczo odradzam - po roku korzystania z hostingu (bez komentarza) i domeny przenoszę się do innej firmy! totalna porażka!

a ostatni raz zastałem konsultanta ponad pół roku temu! ale dla sprawdzenia wyszukajcie w Skype'ie az.pl a wyskoczy Wam trochę nazw... podaj napiszcie do kogoś na czacie (na Skype'a, nie czat z konsultantem) i ... odpowiedź będzie błyskawiczna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt hosting kiepski, ale mam u nich 7 domen i wszystko było zawsze dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co może być nie tak w kwestii utrzymania domen?

Jedynie to chyba w przypadku prośby wydania kodów authinfo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale kilka razy pisałem do nich i odpowiedź nadchodziła po godzinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×