Skocz do zawartości
Gość

Dlaczego skasowano to o moderatorach?

Polecane posty

Gość Pokuć

No no, tylko bez Socjalistycznej proszę bo to już było, jak już to Narodowa :P Zgadzam się co do reszty, serwery gier to głównie neksten kshaken i same pierdoły, tematy spoza IT wywalać, malu na ministra bo Roman (G) na Prezydenta :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Usunąć cały dział dotyczący serwerów gier - fatalnie niski poziom dyskusji tam panuje.

 

Dlaczego wielu forumowiczów ma stracić dział ze względu na kilkunastu użytkowników którzy nie uważają na języku polskim ? Trzeba tam wprowadzić rygor że tak powiem ;-), skierować moderatora który by się zajmował tylko tym działem jako że moderatorzy nie mają ochoty tam wchodzić ( w pełni to rozumiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Ten temat idzie w dobrym kierunku, zaczynacie też patrzeć na własne wypowiedzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek: moze poprawe poziomu forum (z ktorym rzeczywiscie od dluzszego czasu bywa roznie) warto zaczac od Twojego podpisu pod avatarem? :( .

 

poprawiłem... Proszę Pana :P

 

Teraz jeżeli my wyrzucamy żale itd. myślę, iż jeżeli chcemy iść dalej to niech same osoby (czyt. moderatorzy) się ujawnią, które spowodowały ten 'bunt'... jeżeli nie to nie...

 

cu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i o co tyle krzyku ... o sygnature ?

bardzo dobrze, więcej ostów .. mam 19'' monitor , rozdzielczość 1280 x 1024 i nie mam zamiaru czytać długich sygnatur

ważna jest TREŚĆ a nie emblematy czy podpisy no litości ...

 

a co do kłótni i tym podobnych rzeczy .. hmm swego czasu na własnym jakże mniej poważnym forum miałem podobną sytuacje

co sugeruję ?

 

po 1. Bartku przestań co chwile pisać że jest dobrze, idzie ku lepszemu itp. wyraź swoje zdanie !

po 2. może warto było by wprowadzić jakieś ustalenia co wolno a co nie wolno moderatorom ( nie publicznie, tam u was, pewnie macie jakieś swoje subforum administracyjne ) i potem wystarczy tego przestrzegać , a jak jest jakaś niestandardowa sytuacja to decydujący głos ma administrator oczywiscie.

po 3. nie wiem jak w IPB ale np. w tak nie lubianym przemie dodawana jest automatycznie wiadomość kto skasował lub edytował temat/post .. może warto to tutaj zastosować ? ( zeby wszystko było jawne )

po 4. skupmy sie na treści forum a nie szukaniu winnych ( mimo że jest tu moim zdaniem sporo takich osób :( )

 

no i tradycyjnie , więcej wyluzowania , dystansu do siebie i innych

 

pozdrawiam.

( choć pewnie jak zwykle moje 3 grosze nikogo nie interesują :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam od siebie.. Jak któryś moderator coś usuwa, zmienia, przenosi, wycina, niech ma odwagę się podpisać.. a nie moderator1 :P

Wtedy będzie wiadomo z kim gadać lub komu prztyczka za nagorliwość. Będzie także widać, który z Was moderatorów cokolwiek robi, wkładając swój czas w rozwój WHT.pl a który tylko jest dla krzesełka, tudzież posadki.

Takiego automatycznego powiadomienia brakuje jak w Przemie. Ale prawda jest taka, że dziennie kilka postów wywalam (do kosza), przenoszę, itp. Kwestia przyzwyczajenia, ale wysyłanie PW do zainteresowanych osób było by bardzo czasochłonne. Tym bardziej jak by się wyrzucało kilkanaście postów z tematu... do kilkunastu osób wysyłać PW? Uważam, że strata czasu... . Tym bardziej, że iPB nie rozpieszcza moderatorów przy wyrzucania kilku(-nastu) postów - trzeba każdy osobno zaznaczać, bo nie ma opcji (usuń/przenieś wszystkie starsze, niż zaznaczony)

A jeśli wyrzuca się kilkanaście postów, to powinno się to w temacie zasygnalizować. Przykład: http://www.webhostingtalk.pl/index.php?s=&...st&p=139797

 

Co do moderator1/2/3 - to był typowy żart. Sytuacyjne, chwilowe poczucie humoru.

Jak komuś będzie lepiej z tym, to ja jestem moderatorem3 :]

 

Ale w innych sytuacjach gdzie edytujemy post podpisujemy się swoim prawdziwym nickiem. Przynajmniej ja takie sytuacje kojarzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski
po 1. Bartku przestań co chwile pisać że jest dobrze, idzie ku lepszemu itp. wyraź swoje zdanie !

Czy ja piszę co chwilę, że jest dobrze? Problem jak zwykle jest bardziej skomplikowany niż to widać i niestety jest już od dawna. Kilka prób już było, ale powoli dochodzimy do pomysłów na rozwiązanie problemu.

Tutaj dodam, że moderatorzy nie są jedynymi winnymi.

 

po 2. może warto było by wprowadzić jakieś ustalenia co wolno a co nie wolno moderatorom ( nie publicznie, tam u was, pewnie macie jakieś swoje subforum administracyjne ) i potem wystarczy tego przestrzegać , a jak jest jakaś niestandardowa sytuacja to decydujący głos ma administrator oczywiscie.

Przez 3 lata forum zawsze takie ustalenia były i są do tej pory. Co najwyżej nie zawsze udaje się aby wszystko było spójne.

po 3. nie wiem jak w IPB ale np. w tak nie lubianym przemie dodawana jest automatycznie wiadomość kto skasował lub edytował temat/post .. może warto to tutaj zastosować ? ( zeby wszystko było jawne )

Na to spojrzę coś takiego było chyba.

 

 

Co do mojego zdania.

 

Sytuacja wygląda od dawna tak samo. Wielu użytkowników czuje się za dobrze na forum i robi jeden wielki Off Topic praktycznie w każdym temacie. Czy temat jest poważny czy nie to robią straszny bałagan.

 

Moderatorzy są ochotnikami i nie mają praktycznie żadnych korzyści wynikających z tego. Większość jest osobami zajętymi, nawet bardzo i robią na tyle ile dajemy wszyscy radę.

 

 

Dobrze wiecie, że nie chodzi o sygnaturkę, to tylko punkt zapalny.

 

Więc nie napiszę, że jest dobrze. Prawda jest taka, że to przez użytkowników (niestety tych stałych) poziom forum spada drastycznie.

 

Ogromna część ma w tym swój interes często bardzo ostentacyjnie to pokazując.

 

Niestety zapominacie o podstawowej zasadzie (nie tylko na forum) - jak nie masz nic wartościowego do powiedzenia to nie mów.

 

Dzisiaj zarzucono mi, że mógłbym przy okazji posprzątać - niestety sprzątam cholernie często. Praktycznie każdy temat nadaje się do sprzątania.

 

Nie jestem w stanie robić tego codziennie, a tym bardziej moderatorzy. Większość tych "akcji moderatorskich" wymaga wielu minut zastanowienia i "jaj" bo za chwilę użytkownicy zasypują moderatora pretensjami.

 

Teraz wyobraźcie sobie co moderatorzy i ja muszę robić aby jakoś to rozwiązać.

 

 

Takie jest moje zdanie na chwilę obecną.

 

 

Dane statystyczne:

- 20 nowych tematów dziennie (niby nic)

- 250 nowych postów dziennie (to już trochę jest) - z czego na moje oko 70% to Off Topic i czat onetu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale Bartku wiesz z czego to wynika ? W pewnym momencie na forum pojawiło się 2-3 użytkowników z nazwijmy to nieciekawym podejściem. Waszym błędem było przymkniecie na to oka ( wiem bo miałem przyjemność być już tutaj obecnym ) ... no i teraz mamy towarzystwo wzajemnej adoracji, przyjaciół którzy zawsze że tak to brzydko powiem liżą się po tyłku... no i oczywiście przyszli też inni którzy pozwalają sobie na to samo bo jakoś nie widać nigdzie ostrzeżeń, upominania czy czegokolwiek.

 

w zasadzie nie widać Was czyli administracji czy moderatorów poza wywalaniem postów do kosza...

a skoro nie widać to ludzie myślą że po prostu można

 

nie jestem zwolennikiem jakichś tam rygorów, banów itp. ale nie przesadzajmy, można upomnieć raz, drugi, trzeci, później ban i do widzenia.

 

a jak już towarzystwo się nauczy że nie ma żartów to i ty i modzi będą mieli mniej roboty :P

 

jak to ktoś mądry powiedział .. trzeba zlikwidowac przyczynę a nie skutki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zróbcie nagle teraz jakiegoś rozdawnictwa moderatorów. Może lepiej przydzielać powoli, w ramach ustawania aktywności poprzednich (każdemu to się z czasem nudzi). Nie dawajcie tylko proszę moderatora np. nvu i nawet się nie zastanawiajcie nad tym.

 

 

Nie głosujcie na Kaczyńskiego bo nic nie zrobił ... Kolego raczej to że bardzo chciałem moda nie było związane z tym że chciałem pobanować wrogów lub coś w tym stylu. Poprostu lubie tą robote i będe się dalej starał, byłem już moderatorem na wielu forach tych małych i tych naprawde dużych. Jak bym zauwazył to dawno nie kłamałem :( z każdego nałogu się wychodzi. Btw. zauważ ile siedze dziennie h na forum.

 

Wracając do tematu, myślę że niektóre osoby powinny odejść od ekipy, np. adamsielorz który ostatnio był 10.10.08 :P.

 

Najlepszymi modami dla mnie są blueman, boss i erctap. Pozostali mają prace no i aż tak często nie bywają. Również zauważyłem że coraz więcej poważnych osób przestało się wypowiadać tak często na forum (dam przykład żebym nie rzucał słów na wiatr, np. hekko).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie NVu ciebie znowu na moderatora nie wstawią ....

Szkoda że nie ma publicznie zrobione który moderator czego dokonał takiego przypisu małego :( to by było widać wśród userów

 

Zresztą co ja za głupoty piszę ... W dziale serwery gier teraz offtop na potęgę się robi .... Brakuje mocnej i twardej ręki moderatora w tej kategori z jakimkolwiek pojęciem o tym :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak bym zauwazył to dawno nie kłamałem :) z każdego nałogu się wychodzi.

 

A ja uważam, że byłbyś dobrym moderatorem. Może czasem palniesz głupotę, próbujesz ściemniać, ale wydaje mi się, że starał byś się, no ale to tylko moje zdanie :P

 

Co do całej sytuacji to moim zdaniem trochę przesadzona. Rzeczywiście, jest kilka osób na forum, które swoim wypowiedziami doprowadzają do białej gorączki, na co zwykle zwracam im zresztą uwagę :(, ale da się to przeżyć. Wystarczy zaostrzyć trochę zasady i ich pilnować w pełni jawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po 3. nie wiem jak w IPB ale np. w tak nie lubianym przemie dodawana jest automatycznie wiadomość kto skasował lub edytował temat/post .. może warto to tutaj zastosować ? ( zeby wszystko było jawne )

 

 

Takiego automatycznego powiadomienia brakuje jak w Przemie.

Jest jest - dla chcącego nic trudnego. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o statystyki ile zrobił każdy mod to w IP można sprawdzać logi każdego moda ile akcji wykonał, takie rachunki były robione co tydzień na innym forum. Wtedy były degradacje i awansy, wiadomo było kto się starał a kto nic nie robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie ma sensu "nas" sprawdzać i stać z siekierą nad nami. Jesteśmy dorosłymi ludźmi, więc myślę, że jak ktoś nie będzie się czuć na siłach to sam odejdzie.

 

Tego typu zbieranie statystyk raz na jakiś czas jest robionych przez Bartka - i to wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Art ..2-3? To może podaj nicki, bo mnie to bardzo ciekawi... mi się wydaje, że nie ma tu żadnych gron i towarzystw "wzajemnej adoracji" (ba, nawet wśród moderatorów).. jak już, to jest ekipa po prostu młodsza, jest średnia i jest starsza.. i jest teraz konflikt jakby "pokoleń"... jest po prostu luźna atmosfera, a to, że Bartosz nie forsuje mroźnego klimatu (na ostro wyrzucanie postów, ostrzeżenia i bany) od samego początku, to spowodowało, że tak się rozlużniło. Wiadomo, że czasem wejdzie jakiś dzieciak pospamować albo "czemu w polsce taki drogi internet? ja mam rozwiązanie" i pisze swoje teorie..

 

co do nvu to już chyba wszystko zostało powiedziane, także nawet nie wracajmy do tej sprawy

 

tylko teraz tak - czy naprawdę warto i trzeba tak na maksa pilnować tego, by ani razu nikt ani mru mru offtopicowo nic nie powiedział? to mamy teraz uważać na każdy post, żadnego kawału sobie nie "strzelić"? a co, moderatorzy, (naj)starsza ekipa może? Widzę czasem sporo tekstów, które są bardziej puste i bardziej offtopicowe niż moje czy kogoś o mniejszej reputacji, a mimo to zostają, bo to napisał ten albo tamten... a inni nie mogą np. napisać jakiejś pułapki językowej, czy coś, bo zaraz jakiś moderator skasuje, a na zapytanie dlaczego - odpisze, że on nie ma czasu i olewa i jak się nie podoba to można napisać do Bartosza? to co to jest?

Oczywiście... jaka jest wizja Bartosza - taka powinna być droga.. ma być ostro i mroźno z katowaniem ludzi, no to niech będzie... rozluźniło się? no rozluźniło... bez sensu jest jednak uogólniać i widzieć w "Nowy użytkownik"-ach jakieś zło totalne... no ale to kwestia wizji...

 

a teraz to co Art napisał i Bartosz trochę też wygląda tak, jakby traktowali nowe fale ludzi jako jakieś zło: "co oni tutaj, wchodzą na nasze podwórko"... to komu ma zależeć na nowych użytkownikach? a że ci nowi nie są wszyscy mega-hiper-adminami-z-super-data-centers, to tak po prostu jest... ludzie sięgają po informację.. i powiedzmy, że wht.pl jest "na poziomie" w porównaniu do webhelpa, to ludzie wolą przyjść tu i poczytać naprawdę do rzeczy rzeczy (heh)... no i potem się mieszają wszyscy ze sobą i taki American Pie z tego powstaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale co ty gadasz ... wydaje mi się że to kompletnie nie ma związku z wiekiem czy z tym kiedy ktoś się zarejestrował.

chodziło mi tylko to że widząc rozluźnienie nowi użytkownicy ( nie wszyscy a może i starzy też ? ) myślą że postępując podobnie są ok, że wszyscy tu to akceptują itd.

 

jak mówiłem, nie lubie jakiegoś strasznego rygoru, czasem można pożartować, czasem i offtop czemu nie, ale to co sie tu dzieje to przesada.. i nie widac żadnych reakcji administracji

 

skoro użytkownicy widza nawet kłótnie moderatorów to nieciekawy tworzy to klimat, nie wspominając ile kto sobie robi z regulaminu.

 

i ostatnie - mowisz że nie ma kółek adoracji ? no nie wydaje mi się.. ale może mi się tak tylko wydaje bo jestem osobą niejako z boku, nikogo tu nie znam, z nikim nie utrzymuje kontaktów..

 

nie wiem, tak luźno myśląc to forum kompletnie nie ma umiaru :)

z jednej strony głupie zajeżdżanie niektórych za brak wiedzy czy inne głupoty, z drugiej akceptacja oszustw

moge nawet podać przykłady ( z jednej strony tyle krzyku o dane firmowe, z drugiej picie piwka z ruselem ),

nvu moderatorem ( mimo że nic do niego nie mam osobiście ) ale no niech mi ktoś wytłumaczy jak można zaakceptować ściemy i jakieś szczeniackie ( jak to brzmi , mam 22 lata :P ) zachowanie i jeszcze " no dawno już nie kłamałem " boże ...

 

brakuje tu zdecydowania i myślę że odpowiedni kierunek powinien wyznaczać administrator.. być takim prawdziwym przywódcą.

a mam wrażenie Bartku że chciałbyś żeby wszystkim było fajnie i ogólnie pokojowo, a tak się niestety nie da :(

 

(takie luźne przemyślenia )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

ten rusel to fakt... do kitu wyszło (że "nic się nie stało")... przyznam, źle zrobiłem wtedy, że siedziałem jak bambus... ale wiesz.. nikogo się nie zna, pierwsze spotkanie.. to trochę spróbuję - przynajmniej ja - się tym usprawiedliwić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy temat... choć już od dawna prosiło się o założenie takowego. Panowie- poziom forum WHT spadł już dawno temu (wielu przedstawicieli świata polskiego webhostingu przestało się tutaj całkowicie udzielać), lecz to co dzieje się tutaj ostatnio sięga już po prostu dna... mulistego w dodatku.

 

Nowi użytkownicy, nowymi użytkownikami... ale zasady, zasadami i jakieś w końcu powinny tutaj przecież Panować. Z powodów osobistych przestałem pojawiać się na tym forum od początków października 2008 (również z powodów remontu mieszkania) i dopiero koło grudnia wróciłem tutaj z dość luźnym postem o montażu umywalki, który ktoś (nie pamiętam już kto) bezmyślnie i niepotrzebnie dodał na wykop (choć dyskusja w temacie była dość przyjemna). Obserwuję sobie od tamtego czasu poczynania niektórych użytkowników na tym forum i drapię się po głowie patrząc na to co się tutaj ostatnio dzieje (czasem wręcz nie mogę uwierzyć, że naprawdę czytam takie a nie inne posty właśnie tutaj).

 

Ponieważ (po długiej przerwie) powróciłem ostatnio do pracy, staram się wdrażać w swojej firmie dawno już planowane rozwiązania (niestety, od października nie udało się wdrożyć ani jednej z planowanych do zrealizowania inwestycji). Jako, że wracam do normalnego trybu pracy, chciałbym powrócić także tu- na forum. Obserwując jednak wszelkiego rodzaju "pyskówki" personalne na tym forum- zaczynam się mocno zastanawiać, czy jest w ogóle jakikolwiek sens, by wypowiadać się w tym miejscu jako przedstawiciel firmy, czy też lepiej usunąć swoją obecną sygnaturkę i wypowiadać się tu tylko i wyłącznie jako osoba prywatna- najlepiej w tematach dotyczących wyboru koloru obudowy nowego PC (bo i tego typu tematy również się tu pojawiały).

 

Panowie... niech ktoś wreszcie rozda bany wszystkim tym dla których kultura osobista jest czymś zupełnie obcym i niezrozumiałym... bo niedługo, wśród tego typu użytkowników zostaną na tym forum już jedynie sam administrator i moderatorzy przyglądający się wszystkiemu bezczynnie z boku, bojąc się przypadkiem wychylić i zareagować. Jeszcze trochę, a zacznę przyjmować zakłady dot. tego kiedy na WHT pojawi się temat pt. "Kto ma dłuższego...?".

 

Cóż... "Życie to sztuka wyboru", więc trzeba się jednak z biegiem czasu zdecydować- albo WHT to forum które kojarzyć się powinno z miejscem do prowadzenia rzeczowych i merytorycznych dyskusji na tematy związane z webhostingiem, albo piaskownica do urządzania sobie publicznych pyskówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z drugiej akceptacja oszustw

moge nawet podać przykłady ( z jednej strony tyle krzyku o dane firmowe, z drugiej picie piwka z ruselem ),

To jest takie wymądrzanie się po fakcie, już widzę jakbyś sam wyprosił rusel'a ze spotkania. Poza tym, skoro osoby poszkodowane przez rusel'a same nie potrafiły nic zrobić (poza krzyczeniem na forum) to dlaczego obecni na spotkaniu mieli zawracać sobie głowę tymi sprawami?

 

Nie rozumiem też jak możesz utożsamiać obecność rusel'a na lokalnym spotkaniu WHT z faktem, że oszustwa są tolerowane na tym forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z jednej strony tyle krzyku o dane firmowe, z drugiej picie piwka z ruselem

Widzę, że sporo mnie tutaj ominęło... ;)

 

To jest takie wymądrzanie się po fakcie, już widzę jakbyś sam wyprosił rusel'a ze spotkania. Poza tym, skoro osoby poszkodowane przez rusel'a same nie potrafiły nic zrobić (poza krzyczeniem na forum) to dlaczego obecni na spotkaniu mieli zawracać sobie głowę tymi sprawami?

Osobiście wolałbym już sam wyjść z takiego spotkania niż siedzieć w towarzystwie ludzi z którymi pokazywać się publicznie nie wypada i wyjść na "bambusa" jak to napisał Sponsi. Gratuluję podejścia do tematu.

 

Nie rozumiem też jak możesz utożsamiać obecność rusel'a na lokalnym spotkaniu WHT z faktem, że oszustwa są tolerowane na tym forum?

Nie było mnie na tym spotkaniu, ale jeśli tak właśnie mają wyglądać lokalne spotkania WHT to ja z góry mogę zadeklarować, że na żadne z nich się nie wybieram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jest takie wymądrzanie się po fakcie, już widzę jakbyś sam wyprosił rusel'a ze spotkania. Poza tym, skoro osoby poszkodowane przez rusel'a same nie potrafiły nic zrobić (poza krzyczeniem na forum) to dlaczego obecni na spotkaniu mieli zawracać sobie głowę tymi sprawami?

 

Nie rozumiem też jak możesz utożsamiać obecność rusel'a na lokalnym spotkaniu WHT z faktem, że oszustwa są tolerowane na tym forum?

 

P, pewnie masz racje, cieżko było by mi kogoś wyprosić czy coś takiego, jestem zbyt ugodowym człowiekiem ...

chodzi o samą zasadę że na tym forum brakuje jakiejkolwiek konsekwencji..

 

z jednej strony wielkie czepianie o cośtam, z drugiej pozwalanie na cośtam.

 

zdecydujcie sie panowie :)

 

i co do poziomu tak ogólnie... jest jaki jest ponieważ większość obecnych userów robi sobie jaja w prawie każdym temacie ;)

 

edit: a jeszcze coś :

Poza tym, skoro osoby poszkodowane przez rusel'a same nie potrafiły nic zrobić

 

no tak, super podejście, P jak i reszta tych nazwijmy to starych wyjadaczy z reguły nie wypowiada się w tego typu tematach,

ja rozumiem że "wy" jesteście poważni, nie chcecie się mieszać w jakieś głupoty, sam tego nie lubie, ale może jak sami użytkownicy zaczęli by zwracać uwagę na innych to sytuacja wyglądała by troszkę inaczej, ale skoro "elita", administracja , moderacja siedzi cicho no to tak to już jest :) tak zupełnie z ciekawości .. odpowiada wam jak jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski
Art ..2-3? To może podaj nicki, bo mnie to bardzo ciekawi... mi się wydaje, że nie ma tu żadnych gron i towarzystw "wzajemnej adoracji" (ba, nawet wśród moderatorów).. jak już, to jest ekipa po prostu młodsza, jest średnia i jest starsza.. i jest teraz konflikt jakby "pokoleń"... jest po prostu luźna atmosfera, a to, że Bartosz nie forsuje mroźnego klimatu (na ostro wyrzucanie postów, ostrzeżenia i bany) od samego początku, to spowodowało, że tak się rozlużniło. Wiadomo, że czasem wejdzie jakiś dzieciak pospamować albo "czemu w polsce taki drogi internet? ja mam rozwiązanie" i pisze swoje teorie..

 

co do nvu to już chyba wszystko zostało powiedziane, także nawet nie wracajmy do tej sprawy

 

tylko teraz tak - czy naprawdę warto i trzeba tak na maksa pilnować tego, by ani razu nikt ani mru mru offtopicowo nic nie powiedział? to mamy teraz uważać na każdy post, żadnego kawału sobie nie "strzelić"? a co, moderatorzy, (naj)starsza ekipa może? Widzę czasem sporo tekstów, które są bardziej puste i bardziej offtopicowe niż moje czy kogoś o mniejszej reputacji, a mimo to zostają, bo to napisał ten albo tamten... a inni nie mogą np. napisać jakiejś pułapki językowej, czy coś, bo zaraz jakiś moderator skasuje, a na zapytanie dlaczego - odpisze, że on nie ma czasu i olewa i jak się nie podoba to można napisać do Bartosza? to co to jest?

Oczywiście... jaka jest wizja Bartosza - taka powinna być droga.. ma być ostro i mroźno z katowaniem ludzi, no to niech będzie... rozluźniło się? no rozluźniło... bez sensu jest jednak uogólniać i widzieć w "Nowy użytkownik"-ach jakieś zło totalne... no ale to kwestia wizji...

 

a teraz to co Art napisał i Bartosz trochę też wygląda tak, jakby traktowali nowe fale ludzi jako jakieś zło: "co oni tutaj, wchodzą na nasze podwórko"... to komu ma zależeć na nowych użytkownikach? a że ci nowi nie są wszyscy mega-hiper-adminami-z-super-data-centers, to tak po prostu jest... ludzie sięgają po informację.. i powiedzmy, że wht.pl jest "na poziomie" w porównaniu do webhelpa, to ludzie wolą przyjść tu i poczytać naprawdę do rzeczy rzeczy (heh)... no i potem się mieszają wszyscy ze sobą i taki American Pie z tego powstaje...

Chyba się nie zrozumieliśmy. Mi nie chodzi o "nowych użytkowników" jako tych "złych", a raczej o użytkowników z postami > 200 jako osoby, które im odpowiadają.

 

Pierwszy lepszy przykład:

http://www.webhostingtalk.pl/index.php?showtopic=16159

 

ale co ty gadasz ... wydaje mi się że to kompletnie nie ma związku z wiekiem czy z tym kiedy ktoś się zarejestrował.

chodziło mi tylko to że widząc rozluźnienie nowi użytkownicy ( nie wszyscy a może i starzy też ? ) myślą że postępując podobnie są ok, że wszyscy tu to akceptują itd.

 

jak mówiłem, nie lubie jakiegoś strasznego rygoru, czasem można pożartować, czasem i offtop czemu nie, ale to co sie tu dzieje to przesada.. i nie widac żadnych reakcji administracji

 

skoro użytkownicy widza nawet kłótnie moderatorów to nieciekawy tworzy to klimat, nie wspominając ile kto sobie robi z regulaminu.

 

i ostatnie - mowisz że nie ma kółek adoracji ? no nie wydaje mi się.. ale może mi się tak tylko wydaje bo jestem osobą niejako z boku, nikogo tu nie znam, z nikim nie utrzymuje kontaktów..

 

nie wiem, tak luźno myśląc to forum kompletnie nie ma umiaru :)

z jednej strony głupie zajeżdżanie niektórych za brak wiedzy czy inne głupoty, z drugiej akceptacja oszustw

moge nawet podać przykłady ( z jednej strony tyle krzyku o dane firmowe, z drugiej picie piwka z ruselem ),

nvu moderatorem ( mimo że nic do niego nie mam osobiście ) ale no niech mi ktoś wytłumaczy jak można zaakceptować ściemy i jakieś szczeniackie ( jak to brzmi , mam 22 lata ;) ) zachowanie i jeszcze " no dawno już nie kłamałem " boże ...

 

brakuje tu zdecydowania i myślę że odpowiedni kierunek powinien wyznaczać administrator.. być takim prawdziwym przywódcą.

a mam wrażenie Bartku że chciałbyś żeby wszystkim było fajnie i ogólnie pokojowo, a tak się niestety nie da :)

 

(takie luźne przemyślenia )

 

Tak, Bartek już taki jest. Stara się dogodzić wszystkim. Niestety to musi się skończyć.

 

 

Bardzo ciekawy temat... choć już od dawna prosiło się o założenie takowego. Panowie- poziom forum WHT spadł już dawno temu (wielu przedstawicieli świata polskiego webhostingu przestało się tutaj całkowicie udzielać), lecz to co dzieje się tutaj ostatnio sięga już po prostu dna... mulistego w dodatku.

 

Nowi użytkownicy, nowymi użytkownikami... ale zasady, zasadami i jakieś w końcu powinny tutaj przecież Panować. Z powodów osobistych przestałem pojawiać się na tym forum od początków października 2008 (również z powodów remontu mieszkania) i dopiero koło grudnia wróciłem tutaj z dość luźnym postem o montażu umywalki, który ktoś (nie pamiętam już kto) bezmyślnie i niepotrzebnie dodał na wykop (choć dyskusja w temacie była dość przyjemna). Obserwuję sobie od tamtego czasu poczynania niektórych użytkowników na tym forum i drapię się po głowie patrząc na to co się tutaj ostatnio dzieje (czasem wręcz nie mogę uwierzyć, że naprawdę czytam takie a nie inne posty właśnie tutaj).

 

Ponieważ (po długiej przerwie) powróciłem ostatnio do pracy, staram się wdrażać w swojej firmie dawno już planowane rozwiązania (niestety, od października nie udało się wdrożyć ani jednej z planowanych do zrealizowania inwestycji). Jako, że wracam do normalnego trybu pracy, chciałbym powrócić także tu- na forum. Obserwując jednak wszelkiego rodzaju "pyskówki" personalne na tym forum- zaczynam się mocno zastanawiać, czy jest w ogóle jakikolwiek sens, by wypowiadać się w tym miejscu jako przedstawiciel firmy, czy też lepiej usunąć swoją obecną sygnaturkę i wypowiadać się tu tylko i wyłącznie jako osoba prywatna- najlepiej w tematach dotyczących wyboru koloru obudowy nowego PC (bo i tego typu tematy również się tu pojawiały).

 

Panowie... niech ktoś wreszcie rozda bany wszystkim tym dla których kultura osobista jest czymś zupełnie obcym i niezrozumiałym... bo niedługo, wśród tego typu użytkowników zostaną na tym forum już jedynie sam administrator i moderatorzy przyglądający się wszystkiemu bezczynnie z boku, bojąc się przypadkiem wychylić i zareagować. Jeszcze trochę, a zacznę przyjmować zakłady dot. tego kiedy na WHT pojawi się temat pt. "Kto ma dłuższego...?".

 

Cóż... "Życie to sztuka wyboru", więc trzeba się jednak z biegiem czasu zdecydować- albo WHT to forum które kojarzyć się powinno z miejscem do prowadzenia rzeczowych i merytorycznych dyskusji na tematy związane z webhostingiem, albo piaskownica do urządzania sobie publicznych pyskówek.

 

No i tutaj przede wszystkim jest moja wina. Macie absolutną rację, niestety obecna sytuacja będzie musiała się skończyć.

 

Powoli klaruje się jakiś konkretny regulamin postępowania przez moderatorów.

 

Plan jest dwu-częściowy

- przywrócenie jakości poprzez pilnowanie zasady "piszemy wartościowe wypowiedzi"

- tworzenie i promowanie nowej, sensownej treści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wreszcie jakieś konkrety wyciągane z postępowania userów i moderatorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tjaaa... czyli ktoś będzie decydował, czy dana wypowiedź jest wartościowa, czy nie? Suuper.. już teraz mamy czasem tego próbki i nie jest z tym dobrze (często moderatorzy kasują, przenoszą, nie komentują, nie zwracają uwagi). I to tak bezmyślnie, na wszystkich podforach? Może warto uczulić moderatorów, że nie każdy post musi być jak brzytwa - czysty, na temat, ostro, porządnie itd.. chyba, że ma tak być? Totalnie sterylnie, bez jajcarstwa i z banami za uśmiechy nawet w Piaskownicy? Baardzo się boję "nowego ładu" jeśli będzie przesadzony.

 

Myślę, że powinno się troszkę przeorganizować działy, żeby było jasno widać które są profi-czyściutko-wartościowe, a na których można sobie "popieprzyć trzy po trzy" - np. ten mega wątek o krzakach.. fajne dysputy, komentarze itd.. grunt, żeby ten "syfik" się nie rozprzestrzeniał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×