Skocz do zawartości
tomsson

start z biznesem hostingwym

Polecane posty

Cześć

 

Chcę kupić dobrego kompa Serwer, podłączyc go światłowodu i świadczyć usługi hostingowe.

co muszę zainstalować na Serwerze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
Cześć

 

Chcę kupić dobrego kompa Serwer, podłączyc go światłowodu i świadczyć usługi hostingowe.

co muszę zainstalować na Serwerze?

 

 

A o jakim budżecie mowa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcę kupić dobrego kompa Serwer, podłączyc go światłowodu i świadczyć usługi hostingowe.

 

a no po pierwsze dowiedziec się co to jest serwer

po drugie, gdzie go będziesz kolokował ( lub jak to napisałeś gdzie go podłączysz do tego światłowodu )

po trzecie założyć firmę

po czwarte najpierw dowiedz się co trzeba zainstalować na serwerze a później zacznij myśleć o biznesie..

 

nie ma sensu myśleć o biznesie bez jakiejkolwiek wiedzy na ten temat ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

A nie taniej i lepiej wyjdzie ci jak kupisz jakiegoś wielkiego dedyka i wtedy będziesz dzielił ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting

kolejny super znawca który chce miec firme hostingową a nic o tym nie wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nie taniej i lepiej wyjdzie ci jak kupisz jakiegoś wielkiego dedyka i wtedy będziesz dzielił ?

 

o to może lepsze rozwiązanie i wtedy rejestruje firmę, tworzę stronę & przeprowadzam akcje marketingową i sprzedaje konta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolejny super znawca który chce miec firme hostingową a nic o tym nie wie.

 

spoko men :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Ej, panowie, człowiek się pyta to zamiast po nim jechać to może byście mu odpowiadali na pytania ale bez prowadzenia za rączkę i bez prowadzenia zań hostingu, sami też niewiele kiedyś umieliście a i dzisiaj nie umiecie, macie pojęcie i ludzi od tego (nie każdy ale jest troche tutaj takich osó:). Powiedz jakim budżetem miesięcznym/ rocznym dysponujesz. Pamiętaj że nie jest to wydatek 100 PLN miesięcznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ale jak odpowiedzieć na tak postawione pytanie ? zwłaszcza że człowiek zaznacza ze chce zakładać firmę...

 

mysql, php, apache ? wystarczy ? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Nie, niech poda ile kasy ma na to, to mu wyliczę (zrobiłem symulator w excelu) ile musi na co wydać, jakie rezerwy i ile musi posiadać klientów żeby wyjść na zero :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Heh, lepiej nie bo mnie wyśmiejecie. Prosty bajer w którym liczy mi jakie mam wydatki roczne/ miesięczne, i ile mam zysku przy 10, 20, 50, 100 klientach, w dodatku jak po 12 miesiącach zyski są mniejsze niż wydałem na serwer to zaznacza komórkę na czerwono. Dopicuję i zarzucę screena :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
budżet 15k

 

 

styknie?

Budżet też ważny o ile nie najważniejszy, ale Ty z tego co widzę nie masz podstawowej wiedzy więc ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

To ci powiem ze za 15 000 PLN coś rozkręcisz ale licz się z tym że sporo wydasz na administratora/ osobe do zarządzania serwerem itd. Na upartego za 5 000 PLN wystartujesz. Jakby co to zapraszam po szczegóły na PW :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakas tam wiedze mam, ale moze jestem w bledzie i moze wydaje mi sie ze zakladanie ludziom kont to taka niewielka filozofia :P

 

www.solostock.pl

www.napusto.pl

 

ciekawi mnie ile wziąłby programista za stworzenie serwisu.

 

paweł_15 czekamy na Twojaq prezentacje pliku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting
jakas tam wiedze mam, ale moze jestem w bledzie i moze wydaje mi sie ze zakladanie ludziom kont to taka niewielka filozofia :P

 

www.solostock.pl

www.napusto.pl

 

ciekawi mnie ile wziąłby programista za stworzenie serwisu.

 

paweł_15 czekamy na Twojaq prezentacje pliku :(

 

Panel bilingowy możesz kupić u mnie za 399 zł brutto. jeżeli chcesz wiedzieć więcej o nim to się zgłoś do mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten to każdemu coś opchnie :P (bez ironii) . AdminPanel.pl jest nawet ok, admin malu123/patrick/lucaspl/bellofront/exa. Serwer nephax.com/livenet.pl/efuturo.pl. Strona hinok.net :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting
ja tez poprszę demo

 

a co myslicie o DirectAdmin ?

 

Pw już leci, DirectAdmin dobry panel, system zarządzania kontami www oraz resellerami tańszy od CPanelu a w sumie szybkość obsługi szybsza i łatwiejsza co nie wyklucza tego że panel jest zły bo jest dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Gdyby nie te limity na domeny w PLESK to bym był w 100% za PLESK, kwestia gustu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć

 

Chcę kupić dobrego kompa Serwer, podłączyc go światłowodu i świadczyć usługi hostingowe.

co muszę zainstalować na Serwerze?

Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie, jeśli poczytasz troszkę na forum o podstawach. Przyda się kosztorys całego przedsięwzięcia, nie będzie to łatwe zadanie.

Zapomnij o serwerze w domu, taka firma jest "spalona" od samego początku. Ponadto jeśli Twój "linux" jest na poziomie instalacji z płyty CD, pomyśl o resellerze i kimś, kto bedzie sie opiekował całością do momentu, aż poznasz podstawy administracji serwera. No i założenie firmy, aby była legalna. To nie jest zabawa na wakacje, jeśli myślisz o tym poważnie, zrób to poważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×