Skocz do zawartości
mr.suchy

Własny hosting

Polecane posty

OVH i hosting jak dla mnie te dwa słowa się wykluczają.

 

Powiedz to "chłopakom" z cal.pl ... Jakoś siedzą tam już kawał czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wystarczy nie dopatrzenie administratora i pumm serwer off xD (pliki, strony p2p).

Dam przykład nieszczęsnego głowy, któremu za to serwerek wyłączyli xD

Posiadasz w 100% wiarygodne źródło czy tylko gdzieś to słyszałeś, przeczytałeś? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mamy 1 serwerek w OVH - żadnych problemów nie robią, a userzy tego serwera niezłe "kffiatki" robią ;)

 

Może inne jest podejście do firm, a inne do "firm" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Branie serwerów pod hosting z OVH jest tak samo "rozsądne" jak brak codziennego backupu :) OVH to korporacja z wszystkimi jej wadami. "Biurokracja i procedury" to ich główne hasło. Póki nic się nie dzieje to jest OK, gorzej jak coś się stanie, a wtedy nic nie załatwisz i utkniesz w martwym punkcie nie mogąc się przebić przez gąszcz procedur. Do tego dla OVH nie jesteś klientem - jesteś petentem. Jak przyjdzie ci interweniować poprzez hotline to przypomnisz sobie moje słowa ;)

 

ps. tak, mam serwery w OVH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OVH = ŻiB, a mam tam trochę tych maszyn własnych i moich klientów.

 

Biznes hostingowy to ciężki kawałek chleba, nie radzę dodatkowo opierać swojej infrastruktury na OVH.

Lepiej jest płacić więcej, zysku mieć mniej, ale za to święty spokój i "nie być traktowanym jak petent".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Branie serwerów pod hosting z OVH jest tak samo "rozsądne" jak brak codziennego backupu :) OVH to korporacja z wszystkimi jej wadami. "Biurokracja i procedury" to ich główne hasło. Póki nic się nie dzieje to jest OK, gorzej jak coś się stanie, a wtedy nic nie załatwisz i utkniesz w martwym punkcie nie mogąc się przebić przez gąszcz procedur. Do tego dla OVH nie jesteś klientem - jesteś petentem. Jak przyjdzie ci interweniować poprzez hotline to przypomnisz sobie moje słowa ;)

 

ps. tak, mam serwery w OVH.

 

ok ok Panowie, nie róbmy siary. podałem tę firmę jako przykład, równie dobrze zamiast niej niech będzie firma X, -jest to firma najlepsza wg. każdego uznania;)

 

no ale co z tym?

 

"Zastanawiałem się też na jaką sprzedaż może liczyć nowa firma, oparta na początku na serwerze X , powiedzmy 1 standardowe konto 10GB 20zl za miech.

Robiąc biznes plan trzeba oszczować popyt. Na ile ufać ifnormacjom od istniejących już firm typu "posiadamy xxxxx zadowolonych użytkowników/kont" ect.

Jak myślicie? może zetknął się ktoś z materiałami które pozwolą oszczować popyt w tej materii ??"

 

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale weźmy pod uwagę normalnych , nie "jeleni" , którzy zaplacą za konto 20zl za 10GB/miech ?

jak myślicie duzo takich byłoby?

 

 

:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale weźmy pod uwagę normalnych , nie "jeleni" , którzy zaplacą za konto 20zl za 10GB/miech ?

jak myślicie duzo takich byłoby? :P

Jeleni może nie ale tzw "pozycjonerzy" stawiający tylko niezoptymalizowane katalogi stron, etc.. jak najtaniej się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeleni może nie ale tzw "pozycjonerzy" stawiający tylko niezoptymalizowane katalogi stron, etc.. jak najtaniej się da.

 

ale idzie utrzymać się prawda?, a tego co widzę nawet taki Masternet istnieje juz od 4 lat :P , w sumie to nie istotne; jelenie, łośie i inne wynalazki, ważne aby kożystali z usług, i terminowo za nie płacili. A biznesmen określający publicznie takim mianem Swoich klientów to szmatławiec a nie biznesmen. Ja bym zrezygnował z usług takiego jegomościa. :P

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A biznesmen określający publicznie takim mianem Swoich klientów to szmatławiec a nie biznesmen. Ja bym zrezygnował z usług takiego jegomościa. :P

 

Ja bym zrezygnował z usług osoby, która na forum pyta jak założyć i prowadzić własną firmę i co gorsze - czy tej osobie się to opłaci i "ile na tym zarobi"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym zrezygnował z usług osoby, która na forum pyta jak założyć i prowadzić własną firmę i co gorsze - czy tej osobie się to opłaci i "ile na tym zarobi"...

 

zgodzę się z Tobą, ale nie do końca, bo cóż takiego dyskwalifikującego w pytaniu o przewidywane przychody ? Nikt tez nie pytał jak załozyć i prowadzić firmę.

Pamiętajcie ,ze czesto jest tak iż właściciel firmy nie musi na wszystkim się DOKŁADNIE znać, wystarczy ze wie o co biega i potrafi nadzorowac i koordynować pracę Swoich pracowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież żaden właściciel firmy nie poda publicznie swoich wyników, liczby klientów itp. Po to robi się biznesplan, żeby mieć odpowiedź, czy jest to opłacalne, przy jakiej liczbie klientów interes wychodzi na zero a przy jakiej pojawiają się zyski. Jeśli ktoś pyta o takie sprawy na forum to albo jest idiotą, albo dzieciakiem, albo szuka naiwnych. Odnośnie samego tematu, to chyba jasne jest, że inaczej wygląda liczba klientów/zysk w firmie gdzie właściciel robi wszystko sam a inaczej gdzie musi zatrudnić fachowców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pamiętajcie ,ze czesto jest tak iż właściciel firmy nie musi na wszystkim się DOKŁADNIE znać, wystarczy ze wie o co biega i potrafi nadzorowac i koordynować pracę Swoich pracowników.

 

Ale Ty się w ogóle nie znasz :P Cały ten wątek jest żałosny, o takie rzeczy raczej nie pyta się na forum, ale jak kto lubi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przecież żaden właściciel firmy nie poda publicznie swoich wyników, liczby klientów itp. Po to robi się biznesplan, żeby mieć odpowiedź, czy jest to opłacalne, przy jakiej liczbie klientów interes wychodzi na zero a przy jakiej pojawiają się zyski. Jeśli ktoś pyta o takie sprawy na forum to albo jest idiotą, albo dzieciakiem, albo szuka naiwnych. Odnośnie samego tematu, to chyba jasne jest, że inaczej wygląda liczba klientów/zysk w firmie gdzie właściciel robi wszystko sam a inaczej gdzie musi zatrudnić fachowców.

 

Oczywiście !!! bingo kolego :P

dlatego napisałem na początku i powtarzałem to jeszcze z raz, a teraz to zrobie drugi raz:

 

jak myślicie na ile prawdziwe są informacje firm hostingowych typu: "posiadamy xxxx zadowolonych klientów/kont" Czy mogą one posłużyć za wiarygodne? czy właściciele dodają dzięki temu Sobie, aby podnieść Swoj "prestige" :P

 

Ale Ty się w ogóle nie znasz :P Cały ten wątek jest żałosny, o takie rzeczy raczej nie pyta się na forum, ale jak kto lubi :P

 

kto pyta nie błądzi. Zerknąłem na Twoj podpis i wszystko jasne. Boisz sie konkurencji.Rozumiem Wasze posty :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kto pyta nie błądzi. Zerknąłem na Twoj podpis i wszystko jasne. Boisz sie konkurencji.Rozumiem Wasze posty :P

 

:P :P :P szkoda komentować, wierz mi, nie jest właścicielem ani hekko.pl ani cal.pl :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:P:P:P szkoda komentować, wierz mi, nie jest właścicielem ani hekko.pl ani cal.pl :P

 

ale siejesz jad na forum, proszę Cie zebyś zamilkł ,skoro nic nie wnosisz do dyskusji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale siejesz jad na forum, proszę Cie zebyś zamilkł ,skoro nic nie wnosisz do dyskusji

 

To nie jad, a walka z ignorancja. Widać na pierwszy rzut oka, że nic na forum nie czytałeś, a tylko zadajesz pytania i liczysz, że po raz kolejny ludzie będą pisać o tym samym. Już w ogóle absurdem jest pisanie, że "ważne aby kożystali z usług, i terminowo za nie płacili.". Pominę błędy ortograficzne, słyszałeś o czymś takim jak obciążenie? Widać nie, pewnie też nie słyszałeś o dobrze działającej usłudze. No nic, powodzenia w robieniu "biznesu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wystarczy nie dopatrzenie administratora i pumm serwer off xD (pliki, strony p2p).

Dam przykład nieszczęsnego głowy, któremu za to serwerek wyłączyli xD

Nie jest już tak, teraz dostajesz na @ info co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie jad, a walka z ignorancja. Widać na pierwszy rzut oka, że nic na forum nie czytałeś, a tylko zadajesz pytania i liczysz, że po raz kolejny ludzie będą pisać o tym samym. Już w ogóle absurdem jest pisanie, że "ważne aby kożystali z usług, i terminowo za nie płacili.". Pominę błędy ortograficzne, słyszałeś o czymś takim jak obciążenie? Widać nie, pewnie też nie słyszałeś o dobrze działającej usłudze. No nic, powodzenia w robieniu "biznesu".

 

tak wiem co to jest bciążenie serwera bo chyba o to obciążenie Ci chodziło?

Ale czy to jest wogóle problem nie do rozwiązania ? z pomocą tego forum napewno nie :P

soryy za orty za granicą człowiekowi język ubożeje i orty wdać się mogą wtrącic sorry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak wiem co to jest bciążenie serwera bo chyba o to obciążenie Ci chodziło?

 

Tak dokładnie o te obciążenie, zresztą nie tylko ja próbuję Ci to uświadomić. Adrian, które obraziłeś stronę wcześniej pisał o tym samym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem jesli chcesz zaczac sie zajmowac takim typem dzialalnosci jak 'sprzedawanie kont' to zacznij od resellera - przy odpowiednim doborze firmy u ktorej kupisz konto reseller bedziesz mial praktycznie bezstresowy start i zobaczysz jak to sie kreci (zdobywanie klientow, sprzedaz kont )

 

majac mala wiedze w zakresie konfiguracji serwerow , oprogramowania , zapewnienia bezpieczenstwa na poziomie systemu - mysle ze to najlepsze rozwiazanie , pieniadze ktore bedziesz musial wydac na dobre konto reseller beda nie wieksze a moim zdaniem nawet beda mniejsze w porownaniu do tego jesli mialbys placic adminowi za wszystko co jest do zrobienia przy dedyku czy vps - przy koncie reseller po prostu o tym 'nie myslisz'

 

...muchos czasu i nerwow zaoszczedzone moim zdaniem na start

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem to samo napisać co mój przedmówca, chyba najlepszym rozwiązaniem będzie reseller. Administrator jest już w cenie, więc w zasadzie pozostają tylko podstawy obsługi panelu kontrolnego. Przyda sie trochę matematyki do liczenia zysków i strat. Nie zaniżaj cen za bardzo, napewno nie spowoduje to ogromnego napływu ludzi na Twój hosting, może jednak spowodowac brak rentowności. Jednak trzeba uważać na koszty, łatwo się przejechać ...

 

No i przygotuj się na długotrwały brak zysków od początku. Zdobać markę, wtedy będzie łatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Adrian poczół się urażony tym co napisałem to przepraszam.Ale wątpie... taki avatar musi mieć odpowiedni charakter :P

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej z reseller'a czy vps'a nie da się opłacić zus-u (nawet tego zniżkowego 300zł na początek). Takie rozwiązanie dobre jest dla kogoś, kto oferuje hosting jako dodatek, np. dla twórcy stron internetowych, który zapewnia w ten sposób kompleksową obsługę. Jeśli ktos chce wyżyć z samego hostingu to tylko porządny dedyk i fachowiec znający się na rzeczy do tego. Ja rozumuję po amatorsku trochę, ale chyba ciężko utrzymać interes nawet ze 100 kont, powiedzmy za 100zł rocznie. Daje to 10000zł, czyli na miesiąc około 800zł. Od tego zus 300zł i zostaje 500zł na serwer i ewentualnie speca. Nie biorę tu pod uwagę kosztu domeny, księgowości itp. Po prostu bez wyłożenia miesięcznie 2tys, lub zaiwestowania większej sumy na pierwszy rok-dwa, nie rozkręci się interesu hostingowego. Oczywiście, mam na myśli poważny interes, a nie sprzedawanie z resellera nolimit made in usa. Jeśli się mylę to może ktos mnie uświadomi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×