Skocz do zawartości
mr.suchy

Własny hosting

Polecane posty

Witam,

 

kilku moich znajomych posiada własne firmy a także strony internetowe (wizytówki). Chciałbym się dowiedziec czy jest sens (w celach zarobkowych moze nie do konca) otwierac swoj hosting. Pobierac oplaty od tych firmy. Czy jest moze oferta ktora umozliwia stopniowy zakup dedyka. Zeby nei placic od poczatku np. 200,00 zł co miesiąc. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko możesz na tym zarobić, to czemu nie.

Jak tylko jesteś w stanie oferować pełny support jak sprzęt padnie, albo będą problemy z serwerem, to czemu nie.

 

 

Tak jakbym ja zadał pytanie "Czy powinienem zjeść małże?"

Dla jednych okropieństwo, dla drugich przysmak. Ale jak we mnie nie wzbudzają obrzydzenia to czemu nie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@BlueMan dzięki za szybka odpowiedz :) jednak z jakiej oferty, firmy powinienem skorzystac. Oraz co wazniejsze co wybrac VPS, dedyk, czy zwykły hosting z dobrymi parametrami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od ilości firm oraz tego jakie obciążenie będą generować.

Oraz ile zamierzają ci płacić... abyś się utrzymał, odprowadzał podatek od własnych przychodów, itp... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Małże w sosie, czy nadziewane?

 

 

bez szczegółowych danych nic nie poradzimy. Szklaną kulę oddałem do naprawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kilku moich znajomych posiada własne firmy a także strony internetowe (wizytówki). Chciałbym się dowiedziec czy jest sens (w celach zarobkowych moze nie do konca) otwierac swoj hosting. Pobierac oplaty od tych firmy. Czy jest moze oferta ktora umozliwia stopniowy zakup dedyka. Zeby nei placic od poczatku np. 200,00 zł co miesiąc. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat.

Na start potrzebujesz resellera.

 

Pomyśl o H9 lub neteasy.pl (masz teraz promocję, na kod promo40 masz 40% zniżki przy płatności rocznej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcesz otwierać firmę hostingową nie mając zielonego pojęcia o tym? Bo tak wynika z Twoich pytań...

 

A Ty od razu wszystko wiedziałeś? Sądząc po Twoich postach na forum chyba nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A Ty od razu wszystko wiedziałeś? Sądząc po Twoich postach na forum chyba nie :)

 

No jasne że nie. Nawet teraz nie wziął bym się za hostowanie stron komukolwiek - za duża odpowiedzialność.

 

Lecz autor tematu sądząc po postach ma takie doświadczenie i wiedzę jak ja 5 miesięcy temu... Czyli praktycznie żadnej.

Mogę się mylić oczywiście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reseller na start - tylko bierz pod uwagę stosunek opłacalnosci - nawet przy odsprzedawaniu kont z resellera trzeba wystawić rachunki, odprowadzić podatki i zapłacić ubezpieczenie :)

 

p.s. JarekMK nie mądrkuj się bo czasem wydaje mi się że masz bana na google :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Nie trzeba mieć wystarczającej wiedzy, wystarczy mieć kasę i ludzi :) Na początek Reseller albo VPS, jak masz dużo pieniędzy to Dedyk...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
Nie trzeba mieć wystarczającej wiedzy, wystarczy mieć kasę i ludzi :P Na początek Reseller albo VPS, jak masz dużo pieniędzy to Dedyk...

 

Nie trzeba mieć wiedzy ?

i tu się mylisz kolego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz głowę do biznesu to nie musisz mieć wiedzy o hostingu. Wystarczą ludzie.

 

Czy skoro nie mam wiedzy o kosmetologi to znaczy że nie mogę mieć salonu piękności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam żadnej osoby która ma firmę i jednocześnie nie ma pojęcie o działalności którą prowadzi... przecież to się wzajemnie wyklucza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli skoro nie jeździłem 10 lat "na TIRze" to nie mogę mieć firmy transportowej?

Lub skoro nie jestem programista to znaczy że nie mogę mieć firmy programistycznej?

 

Według mnie nie trzeba się znać na wszystkim, wystarczy mieć głowę do biznesu, fundusze i zasób ludzki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tam daleki w mojej rodzinie ma zakład dentystyczny.

Nic się na tym nie znał. Jest tylko szefem tam... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Jako właściciel firmy hostingowej nie muszę mieć wiedzy specjalnej, mogę być brzydki, głupi, naiwny wierząc że moi podwładni robią wszystko żebym miał najlepiej JA... Ale do rzeczy. Wystarczy mieć ogólne pojęcie co i jak działa i mieć od tego ludzi którzy są już specami w tym w czym są ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie znam żadnej osoby która ma firmę i jednocześnie nie ma pojęcie o działalności którą prowadzi... przecież to się wzajemnie wyklucza.

 

to musisz pogadać z moim obecnym a zwłaszcza poprzednim szefem xD

mój poprzedni hmm. firma zajmująca się od jakieś 10 lat mniej lub bardziej informatyką, dokładnie od ilu lat robiąca stronki www to nie wiem, w prawdzie mała ale utrzymuje się na rynku.

A jej szef ma problemy z wysłaniem emaila ;]

Ale zna się na handlu a stronki robili informatycy, jemu musiały się po prostu podobać i tyle ;)

 

 

Jako właściciel firmy hostingowej nie muszę mieć wiedzy specjalnej, mogę być brzydki, głupi, naiwny wierząc że moi podwładni robią wszystko żebym miał najlepiej JA... Ale do rzeczy. Wystarczy mieć ogólne pojęcie co i jak działa i mieć od tego ludzi którzy są już specami w tym w czym są ...

 

Dokładnie, 100% racji

 

a co do tematu by nie robić zbytnio oftopa :)

 

Na początek polecam resellera, w razie potrzeb łatwo zwiększyć można parametry a to dość tanie rozwiązanie.

Jeśli klientów przybędzie i będzie to ekonomicznie uzasadnione pomyśleć nad VPSem lub czymś dedykowanym

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, ale masz 200 PLN/mc a za taką kwotę nie wynajmiesz mechanika i kierowcy. Może wynajmiesz VPSa i opłacisz admina, ale to się w Twojej sytuacji raczej nie opłata.

 

To, czego potrzebujesz to konto reseller. Hostingiem zajmuje się firma a Ty otrzymujesz panel, w którym przydzielasz swoim klientów odpowiednie pakiety hostingowe - jesteś szefem, nie musisz się absolutnie na tym znać (panel robi wszystko za ciebie) i jednocześnie masz opiekę od strony technicznej.

 

Zerknij na ofertę HostNine jak podpowiadali poprzednicy: https://www.hostnine.com/reseller-hosting/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednego nie rozumiem... Autor boi się kosztów za serwer dedykowany w okolicach 200 zł/m-c, a chce rejestrować własną działalność? Przecież ZUS będzie kosztował o wiele więcej, niż taki serwer dedykowany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autor pewnie nie wie jakie obowiązki i opłaty go czekają stawiając własny, legalny hosting.

 

Nie opłaca się rejestrować firmy i stawiać hostingu dla kilku stron - wizytówek swoich znajomych. Ile pobierzesz opłaty za rok od nich, 49 zł netto? A jak myślisz poważnie o takiej działalności to najpierw przeleć całe forum i poczytaj o wszystkim, zrób biznes plan i sprawdź czy to ma sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autor pewnie nie wie jakie obowiązki i opłaty go czekają stawiając własny, legalny hosting.

 

Nie opłaca się rejestrować firmy i stawiać hostingu dla kilku stron - wizytówek swoich znajomych. Ile pobierzesz opłaty za rok od nich, 49 zł netto? A jak myślisz poważnie o takiej działalności to najpierw przeleć całe forum i poczytaj o wszystkim, zrób biznes plan i sprawdź czy to ma sens.

 

Dla kilku stron masz rację nie opłaca się, a czy opłaca się wykupić serwer, zatrudnić admina, kupic oprogramowanie, wdrożyć je wystartowac i promować serwis? Nie mowie o założeniu DG bo to oczywistość. Mozna wziąść 40k na to z PUP'u jak ktoś spełnia określone warunki i przedstawi biznes plan.

Już dziś co prawda pytałem na forum o to ale wątek wylądaował w koszu, a tam są dyskusje nic nie wnoszące na forum,z czym się nie zgodzę,aby moje pytanie takie było, potwierdził się jedynie mój domysł o tym,ze konkurencja jest juz dyskryminowana w zalążku ;) więc wtrące tutaj co tam wcześniej pisałem bo pasuje jak ulał tutaj.

Otóż piszecie zrób piznes plan ok. ja robię. A teraz mam pytanie do Was:

Zastanawiałem się też na jaką sprzedaż może liczyć nowa firma, oparta na początku na serwerze http://www.ovh.pl/prywatne/produkty/superplan_mini.xml seria burstable, powiedzmy 1 standardowe konto 10GB 20zl za miech.

Robiąc biznes plan trzeba oszczować popyt. Na ile ufać ifnormacjom od istniejących już firm typu "posiadamy xxxxx zadowolonych użytkowników/kont" ect.

Jak myślicie? może zetknął się ktoś z materiałami które pozwolą oszczować popyt w tej materii ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OVH i hosting jak dla mnie te dwa słowa się wykluczają.

 

to tylko przykład, proszę odnieść się do meritum sprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×