Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Larron

[opinie] az.pl

Polecane posty

Witam,

Bardzo proszę o opinie na temat serwisu www.az.pl i hostingu oferowanego przez nich. Interesuje mnie konto Początek.

Zrobiłem stronkę na której znajduje się troche filmów do ściągnięcia. Dotychczas trzymałem moją poprzednią strone na serwerze boo.pl (www.boo.pl) i całkiem mi odpowiadał ponieważ jest tani a moja strona nie miała za wiele bajerów wizualnych. Gdy wsadziłem tam moją nową stronę to się załamałem, bo transfery są poprostu żenujące (filmy ciągną się z prędkością np. 15kB/s). Jedynie w nocy wygląda to całkiem przyzwoicie (teraz dowlnoad podchodzi mi pod 100kB/s).

Tak więc proszę o opinie jak to wygląda na www.az.pl, bo muszę przyznać, że całkiem atrakcyjnie się reklamują i jestem bliski skuszenia się. Czekam tylko na opinie ekspertów. W szczęgólności interesuje mnie wasza opinia na temat tych łączy,które, jak reklamują, są łączami o najwyższej przepustowości.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AZ.PL tak jak wiekszosc firm hostingowych trzyma swoje serwery za graniacami polski.

Ogolnie zagranica lacza sa bardziej przepustowe i to nie wazne, czy sa to niemcy, francja czy np. holandia. To inny swiat :)

Jesli wybierasz firme hostingowa to przy porownywalnych laczach lepiej sie skoncentrowac na wyborze duzej firmy, z duzym doswiadczeniem na rynku i dobrym supportem (AZ.PL wedlug mnie nalezy do takich firm).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bardzo polecam ze wzgledu na wygodny panel do domen.. co do serwerów to są superstabilne - polecam także OXY którzy korzystają z ich lacz, a uslugi nieco tańsze i zawsze jest cos gratis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja teraz swoje 2 grosze.

Administruję konto mojego klienta, który posiada sklep wykupiony w pakiecie Standard. O koncie mogę powiedzieć tyle, że regularnie wywala błąd z dostępem do bazy SQL. Regularnie kilka razy na tydzień strona i poczta nie jest dostępna. Co do obsługi to mają klienta głęboko w poważaniu. Prośba o dodanie najprostrzego modułu perla nie do załatwienia. Admin odpisuje po kilku dniach na pilne sprawy. Ogólnie stanowczo odradzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa Kornela, że "Regularnie kilka razy na tydzień strona i poczta nie jest dostępna." Obsługa Klienta żadko podnosi telefon a jeśli już to słabo pomocna.

Największy problem jest z pocztą. Totalnie nieudany filtr antyspamowy. Maile przychodzące często giną gdzieś w kosmosie; powyżej 5 MB po prostu nie dochodzą.

Plusy: Szybkie łącza i dość dobry panel administracyjny.

Choć bardzo nie chciałbym fundować sobie fatygi (z przenosinami kont moich klientów), ale zmuszają mnie do rezygnacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano az.pl zrobił mi niespodzianke, po zalogowaniu sie na pocztę dostałem 252 emaile tej samej tereści na temat aktywacji pewnej usługi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×