Skocz do zawartości
kaczy

Instalacja umywalki z paczki

Polecane posty

partykuły (?) przeważnie je właśnie smaruje się klejem czy tam farbą i owija w okół gwinta; >

 

pakuły lub konopie ;-)

 

Smaruje się smarem głównie. Powinno pomóc.

 

edit: sry, nie widziałem jakimś cudem postów kolejnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O pakułach lub teflonie do uszczelniania plastiku to nie słyszałem. Z doświadczenia wiem że silikon nie chwyta - i tak będzie przeciekało. Proponuje sprawdzić jakie obrażenia odniosła uszczelka (damage level) i ich miejsca (damage position) a następnie zastosować środek zaradczy (dociśnij najpierw uszczelkę do pozycji w jakiej się ma znaleźć tak aby nakrętka ją tylko docisnęła, uszczelki są stożkowe i stożek powinien zmieżać w kierunku krućca o większej średnicy).

Jeśli nadal masz problemy wrzuć foto samych uszczelek na rozkręconym syfonie...

Zanim trafisz na stronę główną wykopu problem pewnie zostanie rozwiązany;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Firewall może?

Widzisz, wiem na którym porcie wyciekają mi pakiety, niestety nie bardzo znam regółkę w iptables, aby to zablokować.

 

wlej cos kolorowego do zlewu i zobacz dokladnie gdzie jest przeciek

a nastepnie go skilluj (aluzja do posta z innego topicu :( )

Z tym kolorowym płynem to nie takie głupie nawet :)

 

pakuły lub konopie ;-)

Niestety, ale konopie indyjskie w tym przypadku nie pomogają. Co prawda dzięki nim załącza się ładny, kolorowy wygaszacz 3D, lecz po jego wyłączeniu wszystko wraca do normy. Podobnie jak pakiety miska.deb czy wiaderko.deb tak samo pakiet cannabis.deb jest jedynie obejściem problemu, a nie jego rozwiązaniem. Nie mówiąc już o tym, iż konopii nie ma w oficjalnych repozytoriach, a instalowanie tegoż pakietu z innych źródeł, czy też samodzielna kompilacja, są w Polsce nielegalne.

 

ja nie mam takich problemów, gdyż moje instalacje działają w trybie high avability,

gdy umywalka w łazience się popsuje, w ciągu ułamka sekundy następuje zmiana

w beliq'owych tablicach bgp i tym samym kieruję się do kuchni - polecam to samo! :)

Swoją drogą... to cały ten temat powstał właśnie przez Ciebie, ale kiedy odpisywałem Ci na wczorajsze PW (związane z serwerami, łączami, etc.) coś mnie jednak naszło, aby mój przyziemny wywód wrzucić zamiast na Twoje PW, tutaj na forum publiczne "do piaskownicy" :P

 

W kwestii Twojego domowego BGP, czy masz też zainstalowaną aplikację teleportd która automagicznie przenosi Cię do kuchni kiedy stoisz przy łazienkowej umywalce? ;) No, ale... remont kuchni czeka mnie dopiero po nowym roku :( (chyba, że wygram w lotka).

 

Widzisz, gdybyś zamówił markową umywalkę DELLa to by nie było problemu. Teraz się męcz ze składakiem :D

Widzisz, niewiele brakowało a miałbym coś takiego (różnica ceny nie grała roli, po prostu wygrała praktyczność, tj. szafka w komplecie, oraz możliwość ustawienia mydła na umywalce bez doinstalowywania dodatkowych półeczek, itd.). Tutaj przynajmniej wszystko byłoby ładnie spasowane (umywalka, bateria, syfon) i instalacja całości byłaby równie prosta jak aplikacji w MacOS X.

 

Dzięki wszystkim za nieocenioną pomoc- nie wiem co bym bez Was zrobił ;) Problem w tym, że tutaj nie da się użyć pakietów pakuły.deb czy teflon.deb (tasiemka), gdyż wystąpiłyby po prostu problemy z zależnościami. Stan obecny jest taki: aptitude remove miska, aptitude install wiaderko_po_farbie - udało mi się także zmniejszyć częstotliwość wycieku, przez co proces wiaderkod nie zjada już tyle zasobów systemowych i nie trzeba go killować. Niestety, chyba nie obędzie się bez reinstalacji pakietu syfon.deb i pakietów zależnych, przy czym będzie trzeba zrobić upgrade jednej z uszczelek do nowszej wersji. Jak tylko znów wrócę do tego problemu (mam też inne zajęcia) na pewno opiszę postępy w prowadzonych pracach konserwacyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze uszczelka ktora byla w pakiecie jest w zlej wersji (za twarda) ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Widzisz, niewiele brakowało a miałbym coś takiego

 

;) co to :D

 

:D ogólnie cały temat fajny :D

 

 

.deb .deb .deb......

 

A może przesiąść się na coś RPMowego :D

 

hosting klasy business

Skorzystaj z hydraulika klasy business, bo ci SLA spadnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... no wiecie co! "Używaj Windowsa, przynajmniej nie będziesz miał takich problemów..." Ale podbiłem bo warto ;)

 

A w komentarzach na wykopie tworzy się chyba powoli następny temat Linux vs. Windows :D Rewolucja normalnie :D

 

Szkoda tylko serwerka - ale może forum jednak coś zyska dzięki wykopowi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skoro jesteśmy na wykopie, admin mógłby nam pokazać jak wzrosła liczba odwiedzin na WHT;-)

 

miło będzie zobaczyć na liczbach z WHT digg effect

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu ściągnąłbym znów pakiety źródłowe potem by jakoś poszło lub skorzystał z SSH w celu wrzucenia na serwer(czyt. centrali hydraulików ;) ) pliku readme.txt którego potem będzie można odczytać z serwera za który zapłacisz 100 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

twoja deska sedesowa zrobiła furorę ;) już były pytania czy są takie w wersji na inne dystrybucje oraz OSy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×