Skocz do zawartości
kaczy

Instalacja umywalki z paczki

Polecane posty

Wy tu wszyscy o serwerach, dyskach, macierzach, kolokacji, zamówieniach publicznych ZUS na dyskietki, a ja... ja właśnie mam problem z bardziej przyziemną sprawą jaką jest... zainstalowanie aplikacji "umywalka" na hoście "łazienka".

 

Instalowałem z paczki (własnoręcznie wypakowywałem z kartonu), więc niby wszystko powinno być ok. Zrobiłem aptitute update, aptitude install umywalka, aptitude install syfon i niby wszystko poszło ok i bez problemów, ale po uruchomieniu sypie errorami (czyt. przecieka syfon). :(

 

Próbowałem już nawet aptitute remove uszczelka, oraz aptitude install nowa_lepsza_uszczelka (zrobiłem upgrade do nowszej wersji), a także aptitude install silikon ale... nadal cieknie. Jakieś pomysły? :(

 

Trochę naśmieciłem w systemie, a miejsca na HDD mało (czyt. łazienka nie jest duża) i wcale mnie nie cieszy posiadanie zbędnych pakietów (musiałem zrobić aptitute install miska). Myślicie, że należy zrobić remove wszystkiego i kompilować ze źródeł? Nie wiem co zrobić żeby przestało kapać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Tak kompilacja ze źródeł będzie lepsza :( (proponuję zagotowac wody, zakupić kostkę plastiku i ulepić rurę :()

 

A tak na serio ;)

Może uszczelka nie doszła do końca ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...) Nie wiem co zrobić żeby przestało kapać ;)

Najpierw należy namierzyć źródło wycieku a potem zastanowić się co dalej. Czy to na uszczelce czy na gwincie cieknie, sprawdzić czy w dobrą stronę i dobrą uszczelkę używasz. Jak na gwincie to użyć może taśmy teflonowej.

 

Ja wczoraj podłączałem zmywarkę z przedłużaczami poboru wody i odpływu + dorobienie trójników na wodzie i odpływie i za pierwszym razem miałem dwa przecieki za drugim już jeden za za trzecim gites już. I teraz wiem, że podstawa to dużo taśmy teflonowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

rozpocznij od warstwy fizycznej ;) w górę :(

i daj znać na które warstwie był problem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Radzę użyć dpkg --configure -a lub apt-get -f install.

Sprawdź czy skonfigurowałeś/zainstalowałeś co powinno się znajdować.

Ewentualnie zerknij w logi gdzie dokładnie przecieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewentualnie zerknij w logi gdzie dokładnie przecieka.

 

H@H@ leże ;]

 

Zatrudnij Pr0 Admina i będzie z głowy ;> (czyt. Pana hydraulika ew. 'złotą rączkę' ;>)

 

//edit..

mzone mnie wyprzedził ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten tekst jest boski, naprawdę. Jak czytałem to ze śmiechu nie mogłem Naprawdę nie smieje się z byle czego, ale to jest przebój. Gratulacje pomysłu dla autora postu ... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy w okolicach aplikacji gwint syfonu... nie ma żadnych luk bezpieczeństwa? Może jest jakiś back door, który powoduje ten przeciek?

Bo jak z zewnątrz ich nie widać, to w tym przypadku powinno być OK.

 

Z jaką częstotliwością uciekają ci pakiety (czyt. woda) z systemu?

 

 

BTW.

Instalowałeś środowisko zgodnie z dokumentacją i plikiem readMe.txt dołączonego przez developera? Może w FAQ jest odpowiedź na Twoje błędy kompilacji?

No, ale pewnie czytałeś... a google nic nie mówi nt. tych problemów :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy przed silikonem było build clean - czyli odtłuszczanie ??

Owszem, ale niestety jak widać nie pomogło.

 

Sprawdź czy skonfigurowałeś/zainstalowałeś co powinno się znajdować.

Zainstalowane jest chyba wszystko co powinno być. Były niestety drobne problemy z zależnościami pakietów, lecz dzięki opcji force udało się wszystko zainstalować do końca.

 

Ewentualnie zerknij w logi gdzie dokładnie przecieka.

Dzięki za radę, ale już czytałem logi. W /var/log/umywalka/error.log nie znalazłem niestety nic nowego, a jedynie wpisy typu:

Dec 5 20:29:34 umywalka kapkapd[1159]: mokra_szafka#53

Co prawda po operacji "aptitude install miska" wpisy w error.log ustały, jednak dla mnie jest to jedynie obejście problemu, tymbardziej iż htop pokazuje, że proces "miska" odpalony na prawach użytkownika kaczy, zjada niestety coraz więcej zasobów systemowych. Muszę więc od czasu do czasu ręcznie go killować, żeby nie doszło do zwiechy.

 

Może powinienem się doszukiwać przyczyny w tym iz zainstalowałem wszystko z opcją force, pomimo pewnych problemów z zależnościami (głównie chodziło o niezgodność wersji poszczególnych pakietów). Niestety, w repozytoriach nie było pakietu zestaw_umywalkowy.deb który zawiera w sobie pakiety umywalka, syfon, bateria i każdy z tych pakietów (umywalka.deb, syfon.deb i bateria.deb) musiałem instalować osobno. Upgrade do uszczelka-2.0.deb spowodował, że co prawda syfon udało się już zainstalować w wersji stable i jest ok, lecz problem występuje teraz na innej uszczelce (pakiet w repozytoriach jedynie w wersji rozwojowej). To właśnie tutaj, doinstalowanie pakietu silikon.deb nie pomogło i nie bardzo wiem jak rozwiązać ten problem, bez usuwania wszystkich pakietów i ponownej instalacji wszystkiego od nowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To może zrób screena i nam pokarz? ;)

* foto1 * foto2 (chodzi o połączenie umywalki z metalową rurką- tam na samej górze. Problem w tym, że co innego było w komplecie z umywalką, co innego z baterią umywalkową, a jeszcze co innego z syfonem i to wszystko jest dość mało kompatybilne)

 

* rodzynek <- na koniec (pewnie nie uwierzycie, ale to właśnie narzeczona którą przekonałem do Linuksa, a teraz także do MacOS X'a, uparła się iż "musimy mieć właśnie taką!" ;) ).

 

kaczy może użyj "hydraulik" na "umywalka" ?

Niestety, nie wykupiłem supportu. W karcie gwarancyjnej nie ma więc mowy o żadnym SLA i gwarantowanym czasie reakcji na problem ze strony technika (czyt. hydraulika).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuje na początek przy użyciu rescue CD znaleźć bład ( czyli kawałek po kawałku sprawdzać )

Jeśli nie wstanie i dalej sypie logami nic innego niż reinstall os nie pomoże ... przykro mi

 

 

ostateczność KVMoverIP dla userów i każdy coś wygrzebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytalem sie ;) Ale probowales uzyc tasmy do uszczelnienia ( lub tych takich wlosow nie pamietam jak to sie nazywa ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
( lub tych takich wlosow nie pamietam jak to sie nazywa ;) )

 

partykuły (?) przeważnie je właśnie smaruje się klejem czy tam farbą i owija w okół gwinta; >

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem co zrobić żeby przestało kapać ;)

 

Firewall może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wlej cos kolorowego do zlewu i zobacz dokladnie gdzie jest przeciek

a nastepnie go skilluj (aluzja do posta z innego topicu ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam takich problemów, gdyż moje instalacje działają w trybie high avability,

gdy umywalka w łazience się popsuje, w ciągu ułamka sekundy następuje zmiana

w beliq'owych tablicach bgp i tym samym kieruję się do kuchni - polecam to samo! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... i tak oto poznaliśmy wygląd łazienki kaczego ;) A tak serio napakuj gdzie się da pakuł (czyt. w miejscach gdzie łączenia) albo lepiej taśmy teflonowej (1 PLN'a kosztuje) i musi działać ;) Sam ostatnio miałem remoncik - też ciekło i przeszło :)

 

 

Aha, a sam temat i sposób jego przedstawienia zasługuje na jakiegoś orła, tudież innego ptaka, w formie nagrody - śmiałem się w cichej sypialni sobotnim porankiem przez kilka minut :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

już z 100 raz czytam ten temat. Naprawdę bardzo ciekawy sposób podejścia do sprawy.

Jestem za tym żeby kaczego nominować na nobla wht ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×