Skocz do zawartości

Polecane posty

Czy ktos ma doswiadczenie z serwerami Actina ? Jak wyglada ich bezawaryjnosc i ewentualny serwis ? 

 

Cenowo wydają się rozsądnym rozwiazaniem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ktos ma doswiadczenie z serwerami Actina ? Jak wyglada ich bezawaryjnosc i ewentualny serwis ? 

Cenowo wydają się rozsądnym rozwiazaniem. 

To sa zwykle Intele. Poszukaj sobie u roznych dostawcow - na pewno znajdziesz gdzies taniej. Ktos tu na tym forum byl bodajze nawet od takiej duzej firmy co m.in. Intelem handluje (Asbis czy jakos tak:)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
Czy ktos ma doswiadczenie z serwerami Actina ? Jak wyglada ich bezawaryjnosc i ewentualny serwis ? 

 

Cenowo wydają się rozsądnym rozwiazaniem. 

 

Ja mialem okazje sie pobawic actina solar (files server) super maszynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

ACTINA, ADAX i inne to czysty Intel w połączeniu z dyskami np. Seagate i pamięciami Kingstona.

 

Być może Actina jest bardziej rozpoznawana jako "marka" bo reklamy sa wszechobecne. Natomiast w ASBIS nie płaci się za marketing tylko za czysty towar takiej samej jakości. Zapraszam oferta cały czas jest aktualna.

 

Niedługo dopiszę w temacie to co mam ciekawego do zaoferowania w 2009

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że temat stary, ale akurat szukam dobrej oferty na serwery Actina. Ewentualnie coś podobnego cenowo na płytach Supermicro. Czy można gdzieś dostać je taniej niż na powerserwer.pl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posłałem ci na ptv namiary, jak dokładnie wiesz co chcesz to dostaniesz tanio...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o firmy z Polski obracające sprzętem, chciałbym bardzo mocno poruszyć temat tzw. "elektro" złomu, na swojej scieżce życiowej miałem okazje pracować na terenie RFN w dużej serwerowni, w której pracowało wielu Polaków (stad mielismy porównanie PL/DE) i absolutnie nie twierdze ze jest to zasada, ale prosze mieć TO na UWADZE przy wszelkiej maści zakupach sprzętowych.

 

W wielkim skrócie, sprzęt pochodzący z Polski miał dużo krótszą żywotność aniżeli ten zakupiony za granicą, w szczególności różnice było widać w dyskach twardych. Prawdziwym szokiem byl zakup okablowania fabrycznego i musze przyznać się ze pierwszy raz spotkałem się z taką anomalią, iż kabel może dawać delty na transferze na długości 5 metrów :) jak się później okazało problemem był materiał z którego te kable były wykonane, firma to nie jest żaden krzak, jedna z wiekszych firm w Polsce. Jeśli chodzi o dyski zamawiali akurat wtedy kilkanaście tysięcy sztuk, żeby było śmieszniej dyski pochodziły, że to tak określe. Teoretycznie przynajmniej z jednego rzutu. Dyski z Holandii wytrzymały równe 2 lata ( co jak na tamtejsze warunki użytkowania jest dobrym wynikiem), dyski z Polski losow od 1 miesiąca do 6 miesięcy, wymienione dyski nie wytrzymywły dłużej. Od tego momentu zaczeliśmy się przygladąc ogólnie "pochodzeniu".

 

Nie wiem na ile teza o innej "lini" produkcyjnej może być prawdziwa, ale niewątpliwie sprzęt pochodzący od hurtowników z Polski w tamtym okresie czasu był dużo gorszej jakości. Abstrachuje od tego, że dzisiaj wszystko poleciało, czego przykładem mogą być choćby kontrolery LSI, które zrujnowały świat macierzy dyskowej o czym przekonali się swojego czasy użytkownicy EC, żeby przelać czare goryczy do dzisiaj kontrolery te mają problem z błedami/SMARTEM i często zdarza się ze kontroler woli skapitulować niż oflagować dysk jako zepsuty, co jest poprostu niewyobrażalne z punktu widzenia administratora czy charakterystyki pracy ciągłej.

 

Jeśli serwery ACTINY są składakami na zamówienie z AZJI ( a niewątpliwie są). To jeśli różnica jest taka sama jak pomiędzy supermicro z DE a PL, to wystrzegałbym się jak ognia ich osprzętu bardziej aniżeli współpracy z HP :)

 

 

p.s. jak macie znajomych za granica lub bioracych sprzet z poza PL pogadajcie z nimi, moga miec podobne doswiadczenia

Edytowano przez m0t (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×