Skocz do zawartości
qbek

obecnie najtańsze przedłużenie domen .pl?

Polecane posty

Dla przeciętnego zjadacza chleba, nie ma kompletnie znaczenia czy ktoś sprzedaje domeny jako partner nask, czy jest pośrednikiem takiego partnera. Jeśli firma nie jest krzakiem, a ceny ma przystępne to się u niej kupuje czy przedłuża i tyle.Zresztą, skoro już mowa o autoryzowanych partnerach Nasku, Consulting Service także takowym jest, co tylko potwierdza tezę iż przepłacać po prostu nie warto. ;-)

 

Well, i moved my domains to them within minutes and payed 40PLZ each for the renewal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zarejestrowałem się na forum tylko po to by podzielić się uwagą na temat już wspomnianego w dyskusji OVH

Domeny tam faktycznie tanie, ale czaruja z tymi pakietami złoty, platynowy, diamentowy etc.

Cuda banialuki, dajcie normalnie kupić domenę

Niestety podczas próby zakupu paru domen wystąpił problem z autoryzacją nr telefonu komórkowego

(pierwszy raz się z tym spotykam) - nie chciało przyjąć

piszę do supportu w sprawie handlowej - zero odpowiedzi

Słyszałem już że kontakt jest słaby, tyle że po opłacie

Teraz przeszli samych siebie, olali mnie już przed dokonaniem transakcji

Ogólnie słyszy się że serwery raczej dobrze chodzą ...tylko ten kontakt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie myślą że jak mają jedną z najtańszych ofert na rynku to mogą się panoszyć ;)

...i tak będziemy u nich kupować

A czas leci... unikalne domeny wpisane w ich system zakupu, a ja czekam na kontakt, wróżka wie jaki już czas

Może jakiś ch..j z nich właśnie rejestruje moje domeny na siebie ;)

Nie oszukujmy się rekordy domen wpisywanych w "szukaj domeny" są przez każdego skwapliwie przeglądane

w poszukiwaniu rodzynka, z rejestracją którego ktoś się ociąga

dało się o tym poczytać na forach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy najtańsze przedłużenia domen są w ppd.pl - nie zarabiają oni na tym ani złotówki, klient płaci tyle ile oni muszą odprowadzić do NASK. PPD nastawili się na zyski z giełdy domen, którą też prowadzą, a dzięki tanim przedłużeniom chcą przyciągnąc nowych klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy najtańsze przedłużenia domen są w ppd.pl - nie zarabiają oni na tym ani złotówki, klient płaci tyle ile oni muszą odprowadzić do NASK. PPD nastawili się na zyski z giełdy domen, którą też prowadzą, a dzięki tanim przedłużeniom chcą przyciągnąc nowych klientów.

Zapomniałeś dodać, że tylko w "hurcie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Domena w NASK kosztuje ~10zł, nie? W takim razie, gdy ktoś kupuje domenę np w Home.pl za 1zł, czy tam innym az-ie za 0zł i taki klient nie zdecyduje się jej przedłużyć na kolejny rok - koszty ponosi w tym wypadku np home z własnej kieszeni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie, bo wtedy zezwalasz im na powielanie Twoich danych osobowych - a za to mają więcej niż 10zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie domen za 0 zł to w pierwszym roku są za zero ale w drugim już o wiele więcej:) Nie czytałem umów ale słyszałem, że umowa podpisywana jest na 2 lata (oczywiście nikt o tym nie powie) wiadomo z jakich względów. Czyli wychodzą i tak na swoje...

 

Chyba najbardziej konkurencyjną ofertę ma Masternet (informację zasięgnięte ze strony RK - najtańsze przedłużenie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale wydaje się, że chyba zarabia mzone netto ciut więcej, ale dolicza tylko 20% VAT, podczas gdy działający w Polsce 23%. Mogę się mylić, bo nie znam dokładnie metod rozliczania VATu.

 

Da się taniej, jeśli się jest gigantem jak OVH, im wystarcza kilkadziesiąt groszy netto rocznie zysku na domenie (49,99 brutto). Mniejsze podmioty muszą sobie doliczyć przynajmniej te 5 zł do tego co pobiera NASK. I tyle właśnie mają najtańsi (45zł netto) poza OVH. Chyba nieprędko ktokolwiek się zdecyduje na mniej niż 5 zł narzutu (dla klientów indywidualnych, nie mówię o hurtowych jak np. cennik w HRD).

 

Aby dopisać do tematu - Forpsi / AlphaNet też ma 45netto / 55,35 brutto.

 

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 


Zastanawiam się kiedy nazwa.pl zdecyduje się na obniżenie cen przedłużenia domeny. Bo obecna cena 122zł jest jedną z najwyższych oferowanych przez polskie firmy.

 

bo po co mają sprzedać 10 domen po 55zł i zarobić na każdej po 5zł jak mogą sprzedać jedną i zarobić na tym 70?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No... tego kroku nikt nie przebije (chyba). ; D

Jednorazowe promocyjne odnowienie domeny za 49,20 brutto (czyli po kosztach odprowadzanych do NASKu) po transferze do domeny.allegro.pl (nowy twór powstały przy współpracy Allegro i AZ) lub też i do samego AZ.pl, potem wyniesienie się z powrotem gdzie indziej (bo standardowa cena to 121,77). Zastrzegają sobie prawo do ukrócenia promocji, jak ktoś tak zechce zrobić z ponad 10-cioma domenami.

 

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko komu chce się komplikować życie z tym przenoszeniem dla kilku złotych oszczędności?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko komu chce się komplikować życie z tym przenoszeniem dla kilku złotych oszczędności?...

 

Tym, którzy mają tych domen przykładowo setki :)

 

Ciekawy fakt w AZ można uzyskać cenę odnowienia 42 zł netto ... jak się odnawia hurtowo ponad 5 tyś domen :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taniej niż w OVH nikt ci nie zaoferuje, jednak lepiej zapłacić troszkę więcej, aby ominąć biurokrację np przy przenoszeniu domeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taniej niż w OVH nikt ci nie zaoferuje, jednak lepiej zapłacić troszkę więcej, aby ominąć biurokrację np przy przenoszeniu domeny.

 

U nas w https://gnum.pl taniej niż w ovh bo tylko 40.37 netto i również kompletnie omijasz biurokracje.

Edytowano przez gnum.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×