Skocz do zawartości
qbek

obecnie najtańsze przedłużenie domen .pl?

Polecane posty

Witam,

gdzie obecnie przedłużenie domen .pl jest najtańsze?

czy jest gdzieś może dostępne jakieś w miarę aktualne zestawienie cen różnych rejestratorów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pchaj się lepiej w stronę 'małej' firmy typu: masternet (polecam 100% jeżeli chodzi o domeny ;>) Szybsze i bardziej rzeczowe odpowiedzi niż masówka typu: ovh.pl

 

 

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hm... widzę ze odnowienia w żadnej z wyżej wymienionych firm nie są tańsze niż 79,30zł

a ze pomysł niezbyt wielki, robiony w formie zabawy i pewności nie ma czy przetrwa

stawiałbym raczej na firmy które umożliwią mi rejestracje domeny za grosze,

a później przedłużenie w tej normalniej cenie ~80zł (czy to możliwe? ;-) )

co nieco dobrego słyszałem jeszcze o forpsi.pl

podsumowując

ovh.pl - 12,20/80,52zł

masternet.pl - 14,64zł/79,30zł

forpsi.pl - 18,30zł/79,30zł

az.pl i nazwa.pl mają domeny za grosze na start jednak później odbijają to sobie biorąc powyżej 120zł za przedłużenie

 

czy moglibyście powiedzieć gdzie ewentualnie dostałbym na wspomnianych wyżej warunkach domeny net/org/info?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@qbek rejestrując domenę .pl w cenie 12zł netto, 10zł netto idzie do NASK'u.

Odnawiając domenę .pl w cenie 65zł netto, 60zł netto idzie do NASK'u

 

Więc zdecyduj czy chcesz rejestrować domenę za 1zł a potem odnawiać ją za ~100zł czy rejestrować po cenie standardowej 12zł i odnowić za 65zł

 

Ceny domen globalnych uzależnione są w dużym stopniu od kursów dolara.

 

Nie patrz tylko na cenę tylko również na:

- poszczególni rejestratorzy przy zmianie danych Abonenta wymagają przesłania dokumentów tradycyjną pocztą innym wystarczy fax lub jako skan emailem.

- czy rejestrator oferuje serwer DNS w celu delegacji wpisów np poczty na inny host, strona na inny host, subdomeny na inny host, etc

- czy rejestrator dodaje darmowe konto email w tej domenie

- etc...

 

To już wszystko zależy czego dany Klient potrzebuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rejestrując domenę .pl w cenie 12zł netto, 10zł netto idzie do NASK'u.

Odnawiając domenę .pl w cenie 65zł netto, 60zł netto idzie do NASK'u

Dzięki, nie wiedziałem że NASK pobiera aż tak dużo

Teraz faktycznie jasne jest że cena takiej domeny nie może być niższa u pośrednika

 

Ceny domen globalnych uzależnione są w dużym stopniu od kursów dolara.

Nie patrz tylko na cenę tylko również na:

- poszczególni rejestratorzy przy zmianie danych Abonenta wymagają przesłania dokumentów tradycyjną pocztą innym wystarczy fax lub jako skan emailem.

...

- etc...

To już wszystko zależy czego dany Klient potrzebuje.

hm... szczerze mówiąc zarejestrowałem już parę domen ale zazwyczaj swoje dane mogłem zmieniać bez użycia poczty tradycyjnej

 

Ok, więc zależy mi tylko na tym by tanio nabyć domenę i nie musieć jej przedłużać u tego samego dostawcy po roku

(chyba że firma zaoferuje i zagwarantuje mi tanie przedłużenie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok, więc zależy mi tylko na tym by tanio nabyć domenę i nie musieć jej przedłużać u tego samego dostawcy po roku

Jeżeli na pewno nie będziesz odnawiał domeny po roku to home.pl az.pl za ~1zł

Jeżeli jednak możliwe iż będziesz ją odnawiał po roku to wydaj już te ~15zł gdyż odnawiając domenę i tak wydasz mniej niż kupując w promocji.

(chyba że firma zaoferuje i zagwarantuje mi tanie przedłużenie)
Raczej każda firma ma zapis typu "cena odnowienia obowiązuje w chwili odnowienia danej domeny" więc nie licz na takie gwarancję gdyż ceny domen ustalają główni Registrarzy (w PL - NASK).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy w takim razie gdzieś dostanę tą .info taniej niż w ovh.pl - 4.87/24.39?

 

okej, dzięki wszystkim za informacje, chyba jednak zdecyduje się na .info ;-)

tak czy siak uciekam do odpowiedniego tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od ~10 marca +15% :)

To przez tą zmianę właścicieli zapewne?coś tam czytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmiana właściciela zmianą właściciela a podwyżka spowodowana VATem i przenosinami na Cypr z USA :)

 

No to właśnie z tym to się wiąże co pisałem. Bo nowi właściciele to jakaś firma z Cypru:P

 

sory za offtopa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się kiedy nazwa.pl zdecyduje się na obniżenie cen przedłużenia domeny. Bo obecna cena 122zł jest jedną z najwyższych oferowanych przez polskie firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to właśnie z tym to się wiąże co pisałem. Bo nowi właściciele to jakaś firma z Cypru:P

Mylisz się :) To, że Cypr to nie kwestia że to firma "z" Cypru w rozumieniu pochodzenia właścicieli. Firma może i z Cypru ale nie sądzisz, że nazwa "Michau Enterprises Ltd." coś polsko się kojarzy? :) Wiadomo, mniejsze podatki itp. Tak samo przecież mieli to na początku w USA z racji niskich kosztów prowadzenia takiej spółki. Widocznie cwaniaki rozgryźli jak na Cyprze jeszcze lepiej można zarobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
Mylisz się :) To, że Cypr to nie kwestia że to firma "z" Cypru w rozumieniu pochodzenia właścicieli. Firma może i z Cypru ale nie sądzisz, że nazwa "Michau Enterprises Ltd." coś polsko się kojarzy? :) Wiadomo, mniejsze podatki itp. Tak samo przecież mieli to na początku w USA z racji niskich kosztów prowadzenia takiej spółki. Widocznie cwaniaki rozgryźli jak na Cyprze jeszcze lepiej można zarobić :)

 

Bardzo ciekawe podejście od strony zarządzania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no niestety nazwa.pl leci w kulki, ale cóż trzeba opłacać tam kilkanaście domen rocznie :P-_-

Niedługo będę przenosić domeny prawdopodobnie do PPD.pl teraz mają gorący marzec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no niestety nazwa.pl leci w kulki

Ja też posiadam kilka domen w nazwie i też coraz bardziej zastanawiam się nad zmianą rejestratora. A może napiszemy jakiś zbiorową prośbę do netArt w sprawie obniżenia cen odnowy domen?

A tak swoją drogą nie słyszałem o PPD.pl Czy to nie jakaś lipa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może napiszemy jakiś zbiorową prośbę do netArt w sprawie obniżenia cen odnowy domen?

 

A z jakiego powodu mają wam obniżyć ceny odnowień?

Skoro do tej pory sami tego nie zrobili, to i petycja nie pomoże...

Po prostu chcą troszkę zarobić i tyle. Normalna sprawa dla większości firm.

A jak komuś się u nich nie podoba, to niech się przeniesie gdzieś indziej.

Tam, gdzie oferują domeny po kosztach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się wstrzymacie, to możecie spodziewać się stosunkowo dużej rewolucji w cal.pl ;) No, ale czas pokaże... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się kiedy nazwa.pl zdecyduje się na obniżenie cen przedłużenia domeny. Bo obecna cena 122zł jest jedną z najwyższych oferowanych przez polskie firmy.
Nie dałbym tyle za przedłużenie domeny, skoro mogę zapłacić połowę tego (patrz masternet.pl - 54,90 brutto / 45,00 netto). PPD.pl czy dropped także mają drożej, więc po prostu nie ma sensu przepłacać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam PPD.pl, jest to twór serwisu złapane.pl i jest akredytowanym partnerem NASK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam PPD.pl, jest to twór serwisu złapane.pl i jest akredytowanym partnerem NASK.
Dla przeciętnego zjadacza chleba, nie ma kompletnie znaczenia czy ktoś sprzedaje domeny jako partner nask, czy jest pośrednikiem takiego partnera. Jeśli firma nie jest krzakiem, a ceny ma przystępne to się u niej kupuje czy przedłuża i tyle.Zresztą, skoro już mowa o autoryzowanych partnerach Nasku, Consulting Service także takowym jest, co tylko potwierdza tezę iż przepłacać po prostu nie warto. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mylisz się ;) To, że Cypr to nie kwestia że to firma "z" Cypru w rozumieniu pochodzenia właścicieli. Firma może i z Cypru ale nie sądzisz, że nazwa "Michau Enterprises Ltd." coś polsko się kojarzy? :) Wiadomo, mniejsze podatki itp. Tak samo przecież mieli to na początku w USA z racji niskich kosztów prowadzenia takiej spółki. Widocznie cwaniaki rozgryźli jak na Cyprze jeszcze lepiej można zarobić :)
Na Cyprze odprowadzasz jeno 10% podatku ;-) Generalnie jest tam dość przyjemnie podatkowo.. Podobnie jest na Malcie ;-) Na Giblartarze w ogóle nie odprowadzasz podatku, jeśli nie jesteś rezydentem ;-) a w Anguilli podatku nie ma wcale, bez względu na statut rezydentury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×