Skocz do zawartości
kuszo

Serwer dla KuszoTV.pl

Polecane posty

Obstawiam, zla optymalizacje serwisu.

 

Przy wejsciu na glowna wykonywane jest 6 lub 9 zapytan (a 12 lub 9 buforowane), a strona z lista transmisji to mistrzostwo:

<!--Total queries=230; total cached=225-->:(

Mimo, ze wszystko cachowane to mozna by wkomponowac mniej zapytan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To najdroższy z rodziny Kimsufi, jak już powiedział Malas, czyli Intel Quad Q6600, 4x 2.40+ GHz, 8 GB RAM, a strona i tak pada przy około 700 online. Uważacie, że to problem konfiguracji i ten serwer jest w stanie podołać 5 tys. online? Pragnę podkreślić, że potrzebuje czegoś do około 4-6 tys. online i kilkudziesięciu tysięcy unikalnych wizyt na dobę, a obecnie ten serwer pada przy 700, więc czy aby na pewno to wina złej konfiguracji?

 

I jeszcze do tego co napisał kolega jurdziol to rozumiem, że to "mistrzostwo" to ironia:D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[edit]

Nie mogę się doszukać w strony z takim wynikiem:

<!--Total queries=230; total cached=225-->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo o strone z lista transmisji (http://www.kuszotv.pl/index.php?id=trans), dzis jest ich malo a wczoraj bylo znacznie wiecej. Liczba zapytan jest zalezna od liczby spotkan, podejrzewam ze w petli sa robione zapytania do pobrania listy transmisji do danego meczu.

 

Daje glowe, ze wiekszosc osob i tak nie sprawdza transmisji wiekszosci spotkan przy wejsciu na strone, wiec ta lista moze sie pobierac dopiero po kliknieciu przez uzytkownika (AJAX). Szkoda czasu uzytkownika i transferu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rada:

Zmień programistę, bo serwis konkurencyjny działa na shared z takimi ilościami osób online. Chyba, że sam piszesz. Na prawdę trzeba wykonać optymalizacje.

 

Rada2:

Wynajmij bardzo dobrego administratora serwera i niech obejrzy to wszystko (Bell, Patryk, Patrick, Jkopacze czy Malu).

 

Nie wziąłeś pod uwagę, że serwis konkurencyjny nie ma tylu funkcji ani na stronie głównej, ani w planie transmisji. 90% strony Soccer-Live.pl - bo o niej mowa - to przecież .html. U mnie na samej stronie głównej wczytać się muszą artykuły, wkrótce faq i forum, statystyki i shoutbox, plan transmisji to konieczność wczytania listy spotkań, która chociaż jest cachowana to pozostaje jeszcze funkcja z możliwością dodawania linków, a ona działa w "czasie rzeczywistym" i shoutbox. Natomiast na Soccer-Live na stronie głównej wczytują się jedynie newsy z .php i to w dodatku nie z bazy a z plików .txt bo to PSNews, plan transmisji to jedna wielka tabela, nie dziw się więc, że pracuje to tak, a nie inaczej bo tam po prostu nie ma się co wczytywać i o co pytać bazę danych.

 

Co do posta wyżej to generalnie rozwiązanie z listą transmisji, która dopiero po kliknięciu ładuje spotkanie i wysuwa tabelkę było rozważane i jest dalej. Na razie pracujemy nad pełnym ocachowaniem strony w .html

 

Odnośnie konfiguracji to prowadzę już rozmowy, ale czy naprawdę będzie ona miała taki wpływ, że z 700 online serwis nagle będzie pięknie działał przy 5000 online...?

 

Edit: Zmiana programisty - absolutnie nie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie ze względu na te mulenia kuszo przeszedłem na soccer-live. Stronka chodzi za wolno, wcześniej były jakieś przerwy ciągle. Jeśli do tego mają zostać dodane jeszcze nowe funkcje to serwis całkowicie stanie i straci odwiedzających. Według mnie żaden serwer nie wytrzyma takiego natężenia ruchu w tak niewielkim czasie, a przecież właśnie te momenty są najważniejsze. Ludzie się zniechęcają i idą gdzieś indziej. Ja bym podzielił serwis na mniejsze części i powrzucał na oddzielne, słabsze serwery. Główną stronkę można przecież odchudzić, forum dać na oddzielnym serwerze. Niestety, ale prostota i funkcjonalność soccer-live góruje na razie nad kuszotv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer dobry, tylko cena jakoś nie ta :P Musiałbym jakieś duże pieniądze na reklamie zarabiać żeby to kupić, więc na razie zostaje mi optymalizacja obecnego serwera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobi to ten programista. Nie rozumiem czemu go krytykujecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie wina programisty :] To wina osób odwiedzających serwis. Jakby było ich mnie ~5/godzinę to nie było by problemu!!

Programista bogu ducha winien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

śmiejecie się, ale to tak naprawdę są skutki zatrudniania początkujących programistów do rozbudowanych projektów.

 

Taki projekt nie powinien być po pierwsze realizowany przez jedną osobę, a wiele, tym niemniej dla osób które zlecają takie serwisy często cena jest ważniejsza niż sam efekt wynikowy.

 

w php niestety, nie tylko kod wynikowy xhtml ma znaczenie, liczy się także czas wykonania skryptu oraz liczba zapytań...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z Wami, wg mnie nie znacie realiów w jakich działa KuszoTV.pl. Pomijając już czepianie się programisty, którego ja bardzo lubię i uważam, że wykonuje świetną robotę, to mówicie, że takim projektem nie powinien się zajmować jeden programista, więc powiedzcie mi ilu najlepiej powinno się zajmować KuszoTV.pl i skąd wziąć środki na ich opłacenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam o co chodzi z ta agencją reklamy. Kiedyś patrzyłem jak na kuszotv wykupić reklamę, ale jest jakaś agencja marketingowa. Przestraszyłem się, myślę sobie nie będę się bawił w takie rzeczy, pewnie jakieś umowy itp. <_<

Dla mnie to się coraz bardziej robi przerost formy nad treścią. Jeśli są takie statystyki to dlaczego nie ma żadnych reklam? Bez reklam nie ma kasy na rozwijanie takich projektów, ponieważ są one z założenia drogie. Jak widać inwestora porządnego też nie ma, bo szukasz taniego serwera. Fajny pomysł, napewno miałby szansę na zaistnienie ale ograniczenia techniczne są nieubłagane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...)Niestety wszystko się popsuło, gdy wprowadzona była nowa wersja. Wtedy przeniosłem się na Soccer-Live i tak zostało.

Jeżeli masz dużo odwiedzin to masz ciulową agencję niestety.

 

Pierwsze zdanie jest troszeczkę absurdalne więc pozwolę sobie nie skomentować. Generalnie to chciałem zauważyć, że zbaczamy z tematu Panowie. Pisząc tutaj spodziewałem się specjalistycznej pomocy i porad dotyczących hostingu, a nie tekstów w stylu "KuszoTV.pl kiedyś było dobre teraz jest słabe, przeniosłem się więc na Soccer-Live, zobacz jak ich stronka się szybko ładuje" albo "chciałem kupić reklamę ale trzeba się bawić w umowy, bo masz agencje marketingową". Po prostu jest to mocno nie na temat. Ale już w ramach sprostowania dopiszę, że KuszoTV.pl nie należy do żadnej sieci agencji reklamowej i proszę wróćmy do tematu...

 

Jeszcze taka mi myśl przychodzi do głowy, że od kilku postów staracie się mi chyba przekazać, że wprowadzane zmiany, ulepszanie strony i nowe funkcje są bez sensu albo wręcz są słabe i nic nie dają. Problem tylko w tym, ze wszelkiego rodzaju ulepszenia i zmiany to naturalna droga ewolucji każdego serwisu internetowego, więc nie wiem jak mam to rozumieć <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zmiany powinny iść w parze z rozwojem infrastruktury oraz z optymalizacją całego kodu strony.

 

u Ciebie były tylko zmiany. generalnie musisz albo np kupić jakąś bardzo dobrą maszynę i zacząć zarabiać na reklamach albo zoptymalizować kod strony...

 

albo w jedną albo w drugą. teraz zatrzymałeś się na etapie: serwer mi nie wystarcza, mam małe zyski ze strony i co mam robić? odpowiedź jest prosta : kupić lepszy serwer / lub i zoptymalizować istniejący...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest ulepszenie kosztem gorszego działania, tylko efekt uboczny ulepszenia tudzież sprawa, dla której tu piszę <_<

 

Edit: no i zgadzam się z kolegą wyżej, ale mam wrażenie, że Ty juvenito mnie po prostu atakujesz w jakiś sposób :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Morze to internet, a ponton to mój serwer czy cała strona:D?

 

Plan jest taki, że za kilka dni będzie już full cache i jak to nie da rady to zmieniamy w planie transmisji, że tabelka będzie ładować się dopiero po kliknięciu (chociaż jeśli będzie w cache to nie ma to sensu i tak:P), a jeśli ani to, ani to nie pomoże to za parę dni konfiguracja serwera, zresztą i tak będzie konfiguracja i tak. I to jest w tej chwili moje zadanie najpilniejsze w ciągu najbliższych dni :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na czym bedzie cache?

na plikach?

jak masz dedyka zaproponuj programiscie memcached - bell mi polecil i eksperymentuje z tym w najnowszym projekcie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po co ulepszać coś kosztem powolnego działania?

 

Teraz serwis wczytuje mi się... 36 sekund :)

 

 

witam twoje wypowiedzi nic nie wnosza do sprawy :D Sa wrecz denne i na poziomie gimnazjum:)

 

Kuszo po prostu pchasz się na otwarte morze z pontonem...

inaczej tego nie wyjaśnię :)

 

C.D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×