Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
gdur

Testowanie szybkosci lacza

Polecane posty

Hej! Nie wiem czy w dobrym miejscu kieruję zapytanie, gdyż jestem tu nowy. Otóz tak. Bardzo prosze o informację czy istnieje możliwość przetestowania (nie wiem jak to się określa w nomenklaturze informatycznej) przepustowości, szybkości łącz, testowanego serwerwa na jednej z firm hostingowych. Chciałbym wiedzieć czy załadowane na tej stronie w przyszłości obszerne strony www będą szybko się otwierać (czy jakoś tak). Powiem tylko, że serwer w swoich opcja ma 1 GB powierzchni i 10 GB transferu miesięcznego (choć to nic nam nie powie). Czy jest coś takiego w stylu http://www.speed.xt.pl/ co mógłbym umieścić na swoim koncie www i sprawdzić szybkośc pobieranie z niej danych. Bo chyba tak można testowac konto. Firma w której testuje konto nie wiele pisze o przepustowości swoich łącz poza info, że ich serwery ulokowane są w Polsce. Nawet nie ma testu typu jaki oferuje np az.pl i inne firmy hostingowe http://v60x.az.pl/test.zip

 

pozdr.

 

Proszę o wyrozumiałość jesli treść pytanie jest nie logiczna lub w złym miejscu chciałbym się przekonac czy konto które nie bawem może wykupie, jest idealne na moje potrzeby i klienci którzy będa otwierać moją stronę www nie będą się wkurzać ze wolno działa serwer i wolno otwierają się pliki z mojego konta www.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jaka to firma? Nie oferują kont testowych? Od biedy mozesz zrobic tak, ze wyszukasz pare stron klientow w ich domenie, poszukasz dzialu download i pobierzesz sobie jakies wieksze pliki. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wszystko zależy od twojego serwisu który będziesz udostępniał, bo zupełnie inna będzie prędkość jak będzie to umiejętnie stworzony lekki design w którym większość grafiki będzie wrzucona w css a zupełnie inaczej kiedy będzie to 50 obrazków gif ;)

Po drugie, serwer w Polsce a serwer poza Polską -> różnica kolosalna jeżeli twój serwis jest czymś więcej niż tylko downloadem, stroną firmową firmy XYZ itp.

Po trzecie, raczej wiarygodnych danych nie uzyskasz bo wszystko zależy od tego na jakim łączu siedzi tester (jeżeli mówimy o połączeniu Klient <-> Serwer) - zupełnie inaczej to będzie wyglądać kiedy całość leci przez TP, a zupełnie inaczej kiedy po drodze musi przeskoczyć 2,3 mniejszych bądź większych ISP.

 

Po czwarte i ostatnie :P Tutaj nie ma wielkich specjalistów którzy używają tylko i wyłącznie języka specjalistycznego :P Tutaj są ludzie z branży którzy na codzień siedzą wspólnie pod parasolkami z zimnym... :P Więc pytaj śmiało :)

Pozdrawiam patS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×