Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
art

czy ping ma znaczenie czy liczy się tylko przepustowość ?

Polecane posty

Witam,

 

Przymierzamy się do wykupienia hostingu naszej strony. Jako, że strona napisana jest w Javie to odpada nam 99,9% firm hostingujący. Zostaje nam dosłownie kilka firm, którym możemy powierzyć hosting :cry:

 

I tu pojawia się problem. Wszystkie te firmy znajdują sie w stanach,

My wybraliśmy http://www.eapps.com/.

Średni ping do ich serwera to 250 ms.

 

Nie mam pojęcia w takich sprawach i nie wiem jak taki czas odbije się na prędkości surfowania po naszej stronie (sklep internetowy).

 

Proszę o rady.

 

Fajnieby było gdyby ktoś może z Was znał tą firmę i powiedział co o niej sądzi.

 

Z góry dzięki za pomoc,

Artur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam pojęcia w takich sprawach i nie wiem jak taki czas odbije się na prędkości surfowania po naszej stronie (sklep internetowy).

 

Zasadniczo ping nie ma większego wpływu na czas ładowania się strony, więc o to nie musisz się martwić. Różnice w czasie ładowania się strony na serwerze z pingiem 120 ms a 250 ms, są w sumie bardzo małe i nie do wychwycenia przez zwykłych użytkowników.

 

Co innego jeżeli chodzi o np. prace FTP, tu już będzie nieco gorzej... ale da się przeżyć :)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale dzialanie FTPa z pingiem 35 ms (Europa) a z pingiem ok. 200 ms (Stany) jest bardzo widoczne, szczegolnie jak sie czesto przesyla duzo drobnych plikow

 

no i trzeba jeszcze o jednej rzeczy powiedziec ... czasami miedzy europa a stanami nastepuja duze opoznienia a ping wariuje nawet po 1000-3000 ms (w tym roku jest to zadziej ale w zeszlym roku bylo to czeste zjawisko w szczegolnosci w weekendy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba w sieciach osiedlowych :).

 

Aktualnie z 90% Polski pingi do ThePlanet zamykaja sie w 160 ms, do Savvisu w 180-190 ms, a do takiego Sagonetu to nawet w 140 ms..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×