Skocz do zawartości
Tomasz Fiedoruk

cPanel vs cała reszta

Polecane posty

Prohost, widać, że "kochasz" cPanel i żeby nie wiadomo jakie argumenty Ci przytaczać nie zmienisz tego - i może dobrze ...

Ale to czy cPanel jest dobry to oceniając użytkownicy (klienci) ja nigdy bym nie wybrał ale zapewne istnieje wiele początkujących osób które lubią cPanel za jego wygląd i tylko na to patrzą ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Inną sprawą są koszty Cpanel jest po prostu droższy od DA. Przy sporej ilości klientów opłaca się napisać autorskie oprogramowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

To wygląda jak dyskusja "co jest lepsze - konsole czy PC".. i dodam tylko podsumowując: cPanel nie jest "be".. jak sama nazwa wskazuje, to jest "CE" panel! : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zdecydowanie popieram PROHOST.

 

Chyba niektorzy nie wiedza co pisza.

 

Patryk: skad wyssales info ze superhost wycofal sie z cpanel? buahahahaha

zreszta co to jest superhost? :) wszyscy uciekaja od niego, sam obsluguje 11 sporych firm ktore sie wycofaly z superhost na wlasne serwery wlasnie z cpanel

 

Paul: Widac ze masz informacje tak stare jako kolo na "Twoim zdjeciu" :) coraz wiecej firm laduje na swoje serwery cpanel. Przede wszystkim dlatego ze sa wlasnie proste i w obsludze i administracji. Do tego dosc dobry support.

 

Adrian Szczepanik i T: a robcie sobie swoje panele :) stracicie duzo czasu i kasy na to i jak wiele firm praktykujacych takie rozwiazania sie przejedziecie :) bo zeby napisac dobry panel to nie wystarczy 2-3 programistow, trzeba miec specow od architektury systemow oraz optymalizacji i administracji baz danych :) a zaloze sie ze nie stac Was na to :)

 

T: Wiesz skad sie wzielo kolejkowanie? :) kolejkowanie jest wykorzystywane zazwyczaj tam gdzie cos sie nie wyrabia, gdzie jest problem z obsluga procesow. W cpanel tego nie widac jak dobrze zoptymalizujesz serwer.

 

Zreszta jakbyscie mieli pod soba ponad 30 serwerow z panelami i dodatkowo routery + backupy to napewno by Wam sie nie chcialo na kazdym instalowac scryptow recznie, albo cos kompilowac recznie ... moze sie myle?

 

spoko ProHost !

 

To tyle ...

 

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk: skad wyssales info ze superhost wycofal sie z cpanel? buahahahaha

Zajrzyj na ich stronę główną zanim ponownie się skompromitujesz :). O kolejkowaniu i innych rzeczach o których piszesz też poczytaj troszkę.

 

zreszta co to jest superhost? wszyscy uciekaja od niego, sam obsluguje 11 sporych firm ktore sie wycofaly z superhost na wlasne serwery wlasnie z cpanel

Superhost to firma która poczuła jakim problemem jest mieć CPanel na kilkudziesięciu serwerach shared hosting..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zajrzyj na ich stronę główną zanim ponownie się skompromitujesz :) . O kolejkowaniu i innych rzeczach o których piszesz też poczytaj troszkę.

 

 

skompromitujesz :) buahahaha

 

wycofuja sie nie znaczy wycofali sie ! to zasadnicza roznica, nigdy moga sie nie wycofac ...

Widziales ich WisePanel? nic Ci nie przypomina? :)

 

jesli chodzi o kolejkowanie to jakie masz zarzuty? czy bufory i kolejki nie sa wykorzystywane w celu priorytetyzacji danych zazwyczaj w przypadku wystapienia congestion? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian Szczepanik i T: a robcie sobie swoje panele :) stracicie duzo czasu i kasy na to i jak wiele firm praktykujacych takie rozwiazania sie przejedziecie :) bo zeby napisac dobry panel to nie wystarczy 2-3 programistow, trzeba miec specow od architektury systemow oraz optymalizacji i administracji baz danych :) a zaloze sie ze nie stac Was na to :)

 

Przyglądałem się pewnym rozwiązaniom używanym w cPanelu (tak ogólnie) i nie wydaje mi się aby twórcy cPanela mieni takich speców w swojej ekipie.

 

T: Wiesz skad sie wzielo kolejkowanie? :) kolejkowanie jest wykorzystywane tylko tam gdzie cos sie nie wyrabia, gdzie jest problem z obsluga procesow. W cpanel tego nie widac jak dobrze zoptymalizujesz serwer.

 

Kolejkowanie jest dobrym sposobem na ułatwienie zarządzania procesami, szczególnie przy instalacji z wieloma węzłami. Jednocześnie upraszcza i optymalizuje to operacje dodając jednocześnie aspekt bezpieczeństwa. Operacje można odłożyć do centralnej bazy danych, która jest odpytywana przez skrypty działające na odpowiednich uprawnieniach (i z dostosowanymi parametrami systemu) na poszczególnych hostach. Można też wyeliminować pewne zbędne operacje (np. kiedy użytkownik się pomylił i po raz kolejny zmienia to samo) oraz grupować pewne kosztowne operacje (np. wymagające rekonfiguracji serwera WWW).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

adminek: nie oferują nowych kont z CPanelem a dotychczasowych użytkowników migrują na nowy panel = wycofali się z CP. WisePanel to ich autorski projekt, który jak dla mnie na pierwszy rzut oka jest bardzo sensowny, a że podobny do CPanelu? Coż, jeśli jakiś user ma u nich konto kilka lat i zmigrują go teraz na WisePanel to wartoby przy okazji nie zmieniać całej filozofii obsługi.

 

O tym po co jest potrzebne kolejkowanie pisałem już parę postów wyżej. Na czym polega, napisał pleple.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyglądałem się pewnym rozwiązaniom używanym w cPanelu (tak ogólnie) i nie wydaje mi się aby twórcy cPanela mieni takich speców w swojej ekipie. Kolejkowanie jest dobrym sposobem na ułatwienie zarządzania procesami, szczególnie przy instalacji z wieloma węzłami. Jednocześnie upraszcza i optymalizuje to operacje dodając jednocześnie aspekt bezpieczeństwa. Operacje można odłożyć do centralnej bazy danych, która jest odpytywana przez skrypty działające na odpowiednich uprawnieniach (i z dostosowanymi parametrami systemu) na poszczególnych hostach. Można też wyeliminować pewne zbędne operacje (np. kiedy użytkownik się pomylił i po raz kolejny zmienia to samo) oraz grupować pewne kosztowne operacje (np. wymagające rekonfiguracji serwera WWW).

 

nie twierdze ze cpanel ma takich specow :) bo tez uwazam ze nie ma :)

 

stwierdzam tylko fakt co to znaczy napisac naprawde dobry panel, poniewaz akuratpracuje w duzej korporacji i widze jak powstaja projekty programistyczne oparte na bazach itp.

 

oczywiscie masz racje z kolejkowaniem, tylko trzeba przyznac jedna racje,ze nie zawsze ono jest potrzebne, bo czesto wprowadza zbedne opoznienia

oczywiscie wszystko zalezy od algorytmu kolejkowania i implementacji

 

pozdrawiam

 

adminek: nie oferują nowych kont z CPanelem a dotychczasowych użytkowników migrują na nowy panel = wycofali się z CP. WisePanel to ich autorski projekt, który jak dla mnie na pierwszy rzut oka jest bardzo sensowny, a że podobny do CPanelu? Coż, jeśli jakiś user ma u nich konto kilka lat i zmigrują go teraz na WisePanel to wartoby przy okazji nie zmieniać całej filozofii obsługi.O tym po co jest potrzebne kolejkowanie pisałem już parę postów wyżej. Na czym polega, napisał pleple.

 

Masz racje Patryk, tylko powiedz mi czemu 7 z 11 duzych firm, ktore obsluguje wlasnie, z powodu migracji na WicePanel postanowily sie wycofac ze wspolpracy z superhost?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie twierdze ze cpanel ma takich specow :) bo tez uwazam ze nie ma :)

stwierdzam tylko fakt co to znaczy napisac naprawde dobry panel, poniewaz akurat

pracuje w duzej korporacji i widze jak powstaja projekty programistyczne oparte na bazach itp.

No tak, ale skoro cPanel wcale takich nie ma a pisałeś jakby był to dobry panel to znaczy, że można takowy zrobić bez tych specjalistów. Więc trochę nie widzę logiki w tym co napisałeś. Skoro uważasz, że cPanel nie ma specjalistów to albo nie trzeba ich mieć żeby zrobić dobry panel albo cPanel nie jest dobrym panelem. Więc jak w końcu?

 

oczywiscie masz racje z kolejkowaniem, tylko trzeba przyznac jedna racje,ze nie zawsze ono jest potrzebne, bo czesto wprowadza zbedne opoznienia

oczywiscie wszystko zalezy od algorytmu kolejkowania i implementacji

 

Myślę jednak, że w panelach hostingowych jest to dobre rozwiązanie. Mi takie pozwoliło ono sporo uprościć i pozbyć się wielu problemów we wszystkich przypadkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak, ale skoro cPanel wcale takich nie ma a pisałeś jakby był to dobry panel to znaczy, że można takowy zrobić bez tych specjalistów. Więc trochę nie widzę logiki w tym co napisałeś. Skoro uważasz, że cPanel nie ma specjalistów to albo nie trzeba ich mieć żeby zrobić dobry panel albo cPanel nie jest dobrym panelem. Więc jak w końcu?

 

 

 

Myślę jednak, że w panelach hostingowych jest to dobre rozwiązanie. Mi takie pozwoliło ono sporo uprościć i pozbyć się wielu problemów we wszystkich przypadkach.

 

W cpanel nie ma prawdopodobnie takich specjalistow jak napisalem, ale nie jest on tworzony przez 2-3 programistow, mysle ze jest ich sporo wiecej. A to wlasnie kosztuje.

Nie bez przyczyny cpanel ma swoja cene.

Cpanel ma dla mnie kilka plusow:

 

- latwosc administracji (moja ocena, choc czasami mam "male ale ..." :) ale male )

- latwosc obslugi (ocena klientow)

- dobry kontakt z supportem - mailowo i telefonicznie - denerwuja mnie ich requesty odnosnie dostepu do roota :) ale idzie sie dogadac :)

 

Jesli chodzi o kolejkowanie. TAK, czasami jest bardzo dobrym rozwiazaniem, zwlaszcza jak pozwala to rozwiazac problemy jak napisales. Nawet bym powiedzial ze bardzo czesto sie stosuje kolejkowanie, ale tam gdzie jest potrzebne. Wg mnie w niektorych operacjach w panelach nie jest potrzebne kolejkowanie.

Oczywiscie wszystko jest zalezne takze od tego czy operacje sa wykonywane na bazie czy na plikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paul: Widac ze masz informacje tak stare jako kolo na "Twoim zdjeciu" :) coraz wiecej firm laduje na swoje serwery cpanel. Przede wszystkim dlatego ze sa wlasnie proste i w obsludze i administracji. Do tego dosc dobry support.

Więcej może i tak ale hostingów tzw "krzaków" czy dzieciaków chcących sobie dorobić którzy myślą, że sam cPanel im wystarczy do zarządzania całego dedyka.

 

Adrian Szczepanik i T: a robcie sobie swoje panele :) stracicie duzo czasu i kasy na to i jak wiele firm praktykujacych takie rozwiazania sie przejedziecie :) bo zeby napisac dobry panel to nie wystarczy 2-3 programistow, trzeba miec specow od architektury systemow oraz optymalizacji i administracji baz danych :) a zaloze sie ze nie stac Was na to :)
Bzdury

Do tej pory nie wydałem ani złotówki :)

Wystarczą własne umiejętności.

 

PS. zakładać to możesz się ze swoimi kolegami, a nie osobami których nie znasz :)

 

T: Wiesz skad sie wzielo kolejkowanie? :) kolejkowanie jest wykorzystywane zazwyczaj tam gdzie cos sie nie wyrabia, gdzie jest problem z obsluga procesow.
Raczej aby uniknąc sytacji jakie zostały już opisane, gdzie kilka osób w jednym czasie dodaje domeny, subdomeny, etc...

 

Zreszta jakbyscie mieli pod soba ponad 30 serwerow z panelami i dodatkowo routery + backupy to napewno by Wam sie nie chcialo na kazdym instalowac scryptow recznie, albo cos kompilowac recznie ... moze sie myle?
Skąd wiesz czy parę osób (firmy) tak nie mają?

Administrujesz serwerami i chcesz aby dobrze działały jednocześnie instalując wszystko na "gotowca, standardy"? powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Więcej może i tak ale hostingów tzw "krzaków" czy dzieciaków chcących sobie dorobić którzy myślą, że sam cPanel im wystarczy do zarządzania całego dedyka.

 

Bzdury

Do tej pory nie wydałem ani złotówki :)

Wystarczą własne umiejętności.

 

PS. zakładać to możesz się ze swoimi kolegami, a nie osobami których nie znasz :)

 

Raczej aby uniknąc sytacji jakie zostały już opisane, gdzie kilka osób w jednym czasie dodaje domeny, subdomeny, etc...

 

Skąd wiesz czy parę osób (firmy) tak nie mają?

Administrujesz serwerami i chcesz aby dobrze działały jednocześnie instalując wszystko na "gotowca, standardy"? powodzenia.

 

skoro nie wydales ani zlotowki to znaczy ze sie nie cenisz :)

zycze Ci w takim wypadku powodzenia

 

a jesli chodzi o administracje: punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia :) skoro utrzymuje tyle serwerow tzn ze nie mam z nimi wiekszych problemow bo inaczej zabrakloby mi czasu a to swiadczy o tym ze cpanel nie jest be :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro nie wydales ani zlotowki to znaczy ze sie nie cenisz :)

e?

Przecież napisałem, że nie wydałem ani złotówki na pisanie swojego panelu bo osobiście nad nim pracuje... więc nie rozumiem co ma tu "nie cenisz się"

 

a jesli chodzi o administracje: punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia :) skoro utrzymuje tyle serwerow tzn ze nie mam z nimi wiekszych problemow bo inaczej zabrakloby mi czasu a to swiadczy o tym ze cpanel nie jest be :)

I wyszło standardowe myślenie... cPanel zastapi Ci administratora który będzie czuwał nad stabilnością, aktualizacjami systemu :)

Tylko jeszcze wszystko zależy jakie przeznacznie mają dane serwery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e?

Przecież napisałem, że nie wydałem ani złotówki na pisanie swojego panelu bo osobiście nad nim pracuje... więc nie rozumiem co ma tu "nie cenisz się"

 

 

I wyszło standardowe myślenie... cPanel zastapi Ci administratora który będzie czuwał nad stabilnością, aktualizacjami systemu :)

Tylko jeszcze wszystko zależy jakie przeznacznie mają dane serwery.

 

ja powiem jedno :) zamiast pisac panel, ktory moze za rok bedzie zastapiony nowatorskim rozwiazaniem jakiejs firmy, albo interes hostingowy padnie bo nazwa, home itp. zrobia taka promocje ze nikogo nie bedzie stac na utrzymanie takich zabawek, albo firmy zaczna same brac tanie lacza (nie zapominajmy ze juz jest np acx), wolalbym spedzic czas z kobieta :)

 

A cpanel rzeczywiscie w wielu rzeczach zastepuje mnie, bo nie musze dopisywac zadnych modulow, poprawiac ich - robi to support i developerzy i mam to wszystko gdzies :)

Ja zajmuje sie w sumie secure i rozwiazywaniem problemow,

nawet monitringiem zajmuje sie moj system monitoringu - jak cos sie dzieje dostaje info

 

trzeba sobie zycie ulatwiac

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś znajdzie błąd w cPanelu to masz problem aż dopóki nie zostanie to spatchowane. Tylko, że zanim to nastąpi to ktoś musi o tym błędzie poinformować obsługę. Jednak zamiast tego może najpierw postarać sie wzbogacić albo popisać wsród innych jakimś 0day. Tyle firm używa cPanelu, że ludzie mogą być tym zainteresowani. Trudniej znaleźć błąd w autorskim panelu bo nikt tak na prawdę nie wie co w nim siedzi wewnątrz i jak to działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak ktoś znajdzie błąd w cPanelu to masz problem aż dopóki nie zostanie to spatchowane. Tylko, że zanim to nastąpi to ktoś musi o tym błędzie poinformować obsługę. Jednak zamiast tego może najpierw postarać sie wzbogacić albo popisać wsród innych jakimś 0day. Tyle firm używa cPanelu, że ludzie mogą być tym zainteresowani. Trudniej znaleźć błąd w autorskim panelu bo nikt tak na prawdę nie wie co w nim siedzi wewnątrz i jak to działa.

 

 

 

 

masz racje,

bledow pewnie ma sporo, ja juz sie tym nie przejmuje,

bo tak naprawde zaden admin nie moze powiedziec ze na 100% ma zabezpieczony serwer,

chyba ze go z sieci wypnie :) tutaj kazdy raczej przyzna mi racje

dlatego tez robi sie backupy

 

czasowe korekty problemow staram sie sam realizowac

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja powiem jedno :) zamiast pisac panel, ktory moze za rok bedzie zastapiony nowatorskim rozwiazaniem jakiejs firmy, albo interes hostingowy padnie bo nazwa, home itp. zrobia taka promocje ze nikogo nie bedzie stac na utrzymanie takich zabawek
heh, widać że masz pojęcie o czym piszesz...

Wiesz w ogóle kiedy nazwa, home rozpoczęły promocję na serwery (obniżki o połowe ceny, potem jak się to skończyło)

 

albo firmy zaczna same brac tanie lacza (nie zapominajmy ze juz jest np acx), wolalbym spedzic czas z kobieta :)
Kolejny dowód, że nie wiesz o jakich kosztach piszesz przy takowym rozwiązaniu gdzie firma potrzebuje postawić sobie prostą wizytówkę i pocztę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh, widać że masz pojęcie o czym piszesz...

Wiesz w ogóle kiedy nazwa, home rozpoczęły promocję na serwery (obniżki o połowe ceny, potem jak się to skończyło)

 

Kolejny dowód, że nie wiesz o jakich kosztach piszesz przy takowym rozwiązaniu gdzie firma potrzebuje postawić sobie prostą wizytówkę i pocztę.

 

co bylo to bylo,

wg mnie w przyszlosci z hostingiem bedzie to co teraz z ISP

sam zauwaz

male ISP zaczynaja siadac

 

akurat koszty znam bardzo dobrze :) bezpieczenstwo danych tez :)

coraz wiecej firm woli placic wiecej ale miec pewnosc ze dane sa tylko wewnatrz firmy

bo dzisiaj najcenniejsza jest "informacja"

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paul: Widac ze masz informacje tak stare jako kolo na "Twoim zdjeciu" :) coraz wiecej firm laduje na swoje serwery cpanel. Przede wszystkim dlatego ze sa wlasnie proste i w obsludze i administracji. Do tego dosc dobry support.

 

Stare informacje ?? O czym Ty mówisz chyba sam nie wiesz ... Chcesz sobie używać "badziewia" to go używaj kto Ci broni ...

A co do mojego avatara nie radze Ci się czepiac. Podaj mi chociaż 3 dobre polskie firmy z cPanelem. Ja niestety takich nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

a ja niedługo wezmę masternet na test, żeby zobaczyć ten, podobno świetny, autorski panel : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stare informacje ?? O czym Ty mówisz chyba sam nie wiesz ... Chcesz sobie używać "badziewia" to go używaj kto Ci broni ...

A co do mojego avatara nie radze Ci się czepiac. Podaj mi chociaż 3 dobre polskie firmy z cPanelem. Ja niestety takich nie znam.

 

Paul: nie czepiam sie do Twojego avatara w zadnym wypadku, tylko poprostu ostatnio slysze czesto ze wlasnie sporo malych firm stawia cpanel nawet u siebie.

Masz racje ze dobre firmy i duze maja wlasne panele i tutaj nie ma co dyskutowac.

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja niedługo wezmę masternet na test, żeby zobaczyć ten, podobno świetny, autorski panel : )

 

MasterNet.pl ma bardzo fajny, przetestowałem ich przez kilka dni ogólnie całkiem dobry hosting w dobrej cenie,

ale to co nie pozwoliło mi zostać u nich to "stare" wersje php, sql itd. niestety nie ma możliwości aktualizacji.

 

Paul: nie czepiam sie do Twojego avatara w zadnym wypadku, tylko poprostu ostatnio slysze czesto ze wlasnie sporo malych firm stawia cpanel nawet u siebie.

Masz racje ze dobre firmy i duze maja wlasne panele i tutaj nie ma co dyskutowac.

 

pozdrawiam

 

Niestety nie wymieniłeś nawet jeden firmy używającej cPanel (oczywiście poza Prohost) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasterNet.pl ma bardzo fajny, przetestowałem ich przez kilka dni ogólnie całkiem dobry hosting w dobrej cenie,

ale to co nie pozwoliło mi zostać u nich to "stare" wersje php, sql itd. niestety nie ma możliwości aktualizacji.

 

 

 

Niestety nie wymieniłeś nawet jeden firmy używającej cPanel (oczywiście poza Prohost) :)

 

tym samym szczerze przyznaje sie ze nie znam takiej firmy :) tak jak pisalem, to jest dobre rozwiazanie ale jako male rozwiazania, czyli np. firma kupuje sobie cpanel i bedzie sobie sama na nim resselerem dla swoich klientow, dla ktorych robi na przyklad www

 

takie serwery tez obsluguje

 

duze rozwiazania to cos innego

 

mnie jedno wkurza w cpanel :) nie supportuja ani debiana ani gentoo - to dla mnie jest porazka

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem już nic nie pisać ale napiszę. cpanel nie jest taki głupi żeby sobie psuć konfigi jak kilku userów naraz cos robi.

 

bluehost.com - 300000 domen - panel cpanel

midphase.com - ponad 100000 domen - panel cpanel

lunarpages.com - ponad 100000 domen - panel cpanel

hostmonster.com - ponad 150000 domen - panel cpanel

 

... i wiele innych. Mówi samo za siebie. Teraz naprawdę eot :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×