Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
exx

Data Center TP Internet pytanie.

Polecane posty

Witam

Czy taka oferta jest dobra(kolokacja serwera w DC TPI):

 

- jednorazowa opłata instalacyjna - 399zl

 

- miesięczny koszt kolokacji serwera 1 U – 819zl

 

- miesięczny koszt kolokacji serwera 2U - 1 379zl

 

- koszt miesięczny pasma 6 Mbps – 4 500zl

 

W ramach usługi Kolokacja klient otrzymuje:

 

§ miejsce zajmowane przez serwer w Data Center TP Internet

 

§ energie elektryczną + system UPS – w przypadku, jeśli wystąpi przerwa w zasilaniu, posiadamy system UPS, który pozwoli na pracę przez conajmniej 1,5h

 

§ dostęp do statystyk wykorzystania pasma

 

§ jeden adres IP

 

§ monitorowanie urządzeń polegające na utrzymaniu serwerów

w działaniu.

 

§ brak miesięcznych limitów ruchu do/z sieci Internet

 

§ firewall chroniący przed atakami z Internetu

 

Szukam dobrego DC dla mojego serwera,potrzebuje gwarantowane 6 Mbps,narazie jestem podwrazeniem tepsy,na wszystkie meila szybko odpowiadaja,niema problemu pogadac przez telefon jednym z administratorów...

Może znacie inne dobre firmy,które mają lepszą ofertę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Oferta przynajmniej srednia.

 

Za jeden serwer (bez wzgledu na rozmiar) + pasmo cir=6Mb/s 4 500zl netto, 4 ip. Co do instalacji to zawsze mozna sie dogadac.

 

serwerownia Warsaw Data Center.

 

Cala reszta to standard i TP wcale sie nie postaralo z oferta.

 

 

Pozdrawiam,

Bartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za samo łącze przepłacasz 1500 zł (w porównaniu np. do Netii, która daje 2Mbps za 9xx). Zresztą myślę, że ogólnie taniej będzie w jakimś GTS/Atman itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ADX, czy Netia daje lacze 2Mb/s za 9xx czy kolokacje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki fobi za info

do adx: z tego co słyszałem np. od właścicieli pifpaf.pl netia ma bardzo słabą jakość swoich łącz,a ja potrzebuje b.dobrej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oferta rzeczywiscie bez rewelacji (szczególnie ten 1 IP). Mysle, ze kazdy provider zlozy Ci cos w tej cenie, a kiedy juz przestawisz gotowa oferte TPI np. takiemu GTSowi i zapytasz grzecznie co oni proponuja mozesz liczyc na jakies sensowne bonusy.

 

W ofercie TPI nie ma także nic o fizycznym dostępie do serwera, ani obecności kogoś z obsługi. A to się raz na jakiś czas przydaje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

exx, wszystko zalezy co konkretnie kupujesz. standardowo Netia sprzedaje uslugi typu BDI, ktora sa uslugami dostepowymi 'konsumenckimi" i dla rynku MSP. Jednak posiada takze uslugi klasy operatorskiej z pelnym BGP i odpowiednim SLA (tylko inna cena).

 

Pamietjamy takze ze nie mozna porownywac ceny lacza z cena kolokacji. W ramach kolokacji dochodzi jeszcze wiele innych czynnikow ktore wplywaja na cene (m.in. gwarancja zasilania, obsluga, klimatyzacja, etc.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ADX, czy Netia daje lacze 2Mb/s za 9xx czy kolokacje ?

 

Łącze - www.supernet24.pl z tego co pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

adx, nie mylmy zatem i porownujmy dwoch bardzo roznych uslug.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moge zaoferowac kolokacje poprzez wpiecie w wezl lacza SDH w TKTelekom przy cenie 600 zl netto za 1 Mbit. Podpiecie na zasadzie podlaczenia dowolnego serwera (tower/rack) pod switcha, czyli bez praktycznie bez mojego posrednictwa. Miejsce akcji - Warszawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MAC, co poza samym pasmem oferujesz w tej cenie ?

 

Co sie stanie jesli lacze do TK Telekom w warstwie IP przestanie dzialac na jakis czas ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Warto dodać, że TKTelekom kiedy działa jest naprawdę bardzo ok : - ).

Tak potwierdzam, szkoda tylko, że co jakiś czas padają im routery i inne narzędzia sieciowe...:|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAC, co poza samym pasmem oferujesz w tej cenie ?  

Nie wiem czy sie dobrze zrozumielismy. Istnieje mozliwosc zaprzyjaznienia sie ze mna :) i wstawieina do lokalu serwera w cenie lacza. Nie jestem zainteresowany zarobkiem na odsprzedazy lacza, bo nie ma tu na czym zarobic. Zysk dla mnie i dla ogolu to wieksza sila przetargowa.

 

Tak jak pisalem miejsce w lokalu jest w cenie lacza, ale wiadomo cos tam za prad trzeba bedzie zaplacic. Na pewno nie beda to jednak ceny tak kosmiczne jakie przedstawial rozpoczynajacy watek kolega.

 

Z dodatkowych atrakcji jest tylko zasilanie awaryjne (UPS), ochrona i mozliwosc dostepu non stop.

 

Uwazam jednak ze jest nisza na tansze uslugi kolokacyjne i ze jak na warunki warszawskie jest to atrakcyjna oferta kolokacyjna. Bede szedl w tym kierunku, tj. rozbudowy i przygotowania miejsca na powazniejsza serwerownie, czyli w nastepnym kroku jakas klimatyzacja i rozszerzone systemy bezpieczenstwa biernego. Oczywiscie gdyby byl wiekszy klient to jest to do zrobienia od zaraz :)

 

Mam tylko nadzieje, ze to ma sens bo innaczej bede stopniowo topil kase :)

 

Co sie stanie jesli lacze do TK Telekom w warstwie IP przestanie dzialac na jakis czas ?

 

W takiej sytuacji wszyscy klienci TKT straca dostep do sieci zewnetrznych, tj. w szczegolnosci Lambdy do Czech i czegos tam jeszcze do Berlina. Jestesmy wpieci w ich glowny router.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki fobi za info

do adx: z tego co słyszałem np. od właścicieli pifpaf.pl netia ma bardzo słabą jakość swoich łącz,a ja potrzebuje b.dobrej jakości.

 

Bo pifpaf miało BDI STANDARD a nie BDI PRO. Ja przez rok korzystałem z BDI PRO po świetle, rura 6Mbit i nie narzekałem. W ciagu 12 m-c zdażyly się może 3-4 awarie na łączny czas 1-2h. Nie było problemu z maksymalnym wysyceniem łącza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mac, za ile w takim razie sprzedasz samo pasmo z BGP ? W oferowanej cenie z operatorskim SLA chetnie kupie dosc duzo.

 

Odbior na LIM 42p., styk gigabitethernet po fo lub fastethernet po cat. 6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do glownego tematu watku, to jezeli zalezy Ci na jakosci to patrz sie takze na styk z siecia TP. A TPI ma raczej dobry styk.

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mac, za ile w takim razie sprzedasz samo pasmo z BGP ? W oferowanej cenie z operatorskim SLA chetnie kupie dosc duzo.

 

Odbior na LIM 42p., styk gigabitethernet po fo lub fastethernet po cat. 6.

 

Nie zrozumiales mojego poprzedniego posta.

Jesli chodzi o cene, to mysle ze TKT policzyla by Ci podobnie z BGP i SLA pod warunkiem, ze bys bral naprawde duzo. A tutaj to tylko jest Twoje "gadanie" i sondowanie rynku. FastETH, GigabitETH.. chcesz powiedziec, ze chcesz kupic np 101 Mbitow? :) GB, nie zartuj :)

 

Ale gdybysmy jednak czysto toretyzowali, ze jestes zainteresowany taka przepustowoscia to jestem pewien, ze TKT policzylo by Ci taniej wpinajac Cie gdzies w malo atrakcyjnym budynku niz do wezla na 42 pietrze LIMu w Srodmiesciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ertcap, TPI ma styk tak jak kazdy inny wiekszy operator, nic specjalnego.

 

Mac, jak widze wycofujesz sie i teraz twierdzisz ze nie sprzedasz, ale ja nadal chetnie kupie. Znane mi ceny TKT odbiegaja znacznie od tych podanych przez Ciebie, jesli sie myle to chetnie poznam przedstawiciela TKT ktory bedzie mogl takie ceny negocjowac.

 

Co do przepustowosci to ja jak najbardziej powaznie, jednak widze ze wiecej piszesz anizeli mozesz praktycznie zaoferowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ertcap, TPI ma styk tak jak kazdy inny wiekszy operator, nic specjalnego.

Widze, ze nie masz doswiadczenia z pewnymi operatorami (szczgolnie tym na litere F) :)

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mac, jak widze wycofujesz sie i teraz twierdzisz ze nie sprzedasz, ale ja nadal chetnie kupie. Znane mi ceny TKT odbiegaja znacznie od tych podanych przez Ciebie, jesli sie myle to chetnie poznam przedstawiciela TKT ktory bedzie mogl takie ceny negocjowac.  

 

Co do przepustowosci to ja jak najbardziej powaznie, jednak widze ze wiecej piszesz anizeli mozesz praktycznie zaoferowac.

 

Ja tez jak najbardziej powaznie i chetnie Ci sprzedam, ale u siebie. Chcesz miec koniecznie w LIMie to OK, ale idz z tym bezposrednio do TKT, przeciez oni maja tam wezel. Po co tam jeszcze ja?

 

Wysłany Sro Cze 22, 2005 12:10 pm:

 

ertcap, TPI ma styk tak jak kazdy inny wiekszy operator, nic specjalnego.

Widze, ze nie masz doswiadczenia z pewnymi operatorami (szczgolnie tym na litere F) :)

 

pzdr.

 

TPSA tez nie jest wspaniala.

Zauwaz, ze jak kupujesz POLPAKA 2 Mbity to masz realnie 1,8.. Agregacja kilku lacz to juz ladna strata przepustowosci. A realne przepustowosci po ATMie to juz w TP kompletnie inna cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Warto dodać, że TKTelekom kiedy działa jest naprawdę bardzo ok : - ).

Tak potwierdzam, szkoda tylko, że co jakiś czas padają im routery i inne narzędzia sieciowe...:|

Moja sieć jest wpięta do ich łączy i ostatnio zauważyłem z 2 pady w3cache u nich :] A jak działa łącze to bardzo fajnie zasuwa :] Nie wiem czemu ale u nich z lokalizacją po IP są jaja, sprawdzając moje IP pisze że lokalizacja to Rzeszów, gemius wykrywa że jestem z Warszawy, a tak naprawdę mieszkam pod Wrocławiem :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×