Skocz do zawartości
nvu

FireHost.pl - Przenosiny

Polecane posty

Nie spotkałem się z nikim, kto do PC'ta wkłada kontroler SAS, którego ceny zaczynają się od 800 zł.

 

Jeśli coś ma być budżetowym rozwiązaniem, to stosujemy takie rozwiązania. Z doświadczenia wiem, że łączenie elementów deskoptowych z serwerowymi dobrze nie wychodzi.

 

Pomijam już fakt, że dysk SSD będzie dużo wydajniejszy niż SAS, a przy tym nie trzeba kupować drogiego kontrolera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do tego zastosujemy najnowszy dysk SSD, dla porównania na aktualnych dyskach czas odczytu pliku trwał około 2-3 ms, na dyskach SSD będzie on trwał 0.1 ms !!.
Ta... Chyba Ci się lekko pojęcia pomyliły (a przez to może też cały rozrachunek opłacalności takiej inwestycji).

 

Przewagą dysków SSD nad dyskami SATA/SCSI/SAS jest praktycznie zaniedbywalny czas dostępu do danych, natomiast prędkość samego transferu jest ~2x niższa. Inaczej mówiąc, czas odczytu może się wydłużyć w stosunku do Twojej obecnej konfiguracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że to nie wpłynie na działanie reszty serwerów utrzymywanych w eFuturo.

 

Mam wrażenie, że nic tym nie zdziałasz. HE to naprawdę porządna firma, a eFuturo dopiero zaczyna i przy takich cenach nie może zagwarantować takiego uptime jak HE (przy dobrej konfiguracji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję, że to nie wpłynie na działanie reszty serwerów utrzymywanych w eFuturo.

 

Heh, bez jaj - fajerhost to nie nazwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję, że to nie wpłynie na działanie reszty serwerów utrzymywanych w eFuturo.

 

 

Już ja tego dopilnuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co znów robicie ten szum wokół FH ? Koleś informuje że jutro o czymś poinformuje - Jedyny plus tych przenosin to PL, a dyski hmmm jak nie będzie system dobrze zrobiony to i tak będzie leżeć co chwila .... NVU mydli oczy bo poprzednia awaria nie była winą HE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najdmen mnie również zastanawia ta dyskusja, u nas ostatnio wprowadziliśmy podobna konfgiurację, zmieniliśmy serwerownie itd. i cale szczęście nie było żadnej dyskusji może dlatego że nie robię licytacji co, gdzie wybrać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

myślę że ani Sebak ani nikt inny nic nie będzie musiał pilnować,

no chyba że rzeczywiście "ktoś" przeprowadzi bBoss atak ( nie mylić z łagodniejszym ddos atakiem) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mehow

nie rozumie po co na forum publicznym chwalic sie i wypisywac swoja niekompetencje w prowadzeniu uslug

 

czy ten pan ma 16 lat i chce sie pochwalic przez dziurke podgladal dziewczyny w szatni przed W-F ???

 

:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, vpsy leżą - nvu dobrał się do efuturo xD (trace miliony... panikaaaaaaaaaa)

 

Sebak, wybacz że rozgłaszam ale nie mogłem się powstrzymać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, vpsy leżą - nvu dobrał się do efuturo xD (trace miliony... panikaaaaaaaaaa)

 

to na pewno atak bBoss :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O 11 twierdzono że za kilka godzin "będziemy w polsce", tutaj już 20:42 i nadal czekam. Z rozmowy w okolicy 19stej wynikło że backup im się nie dobrze rozpakował i muszą od nowa... Oby się z tym uporali niebawem i nastał koniec komplikacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mnóstwo problemów, backup po wypakowaniu wywalił mase problemów, wszystko jest już ok. Zaraz przepinamy DNSY. Za wszystkie utrudnienia przepraszamy (sam backup z niemiec wysyłał się około 14 godzin, do tego kilka godzin pakowania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety warunki przenosin były krótko mówiąc dość nie komfortowe.

Nie mówiąc o długim przesyłaniu danych z Niemiec do Polski, bo można było się tego spodziewać. Jednak osoba która była odpowiedzialna za administrację firehost.pl nie mogła z jakiś przyczyn nie mogła dokonać przenosin i nie dopilnowała paru rzeczy.

Aktualnie nie powinny występować już żadne trudności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety warunki przenosin były krótko mówiąc dość nie komfortowe.

Nie mówiąc o długim przesyłaniu danych z Niemiec do Polski, bo można było się tego spodziewać. Jednak osoba która była odpowiedzialna za administrację firehost.pl nie mogła z jakiś przyczyn nie mogła dokonać przenosin i nie dopilnowała paru rzeczy.

Aktualnie nie powinny występować już żadne trudności.

Bez obrazy Malu. - bo robota pewnie dobrze zrobiona :D

 

NVU znowu admin z łapanki ? Może byś poszedł w końcu po rozum do głowy i kogoś zatrudnił ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najdmen, tak już zatrudniłem :D malu będzie adminem serwera :) Tylko jeszcze musimy ustalić kilka szczegółów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To mnie też mnie też zatrudnij :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×