Skocz do zawartości
masteron

firehost 11.09.2008 17:45

Polecane posty

Mnie tam po lukaschemp'ie wstaw do zatrudnienia w kolejke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Współczuje wam :) Mieliśmy podobna sytuacje (u nas mulilo) przy przenosinach do nowej serwerowni, był problem z połączeniem sieciowym z serwerem baz danych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Nie no sorry Batory panowie ale ja bym już dawno kupił drugi serwer i bym miał zawsze kopie WSZYSTKIEGO na własnym HDD w ilości kopii x5 i wgrywałbym już na nowy serwer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no sorry Batory panowie ale ja bym już dawno kupił drugi serwer i bym miał zawsze kopie WSZYSTKIEGO na własnym HDD w ilości kopii x5 i wgrywałbym już na nowy serwer...

 

A jakie masz łącze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Narazie prohost zrobi jak powie ze nie da rady to malu jak nie malu to lukas, najwyzej cale wht zatrudnie.

 

Znowu zatrudnienia :)

 

10 Mb

 

Czelo? To w 2 stronę 1 mbps czytaj 450mbajt/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak by miał dysk podesłał by do mnie to szybciutko DHL :) i w ciagu max 15 ma wszystko na nowym serwerze :) uploadowane +koszt łącza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze pisząc to już mi się żał chłopaka zrobiło. Jeśli to coś w serwerowni to najlepiej zrobić tak jak pisałem wcześniej-zagadać nieoficjalnie z jakimś technikiem żeby porządnie przyjrzał się sprzętowi. Przy stanadardowych usługach w takiej masówce, to będą tylko lepić pobieżnie i najprawdopodobniej pady będą się powtarzać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

No, jako właściciel (przyszły) firmy hostingowej bym wykombinował jakiś drogi net ale z szybką opcją wysyłania :) Ale do rzeczy. Nie powinno się moim zdaniem trzymac wszystkiego na jednym źródle. Ja bym trzymał na 2 serwerach i po prostu jak coś nawali to przełączam i idzie z drugiego. Coś jakby kopia zapasowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Ja bym trzymał na 2 serwerach i po prostu jak coś nawali to przełączam i idzie z drugiego. Coś jakby kopia zapasowa.

Nie wiem na ile to popularne u nas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, jako właściciel (przyszły) firmy hostingowej bym wykombinował jakiś drogi net ale z szybką opcją wysyłania :) Ale do rzeczy. Nie powinno się moim zdaniem trzymac wszystkiego na jednym źródle. Ja bym trzymał na 2 serwerach i po prostu jak coś nawali to przełączam i idzie z drugiego. Coś jakby kopia zapasowa.

Wszystko można i dobrze myślisz... można spiąć serwerki HeartBit'em, można dorzucić macierz dyskową, zrobić pełną redudancję sprzętu, rozłożyć obciążenie na kilka maszyn... wszystko się da, tylko zapominasz w tym momencie o kosztach tego typu rozwiązań. Nie przy takich cenach kont hostingowych i nie dla tego typu klientów... tu się to po prostu nie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

hahaha nie mogę!

 

EDIT

 

dobra poniosło mnie.

 

NVU napisz ile osób Ci pomagało i co wyciągnęli za wnioski, naprawdę ciekaw jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@nvu jesli to na prawde HE daje ciala od 3 dni to powinienes zmienic go na inne DC i odtwarzac dane z kopii bezpueczenstwa, chciaz by to wszystko ruszylo.

 

A HE mialo byc takie profesjonalne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że żadna aluzja do mnie, bo jak na razie nawet nie tknąłem tego serwera.

Ale jak to się mówi każdemu zdarzają się wpadki...

 

EDIT

 

dobra poniosło mnie.

 

NVU napisz ile osób Ci pomagało i co wyciągnęli za wnioski, naprawdę ciekaw jestem.

 

Nie rozumiem chcesz coś komuś udowadniać? Z tym się zgodzę że wyczuwam tu lekkie partactwo w wcześniejszych pracach, ale po co od razu tak się rozdrabniać na mniejsze czynniki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxx

 

Serwer od półtorej godziny działa normalnie. Bezsensu post walnąłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć
Wszystko można i dobrze myślisz... można spiąć serwerki HeartBit'em, można dorzucić macierz dyskową, zrobić pełną redudancję sprzętu, rozłożyć obciążenie na kilka maszyn... wszystko się da, tylko zapominasz w tym momencie o kosztach tego typu rozwiązań. Nie przy takich cenach kont hostingowych i nie dla tego typu klientów... tu się to po prostu nie opłaca.

Masz rację. Ja jak zdobędę potrzebną mi wiedzę to mam zamiar otworzyć mały hosting który po kilku latach dopiero jak nie padnie to będzie miał takie bajery o jakich pisałem. Wiem że od razu kokosów miec nie będę i jeżeli konkurencja mnie nie zniszczy to przetrwam. Nie mam zamiaru porywać się z motyką na słońce, dlatego zacznę od małego hostingu a potem firma będzie się rozrastała itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@nvu jesli to na prawde HE daje ciala od 3 dni to powinienes zmienic go na inne DC i odtwarzac dane z kopii bezpueczenstwa, chciaz by to wszystko ruszylo.

 

A HE mialo byc takie profesjonalne....

 

 

niestety jak nawala serwerownia to i tak dostaje się hostingodawcy,

ale to sposób informowania klientów, czyli brak informowania doprowadził

do szybkiego zwiększenia site działu "host is down".

 

czy HE nie jest profesjonalne ? na pewno po tym zdarzeniu nie da się tego ocenić,

bo nikt nie wie co poza serwerem było wykupione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A HE mialo byc takie profesjonalne....
czy HE nie jest profesjonalne ? na pewno po tym zdarzeniu nie da się tego ocenić,

bo nikt nie wie co poza serwerem było wykupione.

Hmm Panowie nie wyciągajmy pochopnych wniosków.

 

Póki nie zobaczę skanu tego "oficjalnego" stanowiska HE to raczej nie jestem przekonany do tej wersji zdarzeń co przedstawił NVU :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serwer od półtorej godziny działa normalnie. Bezsensu post walnąłeś.

to napisz może do czego doszedłeś grzebiąc przy serwerze Nvu ..

nie będzie żadnych wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No przecież sprawa prosta/ jasna/ oczywista.

Przez brak jednego/ konkretnego/ porządnego admina cały nvu hostink, leżał tyle ile leżał.

Jeszcze sprzeczne teksty w stylu:

'Zatrudniamy super adminów'

a za chwilę:

'Prohost mi pomaga, jak nie da rady to wpuszczę na maszynę kogoś tam z forum'

 

No sorry, ale z całym szacunkiem to kpina z klienta..

Jak już się coś powaliło i chce się jakoś wyjść z twarzą.. typu zwalić na HE, to jeszcze trzeba to jakoś w miarę umiejętnie uczynić ...

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Zatrudniamy super adminów'

a za chwilę:

'Prohost mi pomaga, jak nie da rady to wpuszczę na maszynę kogoś tam z forum'

 

No sorry, ale z całym szacunkiem to kpina z klienta..

 

Można zatrudnić każdego, ale klient nie wie że np. Malu czy Patrick nic mu nie popsują :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już wszystko działa to w czym był problem? Jeśli Prohost naprawił serwer to oznacza, że problem był w konfiguracji, a nie w sprzęcie? NVU nie podał żadnej oficjalnej informacji..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×