Skocz do zawartości
Gość

Hosting poczty

Polecane posty

Gość

Hello,

Rozważam różne opcje z rozwojem moim i nie tylko i jednym z punktów do rozważenia jest (darmowy) hosting poczty..

Czy jest ktoś, kto się tym zajmował niekomercyjnie? Sam nie wiem o co zapytać, bo do tej pory wszystko się obracało wokół hostingu "kompletnego" (że WWW i poczta).

 

Od czego zacząć, na co zwracać uwagę (pewnie SPAM : ) - od jakiego "kalibra" zacząć (reseller? VPS?).

 

Będę wdzięczny za jakiekolwiek podpowiedzi : )

 

M/S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siedze i sie zastanawiam od 5 minut jak to ujac... aby bylo zrozumiale dla Ciebie,

a i bym ja nie stracil calego wieczora na pisanie laboratow i odpowiadania na pytania. :lol:

Krotko i na temat...

Na poczatek minimum VPS z 512 MB gwarantowanej pamieci

i administrator co wdrozy rozwiazania z zakresu filtrowania poczty

ciut bardziej rozbudowane od tych dostepnych out of the box

z popularnymi rozwiazaniami typu DirectAdmin/Cpanel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Od dobrego serwera, nie żadne vps i odpowiedniego softu. Na pewno bezpieczeństwo, czyli zabezpieczenie maszyny jak i łączenia z tą poczta. Na pewno ochrona antyspamowa odpowiednio skonfigurowana plus antywirusowa.

Panele dla użytkownika, czyli automatyzacja działania. Warto pomyśleć na skalowalnosćia ...Na koniec z miesiąc testu platformy.

Jeżeli już zaczynać to dobrze, bo podobnej usługi jest masę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

troche przesadziles Patrick, takie rzeczy sie wdraza dosc powszechnie "z dnia na dzien",

tu sie niewiele testuje, siadajac do projektu musisz wiedziec co i jak sie skalowac bedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

W sumie mogę się zgodzić miesięczny test jest przesadą lekką, ale przy takim projekcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie mogę się zgodzić miesięczny test jest przesadą lekką, ale przy takim projekcie.

W 99.9% projektow ocierajacych sie o szeroko pojety hosting,

 

albo wiesz jak cos zrobic, albo nie wiesz i wtedy faktycznie "testujesz miesiac". :lol:

 

Dodam jeszcze od siebie do woreczka informacji dla Sponsiego,

 

ze jesli chce startowac z darmowa poczta email

 

to jak na moj gust powinien zaoferowac cos naprawde fajnego... moze bundle - cos a la Scalix ( klik ) ?

 

( to tylko przyklad zestawu funkcji, w.w. akurat produkt nie bedzie sie dobrze ( vide: lekko ) skalowal )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

a ja myślałem, że z pocztą będzie łatwiej : )

 

że wiecie.. jakiś reseller unlimited na allegro za 10zł rocznie i "jadę z koksem"... ; ))PPPP

żartuję hehe...

 

ok dzięki wielkie : )

myślałem, że na początek, jako, że to ma być darmowe, wystarczy reseller (dla limitów mejli głównie)...

zacząć z darmową pocztą z wydatkami rzędu "50 dych VPS, stówa na admina" itd. to trochę lipa : )

 

czyli jednak nie robić tego na zasadzie adresów e-mail z DA/cPanela + RoundCube? lipa myślicie?

bo w sumie nawet i 500 userów mejlowych chyba aż tak ostro nie zarżnie resellera?

 

Na pewno mam problem z określeniem skali przedsięwzięcia i rozrostem sprawy... mam domenę pod pocztę, całkiem miłą, myślę.. tylko teraz za to się zabrać : ) hehe

 

EDIT:

A może z jakąś firmą się dogadać, heh? Na zasadzie potem programu partnerskiego, czy cuś... ciekawe, czy ktoś chce w coś takiego wchodzić : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EDIT:

 

 

A może z jakąś firmą się dogadać, heh? Na zasadzie potem programu partnerskiego, czy cuś... ciekawe, czy ktoś chce w coś takiego wchodzić : )

Jesli masz cos naprawde ciekawego do zaproponowania to z pewnoscia

nie jedna firma chetnie usiadzie z Toba do rozmow, w tym i moja.

 

Problem w tym, ze Ty na chwile obecna masz tylko domene. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

..i sto tysięcy pomysłów na minutę ; )

może jednak wystartuję na jakimś "śmiesznym" resellerze, zbuduję sajta, a potem wrócę i uderzę do paru firm.. hehe..

 

muszę pomyśleć, heh

 

idę spać, bo jutro do pracy, dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może jednak wystartuję na jakimś "śmiesznym" resellerze, zbuduję sajta, a potem wrócę i uderzę do paru firm..

tak, jasne, a potem bedzie problem z migracja, a w ogole to sie okaze,

 

ze serwer hostingowy na ktorym bys to trzymal jest dociazony na tyle,

 

ze backup via klick w panelu trwa 2 dni :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

ale wiesz, na start nie mogę sobie zrobić kosztów 200zł miesięcznie... heh.. i o to się rozbija

a 50 czy 100 mejli myślę, że spokojnie da się przenieść.. nie przesadzajmy, heh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że też bym mógł jakoś pomóc w formie sprzętu :lol: lub testów :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

dzięki kisiek : )

muszę się tym zająć na porządnie i wtedy znowu tu coś napiszę : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×