Skocz do zawartości
nfq

konto hostingowy - dla szkoły, liceum.

Polecane posty

Szkoły potrzebują faktury vat przed opłaceniem konta - jeśli będzie potrzeba to wystawimy (na helpdesku proszę zgłosić). Jak na razie wszystkie były wypłacalne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

odradzam promocje w dhosting - samego hostingu nie odradzam, ale nie w promocji, potem się wkopią, że będzie trzeba wykupić to na rok czy coś za jakąś dużą kwotę... (sam tak zrobiłem - posłuchałem BOSSa złotej rady.. TJAAAAAAA)

poza tym nie wiem, czy jak się fotki do galerii zacznie wrzucać to te 500 Mb wystarczy na dłużej niż 3 miesiące... heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę się właśnie zastanowić nad ProHost.pl i IQ.pl.

W ProHost chyba sam sobie wykupię konto :D

 

A co myślicie o KEI.pl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

KEI ma tylko jedno konto FTP,

prohost, IQ, również dhosting (mimo wszystko jest git) dają większe możliwości.. może jakiś uczeń poprowadzi forum uczniowskie albo portalik humanistyczny... eftepa dasz, bazę.. a KEI świetne, ale tylko 1 FTP...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KEI ma tylko jedno konto FTP,

prohost, IQ, również dhosting (mimo wszystko jest git) dają większe możliwości.. może jakiś uczeń poprowadzi forum uczniowskie albo portalik humanistyczny... eftepa dasz, bazę.. a KEI świetne, ale tylko 1 FTP...

No to kiepsko z tej strony, więc pozostaje prohost.pl i IQ.pl

 

Wgrałem dla przykładu phpBB3 na prohost.pl i nieraz po paru minutach bezczynnosci na forum, wczytanie podstrony trwa 1-5 sekund, a kolejne juz po setnych sekundy.

 

tak samo jest z pierwszym wejściem na stronę - takie zawiechy ma. nie wiem czy to problem u mnie, czy po stronie prohost, badź serwerow od IQ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian nawet nie masz pojęcia jak ciężko coś wytłumaczyć dyrektorom w kwestiach hostingu, ogólnie promocji w Internecie... dla nich 200zł rocznie ("rocznie?" "a za co?") to giga kwota, bo od razu wietrzą podstęp : ) najlepiej wszystko za darmo.. a do tego super wypasiony portal o szkole i żeby jeszcze prowadzić za darmo, po godzinach (bo nie ma kasy na to przeważnie) heh.. to chyba jeszcze po komunie zostało... nie ze wszystkimi tak jest, ale w publicznych szkołach baaardzo ciężko rozmawiać na takie tematy heh...

Niestety, większość instytucji publicznych wykazuje tego typu komunistyczne naleciałości, nie są to tylko i wyłącznie szkoły (które przecież mogłyby i powinny pokazać się w sieci z dobrej strony, aby przyciągnąc do siebie uczniów), ale też i teatry, restauracje, itd. Mamy też i takich klientów którym zależy, aby strona była "ładniejsza niż strona konkurencji" (z konkretnym przykładem), albo po prostu którym w ogóle nie zależy w żaden sposób na pokazaniu się w sieci- zlecają, płacą i sami pewnie później nie znają nawet jej adresu (choć oczywiście opłacają/odnawiają serwer i domenę), lecz posiadają ją ze względu na stawiane im przez urzędników wymogi dot. dotacji unijnych na rozwój firm.

 

W kwestii szkół (po o tym jest ten temat), mamy również taką gdzie dyrektor nie chce (nie może?) przeznaczyć na opłaty związane z hostingiem strony ani złotówki. Stronę szkoła oczywiście ma, lecz jej utrzymaniem (finansowo) zajmuje się rada rodziców, którą dopiero po 2 latach używania domeny z końcówką .int.pl udało się namówić na wykupienie adresu w domenie .edu.pl. Niestety- w Polsce wielu ludziom internet kojarzy się jeszcze tylko i wyłącznie z gadu-gadu, a od jakiegoś czasu z portalem nasza-klasa, a nie z biznesem w sieci i zarabianiem pieniędzy.

 

Nie zamierzam uczestniczyć w publicznych "przepychankach" dot. tego gdzie i co można zaoszczędzić. Wiadomość dot. rabatów jakie udzielamy instytucjom edukacyjnym poszła do zainteresowanej osoby już wcześniej. Jeśli głównym kryterium wyboru ma być tutaj niska cena i poczynione w ten sposób "oszczędności", a nie jakość usług to oferta nasza wydaje się tu być daleka od ideału. Ponieważ jednak nie napisałem tego na PW, a często otrzymuje tego typu zapytania poprzez email- odpowiem tylko w tym temacie, iż 14 dniowy okres testowy dotyczy wszystkich planów hostingowych, również tych objętych wszelkiego rodzaju promocjami i rabatami i jest zupełnie niezobowiązujący finansowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu chciałbym usłyszeć opinie o tej firmie, mimo, że jest w UK.

 

Tak jak wspomniałem,, gdyby nie zwiechy na serwerze ProHost z DirectAdmin to byłbym już zdecydowany i bym w szkole powiedział, żeby wziąć ten serwer. Lecz gdy postawiłem czyste phpBB3, wchodzę na to forum po raz pierwszy przy otwarciu karty w firefoxie, to trzeba czekać 3-6 sekund, aż załaduje, pozniej juz jest szybko, do momentu... Gdy jesteśmy jakiś czas nieaktywni na forum nie przeglądamy i chcemy przeglądać to znowu musimy poczekać 3-6 sekund bądź niekiedy dłuzej.

 

wysłałem maila do prohost.pl (duży plus za obsługę, w kilka sekund odpowiedź), lecz oni nie widzą problemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm to jest kwestia specyfikacji fcgi i pierwszej generacji strony gdy nikt przez dłuższy czas na nią nie wchodzi. Co istotne, im więcej będzie odwiedzin tym ten efekt będzie rzadziej występował.

 

(To tylko moje takie nieprofesjonalne dywagacje, jak źle rozumuję to niech ktoś znający się w tej materii naprostuje moje spostrzeżenia :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na innych serwerach, również na DELL sie nie spotkałem z takim czymś i mam zmieszane uczucia teraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Normalnie też bym to zwalił na startowanie fcgi ale nie udało nam się uzyskać tak długiego ładowania. Fcgi startuje szybko (z naszej strony rozkładamy ręce w tym przypadku). Nikt też podobnych rzeczy nie zgłaszał wcześniej. Sens działania fcgi i eacceleratora jest taki, że jeśli przez jakiś czas nikt na stronę nie wchodzi to proces się wyłącza - jeśli wchodzą jakieś osoby to już php jest odpalone i tylko musi wykonać skrypt (więc jeśli są ludzie na www to chodzi dużo szybciej niż samo cgi bo nie musi odpalać ponownie php).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie wczytuje się to błyskawicznie, może coś z łączem ?

No właśnie tego nie mam jak sprawdzić :/

 

Nie zawiesza się w ogóle, przy pierwszym wejściu bądź po nieaktywności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to widocznie coś po mojej stronie nie gra :/ BOSS z jakiego łącza korzystasz? Netia, TP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

U mnie jak na localhost.. tylko inna sprawa, że ja mam 300 metrów do Prohosta ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko inna sprawa, że ja mam 300 metrów do Prohosta ; )

Ale pakiety leca jakies lacznie 1000 kilometrow :P Ot, uroki Internetu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×