Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Spaydee

co to za dziura :(

Polecane posty

Witam,

mam okropny problem...

mam reseller'a w SuperHost.pl mam na nim okolo 40 kont ze stronami. u jednego z moich klientow - powiedzmy xyz.com zaczely na skrzynke splywac zainfekowane wirem maile od nadawcy nieistniejacego ale w tej samej domenie np. admin@xyz.com, info@xyz.com - nigdy takie konta na tej domenie nie istnialy...

co to jest... nie wiem co z tym zrobic.

klient sie wkorza bo choc ma program antywirusowy to sobie nie zyczy by z serwera za ktory placi wysylne byly do niego te maile.

pomocy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

sprawdziles IP nadawcy? przeciez to moze byc jakis głupi wirus jakich teraz tysiace...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fo

a to superhost nie udziela wsparcia np. telefonicznego ? nie baw się w sherlock'a tylko dryndaj że masz problem i niech Ci pomogą.... no chyba że masz już rozwiązanie albo chcesz koniecznie sam sobie poradzić z problemem. Pamietaj że ludzie w tej firmie de facto powinni mieć wiedzę i być może właśnie znają takie przypadki i coś Ci doradzą.

 

pozdrawiam,

Fo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,  

mam okropny problem...

mam reseller'a w SuperHost.pl mam na nim okolo 40 kont ze stronami. u jednego z moich klientow - powiedzmy xyz.com zaczely na skrzynke splywac zainfekowane wirem maile od nadawcy nieistniejacego ale w tej samej domenie np. admin@xyz.com, info@xyz.com - nigdy takie konta na tej domenie nie istnialy...

co to jest... nie wiem co z tym zrobic.

klient sie wkorza bo choc ma program antywirusowy to sobie nie zyczy by z serwera za ktory placi wysylne byly do niego te maile.

pomocy...

rotfl..... niech sobie catchall wyłaczy.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

superhost.pl dalo odp. ze sprawdza konfiguracje programu antywirusowego i tylko tyle...:) a z tym catchall to serio czy tak :) z przymrozeniem? a jesli serio to jak moge to zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zainfekowane wirem maile od nadawcy nieistniejacego ale w tej samej domenie np. admin@xyz.com, info@xyz.com - nigdy takie konta na tej domenie nie istnialy...

O ile jesli chodzi o zainfekowanie, to antywir powinien to na serwerze wylapac, o tyle na naglowek FROM to ja juz w ogole nie patrze w tego typu wiadomosciach. Wystarczy ze musze tlumaczyc ludziom, ze jak dostaja spam "zaadresowany do kogos innego", to jest to po prostu spam, a naglowek TO... moge im wyslac maila "adresowanego" nawet do papieza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z Ece.

 

Wirusy nie sa takim duzym klopotem, ale spam to po prostu koszmar :)

 

Superhost powinien mimo wszystko sprawdzic konfiguracje programu antywirusowego, co wiecej taki program powinien sie aktualizowac kilka razy dziennie. Jeszcze rok temu wystarczylo ze robil to raz na dzien :) teraz standardy sie troche zmienily :) a wersji wirusów jest ho ho ...

 

z tym catchall to raczej serio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×