Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
beliq

Pytania i problemy z inwestnet.com

Polecane posty

Powiem tak, jak zobaczyłem parametry konta i cenę uśmiałem się po raz pierwszy,

gdy zobaczyłem parametry maszyny na której mają być takie konta już musiałem się łapać biurka. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem tak, jak zobaczyłem parametry konta i cenę uśmiałem się po raz pierwszy,

gdy zobaczyłem parametry maszyny na której mają być takie konta już musiałem się łapać biurka. :P

Faktycznie parametry dedyka są zaje***** szczególnie dyski :) a co polecacie innego z panelem cPanel >?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie,

Resellera na DA już mam teraz na cPanelu muszę mieć.

BTW. Nie pytać się dlaczego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

ale szit.. jeny... i pewnie dzieciaki kupią takie konto i będą stawiać hostink.. heh.. a jak widzę hasło "serwery dla ciebie" to już w ogóle.. a nie! czekajcie, koniec wakacji, zaczyna się szkoła.. to może jednak nie będzie tak źle.. : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem tak, jak zobaczyłem parametry konta i cenę uśmiałem się po raz pierwszy,

gdy zobaczyłem parametry maszyny na której mają być takie konta już musiałem się łapać biurka. :P

Wbrew pozorom ta oferta wcale nie jest nierealna o ile goście wiedzą co robią. Serwer dedykowany pochodzi prawdopodobnie z oferty OVH i kosztuje 219 zł miesięcznie, więc już po sprzedaniu pięciu kont im się zwraca. Biorąc pod uwagę overselling mogą spokojnie zaoferować sensowna jakość i nawet na tym zarobić (ale czy to potrafią -- nie wiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wbrew pozorom ta oferta wcale nie jest nierealna o ile goście wiedzą co robią.

Ja nie widziałem w OVH serwera z CPanelem gratis. Administracja też nie jest za free. To jest blednę liczenie.

 

Co do resellera z Cpanelem to pewnie o niebo lepszy od tego krzaka badzie superhost.pl. Nie mówiąc już o hostongsie czy prohoscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firma jest zarejestrowana w klastrze przedsiębiorczości więc nie jesteśmy krzakiem a dzięki rozdzieleniu prowadzenia firmy od hostingu możemy zająć się tylko hostingem, a prowadzeniem księgowości etc... zajmuje się klaster.

 

Co do oferty kont reseller była to oferta promocyjna, co do sprzetu to informacja jest na stronach jak oferta jakie parametry kont i sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
<BR>Proszę rozwinąć myśl z tym klastrem.<BR>
<BR><BR>Klaster dla swoich członków świadczy takie usługi jak prowadzenie księgowości, obsługe prawną, rozliczanie podatków etc... członek klastra zajmusię się działalności własnego przedsięwzięcia w moim przypadku jest to hosting. Jest to tańsza forma niż prowadzenie normalnej działaności gospodarczej ma też swoje wady i zalety.<BR><BR><BR>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Outsourcing znam ale czegoś takiego nie, możesz podać linki do tego typu organizacji? Tj. prowadzisz normalną działalność gospodarczą a na podstawie umowy ta firma zewnętrzna prowadzi Ci księgowość czy też to Ty jesteś na umowie z tą firmą i świadczysz dalej usługi hostingowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Nie ma czegoś takiego (wg mojej wiedzy) jak klaster na tak małą skalę. Klaster to może być przedsiębiorstw a nie pojedynczych działalności gospodarczych, dlatego wydaje mi się iż chodziło tu o outsourcing.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za inkubatory.pl:

# Działając w AIP nie musisz rejestrować własnej działalności gospodarczej, dzięki temu nie płacisz składki ZUS

# Prowadzimy księgowość Twojej firmy

# Tworzymy umowy, udzielamy porad prawnych

# W ramach Kampanii Wspieraj Młody Biznes pozyskujemy dla Twojej firmy nowe atrakcyjne zlecenia

# Udostępniamy biuro

# Pozyskujemy środki na funkcjonowanie Twojej firmy – dotacje, stypendia, kredyty, finansowanie inwestorów kapitałowych

# Organizujemy szkolenia, byś mógł efektywnie zarządzać swoją firmą

# Wspieramy w reklamie i promocji

# Nad rozwojem Twojej firmy czuwa sztab ekspertów

 

Więc pewnie tylko wystawiają i zbierają fakturki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Działalność w inkubatorze różni się od normalej działalność ale podatki i VAT płacimy normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to trochę "pasożytowanie" (Ty masz pomysł a oni tym zarządzają), bo faktury o ile dobrze rozumuję przechodzą przez inkubator a Ty jesteś jakby "pośrednikiem". Ciekawe jak to wyjdzie w polskich realiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu się czepiacie Panowie, to jest kolejny z "fetyszy" tego forum,

że jak ktoś nie chce oddawać co miesiąc dużych pieniędzy do ZUSu i US,

to z miejsca znaczy, że jest niepoważny.

Ja mogę sobie otworzyć firmę, bo pracuję, inni na start mają "tylko" pomysł i każdy grosz

się wtedy dla nich liczy.

Nie jeden już projekt(choć może i nie hostingowy) z inkubatora przedsiębiorczości

przerodził się w autonomiczną spółkę Z O.O.

Pamiętajcie, że Pani Jola wpisując w Google frazę "hosting" i kupując gdzieś konto

nawet nie pomyśli o tym kto jej tą fakturę wystawi.

Inna sprawa, że aby nie narobić sobie problemów, takie inkubatory z pewnością

kontrolują poczynania mogące pociągnąć za sobą skutki prawne swoich "podopiecznych",

tak więc to i nawet lepiej.

Oczywiście nie zmienia to faktu, że uważam iż parametry serwera matki są śmieszne

w stosunku do oferowanych na skalę masową parametrów kont.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy ja się czepiam ;) ? Zaciekawiła mnie ta kwestia inkubatora bo idea ciekawa jak na polskie realia. Zastanawiam się tylko, więc pytam, jak to jest od strony formalnej, czy to już "firma" czy końcowo to inkubator widnieje na dokumentach itd.

 

Czy wszystkie dochody wędrują dla pomysłodawcy? Czy mając dajmy na to obrót miesięczny 3k można swobodnie odejść i założyć normalną działalność gospodarczą na własną rękę (i przejąć dotychczasowych zleceniodawców)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy ja się czepiam ;) ? Zaciekawiła mnie ta kwestia inkubatora bo idea ciekawa jak na polskie realia. Zastanawiam się tylko, więc pytam, jak to jest od strony formalnej, czy to już "firma" czy końcowo to inkubator widnieje na dokumentach itd.

 

Czy wszystkie dochody wędrują dla pomysłodawcy? Czy mając dajmy na to obrót miesięczny 3k można swobodnie odejść i założyć normalną działalność gospodarczą na własną rękę (i przejąć dotychczasowych zleceniodawców)?

Na fakturze dane są inkubatora, co do klientów to są oni pod kontrolą benificjenta.

Od dochodów płacimy podatki i VAT jak normalne firmy cześć kosztów moża wliczyć w koszty działalności ale nie wszystkie. Tak w każdej chwili można odejść i prowadzić normalną działalność. Co do dochodów to są one rozliczane jak w każdej innej firmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×