Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
gb

OVH Sp. z o.o.

Polecane posty

Wogóle dziwi mnie, że poza The Planet nie mogę znaleść firmy oferującej serwery z kartami RAC

 

Leaseweb oferuje mozliwosc dzierzawy karty DRAC w serwerach Della za dodatkowe 30EUR/mc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer z Plesk sprawuje się jak na razie znakomicie, była jedna wpadka ze strony OVH, ale szybko zareagowali (spadek przepływności łącza poniżej 1 Mbps naprawili poniżej godziny, mimo kontaktu mailem).

 

Manager OVH nie jest faktycznie najszczęśliwszy, ale już sporo zostało w nim poprawione. Natomiast wolę to i Plesk niż CPanel. Plesk wprawdzie też jest skomplikowany dla zwykłego klienta (szczęście, że to serwer na sponsoring), ale CPanel to już straszny chaos. Do tych paneli przyzwyczajają się głównie młodzi i bardzo młodzi ludzie kupujący tanie hostingi. Ja popieram rozwiązania autorskie lub oparte o mocno sprofilowany pod klienta system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Duch który panel w OVH.pl to jest plesk ? Możesz podać linka ? Chyba że ja nie wiem że ten panel to plesk :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plesk na serwerze dedykowanym :) Nie kupuję hostingu, mówiłem o serwerze dedykowanym z pleskiem (linux plesk).

 

ertcap: napisałeś o leaseweb, ale to nie ma porównania do ThePlanet. Chodzi mi o coś europejskiego jak ThePlanet (w sensie cen za sprzęt, ruch oraz posiadania DRAC i rozliczanie miesięczne). Jest taka firma?

 

Jest kilka ciekawych ofert europejskich i chętnie bym dopłacił te kilka Euro za RAC w serwerach (bo różnie to bywa z supportem, poza tym problemy są jak ma ktoś wybrać inne jądro z menu itp.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

duch: a console server nie wystarczy oraz mozliwosc rebootu gniazdka zasilajacego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napisałeś o leaseweb, ale to nie ma porównania do ThePlanet. Chodzi mi o coś europejskiego jak ThePlanet (w sensie cen za sprzęt, ruch oraz posiadania DRAC i rozliczanie miesięczne). Jest taka firma?

Nie bardzo rozumiem. Pod wzgledem sprzetu Leaseweb nie odbiega za bardzo od The Planet - rowniez oferuja serwery Dell, jakosc laczy jest bez zarzutu. Jedyne czego im brakuje, to pomocy technicznej. Jednak na dzien dzisiejszy, zeby europejska firma mogla zaoferowac podobne cena do The Planet musi na czyms zaoszczedzic - w przypadku LeaseWebu jest to support. I tego na razie sie nie przeskoczy, bo ceny lacz w EU sa nadal znacznie wyzsze od tego, co mozna dostac w USA. Jesli bedziesz szukac firmy o podobnym supporcie jak ThePlanet w Europie, to mozna spokojnie zalozyc, ze cena bedzie przynajmniej o 100% wyzsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ertcap: napisałeś o leaseweb, ale to nie ma porównania do ThePlanet. Chodzi mi o coś europejskiego jak ThePlanet (w sensie cen za sprzęt, ruch oraz posiadania DRAC i rozliczanie miesięczne). Jest taka firma?

Ale co takiego daje TP czego nie daje LW? Ten caly support ("cpanel mi sie sypnal, ratuuunku!")? Napisz czego oczekujesz to Ci sie cos doradzi.

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałem to dokładnie w poście ("w sensie cen"). Z supportu nie korzystam wogóle (ew. w przypadku padu sieci itp.), bo DRAC całkowicie wystarcza, chodzi natomiast o ceny.

 

W ThePlanet za $349 mam 2 Xeony HT i 3 GB RAM oraz 2x73 SCSI w RAID 1 i 1000 GB transferu (potrzeba mi około 700 GB obecnie, ale to wzrasta). W LeaseWeb za to samo wychodzi niewspółmiernie drożej.

 

Chodziło o ten sprzęt, w tej cenie (mniej więcej), ale w Europie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale co takiego daje TP czego nie daje LW?

 

Wlasnie o support chodzi. Mialem niestety okazje z niego skorzystac, gdy serwer zawiesil sie i mimo restartu poprzez port APC nie chcial sie podniesc... Pod tym wzgledem LeaseWeb to tragedia. Dostalem odpowiedz "Niestety musi Pan poczekac do rana, bo my w tej chwili nic nie mozemy zrobic" (a byla 21:00).. na szczescie po ktoryms reboocie serwer wstal.

 

W LeaseWeb za to samo wychodzi niewspółmiernie drożej.

Nie bardzo:

Volume Server 6 (2xXeon, 1GB RAM, 2x80GB SATA) 169EUR + 38EUR (dodatkowe 2GB RAM) + 30EUR (karta DRAC) = 237 EUR, czyli ok $280-$300. Nie wiem, ile kosztowalaby doplata do SCSI, ale moze i w $350 bys sie zmiescil. Plusem oferty Leasewebu jest nielimitowane lacze 15Mbps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Niestety musi Pan poczekac do rana, bo my w tej chwili nic nie mozemy zrobic" (a byla 21:00)

A w ktorym DC masz serwer?

W ThePlanet za $349 mam 2 Xeony HT i 3 GB RAM oraz 2x73 SCSI w RAID 1 i 1000 GB transferu (potrzeba mi około 700 GB obecnie, ale to wzrasta).

A ile mozesz max. dac za taka maszyne w europie?

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość McN

niechciało mi sie czytać wszystkich postów ale widze ze megastacja ma u nich chyba srwery - jeżeli tak to działają bardzo dobrze. Przynajmniej ten z którego ja słucham (w niemczech lub nawet w polsce - nie sprawdzałem ale po proedkości ładowania sądze ze tak)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A w ktorym DC masz serwer?

Leaseweb - SBP (Schuberg Philis)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na leaseweb i ceny rozsądne za łącze są przy volume, ale piszą tam o pingach 120-140, co daje praktycznie to samo, co jest w USA (tylko nieco drożej).

 

DRAC to ta 24/7 Access Card?

 

Mam obecnie serwer:

2 Xeony HT 2.8 GHz @ 533 / 3 GB DDR RAM / 2x73 GB HDD SCSI / DRAC za $349/mies. Oczywiście w The Planet dostajemy także 40 GB na backup (dostęp przez sieć). Wadą jest ping rzędu 120-160 ms z Polski.

 

Za poprawę tego pinga (do ~50-60 ms) jestem w stanie płacić powiedzmy $20 więcej (tj. za serwer w Europie), czyli jakieś $369. Jest to możliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale w pelni podzielam opinie PrzemkaP o LW :)

 

mamy zarowno serwery w The Planet i LeaseWeb (tez w SBP) i support holendrow jest .... b. przecietny. Do supportu The Planet to nawet nie maja sie co rownac. Mialem problemy z jednym z serwerow (cale szczescie nie klienckim) i ... nim ktos w holandii podejdzie do serwera to mija wiele, wiele dlugich godzin.

Gdyby te problemy dotyczyly serwera klienckiego to chyba bym sie ze wstydu zapadl pod ziemie.

Dlatego mimo dobrych cen raczej juz nie wezme wiecej serwerow u nich. Wole zaplacic wiecej ale miec pewnosc, ze jak sie cos stanie to wystarczy mail czy telefon i to nawet o 22 czy o 5 rano i ktos z supportu ruszy d.... i zrobi to co do niego nalezy i za co bierze kase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bartos, masz to za co placisz. Placisz malo, nie wymagaj zbyt duzo.

 

Zaciekawila mnie jednak Twoja wypowiedz, w innej kwesti. Wedlug Ciebie za co "ktos z supportu" "bierze kase" ? Jakiego wsparcia spodziewasz sie wraz z _tanim_ serwerem dedykowanym ? Samego resetu na zadanie ? "wgrania" base systemu na nowo jesli nie wstaje po resecie ? a moze czegos innego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartos, masz to za co placisz. Placisz malo, nie wymagaj zbyt duzo.  

 

w The Planet czy wielu innych amerykanskich serwerowniach ceny sa podobne lub nizsze a support duzo lepszy. Wiec nie pisz mi takich rzeczy. bo jesli mam kilka serwerow w LW i place im co miesiac sporo kasy to mam prawo wymagac wymiany spalonego dysku, lub uszkodzonego wentylatora w rozsadnym terminie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiego wsparcia spodziewasz sie wraz z _tanim_ serwerem dedykowanym ? Samego resetu na zadanie ? "wgrania" base systemu na nowo jesli nie wstaje po resecie ? a moze czegos innego ?

 

Jedna z najtanszych amerykanskich serwerowni, LayeredTech wykonuje takie uslugi bez zajakniecia, obojetnie, ktora jest godzina.. A serwery maja juz nawet po 65 dolarow miesiecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×