Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
gb

OVH Sp. z o.o.

Polecane posty

Wlasnie trafilem na strone firmy OVH Sp. z o.o., http://www.ovh.pl. Czy ktos z czytelnikow forum moze powiedziec cos wiecej na temat tej firmy ?

 

Pierwszy raz slysze o tej firmie i wydaje mi sie, ze jest to kolejna firma, ktora pisze o "swojej" infrastrukturze kiedy naprawde jest to infrastruktura obcego data center, a firma jest jedynie odsprzedawca uslug bez jakiejkolwiek mozliwosci zarzadzania infrastruktura data center.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc zanim wejde na większość WWW sprawdzam WHOIS:

I zdziwiło mnie jedno:

 

WHOIS ovh.pl ---> Pole Nazwa domeny: Aktualny status domeny nie pozwala na jej transfer!

Aż się zdziwiłem i zrobiłem transfer w home.pl

I to samo: Właśnie ten fakt chyba swiadczy o tym, ze domena ovh.pl nie jest opłacona

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Wlasnie trafilem na strone firmy OVH Sp. z o.o., http://www.ovh.pl. Czy ktos z czytelnikow forum moze powiedziec cos wiecej na temat tej firmy ?

 

To polski oddzial firmy z Francji (datacenter w Paryzu).

Jak najbardziej wiarygodni, nie jest to "jakistam" reseller "jakichstam" uslug. Bardzo solidna serwerownia, jedna z wiekszych w Europie. Mialem okazje wymienic kilkanascie maili z jednym z ludzi z polskiego oddzialu - prawie mnie wtedy namowil na ich uslugi, a jestem naprawde wyjatkowo paskudnie wybrednym klientem ;-)

 

ping w granicach 50-60ms.

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
WHOIS ovh.pl ---> Pole Nazwa domeny: Aktualny status domeny nie pozwala na jej transfer!

 

domain:     ovh.pl

registrant's handle: nsk63132 (CORPORATE)

nservers:     ns0.ovh.net.

             ns.ovh.net.

created:        2000.06.09

 

 

Czyli prawdopodobnie zostala odnowiona na dniach, a ze musi minac ~21 dni od odnowienia zeby domena mogla byc przetransferowana stad blad:) Nie oznacza to absolutnie czy domena jest, czy nie jest oplacona.

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fobi, bardzo ciekawe linki jednak nie na temat, poniewaz nic mi nie mowia na temat tej firmy, jedynie na temat uslug.

 

Adamie, czy jestes pewien statusu prawnego ze jest to oddzial firmy francuskiej ? Piszac na temat serwerowni to masz na mysli OVH we francji, czy OVH Sp. z o.o. ? BTW uzyles cytatow wkladajac 'slowa w moje usta' :-) nie znam firmy i trudno mi sie wypowiadac na temat ich uslug czy serwerowni. Zainteresowany jestem jedynie firma OVH Sp. z o.o., poniewaz bardzo duzo stron pokazuje piekne zdjecia serwerowni, piszac o niej jak o swojej, a pozniej sie okazuje ze to jednak nie ich, a firma to jeden z wielu posrednikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Adamie, czy jestes pewien statusu prawnego ze jest to oddzial firmy francuskiej ?

 

Jutro bede mial pelen wyciag z KRSu, to dam znac co tam ciekawego o nich jest :)

 

Piszac na temat serwerowni to masz na mysli OVH we francji, czy OVH Sp. z o.o. ?

 

IMO OVH Sp. z o.o. to polski oddzial francuskiego OVH - zostal tutaj zarejestrowany pewnie m.in. po to zeby nie bylo problemu z ksiegowoscia (faktury). Ale nie mam z nimi nic wspolnego wiec w zasadzie to nie do mnie pytania wogole :)

 

BTW uzyles cytatow wkladajac 'slowa w moje usta' :-)

 

W ktorym miejscu ?

 

nie znam firmy i trudno mi sie wypowiadac na temat ich uslug czy serwerowni. Zainteresowany jestem jedynie firma OVH Sp. z o.o., poniewaz bardzo duzo stron pokazuje piekne zdjecia serwerowni, piszac o niej jak o swojej, a pozniej sie okazuje ze to jednak nie ich, a firma to jeden z wielu posrednikow.

 

Jak juz pisalem - ja jestem prawie pewien, ze to prawdziwy oddzial francuskiej firmy, dodatkowo czlowiek z ktorym korespondowalem pisal dosyc niegramatycznie i lamana polszczyzna, co mnie dodatkowo utwierdzilo, ze to wyeksportowany do nas francuz ;-)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem u nich serwer i jak na razie zadowolony NIE jestem. W zeszłym tygodniu obiecywano mi go w ciągu 24h od otrzymania wpłaty, wpłatę wysłałem w czwartek (więc w piątek była - przelew), tymczasem dziś już wtorek i cisza.

 

Podobnie ich Manager. W zeszłym tygodniu syfił (działa jakby chciał a nie mógł, sypie się wygląd, kodowanie jest japońsko/chińsko/międzynarodowe i polskie litery w większości części to krzaki), nadal tak jest chociaż także obiecywali poprawę.

 

Zadzwoniłem i powiedziałem, że nie podoba mi się takie podejście i niesłowność, obiecali sprawdzenie przelewu i uruchomienie serwera. Podobno bank mógł nie pokazać mojego przelewu, z czym się do tej pory nie spotkałem.

 

Zobaczymy, co będzie dalej. Plusem jest w ich ofercie rozliczanie za łącze, nie za ruch i duża przepływność łącza. Ciekaw jestem tylko, jak z jakością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chce nikogo obrażać, ale to wygląda na jakąś cechę narodową - brak słowności.. Mam podobne przejścia z inna francuską serwerownią - CTN1. Wszystko u nich jest "in twenty minutes", a jak sie dzwoni po raz dziesiąty to już mówią tylko, że todej ze swoim śmiesznym akcentem :) (a wykonać i tak nie mają zamiaru.) Skutkuje dopiero 12 telefon z groźbą zerwania kontraktu..

Tak to na wpis revDNS czekam od niedzieli, a odłączenie serwera wytłumaczyli po prawie dwóch dniach.. Nie mówię już o tym jak to zaszła ciekawa pomyłka, że zamiast skasować w dolarach, z karty zeszła ta sama kwota w euro, a wykupione pasmo "lekko" się nie zgadzało (wcięło ponad 15 megabitów...). Nie wiem jak to jest z OVH, ale z doświadczeń znajomych wynika, że nie jest najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem przed chwilą ponownie, bo przypomniało mi się, że nadal cisza z ich strony. W przeciągu godziny mają sprawdzić konto (mówią, że to wina banku i więcej klientów czeka, bo bank nie podał im info o przelewach). Serwer miał będę więc w przeciągu 24h od tej 1h, która ich dzieli od sprawdzenia stanu konta :) (w teori oczywiście).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nalezalo wynajac serwer w Polsce i nie bylo by takich problemow :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nalezalo wynajac serwer w Polsce i nie bylo by takich problemow :-)

A co ma kraj do jakosci obslugi? Kocham takie gadanie, ze w Polsce jest wszystko super a na zachodzie be.

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

usmiechnij sie, jest wtorek wieczor, nie wyciagaj daleko idacych wnioskow :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ ta obsługa jest w Polsce. Nie oddzwonili wczoraj, dzisiaj także nie.

 

Mam serwery i w Polsce z tym, że tutaj swoje, bo nie widziałem dobrej oferty dedyków. Wogóle dziwi mnie, że poza The Planet nie mogę znaleść firmy oferującej serwery z kartami RAC (a są one dostępne w cenie 200-300 Euro). Taka oferta daje pełną obsługę klientowi, a jednocześnie wymaga minimum od techników (bo klient sam może dostać się na konsolę, do bios, zrebootować serwer itd.).

 

Szczerze mówiąc, to bardzo niepodoba mi się ta sytuacja z OVH. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że przelew dotarł. Nie zdażyło mi się nigdy, by utknął gdzieś między bankami w Polsce (zresztą za granicą także). Więc albo OVH ma w głębokim poważaniu klientów (wprawdzie serwer jest tani, bo na strony sponsorowane, ale jak się coś oferuje to wypada dotrzymywać deklaracji), albo nie radzi sobie z obsługą konta bankowego (co świadczy równie źle o organizacji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spekuluje, ale wyglada mi to na nastepujaca sytuacje: firma polska otrzymala naleznosc w piatek/poniedzialek, nastepnie w poniedzialek/wtorek dokonala przelewu miedzynarodowego do francji. Czyli czwartek/piatek/poniedzialek powinni go otrzymac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak, jakby nie był to przedstawiciel OVH w Polsce, tylko reseller? Hmm, wydaje mi się, że to jest przedstawiciel, więc nie muszą robić tego w ten sposób. Tak czy inaczej, jutro od rana zamierzam dzwonić i próbować to wyjaśnić nie dając się zbyć kolejny raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A moze zamiast spekulowac - przedstawiciel czy reseller - mozna by napisac bezposrednio do ovh.fr i po prostu zapytac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wogóle dziwi mnie, że poza The Planet nie mogę znaleść firmy oferującej serwery z kartami RAC (a są one dostępne w cenie 200-300 Euro). Taka oferta daje pełną obsługę klientowi, a jednocześnie wymaga minimum od techników (bo klient sam może dostać się na konsolę, do bios, zrebootować serwer itd.).

 

EV1 oferuje serwery z DRAC Cardem - coprawda nie wszystkie maszyny go maja ale wiekszosc ma. Zreszta EV1 mialo w swojej ofercie maszyny z DRAC'kiem jeszcze na dlugo przed ThePlanet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że chodziło mi o europejskie firmy. DRAC, to system Dell'a dla komputerów Dell'a, których nie muszą mieć wszyscy. Jednak są karty RAC, które są tym samym co kupił Dell, tylko poprostu do instalacji w maszynach różnego typu.

 

Generalnie to szukałem takiej europejskiej serwerowni bez powodzenia. Szkoda, bo daje to bardzo dużą swobodę (łącznie np. z montowaniem image dyskietki startowej itp.) i uniezależnia od supportu z serwerowni. Support także ma więcej wolnego (i można zwolnić paru ludzi oszczędzając na technikach [sic!]). Czemu europejskiej, to nie muszę chyba tłumaczyć, bo w USA szanujący się hosting stał nie będzie (tutaj nadal stawiam na Polskę, bo jednak jakość połączeń wypada najlepiej, przynajmniej u operatora, z którego korzystam), ale taki hosting dla mniej wymagających, sponsoring, czy inne rzeczy (np. portale) chętnie umieściłbym na serwerach w Europie.

 

OVH nie nada się na nic lepszego niż to, co zakupiłem pod sponsoring mimo całkiem niezłego wyboru maszyn, bo nie ma tej swobody i supportu (9-17 w dni robocze, jak awarie z reguły są w godzinach wieczornych albo w weekend). Gdyby ktoś oferował łącza takie jak OVH, sprzęt też, ceny podobne i RAC, to bym tam przeniósł wszystko z USA (oczywiście jakość łącz nie może odbiegać od The Planet).

 

Dzisiaj miałem otrzymać hasła (po godzinie od telefonu przed 11). Jest 13, haseł nie ma. Jakości działania serwera ocenić na razie nie mogę, natomiast jakość obsługi i słowność pozostawiają WIELE do życzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałem dodać, że chodziło mi o europejskie firmy.

leaseweb+dell+drac.

DRAC, to system Dell'a dla komputerów Dell'a, których nie muszą mieć wszyscy.

Ale imho Dell jest bardzo dobry i nie ma sensu kupowac innych maszyn skoro mozna miec Della.

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OVH serwer postawiło, wszystko działa. Jeszcze nie miałem okazji sprawdzić wyciskalności łącza (z The Planet leciało tylko do 2 Mbps, co rewelacją nie jest), ale serwer z panelem sprawują się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż co do ovh.pl to bardzo miła obsługa zgodzili się na sponsoring. Narazie nie narzekam jedyne co boli to brak normalnego panelu administracyjnego (CPanel, DA). Używają swojego autorskiego oprogramowania które nie jest najlepsze :/. Ale serwery są bardzo szybkie ! I mają bardzo duże limity transferu :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×