Skocz do zawartości
Gość Bartosz Gadzimski

opinie szybki-serwer.pl

Polecane posty

Heheheh no i poczytałem sobie wasze linki opisujące problem. więc jednak mam rację. Szmelc nie usługa. Korzystacie z lewych serwerów, nie wiecie kto tak naprawdę tym zarządza. Jakieś migracje, przejęcia, nic nie wiadomo kto i przez kogo i dlaczego Wy nazywacie siebie profesjonalnym hostingiem korzystając z firm których może tak na prawdę nie być? ?? Jak na razie to widzę przekomarzanie się chłopców w piaskownicy o to kto zabrał łopatkę i o to gdzie jest piasek z wiaderka. Nikt nic nie wie. Jakiś Grzegorz was po prostu wykręcił a teraz ja muszę za to płacić. Tyle w tym temacie.

 

Odnośnie firmy EDART liczę by wreszcie wróciły moje domeny do funkcjonalności. Wciąż tracę swój cenny czas i pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arek_inc
Wciąż tracę swój cenny czas i pieniądze.

To jeszcze się pochwal ile w przeliczeniu na DZIEŃ zapłaciłeś za hosting ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj wyżej że nie cena hostingu jest wymierną ale wartość użytkowa jaką pełnią moje pliki.

Hosting jakim by hostingiem nie był MUSI spełniać pewne normy bo w końcu okaże się ze w tej branży można brać pieniądze za "serwer" którego nie ma i wtedy też będziesz tłumaczyć mi to ceną jaką zapłaciłem?

 

Nie ośmieszajcie siebie sami takimi argumentami.

 

Co do ceny. Dałem się po prostu zrobić w bambuko opisami jakie są na firmowej stronie Szybki-serwer. Jest tam wyraźnie napisane że niezawodne i szybkie i siakie i owakie serwery. Wiec zaufałem. Nie ma tam słowa o tym , że płacę mało to i niech nie oczekuję zbyt wiele. Bo tak wynika z Twojego założenia drogi kolego. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arek_inc

Patrz, czyli jednak np. sadownik, który kupuje nowego dostawczego mercedesa za 100K zł to idiota w porównaniu do drugiego, co sobie kupił używanego fiata za 10K zł na giełdzie (Pan sprzedawca zapewnił go, że auto jest bezwypadkowe i bezawaryjne!!!). Gdzie ten od mercedesa w ogóle mózg zapodział...? Przepłacił 10X idiota jeden!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, dowcip jest tylko taki, że aby podmienić serwer na inną lokalizację, to do starego trzeba by mieć chociaż dostęp read-only, a tu przez dziecinne zagrywki dwóch mało poważnych dostawców DC, to nawet i tego nie ma.

 

Oczywiście, to Edarta nie usprawiedliwia, bo przy odpowiednich scenariuszach, to po prostu można by przywrócić na serwerach w innej lokalizacji zawartość ostatnich backupów i je rozpropagować. Tylko, że owe backupy trzeba także mieć dostępne w tej innej lokalizacji, a nie magazynować na dostępnym jedynie po LANie (ach te opłaty za transfer danych ;) ) wewnętrznym serwerze backupującym.

 

 

 

Mam nadzieję tylko, że teraz widać, czemu rozwiązania budżetowe po 10zł/rok, choć (jeśli akurat działają, to) parametry usługi mają podobne, a czasem nawet i lepsze, to jednak różnią się właśnie w takich sytuacjach od rozwiązań droższych molochów (gdzie podobno "przepłaca" się za markę).

 

Fiercio,

- dostęp do starych serwerów jest i był cały czas, serwery cały czas działały, nie działała pewna ilość kont na nich, na których brakło IP.

Backup mamy nie tylko w jednej lokalizacji, więc żadnej obawy o jakąś utratę danych, czy dostęp do nich nie było :(

- dużo szybciej było by to zrobione, nawet pomijając fakt nagłej zmiany IP, gdyby nie zawiesił się panel DA , trudno w takim wypadku decydować czy uruchamiać kopie na innych serwerach, skoro szacunkowo czas naprawy jest zdecydowanie krótszy niż stawianie nowych serwerów i odtwarzanie backupów.

- sytuacja jest kuriozalna, chyba jeszcze się nikomu wcześniej nie zdarzyło aby mu na serwerze IP zmieniono.

 

 

PS Krzychru Twoje konto jest zrobione, odświeżają się wpisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrz, czyli jednak np. sadownik, który kupuje nowego dostawczego mercedesa za 100K zł to idiota w porównaniu do drugiego, co sobie kupił używanego fiata za 10K zł na giełdzie (Pan sprzedawca zapewnił go, że auto jest bezwypadkowe i bezawaryjne!!!). Gdzie ten od mercedesa w ogóle mózg zapodział...? Przepłacił 10X idiota jeden!

 

 

Możecie podważać moje słowa ale to też nie jest wporządku bo nikt jak dotąd nawet nie powiedział słów typu:

 

"przepraszamy ale z powodu awarii głównego serwera usługa hostingowa nie będzie mogła być realizowana".

 

Wystarczył taki mail i było by po ludzku, poważnie i do ręki. Sprzeczajcie się nadal jak w tej piaskownicy kto ma więcej racji. Kupiłem za prawdziwe pieniądze a nie fałszywe wiec proszę o uczciwe traktowanie.

 

PS: od piątku nadal nie działają moje domeny!!!! Mamy >>wtorek<< 4 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arek_inc

Jak to się mówi, mądry Polak po szkodzie. Teraz już pewnie wiesz, dlaczego Twoja konkurencja wydała zapewne dużo więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje konto ruszyło. Fakt i za to Panu dziękuję. nie zmienia to jednak mojej postawy wobec takich sytuacji. Powinniście mieć sposoby by ustrzec się przed tego typu wydarzeniami.

 

Bo jaką mam gwarancję że jutro pan Ziutek nie zwinie interesu a Wy zostaniecie jak zerwany powóz bez koni z uciętymi lejcami w ręku??

 

Pozdrawiam tych którzy mają mnie dość i kończę mój temat. Chyba że znów konie się zerwą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oczywiście przepraszam wszystkich których usługi przestały działać,

niestety nie przewidziałem że może się wydarzyć taka sytuacja,

 

osoby które ucierpiały proszę o zgłoszenie na @ lub ticket, udzielimy rekompensatę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OT: Czyli znowu podziękujmy Livenet'owi (nie wiem już któremu) za odcinanie swoich klientów.. ktoś kto ma tam jakąś większą infrastrukturę musi z pewnością cierpieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SHK - nie kojarzę abyś się o coś pytał więc domyślam się że u Ciebie tego problemu nie było.

Obecnie nie widzę żadnych problemów na swoim hostingu bo z niego chwilowo nie korzystam.

Ale moje słowa odnosiły się w przeszłość. Dwa razy moje konto zostało zablokowane bez jakichkolwiek

upomnień czy też informacji o zablokowaniu. Dopiero na GG wyjaśniliśmy te zamieszanie.

Warto jeszcze zaznaczyć (co zapomniałem napisać we wcześniejszym moim poście) że otrzymałem

od Was rekompensatę za te "przeboje".

 

Co do tego dlaczego rezygnuję - nie jest mi już potrzebny ten hosting, ponieważ serwis

który miałem na nim postawiony został sprzedany ;)

 

A co do tych błędów i nowej szaty graficznej - coś zostanie przybliżone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SHK,

zgadza się, dostałeś rekompensatę za przypadkowe, niesłuszne, zablokowanie konta, nie za awaryjność serwera.

 

napiszę jak zwykle: nowa strona i oferta będzie niebawem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odnowić temat i przy okazji witam użytkowników tego forum.Mój pierwszy post co nie znaczy że nie wiem o co chodzi w temacie :)

A generalnie chodzi o to że dziś cały dzień serwer nie działa i nawet ich strona przestała być dostępna www.szybki-serwer.pl

Ta nazwa domeny to chyba jakaś parodia :))

Niestety nie wiem co się dzieję bo oczywiście nie da rady się skontaktować z kimś od tego serwera. może tu na forum dostanę wiadomość czy oni już przestali działać i nawet nie poinformowali??!!

Tydzień temu opłaciłem serwer i chyba muszę szukać nowego :)

PORAŻKA! Nie polecam tego serwera głównie dlatego, że nie potrafią zadbać o klienta. Awarie się zdążają i to rozumiem ale oczekiwałbym choć jakiejś informacji szczególnie że to trwa tak DŁUGO!

Mam wiele stron na różnych serwerach i jakoś inni choćby mailing potrafią wysłać z przeprosinami. I to jest ok a tu olewka....

Chyba tylko WEBD.pl jest gorszy od tego "szybkiego serwera". Ale webd to dziady i szkoda zaczynac temat..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale muszę się zgodzić z przedmówcą. Na "szybkim" trzymam cześć tematycznego zaplecza. Strona firmowa im nie działa, serwery też nie, a BOK to jakaś parodia. Pisałem chyba z 10 x razy z prośbą o wystawienie FVAT za przedłużenie konta. Chyba przedłużyłem je zbyt pochopnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dolaczam sie do autorow dwoch postow wyzej. Niestety szybki-serwer.pl to jest parodia hostingu. Od poczatku grudnia nie dostalem zadnej odpowiedzi na email ze zgloszeniem problemu. Czesc moich stron przestala dzialac, a ze strony adminow zero reakcji. NIE POLECAM!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

shoorty,

maila wysłałeś dziś o godz. 9.22

dostałeś odpowiedź,

domena Ci nie działa bo nie są ustawione nasze dns-y,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIE polecam serwerów duu.pl

 

Fatalna obsługa klienta. Odpowiedź dopiero na 2-3 mail (a i to nie zawsze). Odzywają się wtedy kiedy przychodzi płatność za serwer. Jeśli klient ma problem to olewają go. Serwery non stop padają. O fakturze VAT, albo rachunku można zapomnieć. Serwer ma tylko zalety jeśli kupi się najtańsze konto, jeśli droższe to szkoda nerwów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. na wszystkie maile są udzielane odpowiedzi na bieżąco (chyba że ktoś wyśle z formularza na stronie i nie poda adresu zwrotnego)

2. nie było padów żadnego serwera od chyba 3 miesięcy, a w zasadzie od lata, pomijając zawirowania z adresami IP,

co to znaczy "non stop padają" ?

3. jeżeli chcesz FV po prostu napisz @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. na wszystkie maile są udzielane odpowiedzi na bieżąco (chyba że ktoś wyśle z formularza na stronie i nie poda adresu zwrotnego)

2. nie było padów żadnego serwera od chyba 3 miesięcy, a w zasadzie od lata, pomijając zawirowania z adresami IP,

co to znaczy "non stop padają" ?

3. jeżeli chcesz FV po prostu napisz @

 

1. Możliwe, ale ja nie dostałem odpowiedzi, a potrzebowałem szybko rozwiązania. Pisałem na wasz BOK, a także na adres: admin@szybki-serwer.pl, pisałem na gadugadu, próbowałem się dodzwonić.. W końcu przestałem. No bo ile można.

 

2. Nie robiłem statystyk, ale taka sytuacja była w październiku, gdzie mogłem zgadywać czy po wpisaniu do przeglądarki adresu mojej strony zadziała, czy nie.

Zresztą to już i tak nieistotne bo przeniosłem się do innego usługodawcy. Nie mogłem sobie pozwolić na sytuację z p. 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega, stracił pewną domenę pl, bo Edart mu ją ręcznie zakładał ( kolega się nie zna za dobrze na hostingu itd. ) i konfigurował, ale kiedy straciła ważność ( 1 rok ) to nikt z szybkiegoserwera nie raczył się tym zainteresować. W efekcie domena przejęta przez jakieś Sedo. Ba, problem będzie z przedłużeniem hostingu który się za kilka tyg. kończy ( mimo wszystko, kolega chce zostać na tym hostingu ), bo...Panel Klienta nie działa ( http://szybki-serwer.pl/?page=11 ) . Podobnie jak poprzednicy, podobnież strasznie ciężko się skontaktować z firmą ( brak reakcji na gg ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Picek

Mój kolega, stracił pewną domenę pl, bo Edart mu ją ręcznie zakładał ( kolega się nie zna za dobrze na hostingu itd. ) i konfigurował, ale kiedy straciła ważność ( 1 rok ) to nikt z szybkiegoserwera nie raczył się tym zainteresować. W efekcie domena przejęta przez jakieś Sedo.

 

Domena była w kwarantannie dłuższy okres czasu. Skoro przez te 2-3 tygodnie właściciel nie zauważył jej braku to raczej nie ma co po niej płakać ;) Bo jak nie właścicielowi to komu ma zależeć na domenie, firmie hostingowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Picek > zauważył, ale sam domeny nie zakładał, robił to za niego Edart, a z nim, nie można było ( i nadal ) się skontaktować. A tylko on mógł tę domenę przedłużyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę przykro mi, ale dla tak błahego powodu musiałem się tu aż zarejestrować, by to napisać.

 

Ja jestem w stanie zrozumieć wszystko, ale nieodpowiadanie na maile będąc webhosterem? Rozumiem, dzień, dwa, ale nie tydzień!

 

Jeżeli ktoś nie jest w stanie uwierzyć (a raczej wszyscy są po postach wyżej), proszę spojrzeć tutaj: http://i55.tinypic.com/1z6e2rk.png i przeczytać datę wysłania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny musze tutaj napisac, bo ostatnio dopiero wpis w tym watku spowodowal udzielenie pomocy.

 

Niestety kontakt znow sie urwal i od 20 grudnia 2010 nie otrzymalem odpowiedzi na moje zgloszenia. Kontakt z obsluga techniczna jest zaden. NIE POLECAM i zaluje, ze wykupilem tam kilka kont, przy takim poziomie uslug na pewno nie przedluze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie zgłoszenia są rozpatrywane i odpowiedzi udzielane na bieżąco.

Po powyższych postach przypuszczam że jest jakaś niewielka grupa osób których maile do nas nie dochodzą,

sądząc po ilości otrzymywanych maili co dzień wątpię aby było to spowodowane działaniem poczty na naszym serwerze.

Proszę o przesyłanie zgłoszeń poprzez ticket w panelu, na pewno dojdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×