Skocz do zawartości
Gość Bartosz Gadzimski

Pytania i problemy z home.pl

Polecane posty

Home.pl wprowadza ofertę unlimited dla najwyższego pakietu Business Server PRO

https://home.pl/hosting/bez-limitow

 

Gwiazdka nr 1: ‎"W przypadku konta Business Server PRO nielimitowana pojemności serwera obejmuje powierzchnię dyskową na strony WWW oraz bazy danych - maksymalna pojemność serwera przeznaczona na pocztę elektroniczną wynosi 200 GB."

 

Gwiazdka nr 2: ‎"W przypadku przekroczenia 5 TB transferu w miesiącu pasmo przepustowości osiąga wartość 10Mbps. Pasmo 1Gbps jest przywracane pierwszego dnia następnego miesiąca kalendarzowego."

 

Widać gołym okiem tendencje dostosowania oferty to tego co oferowane jest w zachodniej Europie i USA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem ciekaw opini ludzi po testach tych VPSów bo na forum na ogół panuje opinia ,że home.pl to hosting dla ludzi bardzo bardzo mało wymagających rolleyes.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak oferta nielimitowanego hostingu będzie wyglądać w rzeczywistości. Przy jakiej zajętości bazy danych/plików zaczną się irytować.

 

Podpowiem że rozpakowana i wgrana do bazy danych baza openstreetmap.org zajmuje baaardzo dużo miejsca. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze aby online wydawali kody do domen przy przenoszeniu zamiast składać pism.

(...)

 

A ja z tym nie widzę problemu. Ich "pismo" wysyłałem jako plik PNG, jeden dla kilku domen naraz, za pierwszym razem miałem kod chyba w dwie godziny, za drugim razem w ok. 15 minut. Nie jest to znaczące utrudnienie dla mnie, osobiście już większy mam problem z "hasłem drugiego poziomu" (czy jakoś tak to się nazywa) dla takich szczególnych operacji gdzie indziej. ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zalogowałem się dziś rano do panelu, a tutaj jakiś nowy button "repozytoria"

Zacząłem grzebać w ich pomocy i znalazłem potwierdzenie w artykule https://pomoc.home.pl/produkty/dodatkowe/671

 

Jestem zdziwiony tym, że home odpalił kolejny feature, którego kiedyś niby nie dawało się u nich uruchomić.

Drugie zaskoczenie przeżyłem po konfiguracji Tortoise - działa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak oferta nielimitowanego hostingu będzie wyglądać w rzeczywistości. Przy jakiej zajętości bazy danych/plików zaczną się irytować.

 

Podpowiem że rozpakowana i wgrana do bazy danych baza openstreetmap.org zajmuje baaardzo dużo miejsca. ;-)

 

Oto jak się kończą oferty unlimited :)

 

 

 

Od 24 stycznia 2013 roku wprowadzona zostanie nowa specyfikacja parametrów bezpieczeństwa serwerów "Linii Profesjonalnej". Zmiany mają na celu poprawę bezpieczeństwa oraz zapewnienie najwyższej jakości usług oferowanych przez home.pl.

W przypadku przekroczenia pojemności konta pasmo przepustowości osiąga wartości:

Do 50 GB pojemności 1Gbps* Od 50 do 100 GB pojemności 10Mbps* Powyżej 100 GB 1Mbps*

*dotyczy Business Server Pro (protokoły: FTP, SSH, SVN)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to aby ograniczyć przyrost danych na dyskach. 1mbit/s skutecznie ograniczy zapychanie dysku. Praktycznie więcej jak 100gb używając ftp nie będziesz trzymał. Przez http upload ma limity swoje też. Więc nolimit = ściema.

Edytowano przez admin@prohost.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dość drastycznie tną to lącze - wystarczy 1 GB ponad limit 50 GB i prędkość spada 100 razy ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witać iż polscy internauci polubili ich nolimit. Musieli dość mocno to odczuć że tak drastycznie przycięli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Taniość widzę ;)

Ale to nie jest za dobry pomysł: "Wszystkie serwery dedykowane domyślnie instalowane są z systemem Debian 7 64 bit."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IStreamPL

Te domyślne instalowanie systemu to OK, żaden problem napisać przy zamówieniu, że chcę np debian 6.

Nie znalazłem tylko jakie łącze dają. Obstawiam, że 100Mbps

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Home.pl uruchamia dodatkową markę https://homecloud.pl/

Dedyk z i3 za 160 PLN

Za to Cloud Server to chyba zwykłe VPSy na Virtuozzo ;)

 

 

Jak już być precyzyjnym to taka cena netto przy dłuższej umowie.

 

Przy abonamencie miesięcznym wychodzi 250 zł brutto/miech ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No... dbają o swoich klientów którzy bezczelnie spamują...

Drugi raz zgłaszałem info że z ich serwerów wysyłany jest spam (kopia meila, ip i wszelkie inne dane które sobie zażyczyli).

 

Dziś znów dostałem ten sam spam z tego samego adresu @.

 

 

Dodatkowo panuje duży bałagan... rozmawiam z jednym konsultantem mówię o sprawie a on że tym tematem zajmuje się ktoś inny, piszę do tego kogoś a on znów mnie kieruje gdzieś indziej...

 

Poziomem obsługi nie dorównują niktórym dużo tańszym firmom do pięt!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×