Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
mariusz1985

Konfiguracja mysql

Polecane posty

Cześć,

Wiem że problem może być banalny ale mam serwer dedykowany pod swoje projekty z zainstalowanym directadminem i mam problem taki że nie wiem w którym miejscu mam zmienić konfiguracje jezyka żebym za każdym razem jak się łącze nie musiał wysyłać dodatkowego zapytania mysql('Set names latin2'); byłby ktoś w stanie mi powiedzieć w którym miejscu muszę to zmienić, będę wdzięczny. To jest mój /etc/my.cnf

[mysqld]
local-infile=0
default-character-set=latin2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[mysqld]
language=/usr/share/mysql/polish
character-sets-dir=/usr/share/mysql/charsets
default-character-set=utf8
default-collation=utf8_general_ci
skip-character-set-client-handshake

[mysql.server]
default-character-set=utf8

[mysqldump]
default-character-set=utf8

[mysql]
default-character-set=utf8

[client]
default-character-set=utf8

 

/etc/mysql/my.cnf

 

Tyle sam się nauczyłem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

A ja mam o dziwo wszędzie latin2.. tylko z apache2/conf.d/charset odhaszowałem wymuszanie i do tego z php.ini zostawiłem wykomentowany charset i działa : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć,

Wiem że problem może być banalny ale mam serwer dedykowany pod swoje projekty z zainstalowanym directadminem i mam problem taki że nie wiem w którym miejscu mam zmienić konfiguracje jezyka żebym za każdym razem jak się łącze nie musiał wysyłać dodatkowego zapytania mysql('Set names latin2'); byłby ktoś w stanie mi powiedzieć w którym miejscu muszę to zmienić, będę wdzięczny. To jest mój /etc/my.cnf

[mysqld]
 local-infile=0
 default-character-set=latin2

 

nigdzie w konfiguracji tego nie zmienisz, php ignoruje my.cnf, pozostaje

1) skompilowanie libmysqlclient z defaultem na latin2

2) magiczna latka (obecna o ile dobrze pamietam w gentoo) dodajaca dodatkowe opcje do php.ini ktore ustalaja

domyslne kodowanie

 

--

Lazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

mariusz nie kompiluj nic jeszcze, zainteresuj się tym wątkiem: http://www.webhostingtalk.pl/index.php?showtopic=9863

i kombinuj różne ustawienia

w my.cnf, php.ini i apache2/conf.d/charset..

z doświadczenia wiem, że różnie to bywa, ale raczej powinieneś trafić.. charset można wykomentować, w php.ini w sumie też można zostawić to co jest wykomentowane, dopisz do my.cnf to z tego wątku wyżej który podałem - albo latin2 albo utf8.. i w bazie kombinuj przez phpmyadmin - coś się uda.. złotej recepty chyba nikt na to dziadostwo nie zna..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się znowu posłużę swoim magicznym linkiem który co kilka dni się przydaje: http://tworzenie-stron-www.org/artykuly/3/...Na_Stronach_Www

 

init_connect sobie znajdź

Dzięki wiedziałem o tym init_connect ale wcześniej wywalało mi błędy ale teraz doszedłem wreszcie ;p o co chodzi. Noone chodź wcześniej spać;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×