Skocz do zawartości
Gość Bartosz Gadzimski

Pytania i problemy z kei.pl

Polecane posty

Ja juz chwile tam mialem serwer. Niby dzialalo dobrze, nie czepiali sie w zasadzie, ale bylo cos co mi sie nie podobalo.

 

Chcialem miec swoje DNSy - nie zgodzili sie. Przyznawali sobie prawo jakie domeny moga mi dopisywac a jakie nie. Tlumaczenie bylo takie ze "moge sobie dopisywac nie swoje domeny".

Nie chcieli mi tego dac nawet przy Lunie. Owczesny panel nie pozwalal dopisywac domen, ktore nie byly wpisane w ich DNSach. Zakladanie wiec nowych domen odbywalo sie na zasadzie zgloszenie - pojscie na kawe - powrot i po ponownym logowaniu dalsza konfiguracja. CHORE....

 

To co spowodowalo moja rezygnacje bylo naprawde chamskie z ich strony.

Moj klient byl wtedy u innego wlasciciela luny w kei. DNSy byly tez w kei. Klient jednak chcial przejsc do mnie na serwer z racji innej opinii. KEI odmowilo zmiany delegacji domeny bez zgody tamtego wlasciciela luny. Ot co... kto ma tam lepszy serwer to ma wieksze prawa a kei stawia sie po stronie wiekszego niz mniejszego. Zrezygnowalem wiec i domeny przenioslem na zupelnie inny serwer i ISP.

 

Po paru latach dostalem emaila od kei (choc wlascicielem nie bylem) ze beda robic prace konserwacyjne na moim (??) serwerze. Oczywiscie inny wlasciciel juz tego serwera byl. Z pozostalymi rzeczami raczej sie nie czepiali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj klient byl wtedy u innego wlasciciela luny w kei. DNSy byly tez w kei. Klient jednak chcial przejsc do mnie na serwer z racji innej opinii. KEI odmowilo zmiany delegacji domeny bez zgody tamtego wlasciciela luny

 

dziwisz sie ? ja tez moge powiedziec w jakiejs firmie zeby mi przeniesli X domene :) uwierzą na pewno na słowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziwisz sie ? ja tez moge powiedziec w jakiejs firmie zeby mi przeniesli X domene :) uwierzą na pewno na słowo :D

 

Nie, nie dziwie. Emaila wystosowal klient, ktory byl wpisany we whoisie. Poza tym klient wyslal do KEI podpisany przez siebie FAX (pieczatka firmowa i podpis) - nie pomoglo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, ale ja też mogę sobie podpisać i podpieczętować FAX - jaki problem? Zaraz coś w PS skleję :D

 

Jeśli email tamtego klienta nie było wpisany do "rejestru" zaufanych email z jakich można kontaktować się w sprawach administracyjnych z obsługą KEI, to jak najbardziej słusznie postąpili odmawiając jakichś działań administracyjnych.

 

Po paru latach dostalem emaila od kei
Czyli Twoja opinia jest z przed kilku lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymieniali sprzęt w kei.pl

 

Parametry serwera referencyjnego:

Procesor: Quad-Core Intel Xeon processor X3210 - 2,13 GHz

Dysk: 4*250 GB SATA

RAM: 4 GB DDR2

RAID: RAID 10 - 3WARE 9650-4LP

No i faktycznie - u mnie obciążenie z ~3,4% spadło do ~2,3%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://data.konarski.eu/kei.jpg

 

To wreszcie 12,50 jest za rok czy za miesiąc? Na górnym banerze jest wprowadzająca w błąd informacja, w stosunku do tej na dole tabeli i podsumowaniu przy chęci zakupu, gdzie wychodzi 150zł/netto/rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Przekazałem Wasze uwagi, cena na górze za rok zostanie poprawiona. Dzięki za sygnał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do serwerów kei.pl to mogę powiedzieć, że jest to dobra firma. Naprawdę korzystałam już z wielu firm hostingowych (na pewno nigdy nie wrócę do home.pl)

 

Odnośnie kei.pl co mogę powiedzieć?

 

Szybko rozwiązują problemy, nie trzeba czekać długo na odpowiedź, odpowiedzi są jasne i zrozumiałe - pomagają jeśli ktoś takiej pomocy potrzebuje. W skali 1 do 10 daję oczywiście 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja również gorąco polecam, proszę zobaczyć na moje statystyki

 

stat.jpg

 

na 99% na większości hostingów z tego forum już bym był zmuszany do ewakuacji lub przejścia na VPSa. a w kei nic się nie dzieje nikt nie pisze, że zabieram za dużo zasobów czy transferu.

 

Polecam wszystkim kei.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu miałem tam serwer, ale zmieniłem, jakoś parę rzeczy mi tam nie pasiło. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem zainteresowany promocją

Poczuj świąteczną moc <- kliknij, link do regulaminu

 

Kei oferuje w niej hosting Start, któy normalnie kosztuje 309,90zł/rok

w cenie brutto 38,13zł za rok wraz z domeną np. .pl na rok.

 

Przeczytałem regulamin promocji i wszystko wydaje się być OK. Jestem jednak laikiem jeśli chodzi o wszelaki umowy i regulaminy, więc chciałbym się dopytać bardziej doswiadczonych w tych sprawach osób. Czy to faktycznie jest za 38,13zł (hosting+domena) za rok, czy są jakieś ukryte warunki jak np. konieczność przedłużenia serwera lub domeny po upływie okrecsu abonamentowego opłaconego w promocji?

Jest w tej promocji jakiś "haczyk", czy po prostu jestem zbyt podejrzliwy? Trochę dziwne wydaje mi się sprzedawanie czegoś za 90% wartości?

 

Wybaczcie takie pytanie, ale po prostu jestem młody - i wiekiem, i doświadczeniem - i nie chciałbym mieć problemó z jakimiś ukrytymi warunkami promocji.

 

Z góry serecznie dziękuję za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez haczyków - oczywiście następny rok będzie po starej cenie jeżeli będziesz chciał zostać (przedłużenie nie jest wymagane).

 

To normalna praktyka że -90% - Home też rozdaje usługi za pół darmo czasami i liczą że zarobek w następnym roku.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

 

A jak rozumieć zapis w regulaminie:

Udostępnione w Promocji pakiety hostingowe, a w szczególności ich rodzaj, parametry i ceny mogą ulec zmianie w czasie trwania Promocji.

?

 

Czy oznacza to, że w okresie abonamentowym kei może wprowadzić zmiany w parametrach konta np. poprzez zmniejszenie/nałożenie jakichś limitów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

O takie rzeczy powinieneś zapytać bezpośrednio kei.pl a nie nas. W moim odczuciu ten zapis mówi o czasie trwania promocji, a nie o czasie trwania zakupionej (w promocji) usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam duże problemy z postawieniem na kei aplikacji napisanej w Symfony (serwer współdzielony).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to faktycznie jest za 38,13zł (hosting+domena) za rok, czy są jakieś ukryte warunki jak np. konieczność przedłużenia serwera lub domeny po upływie okrecsu abonamentowego opłaconego w promocji?

 

Cena konta hostingowego jest niższa o 90% w pierwszym roku korzystania. Przedłużenie na kolejny okres abonamentowy jest w standardowej cenie, ale nie jest obowiązkowe. Nie uszczęśliwiamy nikogo na siłę :-)

Podobnie jest z domenami w tej promocji - rejestracja w zestawie z kontem hostingowym kosztuje 1 zł netto. Odnowienie po roku jest według standardowej ceny (cennik dostępny tutaj: https://www.kei.pl/domeny/cennik ), ale nie jest wymagane.

 

 

A jak rozumieć zapis w regulaminie:

Udostępnione w Promocji pakiety hostingowe, a w szczególności ich rodzaj, parametry i ceny mogą ulec zmianie w czasie trwania Promocji.

?

 

Czy oznacza to, że w okresie abonamentowym kei może wprowadzić zmiany w parametrach konta np. poprzez zmniejszenie/nałożenie jakichś limitów?

 

Chodzi o to, że czasami ulepszamy parametry kont, np. zwiększając dostępną powierzchnię dyskową. Ten zapis powoduje, że promocja jest nadal aktualna i nie musimy jej zmieniać razem z ewentualną zmianą parametrów. Nie nakładamy limitów w trakcie trwania abonamentu. W przypadku poważniejszych zmian zmieniających prawa Klienta informujemy go o tym z wyprzedzeniem dając możliwość zrezygnowania z umowy. Regulamin uslug hostingowych jest tutaj: https://static.kei.pl/bundles/keiwebsite/pdf/regulamin-hosting.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×