Skocz do zawartości
janus.mrcin

Serwer dedykowany dla firmy hostingowej

Polecane posty

szczerze od poczatku zastanawialem sie nad serwerownia inten.pl ale jakos ten pomysl odpadł moze warto do niego powrócic zlozyc samodzielnie jakis serwerek nawet jakis najtanszy nie koniecznie w rack na poczatek w zwyklej obudowie serwerowej i wstawic go do inten co o tym myslicie

 

skoro z 1 mbit/s mozna wyciagnac ok 15-170 gb to 1/2 lub 3 mbit na poczatek wystarczy ???? (tylko shared hosting)

a moze jednak warto pomyslec o eTOP

 

tylko tam jest 10 mbit w tym 0,5 do tpnet .. wiec malo.. to do tego trzeba by dokupic jeszcze z 1 mbit tylko do tpnet???? zeby to dobrze smigało ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolokacja przy 1 maszynie jest nieopłacalna, z kilku powodów:

1) Wychodzi o wiele większa cena niż za serwer dedykowany, z analogicznym łączem.

2) Nie zawsze możesz liczyć na ewentualną szybką wymianę uszkodzonego sprzętu, ponieważ serwerownia w której się kolokujesz nie musi mieć takich komponentów.

3) Jest to duży wydatek związany z samym startem, a do tej pory mówiłeś, że na początek nie chcesz wydawać za dużo.

 

Z Polskich tanich serwerowni to jak wspomniałem, może być np. livenet.pl, do tego ktoś już napisał serwerydedykowane.pl. Do tego dodam jeszcze webh.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Webh.pl to chyba nie serwerownia?

 

 

Prawie, chociaż oferujemy na prawdę dużo w dobrej cenie. Jak ktoś chce jakiś sprzęt dobrany indywidualnie to nie ma problemy, wystarczy się z nami skontaktować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok powracajac do tematu przed chwila dostalem wycene z warsaw data center i nogi mi sie ugiely .... powiem tyle .. prawdopodobnie zaznaczam prawdopodobnie aby przebadac rynek na poczatek zakupie vps-a z xxl-web tego za 95 zl z 3000 gb transferu .. zobacze jak sie bedzie sytuacja rozwijala na poczatek rzuce konta w cenie by sie zwrocilo za vpsika... nastepnie jak bedzie wszystko ok i kilkunastu stalych klientow znajde to zakupie serwerek w ovh ten za 340 zl ... po jakims pol roku działalnosci

 

wykupie kolokacje w serwerowni inten.pl (serwerek w obudowie rack do 2 tysi zloze jakis w miare sensowny a jak nie to zakupie actine.. LUB ewentualnie serwerek dedykowany lub rowniez kolokacje w eTOP (cały plan przewiduje na okres 12 miesięcy sadze ze powolny rozwój bedzie lepszy niz rzucenie sie z motyką na słońce)

 

tylko pytanie mam do forumowiczów .. prosz emi wytłumaczyc jest w eTOP 10 mbit +0,5 do tpnet ... ile musze dokupic mbit/s zeby w miare pingi z tpnet były tzn chodzi mi o to zeby ogólnie dobrze smigało / czy ma to byc 10 mbit/s na 10 czy np 1-2 mbit do tpnet wystarczy

 

prosze o pomoc aha i co sadzicie o vpsiku z xxl-web oraz serwerowni inten

 

zapraszam do rozmowy

 

Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tzn 60-70 % czyli najlepiej zeby miec lacze 2-3 mbit na poczatek ale do tpnet i do reszty

???

 

a vps z xxl-web dobry na pcozatek bedzie ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jak tam janus~? Firma hostingowa już działa?

 

Mnie ciekawi jedna sprawa... Wszyscy tutaj piszą o jednym serwerze dedykowanym a jak to się ma z dnsami? Do obsługi domen potrzebne są 2 serwery dns, więc na start potrzebne są 3 dedyki czy można to wszystko upchać w jednym albo na jakims VPSie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jak tam janus~? Firma hostingowa już działa?

 

Mnie ciekawi jedna sprawa... Wszyscy tutaj piszą o jednym serwerze dedykowanym a jak to się ma z dnsami? Do obsługi domen potrzebne są 2 serwery dns, więc na start potrzebne są 3 dedyki czy można to wszystko upchać w jednym albo na jakims VPSie?

 

Można - większość firm taki zabieg stosuje, co do VPS-a nikt poważny nie stawiałby na nim hostingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można - większość firm taki zabieg stosuje, co do VPS-a nikt poważny nie stawiałby na nim hostingu.

Nie miałem na myśli hostingu tylko serwer dns:P

Co do takiego zabiegu to myślę, że jest to jedyne wyjście jeśli ma się ograniczony budżet - chociaż być może trochę nie fair w stosunku do klientów bo chyba drugi serwer dns powinien być tym "awaryjnym":D

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może trochę nie fair w stosunku do klientów bo chyba drugi serwer dns powinien być tym "awaryjnym":D

 

Po co awaryjny DNS w takim przypadku? Żeby wskazywał na adres IP, od którego nie idzie doczekać się odpowiedzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po co awaryjny DNS w takim przypadku? Żeby wskazywał na adres IP, od którego nie idzie doczekać się odpowiedzi?

Dlatego napisałem, że trochę nie fair dla klientów :D

A awaryjny dlatego, że jest wymagany przy parkowaniu domeny :)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A awaryjny dlatego, że jest wymagany przy parkowaniu domeny :D

 

Przy parkowaniu u większości registrarów możesz podać dwa hosty kierujące na ten sam IP.

Obejście wszystkich innych to dwa IP podpięte do serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×