Skocz do zawartości
janus.mrcin

Serwer dedykowany dla firmy hostingowej

Polecane posty

....łacze jest 100 mbit/s a ja ile wykorzystam 10-20 mbit przy powiedzmy 100-200 kontach
Niepotrzebne Ci jest aż takie pasmo na początek i przy tak małej ilości kont pod warunkiem, że będą to zwykłe strony typu wizytówki firm, fora, a nie masowy download.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arek_inc
Jest jeszcze jeden plus który wychodzi przy ovh. Masz tam backup ftp równy pojemności dysku, więc w jakimś stopniu jeden problem z głowy. W polskich serwerowniach musiałbyś brać drugi serwer, chcąc być zabezpieczony na wszelki wypadek. Nie jest to idealne rozwiązanie ale zawsze jakieś.

Tia, ale nie możesz tam wrzucić np. 10 000 plików. Musi być to jeden tar.gz, więc w pewnych przypadkach możesz mieć mały problem z tym (np. dla kimsufi, gdy masz zajęte 200GB to raczej tego nie spakujesz, tak żeby zajmowało 50GB (żeby archiwum zapisało się na dysku). Jednak znacznie lepszym rozwiązaniem jest drugi dysk i rsync bądź RAID1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tia, ale nie możesz tam wrzucić np. 10 000 plików.

 

są jakies ograniczenia tkiego FTP?

Kopiuję tam zarówno pliki tar o wielkosci 1 GB jak i pojedyncze pliki po kilka KB.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja używam tego ftp do backupu DirectAdminem, i działa to dobrze. Więc nie wiem o jakie ograniczenia masz na myśli pisząc o 1 archiwum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam po dluzszej nieobecnosci;]

 

analizowalem firmy hostingowe w polsce byc moze i wasza rowniez i oto moje dywagacje na ten temat

 

Postanowione .. firma hostingowa bedzie i teraz tak ..

 

- na poczatek Superplan 2008 RAID w ovh.pl (na okolo 2-4 miesiace ) eventualnie Hetzner DS 5000 tez na 2-4 miesiace ,

- po ok 2 miesiacach poszukiwanie serwerowni w Polsce (eTOP lub inten-lublin ) Inten mam 15 min piechotka od firmy

(prawdopodobnie kolokacja wlasnego serwera + na poczatek 2-3 mbit/s łącza)

- jezeli ovh lub hetzner zda egazamin to przenzaczone zostanie na hosting dla osob prywatnych a serwer w polsce na hosting biznesowy

- oferownie uslug na wysokim poziomie

 

taki jest plan co o nim myslicie czy proponujecie cos innego inne serwery inną kolokację, serwer dedykowany w podanych serwerowniach

 

na ovh bym postawil max 100 kont 5 gb lub o mniejszej pojemnosci wiecej.... plany 1 2 10 25 GB pojemnosci + transfer

 

Pierwowzór dust.pl ;]

 

ale na poczatek tylko ovh i hetzner wchodzi w gre

 

zapraszam do komentowania i opini

 

Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być tylko 100kont na serwerze to w jaki sposób zapewnisz rentowność temu interesowi? Serwer kosztuje, utrzymanie działalności także. Ceny musiałyby być niebotyczne. Nikt nie kupi drogich kont na serwerze w ovh. Ovh=masówka dla gówniarzerii, to mogłoby wyjść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

juz odpowiadam

 

;] firme prowadz ejuz od roku mam obnizony zus ... projektuje strony www .. prowadze wspolnei z bratem sklep internetowy... i mam w zanadrzu 2 projekty wiec o koszty dziallnosci nei martwie sie bo narazie wychodze na +

 

a co do 100 kont po 5 gb - jedno konto - 9zł miesiecznie = 100 x 8 =900 zł - koszt serwera = 460 - zus =440zl (umowy odnawiane co miesiąc zeby zachecic klientow powiedzmy ze na konto 5 gb bedzie 100 gb tansferu miesiecznie )

 

 

przesadzilem w poscie wyzej najwieksze konto bedzie 8 gb w cenie 15zl mies transfer 140 gb mies

 

oczywiscie wszystko biore z palca na szybko rachujac 60 x 15=900- koszt serwera =460 - zus =440zł

 

oczywiscie jakos obslugi profesjonalna + promocje itp

 

studiuje w koncu zarzadzanie i marketing

 

beda jeszcze kona po 1 gb + za ktore bedzie mozna zaplacic smsem i konta 2 lub 3 gb do tego dochodza tez konta o obnizonym tranferze i liczbie baz (oczywiscie tansze)

 

wszystkie umowy spisywane na miesiac ale opcja na rok z prezentem ;]

 

co wy teraz na to

 

wiem ze ovh niby dla gowniazy ale nie powiecie mi ze kazdego z was bylo stac na start wydaz na serwer della i lacze 10 mbit ... kazdy zaczyna od zera

 

i nikt nie powie mi ze nie warto ze buła ze kicha ovh a polowa hostingow i tak siedzi w niemczech anglii lub wlasnie we francji w ovh i maja sie dobrze np. cal.pl , nowa oferta dust , favx.pl , shells.pl inwestnet , no-1.pl kazdy hosting bylby dobry ale trzeba wlozyc odrobine pracy a nie zbierac kokosy ... pracuje teraz po 12-14 godzin dziennie swoja firma to ciezki kawalek chlaeba ale kazdy marzy o rozwoju i ja tez ;]

 

zapraszam do rozmowy

 

ps w niemczech w hetznerze tez mozna wziac serwerek i rozproszyc swoj hosting ...

 

Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i nikt nie powie mi ze nie warto ze buła ze kicha ovh a polowa hostingow i tak siedzi w niemczech anglii lub wlasnie we francji w ovh i maja sie dobrze np. cal.pl , nowa oferta dust , favx.pl , shells.pl inwestnet , no-1.pl kazdy hosting bylby dobry ale trzeba wlozyc odrobine pracy a nie zbierac kokosy ... pracuje teraz po 12-14 godzin dziennie swoja firma to ciezki kawalek chlaeba ale kazdy marzy o rozwoju i ja tez ;]

Jedna jaskółka (czy też raczej- jeden serwer) wiosny nie czyni. To, że mamy serwer również we Francji nie znaczy, że można nas od razu utożsamiać z tym iż "dust ma serwery w OVH". Nasze główne serwery kolokujemy w Polsce, w Warszawie (serwerownia eTOP o której już wspomniałeś w jednym z postów powyżej) i to właśnie w Polsce zamierzamy rozwijać dalej naszą infrastrukturę. Całkiem możliwe bowiem, że już na przełomie października/listopada dostawimy sobie w Warszawie kolejne dwie maszyny (sprzęt już mamy) w związku z obsługą naszych klientów biznesowych.

 

Przepraszam, że piszę o tym wszystkim w wątku nie dotyczącym bezpośrednio mojej firmy, ale poruszony temat wymagał (moim zdaniem) krótkiego sprostowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

juz odpowiadam ... firma dust.pl wiem ze ma serwerki w eTop i teraz wprowadzila konta dla klientów prywatnych na serwerach ovh .. firma dust.pl jest dla mnei pierwowzorem zarówno pod wzgledem oferty jak i obsługi klientów ... co wiecej moge powiedziec ... jesli urazilem szefa dust.pl to przepraszam... chodzilo mi tylko o to ze w przyszlosci tez chce byc potezna i profesjonalna firma jak dust.pl ale zaczynac bede od serwerow ovh.pl a potem przejde do polski ;] i w POlsce bede swoje uslugi rozwijam w oparciu o etop , inten lub baltic datacenter.. ale aby kolokowac swoj sprzet musze najpierw na niego troche wiecej zarobic niz to ma miejsce teraz wiec sadze ze na pierwsze kilka miesiecy ovh jest dobrym rozwiazaniem ...

 

ps czy ktos wie cos wiecej na temat inten.pl (serwerowni w lublinie) czy warto bedzie tam kolokowac swój sprzet ...

 

zapraszam do rozmowy

 

Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Że się dołączę, też pod pewnymi względami podziwiam firmę dust.pl, za podejście do klienta, bardzo sensowne i przemyślane teksty, dobre wybory i rozwiązania. To tak od konkurencji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale żeby od razu "potężna"? Z całym szacunkiem, ale to trochę przesadzone słowo. Na razie pod względem ilości klientów nawet abajt ma ich więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz odpowiadam ... firma dust.pl wiem ze ma serwerki w eTop i teraz wprowadzila konta dla klientów prywatnych na serwerach ovh .. firma dust.pl jest dla mnei pierwowzorem zarówno pod wzgledem oferty jak i obsługi klientów ... co wiecej moge powiedziec ... jesli urazilem szefa dust.pl to przepraszam...

Ja się tak łatwo "nie urażam", a więc przeprosiny nie są tu zupełnie potrzebne. Mimo wszystko dziękuję i oczywiście przyjmuję :) W kwestii naszej oferty dla klientów indywidualnych- tak jak już pisałem w jednym z tematów, została ona wprowadzona głównie dla przetestowania pewnych rozwiązań związanych głównie z działaniem systemu FreeBSD i panelu DA. Pisałem również, że nie jest powiedziane, że (przyzwyczajeni do klientów biznesowych) nie będziemy się z tej oferty z czasem wycofywać i możliwe, iż tak właśnie za jakiś czas się stanie. Do końca września mamy czas na uporządkowanie różnego rodzaju prowadzonych obecnie testów i projektów, a oferta związana z klientami indywidualnymi, de facto nie była dla naszej firmy strzałem w dziesiątkę.

 

Że się dołączę, też pod pewnymi względami podziwiam firmę dust.pl, za podejście do klienta, bardzo sensowne i przemyślane teksty, dobre wybory i rozwiązania. To tak od konkurencji :)

Dziękuję za miłe słowa :)

 

Ale żeby od razu "potężna"? Z całym szacunkiem, ale to trochę przesadzone słowo.

Owszem, słowo "potężna" jest tu w stosunku do nas mocno przesadzone. Ze względu na dość specyficzny target nie mamy szans zawładnąć rynkiem usług webhostingowych w Polsce. Miło jednak, że stajemy się na tym rynku zauważani- właśnie jako hosting dla klientów biznesowych, a więc tych bardziej wymagających.

 

Na razie pod względem ilości klientów nawet abajt ma ich więcej :)

Nie mam zwyczaju porównywać firmy A do firmy B, jeśli o branżę webhostingu chodzi, a tymbardziej wtedy, kiedy sam jestem przedstawicielem jednej z firm tejże branży. Dyplomatycznie więc odpowiem, że aby coś w ogóle porównywać, musi to być chociaż trochę do siebie podobne. Trudno jest porównywać samochód z motocyklem (owszem, jedno i drugie ma koła i silnik, ale komfort jazdy jest zupełnie inny). Ktoś już w jednym z tematów próbował określać ilość baz danych na podstawie chwilowego load'u naszego serwera bazodanowego, który wkleiłem w dyskusji na temat uptime'u maszyn. Ciekawość ludzka, ale przede wszystkim pomysłowość, czasem nie zna granic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na razie pod względem ilości klientów nawet abajt ma ich więcej tongue.gif

 

To tak jak byś porównywał sprzedaż samochodów spod znaku porsche, z ilością sprzedanych maszyn spod znaku fiata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porównanie absolutnie przypadkowe. Chodzi mi tylko o to, że to jednak młoda firma i słowo "potężna" jest nie na miejscu, ot co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

;] powiem tak ze dla mnie 300-500 klientów to juz jest bardzo duzo nie wnikam ile maja firmy dust.pl i abajt.pl pozatym tak jak powiedziano wyzej dust.pl z powodu specyficznej grupy klientow nie musi opanowywac calego rynku webhostingu... poza tym moze moje porownania nie sa na miejscu i ze potezna to slowo na wyrost ale nie jednemu z nas sni sie po nocach taka firma hostingowa jak dust.... z takim zapleczem / pozatym kazda firma zaczynala od czegos malego i w maire rozwoju poszerza oferte i usprawnia serwery itp...

 

hekko tez zaczynalo od serwerów ovh.. sadze ze miejsce dla malej firemki z uslugami an poziomie jeszcze sie znajdzie nadal analizuje rynek uslug hostingowych podgladam.. patrze jakich bledów sie ustrzegac itp..

 

prosze wiec was o rade ... warto zaczac od serwerka z ovh za 340 zl a potem po kilku miesiacach przeniesc sie do polski np do inten (prosze o opinie o tej serwerowni) czy etop

 

Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przenosiny mają być w przeciągu 3-4 mc, to nie wiem czy sens jest zaczynać w OVH. Musisz liczyć się z czasem i ewentualnymi problemami jakie niosą ze sobą przenosiny. Jeśli miałbyś posiedzieć dłużej w OVH jak najbardziej dobrze myślisz, jeśli ma być to chwilowa sprawa, to odpowiedz sobie na pytanie czy nie szkoda czasu i zamieszania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w zupełności. Już lepiej weź netdirekt za 100 euro jest dobrą maszyną albo coś z ofert w UK, wbrew pozorom też można kupić tanio maszynki, a i nie można zapomnieć o leaseweb.com (choć podobno problemy z pomocą techniczną, przy braku wykupienia pakietu SLA) i zostawić tam klientów indywidualnych, a resztę klientów biznesowych w PL

 

 

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz prowadził odpowiednią politykę dla swoich klientów to na OVH się nie zawiedziesz raczej. Szybkich przenosin po 3 miesiącach nie polecam (chociaż sam zrobiłem dokładnie to samo i to dokładnie po 3 miesiącach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać tak naprawdę nie miałeś nic dużego na takim VPS. Limity w MAX to kpina...

Ja już nigdy nic nie kupię u tych szwabów, nawet nie możesz się z nimi dogadać. Pomijam że nie znają języka angielskiego, ale u nich jakiekolwiek rozwiązania polubowne to nie znana działka. Cóż mam bardzo złą opinię o HostEurope i zapewne długo nic jej nie zmieni.

Polecałbym Ci zacząć chociażby od http://allegro.pl/item416815946_serwer_ibm...b_2xlan_cd.html dwóch serwerów tego pokroju. U kolokował byś to w jakiś DataCenter, na początek z pewnością wystarczy Ci 1-2 mbps liczone percentylem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hhehe widze ze rozmowa sie rozwija ... na poczatku bylo ovh lub hetzner ... potem hosteurope teraz juz kolkacja w polsce ... sam juz nie wiem. W polsce na pewno ok jest ale z drugiej strony .. na poczatek nadal bym sie zastanawiał nad ovh lub jakim niemieckim ewentualnie UK datacenter i serwerem dedykowanym ewentualnie vpsik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno lepiej jest przenieść serwer z Francji do Niemiec / PL niż z PL za granicę (z psychologicznego punktu widzenia klienta), to fakt. Ale pomyśl, że jednak atut Polski (niskich pingów) to jednak dla wielu spora zaleta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×