Skocz do zawartości
janus.mrcin

Serwer dedykowany dla firmy hostingowej

Polecane posty

mam/miałem takie maszyny i wiem, że to nic ciekawego, te dyski i kontrolery tragiczne.

Brak porządnej konsoli KVM, to co oni dają można nazwać imitacją jedynie.

 

nie zawsze :P

Ogólnie jakaś dziwna polityka tej firmy.

Typowa masówka...

 

Naprawdę dobrą serwerownią teraz jest http://www.beyond.pl,a,a w nephax.com masz ładną 380.

 

Jak to jedna osobą mówiła na tym forum " Dobra i tania i jest tylko kapusta kiszona" :)

Beyond wcale nie jest najdroższą serwerownią, troche mnie to zdziwiło bo ATM Warszawa ma droższe ceny niż oni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beyond wcale nie jest najdroższą serwerownią, troche mnie to zdziwiło bo ATM Warszawa ma droższe ceny niż oni.

 

Najdroższą nie jest, ale jeśli nic się nie zmieniło w ciągu ostatnich ~6 miesięcy to mają wyższe ceny od ATM.

W każdym razie i tak są to wg mnie (i nie tylko) dwie najlepsze serwerownie w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick
Beyond wcale nie jest najdroższą serwerownią

i dalej nie czytamy z zrozumieniem :P

Gdzie napisałem o tym, że są najdroższą serwerownią w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biorąc 3tera wychodzi ponad 3tys na miesiąc. Gdzie tu opłacalność?

 

Upłynie masa czasu zanim zacznie wykorzystywać tyle transferu przy normalnej ofercie.

 

Do autora: Masz może jakieś pieniążki na inwestycję kilka - kilkanaście kzł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

 

do hekko.pl ;] witam mam u was jakis hosting kupiony z allegro i chwalilem sobie go - dobra firma jestescie, a jezeli chodzi o inwestycje zalezy jaka miala by byc oraz dokladnie jaka kwota ;] ???

w chwili obecnej inwestuje w 3dosyc spore projekty (aplikacja biznesowa cos jak by livechat.pl,telefonia voip w poczatkowym stadium (cos jak freeconet) - oba projekty powiedzmy w cudzyslowiu powstaja w garazu ale takie sa najlepsze .. 3 projekt cos na wzór merlin.pl z tym ze (bez stanów magazynowych) buforowe magazyny u dostawców z czasem realizacji zamowien max 24-48 h (faza projektu)

 

hosting mial by byc czyms dodatkowym co pozwolilo by po pewnym czasie generowac dodatkowe pieniazki na dlasze inwestycje ... oraz byc doskonalym polem do testowania usług i projektów

 

dlatego tez rozpoczalem ten temat i widze ze jest ciekawa rozmowa ...

 

po przeczytaniu wszystkich postów moge powiedziec tyle ze jak ktos zaczyna i jest maluczki to albo pozostaje wykup czegos ala ovh.pl lub wystartowanie do zagranicznego data center które ceny ma oczywiscie nizsze ale pingi tez nizsze ... support zalezy od firmy ... oraz od naszej natury ;]

 

w Polsce owszem data center są bardzo dobre ale co idzie za tym bardzo drogie.. póki TPSA jest monopolistką tak pozostanie, jak ktos powiedzial albo wykupisz dobry serwer w atm, gts, beyond lub balticdatacenter i bedziesz oferowal smiesznej wielkosci konta z drakonskimi limitami lub w drakonsko wysokich cenach

albo wykupisz serwerek za granica (najblizej) Niemcy np Hetzner.de dostaniesz jakis limit powiedzmy 1000 GB mies zalozysz na nim powiedzmy 20 kont z limitem 40 GB i bedziesz oferowac je w cenie duzo nizszej jak kei.pl lub temu podobne ... ktos powie pady serwera owszem są, ale kazdemu to sie zdarza przeciez to tylko sprzęt i nie powie co boli ... łącza hmm zaraz dzieci neostrady powiedza ze buła mu "chodzi" jak to sie wypowiadaja ale pwoeidzmy 50-70 ms takie pingi ma np hetzner.de (przepraszam ale nie jestem z nia zwiazany tak tylko przyklad podaje) wystarcza dla shared hostingu .. a i tak na powazne serwisy i projekty bedzie ktos wykupywał vpsa lub dedyka pod to konkretne przeznaczenie .... przeciez youtuba nikt nie postawi na koncie z kei z 35gb mies transferu gdzie konto to kosztuje 600 zl

 

co wiecej moge powiedziec ze dalej sporo firm hostingowych ma swoje serwery w niemczech czy francji o USA nie wypowidam sie bo to daleko ;]

 

co o tym myslicie

 

misie wydaje ze chyba poprawnie rozumuje ... nowy hostingodawca zaczyna od poczatku a nie od srodka ;] to jest tak jak z miloscia (zaczyna sie na calowaniu) - sorki za porownanie ale reszte dopowiedzcie sami

 

czekam na odpowiedzi ;]

 

Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli niemcy to raczej hosteurope.de niż inne Datacenter. Tam zaczynali obecnie liczący się na rynku gracze jak Blink.pl czy Ehost.pl aktualnie jest tam pewnie z kilka firm na przykład firehost.pl

 

Sewer za 99 Euro to może nie jest najpotężniejsza maszyna ale zawsze Dell i to w bardzo porządnej serwerowni. Można go zresztą dokonfigurować. A przy obecnym kursie walut to raczej śmieszna cena w porównaniu z jakością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do hekko.pl ;] witam mam u was jakis hosting kupiony z allegro i chwalilem sobie go - dobra firma jestescie, a jezeli chodzi o inwestycje zalezy jaka miala by byc oraz dokladnie jaka kwota ;] ???

Jeśli masz pieniążki zakup sobie własny serwerek - zależnie od upodobań i planów - może to być DELL, HP lub cokolwiek innego co sobie wybierzesz i wsadź w kolokację np. do NEPHAXU, 150 zł za 1-2U + 130 zł za 1Mbit łącza /mc. Łącze liczone za pomocą 95 percentyla więc nawet jak zamówisz 2 to całość będzie pracować na 100 i zawsze możesz dokupić a dopłata za 100kbit to 13 zł /mc.

Będziesz miał swój serwer i na początku ograniczysz koszta utrzymania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no tak ciekawa propozycja na serwerek della rackowy cos by sie uskladalo ewentualnie actina bo do actionu dostep mam ;p tylko jest pytanie czy lacze 1 mbit/s wystarczy mi na poczatek tak jak pisalem wyzej chcialem na takim serwerku zalozyc powiedzmy 20 kont z miesiecznym transferem 40 gb :| to by bylo optymalne rozwiazanie na poczatek bo bym sprawdzil jak sie zachowuje wszystko umieszczajac na nim strony swoich klientów które generuja takie transfery ... teraz wszystko jest porozrzucane po calej polsce ... jak by zdalo egzamin to wtedy zawsze mozna zainwestowac w nastepny serwerek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak ciekawa propozycja na serwerek della rackowy cos by sie uskladalo ewentualnie actina bo do actionu dostep mam ;p tylko jest pytanie czy lacze 1 mbit/s wystarczy mi na poczatek tak jak pisalem wyzej chcialem na takim serwerku zalozyc powiedzmy 20 kont z miesiecznym transferem 40 gb :| to by bylo optymalne rozwiazanie na poczatek bo bym sprawdzil jak sie zachowuje wszystko umieszczajac na nim strony swoich klientów które generuja takie transfery ... teraz wszystko jest porozrzucane po calej polsce ... jak by zdalo egzamin to wtedy zawsze mozna zainwestowac w nastepny serwerek

Zależy ile tego dokładnie jest. 1-2 Mbits na pewno Ci starczy na tą składankę stron firmowych swoich klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no tak na poczatek skladanka 20 stron firmowych ze srednim transferem 40 gb miesiecznie ale potem w trakcie rozwoju bym zaoferowal hosting klientom z zewnatrz i tez tak pomyslalem ze 2 mbit/s na 20 stron z transferem 40 gb to chyba mało troche ????

 

nie wiem jak to zaplanowac zeby sie czasem nie obudzić z reka w nocniku i sie okaze ze powinno byc 4mbit/s a nie 2 i ze bardziej oplacalny bylby wykup transferu 1000 gb a nie lacza 4 mbit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak na poczatek skladanka 20 stron firmowych ze srednim transferem 40 gb miesiecznie ale potem w trakcie rozwoju bym zaoferowal hosting klientom z zewnatrz i tez tak pomyslalem ze 2 mbit/s na 20 stron z transferem 40 gb to chyba mało troche ????

To, że Ty zakładasz iż to będzie 40GB miesięcznie na 1 konto to nie znaczy, że tak jest.

nie wiem jak to zaplanowac zeby sie czasem nie obudzić z reka w nocniku i sie okaze ze powinno byc 4mbit/s a nie 2 i ze bardziej oplacalny bylby wykup transferu 1000 gb a nie lacza 4 mbit

Powiem tak. Ja zużywam obecnie 7Mbit. Ile mam kont ? Bardzo dużo. Liczby o których tu mówisz - 40 GB na transferu dla strony firmowej jest nieosiągalne chyba, że jest to firma która prezentuje sporą liczbę projektów graficznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no dobra zgodze sie ze 40 gb miesiecznie firmoweczka nie wyciagnie to w takim razie po co te super mega wielkie limity po 1 terabajt rocznie/ok 85gb miesiecznie (czesc firm takie oferuje ) jak i tak zakladamy ze wykorzysta polowe lub mniej ale co sie by stalo gdyby taka firma oferowala takie limity w dobrych cenach i okazalo sie ze wszyscy je wykorzystują / nagle okazalo by sie ze i 10 mbit za malo a koszty rosna ... rozumiem polityka cenowa musi byc na dobrym poziomie ale czyms trzeba zachcecac klientów do zakupów najczesciej to limitem no i ja zakladam usrednione 40 gb na konto wiem ze jedne jest wykorzystywane drugie nie ... w takim wypadku albo rezerwuje sobie odpowiedni limit w dedyku lub lacze gwarantowane i jak nei zuzywam to i tak place albo ostro zakaldam konta ( o ile jest popyt) i nagle okazuje sie ze lacze nie wyrabia bo wszyscy sumiennie wykorzystuja 40 gb ....

 

jakas rezerwa musi byc

zastanawia mnie jak radza sobie firmy takie jak prohost.pl lub wlasnie hekko.pl skoro na pewno maja po kilka tysiecy kont roznego kalibru

 

i ostania dywagacja po co wiec w Polsce datacenter oferuja 1-5 no 10mbit do wykupienia a np (to jest przyklad) ovh.pl daje 100mbit !!!

cos jest nie tak bo w takim wypadku na ovh.pl lub temu podobnych powinny stac wszystkie budzetowe hostingi dla pseudo stron a tu okazuje sie ze tak nie jest

 

musze przyznac ze nephax tak jak hekko.pl powiedzial to ciekawe rozwiazanie na poczatek wziac 1 mbit a potem dokupywac po 100kbit lub po 1 mbit // tylko teraz tak inwestycja w serwer ok lacze ok umowa na rok ok a co jak sie okaze ze konkurencja jest na tyle silna i ma juz takie "upusty" ze zawsze bedzie o krok przed nami - plajtujemy albo odsprzedajemy hosting konkurencji

 

tak jak ktos wspomnial trzeba sie zastanowic i wybrac miedzy czyms super mocnym w polsce i czyms przecietnym ale tanim za granicą. i potem w miare rozwoju zawsze mozna sie przeniesc do Polski

 

i ostania rzecz nieszczesne pingi tak porównuje sobie prohost.pl srednio 20-30 ms, netlook.pl srednio 35-60 ms, hekko.pl, kei.pl- 14 ms , iq-20 ms , firehost.pl - 39ms , home.pl ok 8 ms - i co sie okazuje ze nie samym pingiem czlowiek zyje po co sie okazuje mialem konto w home.pl a teraz mam w kei.pl i o niebo lepiej smiga kei niż home

 

pozatym ktos kto ma sharedhosting wymaga dostepnosci do niego a w drugiej kolejnosci szybkosci dostepu , mnei przekonala druga kwestia - wiec tak sie zastanawiam jak sie ma ping netlook.pl i firehost.pl do jakosci uslug przez nich oferowanych

 

prosze o rozwianie moich watpliwosci a jezeli powiedzialem cos oczywistego lub gafe strzelilem prosz emnie poprawic ;]

 

pozdrawiam

 

Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakas rezerwa musi byc

zastanawia mnie jak radza sobie firmy takie jak prohost.pl lub wlasnie hekko.pl skoro na pewno maja po kilka tysiecy kont roznego kalibru

Jak sobie radzą? Overselling zapewne. :)

 

tak jak ktos wspomnial trzeba sie zastanowic i wybrac miedzy czyms super mocnym w polsce i czyms przecietnym ale tanim za granicą. i potem w miare rozwoju zawsze mozna sie przeniesc do Polski

A stać na coś super w kraju? Oczywiste, że najpierw muszą się zwrócić koszty, a z tymi w kraju będzie ciężej niż poza jego granicami...

 

nieszczesne pingi tak porównuje sobie prohost.pl srednio 20-30 ms, netlook.pl srednio 35-60 ms, hekko.pl, kei.pl- 14 ms , iq-20 ms , firehost.pl - 39ms , home.pl ok 8 ms - i co sie okazuje ze nie samym pingiem czlowiek zyje po co sie okazuje mialem konto w home.pl a teraz mam w kei.pl i o niebo lepiej smiga kei niż home

Często nawet przy wysokim pingu jest lepiej niż przy tym ultra niskim! Zresztą zapewne pingowałeś strony główne tych firma, a przezorne firmy najczęściej mają je na innym serwie lub... u innego hostingodawcy (nawet w home.pl!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dobra zgodze sie ze 40 gb miesiecznie firmoweczka nie wyciagnie to w takim razie po co te super mega wielkie limity po 1 terabajt rocznie/ok 85gb miesiecznie (czesc firm takie oferuje )

To jest overselling.. Bardzo duży zresztą i w większości takie oferty pojawiają się głównie za granicą gdzie DC są większe i tańszy jest koszt utrzymania łączy itd.

 

jak i tak zakladamy ze wykorzysta polowe lub mniej ale co sie by stalo gdyby taka firma oferowala takie limity w dobrych cenach i okazalo sie ze wszyscy je wykorzystują / nagle okazalo by sie ze i 10 mbit za malo a koszty rosna ... rozumiem polityka cenowa musi byc na dobrym poziomie ale czyms trzeba zachcecac klientów do zakupów najczesciej to limitem no i ja zakladam usrednione 40 gb na konto wiem ze jedne jest wykorzystywane drugie nie ... w takim wypadku albo rezerwuje sobie odpowiedni limit w dedyku lub lacze gwarantowane i jak nei zuzywam to i tak place albo ostro zakaldam konta ( o ile jest popyt) i nagle okazuje sie ze lacze nie wyrabia bo wszyscy sumiennie wykorzystuja 40 gb ....

Za wysoko uśredniasz przy shared hostingu. Oczywiście, że są Użytkownicy którzy używają więcej transferu, nawet i więcej niż 40GB ale jeśli uśrednisz to wyjdzie tak naprawdę nie dużo per konto.. Nie mam w tej chwili dokładnych danych za lipiec ze względu na przenosiny ale średnia za jedno konto jest niższa niż 1GB ! (suma transferu/ilość kont).

 

 

jakas rezerwa musi byc

zastanawia mnie jak radza sobie firmy takie jak prohost.pl lub wlasnie hekko.pl skoro na pewno maja po kilka tysiecy kont roznego kalibru

Tak jak napisałem..

 

i ostania dywagacja po co wiec w Polsce datacenter oferuja 1-5 no 10mbit do wykupienia a np (to jest przyklad) ovh.pl daje 100mbit !!!

cos jest nie tak bo w takim wypadku na ovh.pl lub temu podobnych powinny stac wszystkie budzetowe hostingi dla pseudo stron a tu okazuje sie ze tak nie jest

OVH to duża serwerownia, zaawansowana technika (cysterny z lodem - tak naprawdę, przeczytajcie sobie artykuł w ostatnim Host4Business) dzięki czemu obniżają koszty które mogą przeznaczyć na coś innego.

 

musze przyznac ze nephax tak jak hekko.pl powiedzial to ciekawe rozwiazanie na poczatek wziac 1 mbit a potem dokupywac po 100kbit lub po 1 mbit // tylko teraz tak inwestycja w serwer ok lacze ok umowa na rok ok a co jak sie okaze ze konkurencja jest na tyle silna i ma juz takie "upusty" ze zawsze bedzie o krok przed nami - plajtujemy albo odsprzedajemy hosting konkurencji

Reklama, pozycjonowanie.. Ogólnie w miarę dobry marketing.

 

tak jak ktos wspomnial trzeba sie zastanowic i wybrac miedzy czyms super mocnym w polsce i czyms przecietnym ale tanim za granicą. i potem w miare rozwoju zawsze mozna sie przeniesc do Polski

Tak i My zaczynaliśmy, niektórzy pewnie jeszcze pamiętają choć to zaledwie rok temu było - pierwszy serwer był właśnie w OVH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak dla innych, ale dla mnie Hekko jest przykładem firmy która super się rozwija. Na razie nie mam tam konta, ale w przyszłym miesiącu planuję skorzystać z ich oferty. Poza tym, wynika z tego, że warto zaczynać w ovh.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisał amator warto zaczynac w ovh.pl a hekko.pl rzeczywiscie rozwija sie bardzo dynamicznie i ciesze sie z tego bo jest to zawsze konkurencja dla pseudo hostingów które powstaja i po miesiacu padają - nie chce zaczynac od konta reseller bo nic na nim nie zwojuje a na takim np ovh.pl na łączu 100 mbit lub 1 gbit zawsze pierwsze poważniejsze kroki mozna stawiac duzy plus nie obowiazuja roczne umowy tylko miesieczne a co za tym idzie w kazdej chwili jak stwierdzimy ze czas przesiasc sie na cos w Polsce mozemy to uczynic bez kłopotu...

 

ciesze sie ze niektórzy włączyli sie do rozmowy i wyrazili swoje opinie na ten temat ... swiadczy to tylko o zdrowej konkurencji (nie mowie o firmach które celowo zanizaja ceny i oferuja hosting po smiesznie niskich cenach na serwerach w USA.

 

co wiecej moge powiedziec wracajac do mojego pierwszego postu jestem juz prawie powtarzam prawie zdecydowany na zakup serwera w ovh.pl no chyba ze sie cos zmieni no i adrekwatnie do tego wszystkiego na pewno nie bede tam na siłę upychał niezliczonej liczby kont

 

po wypowiedzi hekko.pl stwierdzilem ze skoro jego firma (na tyle duza i profesjonalna) wykorzystuje tylko 7mbit/s to taki serverek w ovh.pl na pierwsz emiesiace działalnosci wystarczy .

 

aha i odrazu chcialbym uczulic ze na pewno nie postawie jakiegos krzaka który bedzie odstraszal klientów, mam kilka ciekawych autorskich pomyslów zarówno na obsługe serwera, bok oraz marketing ... w sumie nie bez powodu studiuje zarz i marketing na 5 roku i pisze prace o budowaniu lojalnosci w handlu internetowym ;] aha jezeli by ktos chcial wiecej info lub kilka moich propozycji na poprawienie image firmy w necie lub kilka pomyslow na stanie sie jeszcze bardziej konkurencyjnym to zapraszam na pw pogadamy, nie bede wszystkiego krył dla siebie .. gdyz widze tu duzo osób które naprawde rzeczowo odpowiadaja i staraja sie pomóc udzielajac ciekawych odpowiedzi ...

 

jak to na rynku kazdy chce miec jak najwiecej klientów, ... ale klienci coraz czesciej patrza sie na obsługe i jakosc a nei na cene (niestety ja na poczatku swojej drogi bede musial z super jakosci zrezygnować) ale nei mowie ze za pol roku to sie nei zmieni

 

wybór mój padl na 2 opcje z ovh.pl

 

http://www.ovh.pl/resellerzy/produkty/superplan2008raid.xml

 

ewentualnie

 

http://www.ovh.pl/resellerzy/produkty/eg.xml

 

wiem ze nie sa to demony predkosci ani stabilnosci itp ale jak amator powiedzial od czegos trzeba zaczac budowac swoje imperium . padlo na ovh.pl chyba ze jeszcze HE lub hetzner

 

pozostawiam to do dalszej konwersacji

 

a co wy proponujecie lub z czym mieliscie juz styczność i do jakich zastosowan uzywaliscie

 

pozdrawiam

 

Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OVH będzie najlepsze na początek. Zgadza się - te maszyny nie są rewelacyjne, ale do czasu aż zainwestowane pieniądze się nie zwrócą nie pozostaje nic innego. :) Z twoich słów jasno wynika, że chcesz oferować usługi na poziomie, co - dla mnie - oznacza, że jeśli zajdzie potrzeba zmiany lub kupna jeszcze jednej maszyny, to tego dokonasz, gdy już uzyskasz zwrot zainwestowanych funduszy. :D

 

Tak trzymać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

prosta sprawa na poczatek ovh ale nie wiem który z dwóch podanych przezemnie sadze ze taki od 300-500 zl na poczatek a jak sie zwróci i trosze zarobi to bedzie inwestycja w serwer w Polsce w dobrym datacenter mam na mysli nephax ewentualnie balticdatacenter ale wtedy prawdopodobnie wlasny serwer bede tam kolokowal

sadze ze to jest droga jaka przechodzilo wiekszosc firm w polsce i jest słuszna w 100% a rzucanie sie z motyką na slonce nie ma sensu wiekszego ... sadze ze pieniazki wylozone teraz w sprzet i łacza w polsce mozna spozytkowac na reklame (gadzety) dla klientów i BOK bo na to wszyscy patrzymy sie a jak czytam fora ze home wyslalo komus podkladke a komus nie to smiech mnie ogarnia - ludzie nadal licza na gratisy - wartosc dodana do uslugi ;]

 

a ja mam pomysl na nia ;D

 

sadze ze jakosc posrednio rzutuje na nasze podejscie do klienta i do tego co robimy jak robimy to profesjonalnie to klienci sa zadowoleni...

 

pomimo awari sprzetu itp przeciez to sa tylko maszyny ... abstrachujac dom budujemy od fundamentów a nie od dachu wiec serwer w ovh niech bedzie takim fundamentem ... a przy postawieniu scian .. zminimy na serwer w polsce i od nowa zbudujemy ;] ten dom ;]

 

co wy na to ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do ovh podchodził bym sceptycznie, ponieważ nie wiadomo czego po nich można się spodziewać:

http://www.webhostingtalk.pl/index.php?sho...12985&st=12

 

O ile dobrze rozumiem, przyjęli politykę bezwzględnego tępienia piractwa. A co będzie, jeśli jakiś klient wrzuci kilka filmów, a następnie ktoś szybko doniesie do OVH? Żadnego powiadomienia, tylko od razu blokada serwera, bez możliwości odwołania...

 

 

PS: Mam u nich serwer i sprawuje się dobrze.

Łącza, ceny limity i wszystko w OVH jest super, tylko nie za bardzo potrafię pojąć ich obecną politykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arek_inc
nie za bardzo potrafię pojąć ich obecną politykę.

Polityka jest wbrew pozorom bardzo prosta - ograniczenie do minimum czynnika ludzkiego (zautomatyzowanie) i postawienie na ilość klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to w koncu zbaranialem ... wiem ze wiekszosc z uzytkowników tego forum którzy dluzej zajmuja sie tematyka hostingu mają swoje firmy lub maja zamiar zalozyc ale kazdy od czegos zaczynal .. chyba nie wszyscy odrazu wykupywali serwery za 2000 zl miesiecznie i odrazu mieli dziesiatki klientów ...

 

ja majac jakiekolwiek pojecie o administrowaniu serwerkiem nie chce odrazu na starcie łożyc ogromnych sum pieniązków (chociaz mógłbym) - najpierw chyba potrzeba klientów i czasu na 100% zapoznanie sie z tematem i obycie ze wszystkim a dopiero potem mozna wkraczac do Polskich datacenter

 

tak jak sproject powiedzial chce oferowac uslugi na dobrym poziomie i jak juz bedzie taka koniecznosc i mozliwosc z mila checią przeniose sie do jednego z polskich datacenter ;] gdyz moj plan jest dlugofalowy a nie dla zabawy

 

dlatego tez prosze was o pomoc w wybraniu serwera odpowiedniego do startu sprzedazy usług hostingowych ;] myslełem ze serwery ovh beda dobre

 

http://www.ovh.pl/resellerzy/produkty/superplan2008raid.xml

 

ewentualnie

 

http://www.ovh.pl/resellerzy/produkty/eg.xml

 

ale widze ze coraz wiecej niepochlebnych opini a to ze dyski padaja a to ze łącza tną - ale skoro hekko zaczynalo na ovh i ladnie sie rozwija to dlaczego ja nie mam sprobowac nawet na superplan2008raid przeciez łacze jest 100 mbit/s a ja ile wykorzystam 10-20 mbit przy powiedzmy 100-200 kontach

 

zawsze mozna zakupic serwerek EG na laczu 1Gbit - wiem tyle ze jezeli po pół roku zwrócą mi sie zainwestowane pieniazki przenosze sie do Polski

 

co wiecej moge napisac na pewno serwery ovh to nei demony szybkosci i dyski padaja czesto ale za taka kwote czego oczekiwac - a zawsze jakos łącz i sprzetu przez ten okres czasu mozna nadrobic jakością obsługi , gratyfikacjami, ciekawa polityką partnerską itp

 

a w miare rozwoju przechodzic na szczebelek wyzej

 

spora czesc uzytkowników namietnie oferuje datacenter polska wiem ze klientow trzeba pozyskiwac ale spokojnie lepiej cos doradzic dobrego na poczatek a potem sam sie zglosze do was ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden plus który wychodzi przy ovh. Masz tam backup ftp równy pojemności dysku, więc w jakimś stopniu jeden problem z głowy. W polskich serwerowniach musiałbyś brać drugi serwer, chcąc być zabezpieczony na wszelki wypadek. Nie jest to idealne rozwiązanie ale zawsze jakieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×