Skocz do zawartości
janus.mrcin

Serwer dedykowany dla firmy hostingowej

Polecane posty

witam wszystkich

 

mam pewien problem i prosilbym o pomoc

otóż chcialbym wprowadzic do usług mojej firmy sprzedaz shared hostingu, kont reseller oraz streamingu mam dwie propozycje , mozliwosci zakupu serera dedykowanego

 

Opcja 1.

 

Serwer dedykowany:

Procesor: Intel Xeon Quad Core E5410 (4x 2.33GHz)

Procesor2: wolny socket na dołożenie

Pamieć: 4GB ECC FB

Dyski: 2 x 750GB Sata

Macierz dyskowa: RAID- 1

Karty sieciowe: 2(dwie) Gigabit LAN

Karta zarządzania: zdalny restart, dostęp do konsoli tekstowej

Adresy IP: 4szt

System: Linux Debian

Interfejs sieciowy: port Ethernet (10Mbps, brak limitu transferu)

 

Umowa i opłaty

Opłata jednorazowa przy umowie na okres:

12 miesięcy - 1000 zł

24 miesiące - 1 zł

Abonament miesięczny - 1600 zł

 

Przy paśmie ograniczonym do 5Mbps abonament wyniesie 1400zł.

 

 

 

Ceny netto.

 

Serwer w warszawskim datacenter ;]

 

Opcja 2

 

Informacje techniczne

Procesor Intel Xeon 3075

2x 2.66 GHz L2: 4 Mo, FSB: 1333 MHz

ou

Core2Duo E6750

2x 2.66 GHz L2: 4 Mo, FSB: 1333 MHz

 

Architektura 64 bit

Pamięć RAM 4 GB DDR 2

Dysk twardy 2x 750 GB

Rodzaj dysku SATA2 RAID HARD 1

Łącza 1 Gbps

Przepustowość 1 Gbps

Limit transferu nieograniczony

Stałe IP 1 adres

IP Fail-over +4 adresy

VPS Ready

IP Fail-over VPS 16 IP (/28)

IP RIPE

Kopia danych FTP 750 GB

 

 

serwer ovh.pl EG 08

 

która opcja jest lepsza pod wzgledem wydajnosci (stabilnosci)

 

przewiduje na serwerze utrzymanie srednio okolo 400 kont z miesiecznym limitem transferu ok 70 gb lub mniej kont z wyzszym limitem

 

prosze o sugestie i opinie

 

pozdrawiam

 

Marcin Janus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na paśmie 10 Mbps chcesz "posadzić" 400 klientów +streaming ?

 

Kozak :D

Zawsze będzie mógł pisać, że u niego jest lepiej niż w Yoyo. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Streaming w Polsce to zły pomysł, nawet radia ZET na niego nie stać a co dopiero Ciebie :D Dlaczego porównujesz maszynę za 1600 i 400 PLN przecież to dwie zupełnie inne pułki cenowe? Jeśli już polska to raczej oferta Gdańskich DC (Warszawa jest droga)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czemu porównujesz serwer do desktopa z ovh ?

no I don't, jakbyś nie zauważył nie cytowałem wypowiedzi malu,

to jest wątek o serwerze dedykowanym dla firmy hostingowej,

padło gdzieś po drodze hasło Gdańsk i stąd ta riposta...

notabene bynajmniej nie wzięta z kosmosu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

ajj tak na szybko napisałem.

Chodziło mi o pierwszy post, serwer przytoczony z ovh to typowy komputer domowy.

Zamontowana płyta do desktopów intela, procesor również do domu.

Dość słabe dyski i słaby kontroler 3ware 9000 które są dość wąskim gardłem całości.

 

HP podany przez Bella to najlepszy podany w temacie serwer i idealny do zastosowań hostingowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dyski SATA w RAID 1 do takiej maszyny to pomylka. Nie sadze aby udalo sie zapelnic te 750 GB wiecej niz w 30 %.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

 

super ze rozmowa sie rozwinela

 

przez pol nocy siedzialem, przegladalem zasoby tego forum, myslalem analizowalem i doszedlem do takich wniosków:

1. streaming wogle odpada ;], zajac sie lepiej jedna oferta a dobrze i padlo na hosting.

2. jeśli chodzi o serwery w Polsce to ceny ich nie powiem sa zabojcze dla poczatkujacych - lepiej chyba zaczac od czegos mniejszego i w miare rozwoju przenosic sie na inne serwery

3. nie wierze ze wszystkie firmy hostingowe zaczynaly od serwerow w Polsce za 2 tys zl/mies,

4. jezeli chodzi o serwery ovh.pl to podalem taki bo myslalem ze na pczatek bedzie okej (te 400 klientów i 70 GB to w fazie koncowej rozwoju firmy - docelowo), wiem ze rynek ten jest naszpikowany porzadnymi firmami ale sadze ze miejsce dla jeszcze jednej znajdzie się ;]

 

na forum przeczytalem ze firma cal.pl korzysta z serwerów ovh.pl - malu zaproponowal taki serwerek z ovh.pl http://www.ovh.pl/resellerzy/produkty/xeonquadcore.xml nie powiem ciekawe rozwiazanie ale na poczatek to chcialbym zeby klienci oplacajacy hosting zwrocili mi moj wklad (zreszta kazdy chyba tak chce) a na zarabianie przyjdzie czas - nie jestem nastawiony na zarabianie kasy od pierwszego dnia , na to potrzeba czasu

 

co wiecej przeanalizowalem visual traceroute do kliku firm i zaciekawila mnie firma netlook.pl ktora z tego co sie nei myle ma swoje serwery w firmie Hetzner. sprawdzilem oferte tej firmy i pomyslalem o Root Server DS 5000 +RAID, tam jest limit 1000 GB/mies przy 100MBit/s a potem spada do 10 chyba ze zaplace za kazdy nastepny 1 GB okolo 0,30 gr na polskie pieniazki i dalej bede mial 100MBit/s a to i tak taniej niz w Polsce - co wiecej na temat firmy netlook.pl nie znalazlem zlych opinii a pingi wachaja sie od 36-58 ms tak pi razy oko ;]

 

dalej znalazlem oferte firmy kolokuj.pl (inten.pl) http://www.kolokuj.pl/dedykowane.php Zestaw IV +3 Mb/s na poczatek

 

ostanie co mi sie nasunelo to serwerownia eTOP http://datahouse.pl/?SectionID=3 3 serwerek

 

i teraz tak w pierwszym poscie oferta z polskiej serwerowni to bylo GTS, mozna by pomyslec jeszcze na temat balticdatacenter, iq.pl, superhost.pl, serveradmin.pl, serwerydedykowane.pl lub ncgroup.pl ale sam juz nie wiem

 

moze na poczatek jednak lepiej wyniesc sie z serwerami za granice mowie tu o Hetzner lub wykupic ktorys z serwerow ovh.pl a pozniej w miare rozwoju jezeli by takowy nastapil przeniesc sie do polskich serwerowni

 

na koniec prosilbym o odpowiedz bo w innym temacie przeczytalem ze z 1MBit/s nielimitowanego lacza mozna wyciagnac okolo 300 GB transferu miesiecznie(na forum ktos to obliczyl) lecz na stronie firmy ncgroup.pl pisze ze tylko 200GB wiec na chlopski rozum majac 3MBit/s nielimitowanego lacza moge obsluzyc 9 kont hostingowych z limitem 100 GB miesiecznie czy tylko 6 kont rowniez ze 100 GB limitu tranasferu mies.

 

a jak to sie ma do 1 Gbit/s łącz ovh.pl czy naprawde są one nielimitowane czy po zajeciu np 200MBit/s nie obetna mi tego

 

jestem ciekaw waszych opini i uwag ;]

 

pozdrawiam

 

Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

serveradmin.pl i ncgroup.pl od razu radziłbym skreślić. Poszukaj opinii o tych firmach na WHT, będziesz wiedział dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obiektywnie patrząc, to dla nowej firmy oferta polskich serwerowni jest za droga. Czymś trzeba klientów zdobyć. Jak nie pojemnością to wielkością transferu. W Polsce są straszne ceny. Za te same pieniądze w ovh mozna kupić przynajmniej dwa pseudoserwery ale jednak serwery. Rozkładając obciążenie pomiędzy dwie maszyny napewno nadrabia się w jakimś stopniu mniejszą ich wydajność. Zaraz ktoś prowadzący hosting napisze, że najważniejsza jest jakość. Zgodzę się. Tylko problem polega na tym, że nieważne czy sprzedajesz konta za 300zł czy 30. każdy klient wymaga w praktyce tyle samo, nie zważając na to, że kupił konto za grosze. Można go olać (jak to robią niektórzy na tym forum), ale smrodu narobi. Podsumowując, najważniejsze na start jest zdobycie klientów, nieważne w jaki sposób. Potem, nawet jak zdarzą się jakieś pady (wszystkim się zdarzają, niezależnie od serwerowni) i tak najważniejsze jest podejście do problemu. Ja osobiście wolę mniejszą firmę, która da mi większy transfer niż home z ich śmiesznymi limitami. Co z tego, że home jest niezawodne, skoro do niczego oprócz wizytówek się nie nadaje. Kilkugodzinny pad każdy przeżyje, a jak zdarza się zbyt często to po prostu zmienia się firmę. Bierz serwer w ovh lub w Niemczech i nie zawracaj sobie głowy Polską. Po prostu nie wyrobisz na starcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Poleciłem ten serwer, ponieważ jest to pierwszy serwer na ovh, a widziałem że porównujesz serwer w Polsce za spore pieniądze to zaproponowałem coś z oferty ovh.

Co do łącz ovh, nakładają oni limity po przekroczeniu 101 mbps :-).

Jednak 100 mbps, to naprawdę sporo jak na świadczenie usług sheared hostingu.

 

Teraz powiedzmy sobie prawdę, jeżeli chcesz świadczyć usługi wysokiej klasy. To musisz wybrać dobre DataCenter. Nie budżetowe, gdzie utrzymują serwery praktycznie po kosztach, a tam gdzie płaci się za jakość.

 

Co do Twojej tezy, że będziesz miał 400 klientów z średnim transferem 70 GB, szczerze wątpię.

Nie ze względu na ilość klientów, a na średni transfer generowany transfer. Jeżeli ktoś będzie Ci generował taki dynamicznymi skryptami, obciąży Ci nadmiernie serwer. Więc nie powinieneś liczyć tak wysokiego limitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz powiedzmy sobie prawdę, jeżeli chcesz świadczyć usługi wysokiej klasy. To musisz wybrać dobre DataCenter. Nie budżetowe, gdzie utrzymują serwery praktycznie po kosztach, a tam gdzie płaci się za jakość.

 

I dlatego tak polecasz OVH :P ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, kto zaufa nowej firmie i jej teoretycznej jakości, której nie sposób sprawdzić? Jeśli ktoś chce wydać 300zł to wybierze home czy kei i nie będzie sobie zawracać głowy nowymi wynalazkami. Nowa firma może zdobyć klientów tylko cenami w połączeniu z parametrami. Potem i tak wszędzie nakładają ograniczenia, niezaleznie czy jest to hosting za trzy stówy czy 30zł. Najśmieszniejsze jest to, że zazwyczaj te ograniczenia są takie same dla obu przypadków. W renomowanej firmie płacisz za ich reklamę, masę księgowych i miłe panie w BOK-u, które i tak nic nie potrafią poza przyjmowaniem zgłoszeń. W małej firmie zazwyczaj odchodzą te koszty, poczekasz trochę dłużej na interwencję (z reszta jakie moga być problemy w shared hostingu?, jak staje twoje konto to i cały serwer zazwyczaj) i dlatego masz niższą cenę i lepsze parametry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Więc może lepiej zacząć od sprzedaży małych kont na resellerze? Tak na dobry początek. :P

 

 

 

Sam kiedyś o tym myślałem, ale po zrobieniu biznes planu odpadł ten pomysł. Chcąc działać legalnie, czyli opłacać haracz dla zus-u nie wyrobi się takiego obrotu na żadnym resellerze. Może coś ze stanów, tylko że tam to wszystko ma teoretyczne wielkości. Jeszcze jest superhost, mają dość spore resellery, ale naczytałem się tyle opinii o nich że też odpada. Podsumowując, jak legalny hosting to tylko dedyk zagranicą i porządny administrator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma być to hosting porządny, to mogę ci polecić BalticDataCenter.pl ceny może wysokie, ale za to jakość super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick
Poleciłem ten serwer, ponieważ jest to pierwszy serwer na ovh, a widziałem że porównujesz serwer w Polsce za spore pieniądze to zaproponowałem coś z oferty ovh.

mam/miałem takie maszyny i wiem, że to nic ciekawego, te dyski i kontrolery tragiczne.

Brak porządnej konsoli KVM, to co oni dają można nazwać imitacją jedynie.

Co do łącz ovh, nakładają oni limity po przekroczeniu 101 mbps :-).

nie zawsze :P

Ogólnie jakaś dziwna polityka tej firmy.

Typowa masówka...

 

Naprawdę dobrą serwerownią teraz jest http://www.beyond.pl,a,a w nephax.com masz ładną 380.

 

Jak to jedna osobą mówiła na tym forum " Dobra i tania i jest tylko kapusta kiszona" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ich vKVM to tragedia w porównaniu do prawdziwego KVM :-))

Co do tych serwerów, nigdy nie miałem okazji się nimi zajmować. Jednak podałem go ponieważ jako jedyny z oferty ovh był zbliżony do 1 serwera którego podał janus.mrcin.

 

Tak jak wspomniał poprzednik, piękna 380tka na Ciebie czeka w Nephax :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brak porządnej konsoli KVM, to co oni dają można nazwać imitacją jedynie.
Albo od razu po imieniu: QEMU :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecacie Panowie super serwer ale z dziadowskim transferem. Biorąc 3tera wychodzi ponad 3tys na miesiąc. Gdzie tu opłacalność? No chyba, że idziemy w ślady topowych firm i proponujemy kilka gb transferu na miesiąc za kilkaset złotych ale za to teoretycznie na niezawodnym serwerze w dobrej serwerowni. Tylko pytam, kto poleci na taką ofertę od nowej firmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich

 

mam pewien problem i prosilbym o pomoc

otóż chcialbym wprowadzic do usług mojej firmy sprzedaz shared hostingu, kont reseller oraz streamingu mam dwie propozycje , mozliwosci zakupu serera dedykowanego

 

Opcja 1.

....

 

 

Jeśli interesowałaby Cię kolokacja serwera na naprawdę dobrym poziomie, to za kilka/kilkanaście dni będę miał do odsprzedania lub wynajęcia komuś serwer:

Sun Fire X2200

2x Dual Core Opteron 2218 HE (4x 2,60 GHz)

4 GB ECC

Dyski SATA: do uzgodnienia

 

Serwer jest praktycznie nowy, sprowadzany na zamówienie i używany zaledwie 4 miesiące.

Oczywiście w przypadku wynajęcia ze swojej strony daję tylko maszynę, a łącze byłoby opłacane osobno, za każdy zamówiony 1 Mbps pasma wg cennika serwerowni.

Maszyna stoi cały czas w Warszawie, w Centrum Danych ATMAN (gwarancja SLA 99,80% w skali roku, NOC pracujące 24 godziny na dobę, itd..).

 

Cena wynajęcia serwera byłaby do uzgodnienia, ale myśle, że zmieściłoby się w około 400-450 PLN netto/m-c.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×