Skocz do zawartości
Dżo

Jak coś załatwić w OVH?

Polecane posty

Mam do załatwienia z OVH prostą sprawę, ale niestety rozsądek ginie w gąszczu procedur. Dlatego jeśli ktoś z was wie jak sprawnie załatwić coś w OVH będę wdzięczny za pomoc.

 

Mój serwer został zablokowany z powodu p2p. Owszem, działał na nim tracker i klient BitTorrenta, choć nie było tam żadnych warezów*. Wedle regulaminu dzierżawy serwera dedykowanego OVH w takich wypadkach powinno ostrzec klienta, a dopiero w wypadku braku reakcji na ostrzeżenia zablokować serwer. Ponadto po zablokowaniu serwera OVH jest zobowiązane do poinformowania o tym fakcie. Tymczasem po powrocie z urlopu od OVH miałem tylko dwie wiadomości: pierwszą o zablokowaniu serwera z powodu nieuiszczenia płatności (a mam jeszcze dwa miesiące), a drugą o uruchomieniu serwera w trybie rescue.

 

Po pierwszym telefonie do OVH dowiedziałem się, że serwer został zablokowany z powodu wykonywanych zeń ataków hakerskich na sieć OVH. Potem okazało się, że to jednak p2p. Tłumaczyłem kolejnym konsultantom, że wedle regulaminu powinienem otrzymać ostrzeżenie, a nie otrzymałem, że ja bardzo chętnie usunę p2p z serwera, bo nie jest mi do szczęścia potrzebne. Nic z tego – wszyscy zgodnie twierdzą, że jak otrzymam pocztą pismo z wypowiedzeniem umowy to będę się mógł od niego odwołać. Do tego czasu nie mogą mi nawet dać dostępu do danych (a ostatni backup mam sprzed wyjazdu na urlop). Pisałem do oles[AT]ovh.net, ale jedyne co uzyskałem do grożenie mi policją.

 

Sytuacja jest paradoksalna: ja nie złamałem regulaminu, a jestem traktowany jak pirat. OVH nie wywiązuje się z umowy, a zamiast mi pomóc to brną w zaparte.

 

* - Dla dociekliwych: tracker to pozostałość z czasów, gdy strona znajdowała się na hostingach, gdzie nie miałem dość miejsca na udostępniane na stronie pliki. Przez torrenta udostępniałem filmiki moje i użytkowników strony, zwiastuny filmów itp. Nic, o co można się by przyczepić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, no cóż.

 

Zaczyna się, można było się spodziewać czegoś takiego z strony ovh. Sprzedali tyle serwerów a teraz zaczyna się nakładanie limitów na p2p i inne.

 

Pisałem do oles[AT]ovh.net, ale jedyne co uzyskałem do grożenie mi policją.

n/c.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

Bez jaj?! Ja potrzebuję uruchomić tracker BT z LEGALNYMI plikami (wszystkie osobiście weryfikuję) i nic z tego w OVH nie będzie?! Sami łamią swój regulamin?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, Dżo

 

Jak chcesz mogę ich w twoim imieniu postraszyć moim adwokatem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisałem do oles[AT]ovh.net, ale jedyne co uzyskałem do grożenie mi policją.

 

Sytuacja jest paradoksalna: ja nie złamałem regulaminu, a jestem traktowany jak pirat. OVH nie wywiązuje się z umowy, a zamiast mi pomóc to brną w zaparte.

 

To na co czekasz! Jeżeli masz legalne pliki w 100% Bo p2p nie służy tylko przecież do wysyłania piratów i innego ścierwa! Pogadaj z olesem on w sumie najlepszy z nich tam jest.. i niech ci pokaże w którym miejscu znajdują się nie legalne pliki itd. Pewnie zaraz scz się odezwie :D ew. napisz do niego na PW to ci może jakoś ziomek pomoże :)

 

Bez jaj?! Ja potrzebuję uruchomić tracker BT z LEGALNYMI plikami (wszystkie osobiście weryfikuję) i nic z tego w OVH nie będzie?! Sami łamią swój regulamin?!

 

Weź lepiej serwer w LW.. nie są takie drogie :)

 

 

 

//edit.

 

oO

Hej, Dżo

 

Jak chcesz mogę ich w twoim imieniu postraszyć moim adwokatem wink.gif

 

 

Wyprzedził mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój tak samo uruchomili w trybie rescue FTP. Normalnie skandal

 

i dlatego chcesz kupić nowy?

 

Kiedy będzie można składać zamówienia na nowe ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnei zalozy konto nowe na ovh i kupi nowy serwer :).

 

CO do p2p raczej oni nie dociekaja czy to sa zdiecia z wesela czy twoj teledysk poprostu program p2p = piractwo. Byc moze tez tak blokuja serwery po tym jak sie glosno w ovh zrobilo ze na ich dedykach sa hostowane strony gdzie "leza" nielegalne pliki na ich dyskach. Choc te strony jeszcze nie zostaly zablokowane. W zasadzie latwiej wylapac programy p2p uruchomione na dysku niz przegladac miliony stron www :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To na co czekasz! Jeżeli masz legalne pliki w 100% Bo p2p nie służy tylko przecież do wysyłania piratów i innego ścierwa! Pogadaj z olesem on w sumie najlepszy z nich tam jest.. i niech ci pokaże w którym miejscu znajdują się nie legalne pliki itd. Pewnie zaraz scz się odezwie :) ew. napisz do niego na PW to ci może jakoś ziomek pomoże :)

 

Też liczyłem na jego pomoc po fiasku rozmów z polską obsługą, ale on mnie tylko postraszył policją.

 

Wczoraj dostałem od OVH dowody, na podstawie których zablokowali mi serwer. Tracker działający na serwerze był otwarty, więc ktoś go wykorzystał do faktycznych warezów. Zgadzam się, że to niedopatrzenie z mojej strony, ale nic by im się nie stało gdyby dali mi czas na przekonfigurowanie trackera albo nawet usunięcie go. Ciekawe czy gdyby ktoś mi wrzucił warezy na ftp albo zapodał linki ed2k w komentarzach na stronie to też by tak szybko dziali.

 

CO do p2p raczej oni nie dociekaja czy to sa zdiecia z wesela czy twoj teledysk poprostu program p2p = piractwo. Byc moze tez tak blokuja serwery po tym jak sie glosno w ovh zrobilo ze na ich dedykach sa hostowane strony gdzie "leza" nielegalne pliki na ich dyskach. Choc te strony jeszcze nie zostaly zablokowane. W zasadzie latwiej wylapac programy p2p uruchomione na dysku niz przegladac miliony stron www :P

 

Na swoim serwerze miałem publiczny ftp, żeby ułatwić ludziom nadsyłanie materiałów. Od czasu do czasu ktoś z innych dedyków w OVH wrzucał mi tam tony warezów. Zgłaszałem to do OVH i nic z tym nie zrobili.

 

Do mojej historii jeszcze mała ciekawostka: jak się okazuje, OVH jednak mnie ostrzegło o p2p przed zablokowaniem serwera. Pani z BOK poinformowała mnie, że wysłali maila o 18:38. Serwer zablokowali o 18:44. Wszystko jednak odbyło się zgodnie z regulaminem, oni mnie ostrzegali, a ponieważ przez 6 minut nie doczekali się reakcji z mojej strony to zablokowali serwer. Fachowa robota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tracker działający na serwerze był otwarty, więc ktoś go wykorzystał do faktycznych warezów. Zgadzam się, że to niedopatrzenie z mojej strony, ale nic by im się nie stało gdyby dali mi czas na przekonfigurowanie trackera albo nawet usunięcie go. Ciekawe czy gdyby ktoś mi wrzucił warezy na ftp albo zapodał linki ed2k w komentarzach na stronie to też by tak szybko dziali.

 

Na swoim serwerze miałem publiczny ftp, żeby ułatwić ludziom nadsyłanie materiałów. Od czasu do czasu ktoś z innych dedyków w OVH wrzucał mi tam tony warezów. Zgłaszałem to do OVH i nic z tym nie zrobili.

I jeszcze się dziwisz, że Ci serwer zablokowali? Właśnie takie serwery jak Twój są źródłem większości syfu w sieci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WItam,

Każdego dnia otrzymujmey powiadomienia od copyright-compliance.com.

Powiadomienia dotyczą obecności na niektórych serwerach dedykowanych

plików chronionych prawem autorskim, dostepnych przez p2p.

 

Przykład:

 

Title: The Sims

Infringement Source: BitTorrent

Infringement Timestamp: 14 Jul 2008 12:30:28 GMT

Infringement Last Documented: 31 Jul 2008 02:07:16 GMT

Infringer Username:

Infringing Filename: The Sims 2 Kitchen And Bath Interior Design Play now

Infringing Filesize: 444600897

Infringer IP Address: 91.121.172.100

Infringer DNS Name: ks362187.kimsufi.com

Infringing URL: http://torrent-downloads.to:5869/announce

 

Powiadomienie mówi, że plik "The sim 2" jest chroniony prawem autorskim.

Plik znajduje się na serwerze 91.121.172.100 i jest dostępny do pobrania

poprzez bittorrent. Regulamin został złamany.

 

Do tej pory ostrzegaliśmy Klienta, a nastepnie blokowaliśmy serwer,

proceder zaczynał się od nowa, aż do zerwerania umowy i zamknięcia

serwera. Żaden z ostrzeżonych Klientów nie zmienił swojego postepowania

(chodzi o okres pomiędzy styczniem a lipcem, po około 3-6 powiadomień

dziennie). W rezultacie wszystkie serwery zostały zamkniete.

 

Od około tygodnia stosujemy inną metodę. Teraz niezwłocznie zamykamy

serwer i wypowiadamy umowę. Bez możliwości zwrotu płatności, bez

możliwości odwołania. W przypadku wątpliwości Klient może skorzystać

z drogi sądowej.

 

Rezultat jest taki sam, za wyjątkiem tego, że nasi adminstratorzy pracują

mniej, a nasza sieć jest mniej atrakcyjna dla tego rodzaju nielegalnej

działalności. Nasza sieć nie jest od tego, aby stać się śmietnikiem, w

którym mozna znaleźć nie wiadomo jak wielką liczbę plików divix, exe lub mp3.

 

Będziemy kontynuować ten sposób działania. W dłuższej perspektywie,

1-3 miesięcy, uda nam się wyeliminować około 95% tego typu aktywności.

 

Pozdrawiam,

Octave

 

To napisał OLES, na forum ovh :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Zakładając teoretycznie że mam tego najtańszego dedyka. Jestem super duper mega cool programistą i piszę 20 programów exe dziennie. Programy są moją własnością, są mojej roboty. Nie sa to jakieś głupie badziewia tylko np kalkulatory, edytory itd. Wtedy też mi kasują serwer na dzień dobry ? Jeśli tak to znaczy ze transfery limitowane stały się u nich fikcją. CO do p2p najlepiej tego świństwa w ogóle nie mieć zainstalowane i nie używać - wtedy jest po prostu spokój :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwna polityka.. jeśli nie weryfikują zgłoszeń, które te wszystkie organizacje wysyłają często z automatu i wiele z nich to false positives to jest tu bardzo duże pole do nadużyć i jeszcze nie spotkałem się z serwerownią, która by odłączała maszyny bez możliwości powrotu za tego typu zgłoszenie (pomijam tutaj sprawy gdy prawo jest rzeczywiście świadomie łamane).

 

Sprawę najpierw trzeba wyjaśnić z klientem a dopiero potem odwoływać się do takich drastycznych środków, zwłaszcza, że docelowy klient OVH kupujacy kimsufi z Pleskiem może sobie nie zdawać sprawy, że ktoś dzieki dziurze w joomli czy innym cudzie urządził sobie na jego serwerze warez ftp.. Pomijam już to, że OVH przestało się nadawać do rozwiązań hostingowych bo wystarczy, że jakiś user postawi coś co nie spodoba się komuś kto zgłosi to do OVH i cały serwer leci do neverlandu.. No ale cóż, jakie ceny, takie podejście.. Było światowo, zrobiło się "po francusku" jak w Dediboxie i innych francuskich datacenters.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze się dziwisz, że Ci serwer zablokowali? Właśnie takie serwery jak Twój są źródłem większości syfu w sieci...

 

Tracker był otwarty, ale nigdzie nie był ogłaszany. Być może byłem naiwny sądząc, że to wystarczy. Jestem w stanie zrozumieć, że OVH potraktowało to jako naruszenie regulaminu, mógłbym zrozumieć tymczasowe zablokowanie serwera, ale nie rozumiem i dziwię się, czemu nie zażądali zabezpieczenia lub usunięcia trackera, a od razu wypowiedzieli umowę.

 

Co do publicznego FTP, to katalog upload był tylko do zapisu, czyli można było do niego wgrywać, ale wgranych plików nie można było pobierać ani kasować. Uważam to za wystarczające zabezpieczenie i nie sądzę by przez to mój serwer był źródłem syfu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

P2P na OVH? Niezłe ryzyko, adrenalinka skacze, co? Oni Pir tu pir wyłapują niesamowicie szybko. Aha - na proces międzynarodowy nie stać Cię, i oni to doskonale wiedzą :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oni mają polski oddział więc proces będzie w Polsce.

 

Ja mam w OVH torrenty, p2p i jakoś nic mi nie robią. raz się pluli to adwokat ich mój przyciszył i mam spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

Chyba już wiem, kto będzie pierwszą osobą z WHT której postawię flaszkę :)

Poza tym, OVH faktycznie zaczęło przesadzać. Opłaty instalacyjne mi nei przeszkadzają, okej. Ale jeżeli hostowałbym sobie kilka swoich projektów u nich, w którymś momencie uruchomił tracker BT z legalnymi plikami i wsio poszłoby w cholerę to bym się wnerwił. Miejmy tylko nadzieję, że dostaną po kieszeni i admini zauważą, że jakoś tak im smutno bez latania za nielegalnym p2p i innym syfem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wyobraź sobie że np webh ma serwer w OVH klient postawi tam torrent'a i cały serwer leci z wszystkimi klientami.

 

Jest to nie normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klient jak klient, ale jeśli podpadną konkurencji?

 

Co to za problem kupić konto, wrzucić film ftp. Udostępnić przez www i napisać do OVH?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest żaden problem.

Ale to tak jak ja z moim adwokatem rozmawiałem to powiedział że pozew cywilny i odszkodowanie wygrane.

 

Ja jak miałem kilka m-c temu serwer u nich to dali mi 3 dni na przeniesienie i wypowiedzieli umowę ale nic nie wyłączali mi.

A co zrobiłem?

kupiłem nowy serwer i na niego przeniosłem dane z OVH do OVH :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale z ciebie szuler. :(

 

@topic: czyli albo coś-innego-niż-OVH lub OVH-ale-z-kancelarią-adwokacką-za-plecami. To są dwa nowe pakiety wymyślone przeze mnie. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×