Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Arkadiusz

Serwer na własne potrzeby

Polecane posty

Witam Was serdecznie.

 

Jako iż jest to mój pierwszy post na tym forum to chciałbym witam się z Wami wszystkimi :heej:

 

A teraz moje pytanie/problem:

 

Mam w domu łącze 256 kb (uploadu), postwaiłem sobie apache pod Linuxem etc.

1. Ile odsłon na dobe mogę obsłużyć przy takim łączu jeżeli na stronie jest srednio 10 zdjęć o wadze około 5kB

2. Chciałbym też oddelegować moją domene na mój domowy serwer tylko problem jest w tym, że wogóle nie wiem jak tego dokonać. Podczas delegacji domeny muszę przecież podać ns1 i ns2. Nie wiem skąd te nazwy mam wziąść bo jak się domyslam to trzeba jakoś chyba utworzyć te nazwy. W panelu do zarządzania domeną mam taką opcje jak "utwórz hosta" i tam muszę podać nazwe i IP, z IP to nie ma problemu ale co mam wpisać w nazwie hosta ? - bo domyślam się że właśnie jak utworze hosta to wtedy otrzymam ns1 i ns2 ? Jeżeli moje myślenie jest błędne i idę w złym kierunku to prosiłbym mnie nakierować jak to wszystko prawidłowo zrobić.

 

 

W zasadzie najbardziej interesuje mnie odp. na 2 pytanie i może dodam, że serwer jest do celów prywatnych i proszę o nieatakowanie mnie typu "na tym łączu to.....itd".

 

Pozdrawiam serdecznie i miłego wieczorka życzę :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do stworzenia dnsow na tego typu serwer polecam www.everydns.net, zaloz tam konto, dodaj rekord A na swoje IP i podaj adresy everydns rejestratorowi domeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jest w moim przypadku jeszcze jakaś inna opcja ?

Jak szukałem informacji w sieci to napotkałem sie na temat założenia własnego serwera dns, ale to chyba nie jest mi potrzebne (chociaż i tak niewiele wiem na ten temat).

To jeszcze jedno pytanie:

czy w panelu do zarządzania domeną w miejsce dns1 nie mogę po prostu wpisać swojego IP, a w dns2 pozostawić puste ?

Przepraszam najmocniej za moje prostackie pytania ale po prostu zaczeło mnie to interesować a nie wiem co czym się je.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie stawiaj serwera dns, bo to niepotrzebne w Twoim wypadku, skorzystaj z "tutoriala" wyzej i bedzie dzialac! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie stawiaj serwera dns, bo to niepotrzebne w Twoim wypadku, skorzystaj z "tutoriala" wyzej i bedzie dzialac! ;)

Pewnie masz racje, że w moim przypadku własny serwer DNS jest mi niepotrzebny lecz jednak chciałbym być całkowicie niezależny od kogokolwiek, więc całą noc przeszukiwałem informacji na ten temat i doszedłem do paru art. na temat BIND'a. Myślę, że tym się pobawie tylko muszę jeszcze poszukać solidnych informacji na temat konfiguracji BINDa. Chyba, że znający się na rzeczy stanowczo mi odradzają tego typu zabiegi (jak tak to chciałbym usłyszeć dlaczego)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Chyba, że znający się na rzeczy stanowczo mi odradzają tego typu zabiegi (jak tak to chciałbym usłyszeć dlaczego)

 

Stawiaj BINDa - jest bardzo prosty w konfiguracji.

Tylko pamietaj ze do delegacji domeny potrzebujesz dwoch name-serverow, czyli i tak bedziesz musial kogos poprosic o secondary-dns.

Mozesz np. mnie, chetnie pomoge ;)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko pamietaj ze do delegacji domeny potrzebujesz dwoch name-serverow, czyli i tak bedziesz musial kogos poprosic o secondary-dns.

A jak miałbym dwa łącza to nikogo nie muszę prosić ?

Chyba wtedy nie 8) (to tylko teoria)

Mozesz np. mnie, chetnie pomoge ;)

pozdr.

Jak będzie taka potrzeba to się zgłosze :wink:

Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
A jak miałbym dwa łącza to nikogo nie muszę prosić ?

 

W zasadzie to wystarcza Ci dwa rozne adresy IP na tym samym laczu;-)

Oczywiscie wtedy nie bedziesz mial zadnego zapasowego DNSa ale nie ma to zadnego znaczenia jezeli mowimy o malej prywatnej stronce.

pozdr.

 

Wysłany 2005-06-06, 14:59:

 

A jezeli chodzi o konkrety to rejestrujac np domene arek.pl podajesz:

 

domena: arek.pl

primary nameserver: dns1.arek.pl, IP: nr.ip.twojego.serwera

secondary nameserver: dns2.arek.pl, IP: inny.nr.twojego.serwera

 

I to wsjo. Na serwerze wystarczy odpalic BINDa ktory bedzie trzymal strefe domeny arek.pl.

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W zasadzie to wystarcza Ci dwa rozne adresy IP na tym samym laczu;-)

Oczywiscie wtedy nie bedziesz mial zadnego zapasowego DNSa ale nie ma to zadnego znaczenia jezeli mowimy o malej prywatnej stronce.

pozdr.

Oczywiście chodzi tu o prywatne strony.

Co do dwóch różnych IP na jednym łączu to nawet nie spotkałem się z tym :-( więc pora odpalić google i dalej przeszukiwać informacje :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W zasadzie to wystarcza Ci dwa rozne adresy IP na tym samym laczu;-)  

Oczywiscie wtedy nie bedziesz mial zadnego zapasowego DNSa ale nie ma to zadnego znaczenia jezeli mowimy o malej prywatnej stronce.  

 

Nadal nie rozumiem po co sobie obciazac i utrudniac, ale kazdy robi jak lubi.. ;-)

 

IMHO bycie "niezaleznym" na swoim wlasnym prywatnym laczu 256 kbps moze byc raczej bolesne jak bedzie trzeba cokolwiek zmienic (np. provider zmieni Ci ip, a Ty bedziesz czekal 2 dni na zmiane adresow nameserverow w NASKu). Zewnetrzne dnsy w formie tych w everydns, zoneedit, czy na SGH w Wawie rozwiazuja sprawe bez problemow..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadal nie rozumiem po co sobie obciazac i utrudniac, ale kazdy robi jak lubi.. ;-)

Nie chcę korzystać z gotowców etc.

Chodzi o to, że jestem na urlopie miesięcznym :-D pogoda jest cieniutka, na plaży nikogo niema bo za zimno, to siedze w domu i żeby się nie nudzić to szukam zajęcia aby nie przespać urlopu w domu 8)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ah.. To trzeba bylo tak od razu ;-).

Ja jednakze w czasie tego typu "eventow" zabijam czas sieciowymi fpp ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×