Skocz do zawartości

Polecane posty

Można za pieniądze zarobione dokupić dyski ;)

takie wstępne wyliczenia, że dla 2GB/zł i samych złośliwych userów używających pasma 24/7 do sciągania plików na serwer trzeba by je ograniczyć do 24 kbit/s download czyli modem sprzed 15 lat, z drugiej strony można by zarządzać priorytetami i tym "upierdliwym" klientom też robić pod górkę, im kto zachłanniej używa zasobów, tym ma mniejszy priorytet ich wykorzystania, w ten sposób można na prawdę dać hosting unlimited.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można za pieniądze zarobione dokupić dyski ;)

takie wstępne wyliczenia, że dla 2GB/zł i samych złośliwych userów używających pasma 24/7 do sciągania plików na serwer trzeba by je ograniczyć do 24 kbit/s download czyli modem sprzed 15 lat, z drugiej strony można by zarządzać priorytetami i tym "upierdliwym" klientom też robić pod górkę, im kto zachłanniej używa zasobów, tym ma mniejszy priorytet ich wykorzystania, w ten sposób można na prawdę dać hosting unlimited.

 

nie rozumiem

dlaczego akurat do 24kbit/s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie rozumiem

dlaczego akurat do 24kbit/s

 

założenie, że cały abonament szedł by na dyski przy cenie 2GB/zł i że miesiąc ma 30*24*3600 sekund ;)

choć to jest raczej przedstawienie modelu, bo pewnie masowo można sata dostać taniej a i nie wszyscy to "złośliwi klienci" z drugiej strony, tylko ułamek abonamentu można przeznaczyć na modernizację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wszyscy to "złośliwi klienci"

 

Z drugiej strony jak ktoś kupuje unlimited, to pewnie chce porywalizować z RapidShare'em. ;)

Życzę powodzenia, dobra cena i unlimited - oby tak dalej. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zwolennikiem pisana unlimited - bardziej unmetered mi tu pasuje - oczywiście w przypadku powierzchni i transferu - przecież czymś one są ograniczone, można je powiekszać, lecz mimo to ma jakiś limit w próżni jak to się mówi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To czy limit, jak to ująłeś "w próżni" istnieje czy nie, zależy od właściciela hostingu. Jeśli będzie w systematycznie i w porę dodawał nowe dyski, czym samym powiększał przestrzeń, to w praktyce jest to unlimited.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W praktyce, jednak biorąc to na rozum nie ma czegoś takiego :-))

Tak jak pisał Michał, Unmetred - ok, Unlimited - nie :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I kupi nieograniczoną ilość dysków...

 

Powiem tak: to już nie mój problem. A że obiecał to nie ma wyjścia. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mają wyjście

 

regulamin par.6 pkt 3

W wyjątkowych przypadkach, gdy zostanie stwierdzone działanie aplikacji należącej
do Abonenta, które powoduje nadmierne obciążenie serwera i wpływa na jakość usług
dostarczanych innym Abonentom, group5.pl zastrzega sobie prawo do ograniczenia
przepustowości w ramach konta Abonenta, o czym zostanie on poinformowany wraz z
uzasadnieniem podjętych działań.

 

Czyli unlimited/unmetered, ale jeśli ktoś będzie "przeginał" to dostanie limit przepustowości a'la modemowa i wtedy szybko zrezygnuje z ich nielimitowanych usług ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość group5
Czyli z RapidShare'em nie pokonkuruję. ;)

 

Z cienki w "uszach" jesteś na konkurencje z nimi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdybym był szerszy to hosting za niecałe dwie stówy rocznie u was by do tego wystarczył?

 

BTW Po jakim trafficu dziennym/miesięcznym zmniejszacie przepustowość do tych kilku kB (a może i kbit) na sekundę? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość group5
A gdybym był szerszy to hosting za niecałe dwie stówy rocznie u was by do tego wystarczył?

 

BTW Po jakim trafficu dziennym/miesięcznym zmniejszacie przepustowość do tych kilku kB (a może i kbit) na sekundę? ;)

 

Jak byłbyś szerszy to miał byś za sobą kancelarie adwokacką... W Polsce wystarczy jeden głupi donos a masz prokuratora na karku... Pliki łamiące prawo autorskie znajdujące się na twoim koncie są TWOJĄ własnością i TY za nie odpowiadasz. Przerobione w praktyce więc mi nie pisz tylko za chwilę, że tak nie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no, po prostu gratuluje pomysłowości. Wiem tylko jedno - nie byłeś na mojej stronie, a opowiadasz głupoty, zamiast odpowiedzieć na pytanie zadane przez potencjalnego klienta.

 

Po pierwsze na mojej stronie nie ma żadnych plików poza skryptem phpBB i paroma modami. Koniec na temat mojej strony - zajmij się swoim hostingiem lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość group5

A gdzie ja napisałem cokolwiek w związku z twoją stroną/forum ?? <dopiero teraz zauważyłem, że masz forum>

 

Pisałem odnoście klonów RS-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość group5

support@group5.pl

 

PS.

Już pisałem wcześniej w sprawie pytań.

 

PS2.

Że, niby ja spekuluję ?? Dziwny jesteś i czytać ze zrozumieniem nie umiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, dobra wyśle tego maila skoro nie możesz rozwinąć punktu regulaminu na łamach forum. Wątpię też bym otrzymał jakiekolwiek konkretne informacje w odpowiedzi... ;)

 

//Mail poszedł. Przy okazji zobaczymy jakie macie tempo odpowiedzi. ;)

 

Że, niby ja spekuluję ?? Dziwny jesteś i czytać ze zrozumieniem nie umiesz.

Gdybyś miał rację, to zamiast zasłaniać się koniecznością posiadania za plecami kancelarii, napisałbyś jaki traffic jest dozwolony, byś nie musiał skorzystać z regulaminu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość group5

No ja nie wiem jak ja mam Ci odpisywać. Przeczytaj posty od samej góry po kolei i zobacz do czego ja się ustosunkowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem. Ze wszystkich wynika dokładnie to samo, co na stronie głównej gruop5.pl - transfer może wynosić ile tylko sobie zamarzysz...

 

Zaś w odpowiedzi na mail dostałem informację, że transfer nie może przekroczyć 1/40 przepustowości łącza 100 mbps, czyli w praktyce nie da się osiągnąć ciągłego transferu większego niż 2.5 mbps...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość group5

Niema to jak cytat wyrywkowy ...

 

Tu jest odpowiedz jaką @sproject otrzymał na swojego maila z zapytaniem - różnica do postu powyżej DUŻA.

Witam, w przypadku gdy konto klienta generuje ruch przekraczający średnią dobową 1/40 przepustowości łącza, wtedy zostanie nałożony limit do wspomnianej wartości. Serwery są wpięte na łączach 100mbps.

 

PS. w jakiej firmie dostaniesz więcej na hostingu współdzielonym ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS. w jakiej firmie dostaniesz więcej na hostingu współdzielonym ??

Pewnie w żadnej. Ale to tylko teoria. ;)

 

Byś mógł dla każdego z klientów utrzymać taką przepustowość na jednym łączy 100 mbps musiałoby chodzić 40 stron (skoro 1/40 dla każdego klienta). Optymistycznie licząc jeden serwer z takim łączem obsługuje (lub będzie) około 200 stron. Wówczas w szczytowym obciążeniu transfer na każdym z kont osiągnie 1/200 łącza 100 mbps, czyli... 512 kbps, a to oferują nawet darmowe hostingi.

 

Poza tym w prosty sposób można wyliczyć ile wynosi, jak to podajesz, owe unlimited. Zakładając, że maksymalnie można osiągnąć 2.5 mbps, czyli w przybliżeniu 275 kB/s w ciągu minuty można pobrać maksymalnie 16500 kB, czyli 16.5 MB. Godzina to 990 MB, dzień - 23760, tydzień - 166320, a miesiąc - 665280 MB, czyli 650 GB. I tyle oto wynosi unlimited w sprzyjających warunkach (o ile pozostałe konta nie będą generować tak dużego trafficu).

Możesz więc zmienić ofertę na swojej stronie podając te 650 GB miesięcznie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość group5

Ubawiłeś mnie niesamowicie...

 

Wprost genialny z ciebie matematyk i teoretyk...

 

Każdym swoim wpisem udowadniasz, że nie masz pojęcia o czym piszesz.

 

Pewnie w żadnej. Ale to tylko teoria. ;)

 

Byś mógł dla każdego z klientów utrzymać taką przepustowość na jednym łączy 100 mbps musiałoby chodzić 40 stron (skoro 1/40 dla każdego klienta). Optymistycznie licząc jeden serwer z takim łączem obsługuje (lub będzie) około 200 stron. Wówczas w szczytowym obciążeniu transfer na każdym z kont osiągnie 1/200 łącza 100 mbps, czyli... 512 kbps, a to oferują nawet darmowe hostingi.

 

Primo. Już pisałem - naucz się czytać ze zrozumieniem.

 

Secundo. Przy naszym podejściu do hostingu na jeden serwer przypada max 50 kont użytkowników - To powinno zamknąć Tobie usta i nie powinieneś więcej pisać takich herezji jak powyżej, bo tylko się BŁAŹNISZ. Piszesz, że 512kbps masz na darmowym hostingu - no jasne - jak tam masz po 2000 lub więcej kont na serwer to jakoś mi ni jak nie wychodzi po 512kbps per konto - nie mowie o per strona bo tych może być 3x tyle.

 

Zapytaj inne osoby które są na tym forum po ile maja kont per serwer... Gwarantuje, że się zdziwisz... - Oczywiście jak dostaniesz odpowiedz...

 

 

Poza tym w prosty sposób można wyliczyć ile wynosi, jak to podajesz, owe unlimited. Zakładając, że maksymalnie można osiągnąć 2.5 mbps, czyli w przybliżeniu 275 kB/s w ciągu minuty można pobrać maksymalnie 16500 kB, czyli 16.5 MB. Godzina to 990 MB, dzień - 23760, tydzień - 166320, a miesiąc - 665280 MB, czyli 650 GB. I tyle oto wynosi unlimited w sprzyjających warunkach (o ile pozostałe konta nie będą generować tak dużego trafficu).

Możesz więc zmienić ofertę na swojej stronie podając te 650 GB miesięcznie. ;)

 

Licz dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Secundo. Przy naszym podejściu do hostingu na jeden serwer przypada max 50 kont użytkowników - To powinno zamknąć Tobie usta i nie powinieneś więcej pisać takich herezji jak powyżej, bo tylko się BŁAŹNISZ. Piszesz, że 512kbps masz na darmowym hostingu - no jasne - jak tam masz po 2000 lub więcej kont na serwer to jakoś mi ni jak nie wychodzi po 512kbps per konto - nie mowie o per strona bo tych może być 3x tyle.

Zaraz ci wrzucę jakiś plik na darmowy serw i zobaczymy czy nie osiągniesz prędkości 512 kbps, czyli około 56 kB/s...

 

Zapytaj inne osoby które są na tym forum po ile maja kont per serwer... Gwarantuje, że się zdziwisz...

Wątpię. Nie dziwi mnie to, że większość - o ile nie są to strony z uu/dzień liczonymi w setkach tysięcy, a serwer nie jest sharedem - ma po kilka stron na jednym koncie.

 

Licz dalej...

No comments.

 

//Masz tutaj instalkę TotalCommandera na darmowym serwie. I jak osiągasz te pięćdziesiąt parę kB/s, bo ja tak. http://metal.fazz.pl/tcmdr703.exe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×