Skocz do zawartości
Kede

Serwis hostingowy (konta za sms)

Polecane posty

Witam

Chciałbym założyć serwis hostingowy. Sprzedaż kont hostingowycg tanio, o dobrych parametrach. Płatność sms. Czyli coś na wzór boo.pl lecz parametry 2x większe oraz dużo taniej.

 

Moje zarobki z tej działalności nie będą za duże- po rozkręceniu interesu maksymalnie jakieś 250zł miesięcznie (na początek 30 kont po 10zł smsem- 3zł dla mnie co się równa 90zł miesięcznie) Nie dam rady przecież płacić 300zł zus a po roku 750zł miesięcznie nie mówiąc już o samych kosztach założenia firmy (300zł). Doliczając opłatę za serwer na którym będą tworzone konta. Podsumowując- zarobki max. 250zł miesięcznie, wydatki 300zł mc zus a potem 750zł mc + drogi serwer(kwestia kulkudziesięciu/kilkuset złotych miesięcznie) oraz domena.

 

Czy muszę zakładać działalność gospodarczą? Nie ma innego rozwiązania? Proszę doradźcie coś.

 

Chyba że udostępniłbym płatność przelewami oraz lepsze konta, wtedy już zarabiałbym dużo więcej lecz wtedy musiałbym założyć działalność i moje ogólne zarobki (z odcliczeniem podatków, opłat itp) wyniosły do (minus)-400zł musiałbym dopłacać zanim zyskać- to bez sensu.

 

Proszę o pomoc pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak musisz założyć DG.

Lepiej przelicz sobie czy na pewno będziesz w stanie zaoferować "dobry hosting" z płatnościami SMS, wiesz chyba ile prowizji będziesz oddawał operatorom? a przede wszystkim wątpie czy firmy będą zainteresowane płaceniem esemesami, raczej że tak powiem dzieciaki które będą instalować przema i wymagać supportu na każdym kroku w każdej sprawie :(

 

PS. przeglądnij tematy bo już takich było pełno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Że co? :(

 

A kwestia administracji i konfiguracji serwera?

 

To chwilowo nie jest ważne- mam wszystko co potrzeba. Teraz mam ważniejszy problem- proszę o pomoc i odp. na pytania które zadałem. Pozdrawiam :D

 

Edit:

Tak musisz założyć DG.

Lepiej przelicz sobie czy na pewno będziesz w stanie zaoferować "dobry hosting" z płatnościami SMS, wiesz chyba ile prowizji będziesz oddawał operatorom? a przede wszystkim wątpie czy firmy będą zainteresowane płaceniem esemesami, raczej że tak powiem dzieciaki które będą instalować przema i wymagać supportu na każdym kroku w każdej sprawie smile.gif

 

PS. przeglądnij tematy bo już takich było pełno.

Płatność sms bo myślałem że może wymigam się od założenia działalności gospodarczej. Nawet gdybym nie wiem jak się starał moje dochody nie przekroczą 400, max. 500zł miesięcznie więc nie dam rady zapłacić zusu [750zł] + serwer i domena.

 

Nie ma jakiegoś innego rozwiązania? PS. z założeniem firmy będzie ciężko z powodu iż jestem niepełnoletni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę tylko jedno pytanie a odpowiedź brzmi: TAK, musisz założyć działalność.

 

PS. Wakacje się zaczęły..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie mam szans aby coś zyskać, jedynie mogę stracić kilka tyś. :( Chyba że zrobię wszystko nielegalnie bez założenia działalności :D To byłoby bez sensu- i tak prawda wyszłaby na jaw. :D

 

Jakie są kary za oszustwa? (konkretnie za takie jakie napisałem wyżej^)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakie są kary za oszustwa? (konkretnie za takie jakie napisałem wyżej^)

 

Ile masz lat, że w ten sposób do tego podchodzisz i do tego ŚWIADOMIE ?

 

Zapoznaj się z AIP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko żartowałem, po prostu jestem ciekaw ile wynoszą takie kary... A i wątpię aby ktoś[władze] się zorientował że sprzedaje konta za sms bez założenia działalności- chyba że po dłuższym czasie.

 

Nieważne, dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian, napisał że jest niepełnoletni...

Nie zauważyłem editki w drugiej wiadomości @Kede, dlatego.

 

Kede: Takie informacje również znajdziesz w internecie. Musisz się liczyć z tym, że na pewno znajdą się tacy co Cię podkablują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... A i wątpię aby ktoś[władze] się zorientował że sprzedaje konta za sms bez założenia działalności- chyba że po dłuższym czasie ...

Spoko, my już o to zadbamy :( IP poszło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kede pamiętaj, że rodziców masz na pewno pełnoletnich - a oni odpowiedzą za Ciebie...

takie koszta, takie ryzyko - to jest Polska (choć w tym przypadku nawet kraj nie ma znaczenia)

innymi słowy: zainteresuj się programem partnerskim zamiast rozpoczynać krzaka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miło...

Młody a nie ma poczucia humoru? :(

 

Tak jak Sponsi napisał, tylko PP i od biedy jakieś resellery.

 

Jakby liczyć realne koszty hostingu, to są one dużo wyższe od Twoich kalkulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje zarobki z tej działalności nie będą za duże- po rozkręceniu interesu maksymalnie jakieś 250zł miesięcznie (na początek 30 kont po 10zł smsem- 3zł dla mnie co się równa 90zł miesięcznie) Nie dam rady przecież płacić 300zł zus a po roku 750zł miesięcznie nie mówiąc już o samych kosztach założenia firmy (300zł). Doliczając opłatę za serwer na którym będą tworzone konta. Podsumowując- zarobki max. 250zł miesięcznie, wydatki 300zł mc zus a potem 750zł mc + drogi serwer(kwestia kulkudziesięciu/kilkuset złotych miesięcznie) oraz domena.

 

A niby rynkowe ceny uslug biora sie z sufitu?

Co do AIP - argument za tym dlaczego oplata 200 zl jest rozsadnym kompromisem ;-). Gdybysmy za nasze uslugi chcieli mniej to takich biznesow mielibysmy dziesiatki ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie ZUS to Polska byłaby krainą mlekiem i miodem płynącą.  :( Niestety, chcąc coś zrobić musisz płacić ten haracz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

amator - a myślałem, że tylko ja sobie pozwalam na takie teksty, uff.... to smutne, ale prawdziwe.. echhh

ja jeszcze dopiszę, że nie spodziewałbym się poprawy w ciągu najbliższych 5-8.. także... Wizzair i w drogę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, chyba szybko to się nie zmieni. Jedyny ratunek to bankructwo tej szacownej instytucji ale wątpię żeby głupi lud na to pozwolił. Prędzej zgodzi się dodatkowo opodatkować. Innym wyjściem jest KRUS do którego i tak wszyscy dopłacamy. Tylko jakoś sobie nie wyobrażam powiązania prowadzenia hostingu z rolnictwem. Wracając do naszego przedsiębiorczego kolegi to doradzam działać w szarej strefie. Wykup jakiegoś resellera w Stanach i kręć biznes. Będziesz konkurencją dla uczciwych lub raczej naiwnych, którzy (jeśli się rozwiniesz) zbankrutują, przez co przestaną płacić podatki. Ty w międzyczasie zachorujesz i będziesz potrzebował drogiego leczenia. Niestety, służba zdrowia padnie (brak podatków=brak kasy w budżecie) i zostanie tylko prywatna na którą nie będzie Cię stać (ile wkońcu można wyciągnąć z resellera). Wtedy przejrzysz na oczy i zrozumiesz jak jest ten nasz kochany system skonstruowany. Powodzenia i zdrowia życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

nie musi miec DG :(

moze to zalatwic w ten sposob ze osoby ktore beda brac hosting bedzie z nimi podpisywal umowe, i na tej podstawie moze skladac zeznania podatkowe :D

 

a teraz pytanie, czy taki 15 latek umie sie jeszcz podpisac ?

i koljne, musisz byc pelno letni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumując w ten sposób to może dogadywać się z ludźmi, że opłata za hosting to darowizja. Może też założyć fundację np. na rzecz wolnego (bezpłatnego) hostingu i też pobierać darowizny. Poważnie pisząc, tylko dg pozwala prowadzić jako taki interes i coś z tego legalnie mieć. Przez dwa lata nie jest jeszcze tragicznie z tym obniżonym zus-em ale z płatnościami sms to interesu się nie zbilansuje. Chyba dotpay płaci najwięcej-50%, pozostali pośrednicy dużo mniej. Co do boo, to jeśli na serio to robią to raczej mają własne umowy z operatorami i zgarniają całość. Oczywiście taka umowa kosztuje (gdzieś czytałem, że w zależności od sieci nawet kilkanaście tysięcy złotych). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

pozatym, jak bys byl pelno letni zalozyl DG masz prawo ubiegac sie z UP o dotacje ktora wynosi max. 13.000 zł :(

a wiadoko DG = 18 lat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie musi miec DG :(

moze to zalatwic w ten sposob ze osoby ktore beda brac hosting bedzie z nimi podpisywal umowe, i na tej podstawie moze skladac zeznania podatkowe :D

 

Nie przejdzie. Przy 1-2 umowach tak. Nie przy zorganizowanej dzialalnosci.

 

a teraz pytanie, czy taki 15 latek umie sie jeszcz podpisac ?

i koljne, musisz byc pelno letni :D

 

Czesciowa zdolnosc do czynnosci prawnych ma juz 13-latek.

Ale DG od 18 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do płatności sms i umów z operatorami to sporo się pomyliłem. Właśnie sprawdziłem i płaci się jednorazowo około 2tys i miesięcznie 3tys. Może komuś się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×