Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

Skrypt forum - phpbb3 czy MyBB?

Polecane posty

Gość Łukasz Tkacz

Tylko po co? Włączasz kompresję, wszystko z dysku jeszcze do tego dochodzi cache, coś jak xs_mod w phpbb2.

 

EDIT:

W Mybb kompresja tez jest, tyle że możemy regulować jej poziom przez ACP w zakresie 0-9 lvl.

A co do cache to nie mam pojęcia...

 

EDIT2:

Wie ktoś może jak spisują się kolesie z phpbb-assistant.com?

 

Nie jestem za bardzo do themów, mam niby prawie gotowy pod phpbb3 ale chciałbym aby rozkład elementów był prawie identyczny jak ten który mam aktualnie na przemo, myślę że za te max 20-30zł chyba by to zrobili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
phpbb fajniej i szybciej się crackuje :) To chyba ulubiony skrypt forum dla nudzących się "łamaczy".

 

to nie jest argument !

 

argumenty ! dowody :)

płatne nie znaczy lepsze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się zapytam może, jak wygląda sprawa themesów w phpbb3? Tak samo jak w 2, czy jakieś sensowne cachowanie już jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Jak płatne to wymagam, a jak darmowe to siedze cicho albo zmieniam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płatne przykładowo:

Dowody. Hmm. Spamowanie. Vbulletin jest cholernie mocno spamowane przez automaty. Mam w stałych zakładkach kilka for na tym silniku i widzę dzisiaj że wszystkie zostały zasypane spamem i to jeszcze przez tego samego bota (po nazwie użytkownika).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

boty na vb są tak głupie, że na dodatkowe pola w profilu dają zawsze i wszędzie "1" - wystarczy to wyłapywać i olewać takie rejestracje :) Np. nr. gadu-gadu. W nowym vb jest też recaptcha ale nie wiem jaką ma skuteczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

bb3 nie jest spamowane :) bynajmniej jeszcze boty przed kod sie jeszcze nie przebiły ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz
bb3 nie jest spamowane :) bynajmniej jeszcze boty przed kod sie jeszcze nie przebiły ..

 

Tak samo może być z phpbb2 i przemo na którym jeszcze dalej lecę (choć podjąłem już kroki w sprawie konwersji na phpbb3), no i wcale nie trzeba mieć kodu :)

 

Jest taki modzik i do phpbb2 i do phpbb3 - podczas rejestracji dzieli pole do wpisywania emaila na 2 części, na moim forum od roku po zainstalowaniu nie było przypadku spamu :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze spamem to nie jest tak prosto. Ja mam 3 fora vb to na 2ch nie ma ani jednego posta botów od lat. A na jednym codziennie się rejestrują. Trzeba mieć pecha i trafić na listę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

jak mialem forum na przemo, to sie nie moglem ogarnac od botow, a teraz bb3 mam, i jest fantastycznie :)

ale ciekaw jestem jak jest z tymi skryptami pod katem obciazen serwera ? bb3 vs vb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Nom, a mnie interesuje jak wygląda obciążenie MyBB 1.4 beta, z tego co widzę ilość zapytań większa niż w wypadku phpbb3 ale czas generowania strony już niższy.

 

Bawię się z phpbb3 ale ogólnie poczekam chyba opublikowanie pracy Blueman'a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wBB3 - z wstępnych analiz wynika że nie jest to aż tak bardzo wydajny skrypt, mimo to śmiało mogę go polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znałem tego. Poza tym raczej szkoda mi kasy na komercyjne skrypty. Lepiej jakieś darmowe mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×