Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

Skrypt forum - phpbb3 czy MyBB?

Polecane posty

Gość Łukasz Tkacz

Witam,

mam forum pod phpbb by Przemo i zdecydowałem się na zmianę skryptu, prędzej czy później i tak będę musiał to zrobić, wolę więc w wakacje kiedy i czasu i chęci do pracy nad serwisem jest znacznie więcej :)

 

Zastanawiam się jednak co wybrać - phpbb3 czy może MyBB. Nowa wersja phpbb3 podoba mi się dlatego, że ma bardzo miły mod seo w którym linki są naprawdę bardzo wygodne (nie to co w spider-friendly), choć muszę przyznać iż ACP jest według mnie całkowicie skopane.

 

MyBB - podoba mi się łatwość podstawowej edycji thema, zerżnięcie sporej ilości elementow z płatnych skryptów takich jak IPB czy vB. W sumie mybb ma możliwość olbrzymie a nie kosztuje nic. ACP już w wersji 1.2 jest świetny, widziałem też screeny z wersji 1.4 beta i tamten już całkowicie powala.

 

Co radzicie jeżeli chodzi o obciążenia serwer - na razie forum nie jest takie duże (~18k postów, średnio 6-7 osób online) ale w najbliższym czasie sytuacja może ulec zmianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci mogę poradzić abyś wydał ~ 165zł i kupił WBB3 / Burning Board -> http://www.woltlab.com/ - proste i wygodne zarządzanie, dużo nowych technik (ajaxy i inne środki czyszczące :)).

 

Co dla mnie jest główną zaletą to prosta i bezproblemowa oraz automatyczna aktualizacja zarówno skryptów jak i pluginów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Niestety wszelkie płatne skrypty odpadają. Powodem jak zwykle są pieniądze :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

SMF jest dobre ale z tego co wiem na starcie bardzo biedne, do tego słyszałem że przy update często trzeba wszystkie mody od nowa wgrywać. Nie wspomnę już o tym że nie mam thema.

 

Mam możliwość przejścia na phpbb3 albo MyBB i właśnie taki temat zakładałem - co wybrałbyś z tych dwóch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Można prosić o jakieś konkretne powody? Interesuje mnie głównie obciążenie generowane przez oba skrypty ale informacje o innych właściwościach też będą przydatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

najwzniejsza cecha phpbb3 ktora góruje nad smf.. że zawsze mozesz sie przeniesc na inny silnik forum bez utraty bazy, a smf to droga bez powrotu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MyBB jest dość ciężkie, Ono tylko tak lekko wygląda niestety. phpBB3 i SMF są sporo mniej chłonne na zasoby. Jeszcze jest pubBB ale to już jest kompletny golas. Wszystko zbedne z niego usunięto w defaultowej wersji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bb3 :) I support u Lwa xD

 

Jeśli ktoś chodzi do przedszkola, to czemu nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kończę pisać pracę licencjacką właśnie nt. wydajności skryptów.

 

MyBB wypada na samym końcu wraz z phpBB2 i Przemo :)

Na prawdę MyBB nie jest wydajnym skryptem.

 

MyBB jest dość ciężkie, Ono tylko tak lekko wygląda niestety. phpBB3 i SMF są sporo mniej chłonne na zasoby.

 

phpBB3 i SMF są na pierwszych miejscach, z przewagą dla phpBB3 :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem testować, ponieważ nie miałem licencji na niego. A w oficjalnych papierach warezu nie mogę umieszczać xD

 

Ale tak rzuciłem okiem prywatnie na to, to nie wyszedł zbyt fajnie :) Na pewno nie osiągnął 1 miejsca... ale gorszy od Przemo także nie był. iPB przetestuje później :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

W kolektywie w którym na razie jestem jest jedno forum na bb3, całkiem spore.

 

Czas generowania stron to max. ok. 0,05s, w MyBB i przemo o takich wynikach można zapomnieć z tego co widziałem.

Ilość zapytań po otwarciu forum z około 40 tematami: 7, u mnie na przemo 5x tyle a na mybb 2-3x tyle.

 

Hmm... mam thema i pod to i pod to (do mybb niewykończony w większym stopniu). Pisałem przed chwilą do firm hostingowych, polecają phpbb3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czas generowania strony zależy od serwera przecież, a nie do końca tylko od skryptu.

Na 2 procesorach Xeon po 4 rdzenie, z 8GB pamięci RAM myślisz, że także będą takie różnice w czasie generowania? :)

 

 

Tak - z moich testów polecam phpBB3. Opublikuje cała pracę już niedługo - początek lipca, jak zdam licencjat :) Aby nikt mi nie podkradł jej xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
Czas generowania strony zależy od serwera przecież, a nie do końca tylko od skryptu.

Na 2 procesorach Xeon po 4 rdzenie, z 8GB pamięci RAM myślisz, że także będą takie różnice w czasie generowania? :)

Tak - z moich testów polecam phpBB3. Opublikuje cała pracę już niedługo - początek lipca, jak zdam licencjat :) Aby nikt mi nie podkradł jej xD

 

sorry za OT

co studiujesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz
Czas generowania strony zależy od serwera przecież, a nie do końca tylko od skryptu.

Na 2 procesorach Xeon po 4 rdzenie, z 8GB pamięci RAM myślisz, że także będą takie różnice w czasie generowania? :)

 

To są 2 fora o podobnej ilości postów na tym samym serwie, tyle że moje jest w przemo a drugie w bb3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@RuFiK - a jak myślisz? Biologię?

Oczywiście, że informatykę... .

 

Czas generowania forum na takim 8 rdzeniowcu tych 2 skryptów będzie na tyle zbliżony, że nie warto sobie zaprzęgać nim głowy :)

W innych przypadkach małe/mniejsze zawsze wygra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz
No to nie rozumiem, widzisz jak sprawuje się WBB3 i się jeszcze zastanawiasz co wybrać :) Posprzedawaj puszki po Euro i już będzie na 2 lata :)

 

Chodziło mi o phpbb3 :) A pieniędzy naprawdę na to nie mam więc skrypt tylko free.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×