Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam Szanownych Forumowiczów ! - Widzę że opinia o mojej firmie już się tutaj pojawiła (działacie szybciej niż wiatr:))

 

Chciałem na wstępie zaznaczyć, iż firma której jestem właścicielem nie jest przysłowiowym "krzakiem".

 

Działalność hostingową postanowiliśmy rozpocząc, ponieważ głównie mamy zamiar umieszczać tam strony WWW projektowane dla naszych Klientów - wyszliśmy z założenia że można zrobić to także na większą skalę.

Dodatkowo nadmienię, iż firma krzak nie posiada podstaw prawnych do funkcjonowania i na 100% nie płaci też profesjonalnemu administratorowi

(z kilkuletnim doświadczeniem popartym certyfikatami) za obsługę serwerów.

 

Bardzo proszę o wyrozumiałość, w końcu wszyscy wiemy że nie od razu Kraków zbudowano :)

 

Na koniec dodam, że poczuwamy się w 100% do prawnej odpowiedzialności związanej z prowadzeniem tego typu usług, nie chcemy "podbijać" rynku hostingowego, ale jesteśmy nastawieni na rzetelną i kompleksową obsługę naszuch Użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowa grafika strony jest OK ale mam wrażenie, że zdjęcie nie do końca legalnie uzyskane, ma na sobie charakterystyczne kreski nakładane na fotkę przez banki zdjęć, żeby nie wykorzystywać zdjęcia.

Dokładnie chodzi o to zdjęcie http://www.istockphoto.com/file_closeup/te....php?id=5871795

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowa grafika strony jest OK ale mam wrażenie, że zdjęcie nie do końca legalnie uzyskane, ma na sobie charakterystyczne kreski nakładane na fotkę przez banki zdjęć, żeby nie wykorzystywać zdjęcia.

Dokładnie chodzi o to zdjęcie http://www.istockphoto.com/file_closeup/te....php?id=5871795

 

Masz rację, zgłosiłem to grafikowi już jakiś czas temu, ale się coś ociąga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś z WHT korzysta z ich dedyków managed?

Witam

 

Bardzo proszę userów WHT (a jest ich trochę;) ) o aktualne opinie nt. kontaktu z nami w sprawie serwerów oraz o info nt. jakości usług.

 

1 czerwca - nowa oferta support Hetzner określa ją jako: "new server generation with very good hardware".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę powiedzieć tyle, że są za***iści :D

Kontakt szybki - sprawdzałem ich mailem o 3 w nocy, telefonem nie miałem po co, bo na stronie mają wyraźnie napisane, że od 10 do 18 pon - pt, tak więc nie ma się czego czepiać.

Jakość usług, za***ista.

Paweł również ok:D

 

Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

No prosze jak to sie mowi, jak w "pysk" strzelil wlasnie szukam dedydka do kupna i natrafilem na strone najdmen.pl i chcialem sie czegos wiecej dowiedziec a tu sie moim oczom ukazuje wlasciciel tej firmy. Jak milo. Jestem zainteresowany kupnem server "N26" w tej firmie i mam pare pytan. Jaka jest przepustowosc lacza i czy jest limit trasferu oraz gdzie stoi serverownia. Interesuje mnie maly ping jak stoi to w polsce to jestem juz 90% zadowolony a co do servera to w polowie sierpnia biore go na 98%. Za odpowiedzi bede wdzieczny.

 

Z gory dziekuje, pozdrawiam.

 

P.S Aha tak patrze teraz i troszke mi "przykro" bo nie ma mojego ulubionego FreeBSD do wyboru jako OS ;)(( da sie cos z tym fantem zrobic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.

 

No prosze jak to sie mowi, jak w "pysk" strzelil wlasnie szukam dedydka do kupna i natrafilem na strone najdmen.pl i chcialem sie czegos wiecej dowiedziec a tu sie moim oczom ukazuje wlasciciel tej firmy. Jak milo. Jestem zainteresowany kupnem server "N26" w tej firmie i mam pare pytan. Jaka jest przepustowosc lacza i czy jest limit trasferu oraz gdzie stoi serverownia. Interesuje mnie maly ping jak stoi to w polsce to jestem juz 90% zadowolony a co do servera to w polowie sierpnia biore go na 98%. Za odpowiedzi bede wdzieczny.

 

Z gory dziekuje, pozdrawiam.

 

P.S Aha tak patrze teraz i troszke mi "przykro" bo nie ma mojego ulubionego FreeBSD do wyboru jako OS ;) (( da sie cos z tym fantem zrobic ?

 

lepiej chyba by było jak byś napisał do "master of najdmen"

 

bok [at] najdmen.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.

 

No prosze jak to sie mowi, jak w "pysk" strzelil wlasnie szukam dedydka do kupna i natrafilem na strone najdmen.pl i chcialem sie czegos wiecej dowiedziec a tu sie moim oczom ukazuje wlasciciel tej firmy. Jak milo. Jestem zainteresowany kupnem server "N26" w tej firmie i mam pare pytan. Jaka jest przepustowosc lacza i czy jest limit trasferu oraz gdzie stoi serverownia. Interesuje mnie maly ping jak stoi to w polsce to jestem juz 90% zadowolony a co do servera to w polowie sierpnia biore go na 98%. Za odpowiedzi bede wdzieczny.

 

Z gory dziekuje, pozdrawiam.

 

P.S Aha tak patrze teraz i troszke mi "przykro" bo nie ma mojego ulubionego FreeBSD do wyboru jako OS ;) (( da sie cos z tym fantem zrobic ?

 

Lokalizacja serwerowni to Niemcy - HETZNER AG, ping 88.198.212.65, fbsd można zainstalować np poprzez KVM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lokalizacja serwerowni to Niemcy - HETZNER AG, ping 88.198.212.65, fbsd można zainstalować np poprzez KVM.

 

Powiedz mi jeszcze czemu z posrod ilus tam server dedykowanych akurat 3 z nich maja platna - oplate instalacyjna a reszta nie i czy da sie dokupic albo zwiekszyc limit transferu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiedz mi jeszcze czemu z posrod ilus tam server dedykowanych akurat 3 z nich maja platna - oplate instalacyjna a reszta nie?

 

Ponieważ jest to nowa oferta serwerowni która takową opłatę sobie ustaliła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma, oni są tylko pośrednikami.

 

W niemczech to normalne że wynajmujesz serwery tylko w ustalonych planach. Niczego Ci nie zmodyfikują, chcesz lepszy procesor? Przejdź na wyzszy plan :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma, oni są tylko pośrednikami.

 

W niemczech to normalne że wynajmujesz serwery tylko w ustalonych planach. Niczego Ci nie zmodyfikują, chcesz lepszy procesor? Przejdź na wyzszy plan :) .

 

Można np. dax 2 x RAM czy dodatkowy dysk, ale koszta są nieadewkatne np. 2GB to koszt 49 euro jednorazowo + 15 euro flexipack.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Parę słów ode mnie.

 

Kilkanaście dni temu postanowiłem przenieść forum. Poszukiwałem dosyć taniego serwera dedykowanego, jednak wybór trafił na Najdmen.pl - serwery ze średniej półki cenowej. Zagadałem na GG, spokojna luźna rozmowa (nie tylko o serwerze dedykowanym ;) ). Kilka godzin później napisałem iż chcę wziąć już serwer, otrzymałem odpowiedź że brakuje dysków ale następnego dnia będzie dostawa. Zgodnie z obietnicą następnego dnia, delikatnie po południu otrzymałem na @ dane do serwera - za serwer zapłaciłem przez dotpay'a (opcją mTransferu), za co wielki plus.

 

Maszyna działa stabilnie - uptime raczej 100%, bądź bliski 100%, kontakt bezproblemowy - prośba o zmiana hasła root'a została wykonana w ciągu kilku godzin, gdy uznałem problem z łączami natychmiast zostało sprawdzone.

 

Podsumowując, nie mam na co narzekać ;)

 

Jeżeli nie wymagasz tony transferu oraz najniższych możliwych pingów serwery od Najdmena są dla Ciebie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miło mi poinformować, iż w porozumieniu z centrum danych szara.net (S-NET) wprowadziliśmy do oferty opcję backupu danych w zewnętrznym data center:

 

Dostępne opcje:

100GB – 160,00 zł netto

 

500GB - 400,00 zł netto

 

750GB - 450,00 zł netto

 

1TB - 500,00 zł netto

 

 

Dostęp do powierzchni backup:

CIFS/SMB (Microsoft Networks),

AFP 3 (Apple File Protocol),

NFS v3 (Network File System),

FTP (File Transfer Protocol),

udostępnianie przez HTTP/HTTPS

 

 

Do wyboru są dwie lokalizacje przetrzymywania backupu:

 

Kraków – Biprostal

 

Kraków – Szara.net

 

Pozdrawiam Paweł Najdek

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W połowie roku 2012, z powodu dużych problemów z ciągłymi przenosinami na inne serwery (przerwy w pracy i zmiany IP), i z kilku innych powodów, zdecydowałem się znaleźć innego dostawcę serwera VPS. Po niezbyt długich poszukiwaniach trafiłem do tego właśnie wątku na forum, po czym sprawdziłem ofertę najdmen.pl - i znalazłem interesującą mnie ofertę, do tego w bardzo korzystnej cenie (niższej niż u poprzedniego dostawcy).

O ile na uruchomienie usługi musiałem poczekać kilka dni, podczas których nie było z firmą jakiegokolwiek kontaktu (oczekiwałem potwierdzenia zamówienia), to sam VPS okazał się działać doskonale. Drobne problemy techniczne, przedstawione za pomocą mechanizmu 'ticketów', zostały rozwiązane w bardzo krótkim czasie (niestety nikt w firmie nie odczytuje lub nie odpowiada na maile wysyłane na adres bok@...). W ciągu tych ok. 8 miesięcy nie zdarzyła się także żadna awaria systemu.

Problem pojawił się natomiast wczoraj - straciłem połączenie z serwerem, i nie byłem w stanie połączyć się z nim znowu. Stwierdziłem - zwykła awaria, naprawią i będzie po problemie. Jednak po kilkudziesięciu minutach odczytałem maila z informacją, że konto zostało zablokowane, jako powód podano 'ddos przychodzący ponad 150 mbp/s [sic], Proszę skontaktować się z supportem jeśli usługa ma być online.'. I w tym momencie kontakt się urwał - w pierwszej wiadomości poprosiłem o ponowne uruchomienie usługi, i podanie szczegółów dotyczących wspomnianego 'ddos', natomiast w drugiej, przesłanej około 24 godziny później, wyraziłem chęć otrzymania kopii danych umieszczonych na serwerze - abym mógł niektóre z usług uruchomić gdzie indziej, nie będąc zmuszonym do wykorzystania starych danych (backup z zeszłego tygodnia).

Nie mam pojęcia, dlaczego firma nie wyraża chęci choćby udowodnienia, czy wspomniany 'ddos' rzeczywiście miał miejsce.

Zupełnie oddzielnym tematem, dotyczącym wielu dostawców, jest to, że nie rozumiem celu blokowania dostępu do usług w odpowiedzi na 'atak' mający na celu zablokowanie dostępu do usług - ponieważ działanie to ułatwia 'atakującym' osiągnięcie swojego celu. Mogą przez to uznać, że ich sposób postępowania jest słuszny i skuteczny - i próbować go częściej.

Podsumowując - dotychczasowa jakość obsługi przez najdmen.pl była doskonała, i firmę tę możnaby polecić innym, gdyby nie miał miejsca opisany incydent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

część logów z dc network-abuse

Direction IN
Internal 46.4.180.XXX
Threshold Traffic 150 MBit/s
Sum 7,011 GByte/300s (191 MBit/s), 5.022.000 packets/300s (16.740 packets/s), 5.022 flows/300s (16 flows/s)
External 80.73.11.173, 5,202 GByte/300s (142 MBit/s), 3.724.000 packets/300s (12.413 packets/s), 3.724 flows/300s (12 flows/s)
External 80.82.209.253, 0,580 GByte/300s (15 MBit/s), 415.000 packets/300s (1.383 packets/s), 415 flows/300s (1 flows/s)
External 188.138.100.80, 0,563 GByte/300s (15 MBit/s), 403.000 packets/300s (1.343 packets/s), 403 flows/300s (1 flows/s)
External 217.18.75.54, 0,542 GByte/300s (14 MBit/s), 388.000 packets/300s (1.293 packets/s), 388 flows/300s (1 flows/s)
External 188.127.225.6, 0,046 GByte/300s (1 MBit/s), 33.000 packets/300s (110 packets/s), 33 flows/300s (0 flows/s)
External 188.127.227.14, 0,038 GByte/300s (1 MBit/s), 27.000 packets/300s (90 packets/s), 27 flows/300s (0 flows/s)
External 89.253.26.163, 0,020 GByte/300s (0 MBit/s), 14.000 packets/300s (46 packets/s), 14 flows/300s (0 flows/s)
External 89.216.117.51, 0,010 GByte/300s (0 MBit/s), 7.000 packets/300s (23 packets/s), 7 flows/300s (0 flows/s)
External 188.2.80.58, 0,007 GByte/300s (0 MBit/s), 5.000 packets/300s (16 packets/s), 5 flows/300s (0 flows/s)
External 89.182.46.88, 0,004 GByte/300s (0 MBit/s), 6.000 packets/300s (20 packets/s), 6 flows/300s (0 flows/s)

 

 

 

natomiast nadmieniam iż najdmen.pl != ionic.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszelkich zainteresowanych sprawą i usługami najdmen.pl informuję, że połowa problemu została rozwiązana - wczoraj po godzinie 19 serwer został odblokowany, i otrzymałem fragment logów (ten sam, który został umieszczony we wiadomości powyżej). Jednak dostęp jest tylko poprzez konsolę awaryjną i panel (wystarczający do wykonania kopii danych), ponieważ, zgodnie z otrzymaną informacją, adres ip został zablokowany poprzez dostawcę (Hetzner).

Nawet pomimo tego, że jestem elektronikiem, a nie specjalistą IT, przyszło mi na myśl pewne 'zagrożenie' dotyczące takiego sposobu blokowania dostępu. Otóż zainteresowany osobnik, kosztem paru godzin pracy, mógłby zablokować dostęp do usług wszystkim klientom firmy, objętych tego typu zabezpieczeniem (znając ich adresy), kolejno przekraczając każdemu limit prędkości dostarczanych danych. Wydaje mi się, że usługodawca, o którym wiadomo, że jest narażony na tego typu działania, nie zdobędzie zbyt wielu klientów chętnych na tego typu usługi (bo nikt nie chce ryzykować zostania ukaranym za działanie innych 'użytkowników' internetu, poprzez odcięcie mu dostępu do usługi za którą zapłacił, obojętnie czy jest to 10 czy 800 złotych miesięcznie).

Edytowano przez KBeresztant (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×