Skocz do zawartości
furmi

[Prośba] Pomoc w wyborze: hostnine, reselerzoom, ... ?

Polecane posty

Witam,

Szukam konta resselerskiego w cenie do 25$/m z co najmniej 150GB transferu, w sprawdzonej firmie, najlepiej DC w europie lub wschodnie wybrzeże. Na hostowanych stronach będa głównie fora vbulletin i duża ilość zdjęć.

Do tej pory znalazłem hostnine.com i uk.resellerzoom.com, oferty są ok, ale bardzo mało opinii o nich znalazłem po polsku.

Nie dawno myślałem jeszcze nad site5 ale po tym jak przenieśli DC nie biorę ich już pod uwagę.

 

Możecie powiedzieć coś o tych firmach ?

Ewentualnie doradzić jakąs inną której jeszcze nie znalazłem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Stary, nie jesteś sam : )

jak znajdziesz coś dobrego np. w DE/UK, to pójdą za Tobą tłumy.. hehe

też rozpatrywaliśmy z BOSS-em te typy i różnie to wygląda.. ja mam dziwny routing do niby brytyjskich opcji w amerykańskich firmach (idzie przez Waszyngton do UK - jaja)..

możesz dopisać a2b2.com.. tylko tam wszędzie jest cPanel (BRRR) - ja osobiście szukam czegoś na DA heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

webh.pl z nimi może uda wam się dogadać na temat maszyny we Francji :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Szukam konta resselerskiego w cenie do 25$/m z co najmniej 150GB transferu, w sprawdzonej firmie, najlepiej DC w europie lub wschodnie wybrzeże.

Managed VPS

 

http://cheapvps.co.uk/plans

 

Z kodem masz ram 2x. Wybierasz opcję nr 2 i ustalasz z nimi płatny support + panel (np. lxadmin w standardzie).

 

Tak nieoficjalnie to za opcję managed biorą + 50%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

xxl-web.com

Możecie mi coś więcej o nich napisać ? Może ktoś z Was ma tam konto ?

Chwilowo niestety nie ma oferty resselerskiej. Plusem u nich jest dla mnie to że można się z nimi kontaktować po polsku.

 

 

cheapvps.co.uk

Ma dość ciekawą ofertę, opcje managed trzeba z nimi ustalać bo gotowej oferty zarządzanych VPS'ów nie ma ?

Może sam poradził bym sobie z VPS'em ? Chodzi o takie podstawowe zarządzanie i zapezpieczanie, czy jest trudno się tego nauczyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cheapvps.co.uk

Ma dość ciekawą ofertę, opcje managed trzeba z nimi ustalać bo gotowej oferty zarządzanych VPS'ów nie ma ?

Może sam poradził bym sobie z VPS'em ? Chodzi o takie podstawowe zarządzanie i zapezpieczanie, czy jest trudno się tego nauczyć ?

Gotowej nie ma. Wyślij do supportu maila z zapytaniem, że interesuje Cię opcja managed VPSa nr dwa z kodem RAMX2 i panelem lxadmin to Ci wycenią.

 

Samemu tak szybko i łatwo sobie nie poradzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i wycenili na 38 $/m, za taką cene to ja wole siedzieć i uczyć się administrowania serwerem...

 

Może wróćmy do hostnine albo reselerzoom, jakieś opinie, ktos z forumowiczów ma u nich konto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

jarek to samo miałem napisać... to nie jest dużo.. pewnie za dużo też nie zrobią - oby nie było jak w przypadku administracji jakiejś tam swego czasu za 5 dolarów bodajże, o której ktoś pisał.. vps4less czy co tam było.. heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doliczyli drugie tyle co kosztuje normalnie ten VPS. Poza tym to chce się zmieścić w 25 no może max. 30 $/m, pisałem wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i wycenili na 38 $/m, za taką cene to ja wole siedzieć i uczyć się administrowania serwerem...

 

Może wróćmy do hostnine albo reselerzoom, jakieś opinie, ktos z forumowiczów ma u nich konto ?

Biorąc pod uwagę, że VPS kosztuje 18$ to wg Ciebie za opiekę 20$ to dużo? W Polsce admin zdalny bierze minimum 100zł/m. A tam za całego VPS wychodzi Ci ~ 84zł.

 

Mam konto w hostnine:

1. Serwer - Jak na razie nie narzekam :)

2. Support - Dopiero od level2 zaczynają się w miarę inteligentne odpowiedzi. Np. wysyłam ticketa, że load skoczył do 30 i żeby ucięli usera X a oni po 5h odpisują, że u nich load ok :P Czasami odpisują po 2 dniach, a na ostatni o tym nieszczęsnym loadzie to mi w końcu do końca nie odpisali.

 

Co do reselerzoom i ich supportu opinie na wht.com są identyczne, tam dodatkowo pada sprzęt, więc z tych dwóch wybrałem hostnine.

 

Choć nie ukrywam, że jakbym miał większy budżet to jednak zdecydowanie bym wybrał cheapvps.

 

P.S. Mój ref do hostnine :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek to samo miałem napisać... to nie jest dużo.. pewnie za dużo też nie zrobią - oby nie było jak w przypadku administracji jakiejś tam swego czasu za 5 dolarów bodajże, o której ktoś pisał.. vps4less czy co tam było.. heh

 

tak wiem.. ale nie pisałem o pełnej administracji.. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mówię że to dużo, po prostu nie zmieszczę się w budżecie.

Hostnine to dobry wybór, jeśli dobrze się znasz na skryptach i poradzisz sobie bez nękania do supportu i ograniczysz się do ticketów typu "Proszę mi włączyć X, ponieważ Y, Z". Taka konkretna argumentacja do nich najszybciej przemawia.

 

Ogólnie temat przerobiłem na własnej skórze i póki co jestem w hostnine.

 

Moim typem nr jeden był jeszcze niedawno site5 i reseller na wschodnim wybrzeżu USA z pingami ~120ms ale ponieważ zmienili DC na theplanet, Texas, ~ 230ms, to niestety USA odpadło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim typem nr jeden był jeszcze niedawno site5 i reseller na wschodnim wybrzeżu USA z pingami ~120ms ale ponieważ zmienili DC na theplanet, Texas, ~ 230ms, to niestety USA odpadło.
E? Jakim cudem 230ms? Całe Stany to ~70-80ms ;)

Pingi do Texas'u nie powinny przekraczać 160ms.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam już nie wiem co wybrac, napieszaliście tym cheapvps ;)

Czy potrzebna mi jest stała opieka nad takim vps'em, czy wystarczy zainstalowac i później co jakiś czas doglądać serwera, a przy okazji się czegoś uczyć ?(chodzi o pracę stricte administratorską bo wiem, że sam na serwer powinienem zerkać dość często).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
E? Jakim cudem 230ms? Całe Stany to ~70-80ms ;)

Pingi do Texas'u nie powinny przekraczać 160ms.

To popinguj :P Ja najniższe mam 177ms a skaczą nawet do ponad 300ms. Nie pinguj tylko strony theplanet (tam mam 177ms-180ms) tylko strony klientów w tym DC. Proste forum na łączu 1Mbit ładowało się ponad 8s.

 

Sam już nie wiem co wybrac, napieszaliście tym cheapvps :)

Czy potrzebna mi jest stała opieka nad takim vps'em, czy wystarczy zainstalowac i później co jakiś czas doglądać serwera, a przy okazji się czegoś uczyć ?(chodzi o pracę stricte administratorską bo wiem, że sam na serwer powinienem zerkać dość często).

Tylko wiesz, uczyć się najlepiej na cudzym a nie własnym i w dodatku takim, gdzie zamierzasz trzymać klientów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To popinguj :)
Przecież jakbym nie sprawdzał to bym się nie wypowiadał.

 

Ja najniższe mam 177ms a skaczą nawet do ponad 300ms. Nie pinguj tylko strony theplanet (tam mam 177ms-180ms) tylko strony klientów w tym DC. Proste forum na łączu 1Mbit ładowało się ponad 8s.
Daj konkretne IP, te które znam mają pingi na poziomie ~150ms. Chociaż pingowanie przeciążonego serwera jest mało miarodajne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daj konkretne IP, te które znam mają pingi na poziomie ~150ms. Chociaż pingowanie przeciążonego serwera jest mało miarodajne :)

Na pewno to theplanet z nowej oferty? Już Ci nie podam, bo zrezygnowałem z konta w zeszłym tygodniu i miałem zdecydowania gorsze pingi. Maszyna miała loady ~1 więc to raczej nie kwestia obciążenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pewno to theplanet z nowej oferty?
A co za różnica z jakiej oferty? ThePlanet ma jedną sieć z 6 DC w Texasie, tak więc pingi pomiędzy nimi nie powinny się różnić o więcej niz 10ms.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×