Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Damyl

[Shoutcast] Własne radio

Polecane posty

Więc najpierw chciałbym się ze wszystkimi przywitać, jestem na tym forum, polecono mi je i mam nadzieje że otrzymam od Was pomoc.

 

Chciałbym ze znajomymi założyć Radio Internetowe. Ale nie bardzo wiemy jaki najtańszy i najlepszy serwer pod nie wybrać, autopilot również jest konieczny... Sloty to tak na rozkręcenie 30. I teraz jak to wszystko wygląda. Jak zrobić by radio było w pełni legalne, ile płaci się Zaiks'owi, od czego zależy kwota wpłacana im? Wiem jak nadawać audycje już więc takich informacji nie trzeba mi tu wysyłać. Chodzi tylko i wyłacznie o:

1. serwer (jaki polecacie czyli najlepszy i najtańszy, sprawdzony przez Was),

2. legalność radia (prawa autorskie do udostępniania muzyki publicznie (Zaikst itd)),

3. KOSZTY (niestety),

4. JAK najlepiej zbudować stronę WWW pod takowe radio (CMS gotowy lub autorski, skrypty do pokazywania słuchaczy ON-line itd)

5. Jak dobrze zareklamować radio ??

 

Czekam na wasze odpowiedzi

Pozdrawiam

Damyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. A jaki masz budżet? Z serwerów to np. http://www.ovh.pl/produkty/superplan2008.xml.

2. Jeśli radio jest niekomercyjne to minimalna opłata do ZAiKS wynosi 100zł/m netto i jest uzależniona od liczby słuchaczy.

3. Koszty w jakim rozumieniu?

4. To już zależy od Was, nie ma wyznaczników ;)

5. Zależy o jakim charakterze ma to być radio.

 

Polecam linki:

# http://eksperci.gastrona.pl/art/article_2872.php

# http://www.fit.pl/forum/showthread.php?t=7256

# http://www.frazpc.pl/b/140186

(wczytaj się w komentarze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Mój budżet jest dość ograniczony, chyba że znajdę jakiegoś sponsora... Znalazłem taki www.readycast.pl co sądzicie o Nim?

 

2-3. Koszty - więc chodzi mi czy wystarczy tylko ZAiKS i wtedy radio już funkcjonuje że tak powiem "legalnie" czy potrzeba pozwolenia od jeszcze np. STOART, SAWP, ZPAV jest tego tyle, nie wiem zabadzo o co biega. Czytałem to i owo w internecie już i tak myśle że to jest chyba największy problem postawienia takigo radia.

 

4. OKi coś się wymyśli... Jeśli macie jakieś takie mniej znane, niekomercyjne radia to podajcie linki, pooglądam jak to wygląda ;)

 

5. Radio będzie raczej o charakterze muzyka, jakaś audycja, muzyka, piosenka itd ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chcesz byc legalny, to musisz posiadac oczywiscie oplacony Zaiks, Stoart, miec leglne kopie plikow ,mp3 z potwierdzeniem ich nabycia , badz zezwolenie od artystow na publikacje jezeli to spelnisz mozesz bez obaw nadawac, a co do sprawy serwera to wystarczy zakupic sobie RPS-a w OVH i go konfigurowac pod shoutcasta co wcale nie jest trudne nawet zglos sie do mnie zrobie ci to bezplatnie , nie polecam kupowac pakietow shout u osob udostepniajacych takie uslugi poniewaz nie jest to wydajne a na wlasnaym RPS mozesz ustawiac sobie limity dowoli ilosc serwerow,autopilotow itp,a wydatek nie jest taki wielki

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5. Radio będzie raczej o charakterze muzyka, jakaś audycja, muzyka, piosenka itd ;)

 

czyli standard... nie wroze przyszlosci, lepiej wymysl cos ambitniejszego i charakterystyczniejszego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

z tego co widze , zeby imec w 100% dopelnione radio trzeba sie troszke postarac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to będe musiał przemyśleć... Narazie tylko orientuję się co i jak, niewiem czy te radio w ogóle kiedykolwiek ujży światło dzienne... Ale jak już to napewno będzie to coś ambitniejszego, pomysły są, co z tego wyniknie to niewiem... Z tą legalnością to też ciężka sprawa.

 

Co do serwera to zobaczę jak to wszystko wygląda. Czy to wyjdzie taniej? Dlaczego kriss83 mówisz że nie jest to wydajne u usób, które shout udostępniają? Chcę wiedzieć jak najwięcej :)

 

Może znacie jeszcze jakieś haczyki... albo jak najtaniej "oblecieć" ??

 

Już dziękuję za pomoc, którą tutaj otrzymałem

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o radiach i troche skryptach to mozna poczytac na www.eshoutcast.info :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak juz wczesniej pisalem nie polecam uslug typu pakiety shoutcast oferowane przez rozne firmy i krzaczki sam prowadzilem kiedys radio i wiem jak to jest miec serwer na zapchanych laczach bo tego sie niestety nie uniknie zreszta oferowanie pakietow shoutcast przy dzisiejszych cenach vps-ow czy Rps jest smieszne , serwer RPS wyniesie cie tylko 50 zl na miesiac z nielimitowanym transferem i 10 gb hdd, konfiguracja shoutcata jest dziecinnie prosta , zaleta wlasnego serwera jest to ze mozesz sobie nadawac w dowolnej jakosci, miec dowolna ilosc slotow,modyfikowac pliki robic aktualizacje i co tylko ci sie podoba bez zadnych ograniczen

Albo zainteresuj się www.e-cast.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaleta wlasnego serwera jest to ze mozesz sobie nadawac w dowolnej jakosci, miec dowolna ilosc slotow,modyfikowac pliki robic aktualizacje i co tylko ci sie podoba bez zadnych ograniczen

 

.. niezgadzam się to jest troche myślenie mam swoje daje na maxa, jako że kazdy serwer ma jkąs tam przepustowośc nawet te 100Mbps ale to zawsze jakie sograniczenie powyzej 101 Mbps raczej nie bedzie gostac zaplacic prawie 4 tysie ....

wiec jest ogranioczny przepustowscia lacza. Malo jesli chce kupic okolo 30 slotow plus jakis pilocik i nielubi lub nie chce sie meczyc z administracja serwera tylko lubi wszytko miec na tacy podane lepiej oplaca sie kupic gdzies serwer ewentualnie popytac si eu kolego moze ktos cos prywatnie sprzedaje, ba duzo ludzi znam co maja za grosze serwery shoutcast i autopilotyod osob prywatnych , poprostu ktos ma serwer i udostepia jakie stam zasoby serwera i nie narzekaja ludzie.

Jesli chcesz nadawac w jakies jakosc zblizonej do CD fakt bardziej oplaca sie kupic RPSa itp, gdyz zazwyczaj taki slot jeden kosztuje minimum w granicach okolo 1 zł a co za tym idzie lepiej wykupic cos wlasnego. Jsli chodzi o cos walsnego jesli nie do konca znasz sie na linuxie i twoj poziom wiedzyogranicza sie tylko do polaczeniem przez putyy do serwera i doapeniem serwera/pilota to watpie by cos z tego bylo , przeciez nawet ta osoba nie bedzie umiala zalozyc konta ftp z poziomu nawet roota ... a np nie chce jej sie czytac poradnikow. Jak na mnie na poczatkujecego radia bardziej opacalne jest wykupienie gdzies , czegos u kogos i dopiero po tem ewentualnie zainwestowac w cos jesli chodzi o serwery.

 

Jesli chodzi dalej o licencje jest tonastepny wydatek czasem nie maly, kiedy bylo cos takiego jak legalni , wplacales jakas tam kase i wszytko panowie zalatwiali za ciebie niestety pomyl troche podzialal w sieci po tem jakies klutnie awantury i projekt sie rozpadl.

Teraz kazdy raczej radzi sobie na walsna reke.

3) KOSZT, tutaj jak pisalem zalezy co chcesz robic , dotyczy to punktu tez 4 i 5. Czyli reklama dobra iles kasy kosztuje w zaleznosci gdzie chcemy sie reklamowac i jak ... wiadomo zazwyczaj czym lepiej tym drozej, jesli chodzi o CMSy wiadomo moze na czyms za free leciec, ewentualnie zlecic zrobienie jakiegos CMSa, jak by nie patrzyc iles kasy ci pojdzie, nie wspominajac o domenie czy serwerach ww, wszytko zalezy jak do tego podejdziesz. Mozesz zrobci amatorke za 15 zl , lub od 3000 zł , czy 30 000 zł czy wiecej radio.. wszytko zalezy jak to widzisz i ile masz kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak to czytam, przeglądam wasze wypowiedzi, patrze w to i patrze... Długo nie odp bo mnie nie było, na wyjeździe byłem i mam nadzieje że jeszcze Tu podyskutujemy :unsure:

 

Więc od razu chciałbym powiedzieć tak: Jeżeli ktoś mi pokaże jak na "zwykłym" (czyli o tym co mówicie) serwerze postawić radio a nie inwestować w te całe strony, które udostępniają te shoutcasty to Ja jestem w stanie wiele rzeczy pojąć, samemu również, ale nauka długo trwa, a ja mam plany otworzyć takie radio na początek wakacji, i przez te całe 2 miechy je poprowadzić i zobaczyć czy będzie to opłacalne. Jak widzicie na początku rozejżałem się jak to wygląda, teraz już troche wiem, bo to i owo poczytałem. Wychodzi poprostu na to że najważniejsza jest kasa. Następnie potrzeba mieć duuużo wolnego czasu lub ekipę, która by sobie nawzajem radziła/pomagała.

 

z REKLAMĄ juz wiem że problemów nie mam, znajomy pracuje w firmie, która zajmuje się pozycjonowaniem stron w wyszukiwarkach, a to połowa sukcesu, stronka pod RADIO to to tam też heh małe piwko że tak powiem, sam coś mógłbym zbudować.

 

Więc sprawa serwera...

 

Radio raczej będzie nadawać w 48kb/s AAC czyli wiadomo najtaniej i najkorzystniej (moim zdaniem) nastawione będzie na 30 slotów na początek lub 50 zobaczy sie. radio NIE będzie KOMERCJĄ, będą audycje, toplisty, trochę tego i siamtego ;) proste wakacyjne fajne radio, dla ludu, bedą organizowane zabawy itd.. Wszystkiego nie przekaże, ale pomysłów mnóstwo.

 

Wracając do ilości slotów, było fajnie by, gdybym radiem mógł sterować w 100% tzn. zmieniać ilość slotów, mieć te 10GB na autopilota... żeby z serwera mi mptrójek nie wyrąbali bo powiedzą że nielegalne :D niewiem co jeszcze... mam napisać

 

Pomysłów duuużo, ofert również, niewiadomo na co się zdecydować żeby jak najtaniej było :) chciałbym powiedzieć że Laik ze mnie NIE jest, to i owo już wiem, że linuxem posługiwać się umiem :)

...ale wszystkiego niewiem :P

 

na koniec:

nie czytałem tego tylko pisałem pokolei co mi ślina na język niosła :P

 

Pozdrawiam i jestem optymistycznych myśli z tym radiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A orientuje się ktoś jak wygląda sprawa z nadawaniem setów Armina van Buurena? Z tego co wiem Zaiks nie ma tu nic go gadania, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o 30 slotow w aac , czyli pilot raczej windowskowski. Teoretycznie nie da sie na chwile obecna postawic pilota pod linuxa by odtwarzal dzwiek w aac tylko mp3 wchodzi w gre, a wiec idac dalej tym tropem do serwer "zwyklego" nazwujmi to tak bedziesz musial zaplacic za licencje w ovh koszt okolo 40 zł . Wiec do ogolnej sumy dodajesz jeszcze 40 zl. Fakt na widnowsie mozesz i serwer shoutcast postawic nic to nie przeszkadza, tylko jesli chcesz wytestowac to radio to bym radzil wpier kupic serwer i pilota od kogos, a dopiero nastepnie kupowal cos z wiekszego arsenalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OVH gwarantuje 100 Mbit w ramach siecie /czyli de faacto serwerowni/, wyciagniecie pow 20-30 mbit stałego transferu bez dokupowania didatkowej przepustowosci graniczy z cudem. Przy radyjku 20-40 slotow + pilot oplaca sie kupic vpsa , mozesz nim zarzadzac, postawic sobie www, radio, pilota. Ale przy bardziej zlozonych rozwiazaniahc np kilka kanalow w porzadnej jakosci pow.128kbps na kilkudziesieciu/kilkuset słuchaczy + piloty opłaca sie kupić u jakiejś firmy która ma o tym pojęcie.

 

Jest wiele ofert na rynku, wystarczy przejrzec.

 

Ja polecam www.shoutcast24.pl

 

To co odróżnia ta firmę od innych to :

 

- pomoc 24 h na dobę poprzez skype, gg , w ciągu dnia również kontakt telefoniczny.

- gwarantowany pisemnie dostep do uslug na poziomie 99.9 % w skali miesiaca.

- gwarancja przepustowosci /wykupiona dodatkowa przepustowosc na serwery/

- serwery awaryjne w razie awarii

- serwery maja w różnych lokalizacjach : PL , FR, DE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja polecam www.shoutcast24.pl

 

Mógłbyś powiedzieć, że to jest twoja firma a nie sam siebie polecasz.

 

PS. I gadasz dodatkowo totalne bzdury pasmo 20-30 mbit jest realne do wyciągnięcia w OVH bez żadnych lagów, przycinanie zaczyna się od 50 mbps zadzwoń sobie na BOK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyciagniecie pow 20-30 mbit stałego transferu bez dokupowania didatkowej przepustowosci graniczy z cudem

 

rotfl, nie znasz sie to nie gadaj głupot. Na jednym serwerze non-stop leci u nas w firmie 70Mbps (strona typu "youtube") :)

 

Więc mi nie mów że Ty nie możesz uzyskać takiej przepustowości poza ich routery brzegowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ja wyciągam 30 mbitów przez około pół roku (od stycznia) i ani jednej ścinki.

 

PS. dlaczego wnioskuje że to djsolara firma ? ponieważ mam gg do właściciela / pracownika a tamtem w opisie miał

www.djsolar.org zapraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po 1 to nie moja firma ,

 

Po 2 w regulaminie jest ze poza ich routery nie gwarantuja .

 

Co innego jest strona www a co innego radio / tv .

 

Po 3 jak by bylo tak kolorowo to nie dokupowalibysmy dodatkowe przepustowosci , tylko korzystalibysmy z rpsow za 40 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przedstawiam najtańszą ofertę pakietową firmy Soundcast.pl

 

50 slot 48 kbps

Autopilot 3 GB

Panel Administracyjny

Bezpłatna pomoc techniczna

Koszt: 14,39 zł brutto/m-sc

 

Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Przedstawiam najtańszą ofertę pakietową firmy Soundcast.pl

 

...

 

Pozdrawiam,

 

"Firma" wystawiona na sprzedaż raczej nie wzbudza zaufania - nie wiadomo w czyje ręce trafi i jak długo będzie funkcjonowała.

Przepraszam za OT - mała refleksja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting

Witam.

I zapraszam na server-cast.pl

Przy zakupie na 6 m-c dostanie pan pilota 5 Gb gratis.

Jeżeli chce pan się dowiedzieć więcej proszę pisać na PW lub email ze strony naszej firmy.

 

 

 

 

Pozdrawiam Damian Miodek

 

Active-Hosting.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×