Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Śledziu

Kiedy PHP5?

Polecane posty

Jestem programistom i właśnie przymierzam się do nowego projektu. I tu się właśnie naciąłem. Otóż będzie to projekt pomocny w prowadzneiu hostingu, i nie wiem w której wersj php miałbym go pisać. I tu nasuwa się pytanie. Czy/kiedy planujesie wprowadzenie php5 na swoje maszyny? Potrzebuje tej informacji gdyż chciałbym napisać swój system obiektowo pod php5, bo by to znacznie uprościło i przyspieszyło proces tworzenia tego programowania, a zarazem chciałbym się dopasować do was (providerów hostingu bo to do was skierowy jest ten soft).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy/kiedy planujesie wprowadzenie php5 na swoje maszyny?

Mysle, ze w ciagu pol roku - do roku na wiekszosci serwerach bedzie juz php5 (ale php4 tez zostanie).

Potrzebuje tej informacji gdyż chciałbym napisać swój system obiektowo pod php5,

imho lepiej pisac pod php4 niz opierac sie na nowych technologiach.

Ja jakos nie trawie programowania obiektowego wiec nie rozumiem, w czym masz problem :P

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fo

niektórzy już mają :P

 

a tak podchodząc do problemu poważniej, administratorzy borykają się z problemem odpowiedniego dołączenia obsługi php5 kiedy mają już php4 na pokładzie. kwestia - jak to zrobić : dwie wersje php ( php4+php5 ) na jednej maszynie, na jednym porcie ( 80 ), beż zabawy z mod_proxy itp i to właśnie dwie wersje jako moduł. bo wiadomo, można postawić sobie php4 jako moduł i php5 jako CGI ( ja tak zrobiłem => http://forum.php.pl/index.php?showtopic=30631 ), ale tutaj akuratnio php5 na maszynie, którą administruje jest głównie do testów dla naszych firmowych programistów... obiło mi się oczywiście o uszy, że php5 jako CGI to wersja troszkę wybrakowana i ciut lekko ... bodajże niebezpieczna ale nie pamietam już dokładnie pod jakimi względami, obecnie poszukuje na ten temat materiałów i jeżeli rzeczywiście php5 jako CGI ma minusy, których zaakceptować nie można ze względów bezpieczeństwa... i samej funkcjonalności php5 jako CGI ( ponoć z czegoś nie można do końca korzystać ) ... no to będe mieć problem i niewiem czy przypadkiem php5 nie wyleci z hukiem i nie wróci na moją maszyne dopiero wtedy jak uda mi się rozpracować problem : jak postawić dwie wersje php jako moduły dla apache.

 

edit : a jeżeli borykasz się z problemem - czy pisać pod php4 czy pod php5 - no co prawda to prawda php4 jest już chyba standardem dla wszystkich firm które oferują hosting... więc ? :P

 

pozdrawiam,

Fo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na swoim nowo zakupionym serwerku od razu wywaliłem php4 i na jego miejsce wstawiłem php5 właśnie ze względu na obiektowość i parę innych nowych funkcji. A co do twojego problemu to zalezy jeszcze ile czasu planujesz pisac ten soft. By sie potem nie okazalo, ze zdecydowales sie na php4 i tak dlugo to trwalo, ze standardem bedzie aktualnie php5. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mnie dziwi że nie ma jeszcze php5 na serwerach. Bo jest kompatybilne wstecz(czyli stare skrypty powinny chodzić, bo to że pisane pod php5 i wykorzystujące jakieś nowe funkcje, nie dziłąją pod php4 to oczywiste), i wszystko powinno być ok. A tu dupa :P No właśnie że nie planuje pisać go zbyt długo, tylko zależy co dla jednego to jest długo, a dla drugiego nie. Bo pół roku dla tego skryptu to wystarczający szmat czasu (nawet na napisanie wszytskiego kilka razy od nowa). Ale już poprzeglądąłem fora, poczytałem na wszytskich WHT jakie tylko mogłem zrozumieć :P i uważam że php5 będzie odpowiednie. I podobnie jak @Ranma_man`a skusiła mnie obiektowość i dostęp do wcześniej nieistniejących funkcji, które sprawią że moja robota będzie szybsza :) Tylko żebym miał dużo wolnego czasu :P

@ertcap: obiektowe programowane jest ok. Zwłaszcza to że raz napisane klasy możesz wykorzystywać w kilku projektach, bez problemów z ich dopasowaniem do potrzeb :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wykozystaj dostepna ci technologie - napisz to pod PHP5

Jezeli ma to byc narzedzie pomocne przede wszystkim uslugodawcom (dobrze by bylo, gdybys nas chociaz nakierowal, co mialo by "To" robic) to zainteresowani nawet "dla siebie" uruchomia PHP5...

 

Z reszta - czasami nalezy pozucic "stare" zeby zbudowac lepsze i wydajniejsze narzedzia..

 

co do Kompatybilnosci - nie bylo by zadnego problemu i wiekszosc Hostow juz dawno zupgrade'owalo by (sie) do PHP5 gdyby wlasnie BRAK kompatybilnosci z PHP4 w stopniu "zadowalajacym klientow"..

Znaczna czesc skryptow napisanych pod PHP4 (wliczajac bardzo popularne fora, CMSy..) NIE funkcjonuje prawidlowo pod PHP5 :P

 

PS

Co do obiektowosci - co prawda "programista" nie jestem, ale wiem, ze to ZNACZNIE ulatwia zaprojektowanie calego "systemu"..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc będzie to panel klienta podobny do tego co jest na webd.pl (bilink, helpdesk etc.) oraz zarzadzanie klientami z poziomu prowadzacego hosting. A to połączone z DA. Nic więcej nie powiem by nie zapeszać. Mam już poukładane jak to ma wyglądać, wybrałem platformę (php5 i mysql), teraz zostało tylko kilka spraw do wybrania (np. system szablonów - dla zorientowanych mam problem czy wybrać SMARTY, OPT czy moze napisać własny parser :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No z tego co mi wiadomo, to z ta kompatybilnoscia w dol nie jest tak rozowo...

dla zorientowanych mam problem czy wybrać SMARTY, OPT czy moze napisać własny parser :P )

Wlasny. Ale ja nie lubie obiektowosci wiec mnie nie posluchasz zapewne :P

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No więc będzie to panel klienta podobny do tego co jest na webd.pl (bilink, helpdesk etc.) oraz zarzadzanie klientami z poziomu prowadzacego hosting. A to połączone z DA. Nic więcej nie powiem by nie zapeszać.  Mam już poukładane jak to ma wyglądać, wybrałem platformę (php5 i mysql), teraz zostało tylko kilka spraw do wybrania (np. system szablonów - dla zorientowanych mam problem czy wybrać SMARTY, OPT czy moze napisać własny parser ;) )

Witam,

 

Co do aplikacji na której chciałbyś to pisać, po 20 czerwca udostępnimy dla wybranych dostęp do dosyć rewolucyjnej platformy (w PHP) , właściwie Frameworka który w znaczący sposób przyspiesza (średnio o 30%) pisanie aplikacji - zaznaczam pisanie nie projektowanie. Standaryzuje kod, ułatwia zarządzanie nim, rozwijanie, ponad to ma wiele narzędzi wbudowanych - własny dbObject, mechanizmy do obsługi webservice (XML) i wiele innych.

 

Pozdrawiam patS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wybrałem platformę (php5 i mysql), teraz zostało tylko kilka spraw do wybrania (np. system szablonów - dla zorientowanych mam problem czy wybrać SMARTY, OPT czy moze napisać własny parser ;) )

 

Jak PHP to: PHP5 + MySQLi (MySQL > 4.1). System szablonów bardzo łatwo napisać własny. Nie wiem czy skrypt, który chcesz napisać okazałby się potrzebny, może niech sami zainteresowani wypowiedzą się czego by oczekiwali. CPanel jest okropny moze jakieś rozwiązanie dedykowane?

 

Wysłany Pon Cze 27, 2005 9:17 pm:

 

Co do aplikacji na której chciałbyś to pisać, po 20 czerwca udostępnimy dla wybranych dostęp do dosyć rewolucyjnej platformy (w PHP) , właściwie Frameworka który w znaczący sposób przyspiesza (średnio o 30%) pisanie aplikacji - zaznaczam pisanie nie projektowanie. Standaryzuje kod, ułatwia zarządzanie nim, rozwijanie, ponad to ma wiele narzędzi wbudowanych - własny dbObject, mechanizmy do obsługi webservice (XML) i wiele innych.

 

Może podrzucisz link do tego oprogramowania - jest już po 20 czerwca - chętnie się zapoznam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zapraszam na priv, jeżeli jesteś z Warszawy zapraszam na ew. spotkanie na którym pokazałbym dokładnie palete możliwości.

Zaznaczam że wymagamy podpisania umowy o poufności informacji przed pokazem oprogramowania osobom prywatnym.

Oprogramowanie będzie oprogramowaniem komercyjnym ale zakupującym gwarantujemy pełny dostęp do kodu źródłowego.

 

Pozdrawiam patS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×