Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ednet

lento.pl - duze obciążenie serwera

Polecane posty

Zrobilem kilka testów i nowy program do sklepów Lento bardzo mocno obciąża maszynę.

 

Wynik: Requests per second: 0.23 [#/sec] (mean)

 

na moim testowym serwerze P3 500 Mhz / 256 ramu - szybkość może odpowiadać srednio obciązonemu shared hostingowi

 

Dla porównania sklep osCommerce Online Merchant v2.2 RC2a sciagniety kilka dni temu z oficjalnej strony.

Requests per second: 2.81 [#/sec] (mean)

 

Czy może ktoś Was przetestować ten sklep na swoim serwerze i podac wynik?

 

Home.pl nie jest zainteresowane modyfikacjami serwerów aby obsluzyły ten sklep więc faktycznie obciążenie może być duże.

 

Cały mój wątek i dokładniejsze wyniki są tu: http://lento.pl/wersja-1-0-obci-plusmn-iqu...rwera-t236.html

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uuu a w wersji 1.0 miał być w miarę "lekkim" skryptem :lol:

 

tez wiązałem duże plany z tym oprogramowaniem ale zanosi że nic z tego nie wyjdzie.

Dziwi mnie tylko to że wiele firm hosyingowych na forum lento.pl jest zainteresowanych utrzymywaniem tego oporgramowania. Ekonomicznie jest to nie uzasadnione.

 

Biorę jednak jeszcze pod uwagę że być może moj serwerek ma jkaieś ustawienia zawlaniające pracę lento. Jest to mało prawdopodobne ale będę wdzięczn za Wasze wyniki szybkości działania.

 

Samo oprogramowanie ma bardzo dobrą fukcjonalnośc i może stanowić zagrożenie dla komercyjnych programów.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nastepne wyniki testów:

laptop procesor C2D 2x2.2GHz, 1 GB Ram, WinXp+Xamp:

 

Requests per second: 1.42 [#/sec] (mean)

 

Wydajność tego skyptu jest tragiczna!!

 

Mamy chyba nowego lidera na liscie killerow serwerów.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziwi mnie tylko to że wiele firm hosyingowych na forum lento.pl jest zainteresowanych utrzymywaniem tego oporgramowania. Ekonomicznie jest to nie uzasadnione.

 

Dhosting jest powiązany z netcartem a ten z oscommers wiec jak wszedł nowy konkurencyjny sklep to siłą rzeczy woleli sie nim sami zainteresować niż miałby to zrobić ktoś inny. Nie ma konkurencji jest zysk. Prosta zasada.

 

To chyba dalej jest beta wiec jest jeszcze szansa. Ogólnie nie popieram bydowania sklepów na współdzielonym hostingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dhosting jest powiązany z netcartem a ten z oscommers wiec jak wszedł nowy konkurencyjny sklep to siłą rzeczy woleli sie nim sami zainteresować niż miałby to zrobić ktoś inny. Nie ma konkurencji jest zysk. Prosta zasada.

 

Mam własne oprogramowanie sklepu które wywołuje się okolo 6 razy na sekunde, a lento 0,24 na sekunde. Z lento wiąząłem duże planyale wg prostego rachunku to na moim serwerze utrzymam np 100 moich sklepów lub 4-5 lento. Wynik jest oczywiscie czysto teoretyczny ale pozwala na wyjaśnienie problemu.

 

Netcart zajął się projektem Lento, ale chyba nie sądzili jaka będzie szybkość działania. Moje wyniki przesłałem do netcartu a oni przesłali je do producenta oprogramowania Magento.

 

Na stronie lento.pl wyczytałem równiez że home.pl nie jest zainteresowane hostowaniem Lento/Magento i radzi zakup dedyka.

 

 

To chyba dalej jest beta wiec jest jeszcze szansa. Ogólnie nie popieram bydowania sklepów na współdzielonym hostingu.

 

 

To jest stabilna wersja 1.

Ja też bym wolał żeby każdy mój klient kupował VPSa lub dedyka pod swój sklep ale wytłumacz to komuś kto kupuje sklep za 50-3000 zł i nie chce płacić jeszcze kilkaset zl na miesiąc za serwer.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mimo wszystko osobiście i tak bym wolał Magento jako sklep. Najlepiej ze wszystkich napisany (korzysta z ZF), najnowocześniejszy kod, najłatwiej wprowadzić zmiany. Posiedzieć trochę nad optymalizacją i nie będzie miał sobie równych.

 

http://www.magentocommerce.com/boards/viewthread/5366/

 

Jak samemu posiedzę i go zoptymalizuję to będzie później problem przy aktualiacji do nowszych wersji.

A sam producent programu uważa, że szybkość działania jest OK więc nie spodziewałbym się jakichś kroków z jego strony.

 

Jak bym był klientem lub webmasterem robiącym nowy layout to również by mi się podobał ale niekoniecznie chciałbym to miec na moim serwerze.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś ten plik proxy.php spod linka?

Jak możesz to wstaw im tam też swoje wyniki, może coś poprawią jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A próbowałeś ten plik proxy.php spod linka?

Jak możesz to wstaw im tam też swoje wyniki, może coś poprawią jeszcze.

 

podmienilem tamten plik i nie przyspieszylo :P

 

moje dokladne wyniki i ustawienia serwera przeslalem do lento.pl a oni do producenta.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydajność u mnie:

 

Serwer:

 

model name : AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 6000+

 

Document Path: /magento/

Document Length: 8317 bytes

 

Concurrency Level: 10

Time taken for tests: 3.912918 seconds

Complete requests: 10

Failed requests: 9

(Connect: 0, Length: 9, Exceptions: 0)

Write errors: 0

Non-2xx responses: 1

Total transferred: 133219 bytes

HTML transferred: 128080 bytes

Requests per second: 2.56 [#/sec] (mean)

Time per request: 3912.918 [ms] (mean)

Time per request: 391.292 [ms] (mean, across all concurrent requests)

Transfer rate: 33.22 [Kbytes/sec] received

 

Connection Times (ms)

min mean[+/-sd] median max

Connect: 0 12 4.5 14 15

Processing: 3554 3764 114.3 3734 3898

Waiting: 3483 3688 143.7 3634 3874

Total: 3568 3777 114.8 3749 3912

 

Percentage of the requests served within a certain time (ms)

50% 3749

66% 3854

75% 3905

80% 3910

90% 3912

95% 3912

98% 3912

99% 3912

100% 3912 (longest request)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydajność u mnie:

..

..

 

dzięki za wyniki.

ja juz nie wierzę w optymalizację tego sklepu.

 

Ile masz Ramu i czy mozesz podać wyniki Oscommece na Twoim serwerze?

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za wyniki.

ja juz nie wierzę w optymalizację tego sklepu.

 

Ile masz Ramu i czy mozesz podać wyniki Oscommece na Twoim serwerze?

 

Ed

 

Mam 8GB ramu.

 

Wynik oScommerce PRO:

 

Document Path: /

Document Length: 695 bytes

 

Concurrency Level: 10

Time taken for tests: 0.147236 seconds

Complete requests: 10

Failed requests: 0

Write errors: 0

Total transferred: 8510 bytes

HTML transferred: 6950 bytes

Requests per second: 67.92 [#/sec] (mean)

Time per request: 147.236 [ms] (mean)

Time per request: 14.724 [ms] (mean, across all concurrent requests)

Transfer rate: 54.33 [Kbytes/sec] received

 

Connection Times (ms)

min mean[+/-sd] median max

Connect: 0 0 0.9 1 1

Processing: 89 125 14.1 128 145

Waiting: 89 118 20.6 128 144

Total: 90 126 14.1 129 146

WARNING: The median and mean for the initial connection time are not within a normal deviation

These results are probably not that reliable.

 

Percentage of the requests served within a certain time (ms)

50% 129

66% 129

75% 130

80% 130

90% 146

95% 146

98% 146

99% 146

100% 146 (longest request)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc bardzo liczę na Lento, mam nadzieje, że wersja finalna będzie prawie dorównywać do osCommerce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczerze mówiąc bardzo liczę na Lento, mam nadzieje, że wersja finalna będzie prawie dorównywać do osCommerce.

 

to już jest wersja finalna i raczej nie ma co się spodziewać jakiegoś przyspieszenia po przyszlych aktualizacjach. Podobno programisci piszacy ten sklep uznaja taką wydajność za wystarczającą.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczerze mówiąc bardzo liczę na Lento, mam nadzieje, że wersja finalna będzie prawie dorównywać do osCommerce.

Ale to jest już wersja finalna 1.0 :)

 

edit:// ednet - wyprzedziłeś mnie o sekundy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę. Jeżeli chcecie żeby ten produkt miał lepszą wydajność wrzućcie te wyniki na forum magento albo wyślijcie bezpośrednio do Varien zamiast wstawiać tutaj. Może o tym wiedzą, może nie. Dajcie im chociaż wiedzę o tym i możliwość poprawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naprawdę. Jeżeli chcecie żeby ten produkt miał lepszą wydajność wrzućcie te wyniki na forum magento albo wyślijcie bezpośrednio do Varien zamiast wstawiać tutaj. Może o tym wiedzą, może nie. Dajcie im chociaż wiedzę o tym i możliwość poprawienia.

 

Informacje stąd trafiły już na forum Lento więc z pewnością przejdą bezpośrednio do Varien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naprawdę. Jeżeli chcecie żeby ten produkt miał lepszą wydajność wrzućcie te wyniki na forum magento albo wyślijcie bezpośrednio do Varien zamiast wstawiać tutaj. Może o tym wiedzą, może nie. Dajcie im chociaż wiedzę o tym i możliwość poprawienia.

 

w tym watku już pisałem ze moje wyniki poszly do Varien ale oni z tego co słyszałęm uważają tą wydajność za akceptowalną.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×