Skocz do zawartości
patryk

Koniec Polboxa po prawie 12 latach

Polecane posty

Może starsi użytkownicy forum pamiętają usługę darmowych kont www (bodajże 2 MB) i e-mail prowadzoną przez www.polbox.com. 30 kwietnia zostanie ona wyłączona:

 

"Szanowni Klienci,

 

Rozwój oraz szerokie zastosowanie internetu stawia coraz wyższe wymagania przed firmami oferującymi dostęp do bezpłatnych skrzynek poczty elektronicznej.

 

W związku z tym, że świadczone Państwu usługi w serwisie free.polbox.pl nie spełniają kryteriów funkcjonalności, zmuszeni jesteśmy z dniem 30 kwietnia br zamknąć konta poczty elektronicznej w domenie polbox.com."

 

Polbox to kawał historii. 11 lat temu tylko oni i friko.onet.pl (teraz jako republika) udostępniały w Polsce darmowe konta mailowe.. Strona jest właściwie niezmieniona od 96 roku. Warto zobaczyć :).

 

W ich katalogu jest jeszcze kilka tysięcy adresów, sporo aktywnych, więc ktoś nadal z tego korzysta. Szkoda, że nie zdecydowali się komuś odsprzedać tego serwisu. Coż, pewnie nie pasuje do marketingu Netii :lol:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pamietam dokladnie te czasy :lol:

kiedyś też KKI.net.pl .....

 

Dobrze się wspomina tamte czasy... mniejsza ilość konkurencji :)

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

buu chlip chlip

może zrobimy akcję "zgaś światło dzisiaj o 21:00" albo "zapal świeczkę"? heh : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buu chlip chlip

może zrobimy akcję "zgaś światło dzisiaj o 21:00" albo "zapal świeczkę"? heh : )

 

 

sponsi, dobry pomysl :lol:

 

hehe

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jarek a ja będę się czepiał słów :lol: i wcale nie tylko Ty pamiętasz czasy polboxa ^^ zaliczam się również do tych szczęśliwców :- ))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

zaraz "pamiętanie czasów polboxa" zacznie być popularne jak bycie emo : )

 

"polbox był emo" ??? : )P hehe

 

a może poszukamy na web.archive.org swoich śladów w KKI : ) hehe

 

to już tylko krok od "nasze-kki.pl" : )

"nasz-polbox.pl" hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie, bardzo smutna wiadomość ..

kawałek mojego życia :lol:

 

 

ciekawe też co z bedzie dalej z aliasami w , z .pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może starsi użytkownicy forum pamiętają usługę darmowych kont www (bodajże 2 MB) i e-mail prowadzoną przez www.polbox.com. 30 kwietnia zostanie ona wyłączona:

 

szkoda, nadal mam i używam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwić się na obecną fale bezpłatnych skrzynekmailowy np google i inni gdzie prześcigają się by dać za free jak najwięcej miejsca na poczte i by można było jako załącznik dać jak najwięcej mega ...., nieliaczac juz komercyjnych skrzynek pocztowych platnych ewentualnie serwer www+poczta... za dużo tego i pewnie przedumali ze to mało opłacalne, chociaz histori kawał mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[*] faktycznie chlip, chlip - moje pierwsze konto mailowe i stronka też tam kiedyś były :) - już nawet nie pamiętam o czym, pamiętam tylko, że trzeba było sobie samemu ich reklamę dokleić w stopce bo straszyli że będą usuwać konta bez reklamy :lol:.

Ech...to były czasy, i ten piękny dzwięk modemu (jeszcze prawdziwego nie jakiegoś win-syfu udającego modem) po 0-202122 :) ... ale akurat tu wole chyba mojego DSLa mimo wszystko :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ech...to były czasy, i ten piękny dzwięk modemu (jeszcze prawdziwego nie jakiegoś win-syfu udającego modem) po 0-202122 ;) ...
Dostep wdzwaniany i polbox to bylo cos.. :) Moj drugi mail byl wlasnie na polboxie.. dawne dzieje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to faktycznie kawał historii. Do dzis pamietam moja swietej pamieci skrzynke dawidof@polbox.com...

...a rachunkow za tepse w tamtym okresie wolalbym juz nie pamietac : :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziwne, że nie chcą tego kontynuować...

 

... zwłaszcza, że ile zasobów sprzętowych i sieciowych może pochłonąć serwis darmowych kont który praktycznie nie zmienił się od tylu lat (od powstania), oferował jakieś 1MB konta mailowe, 2 MB miejsca na statyczne WWW i jeszcze dodatkwe restrykcje jak kasowanie "starej" (14 dniowej) poczty czy "starych" kont - może mają nowe zastosowanie dla domen polbox.pl/polbox.com :angry: , albo po prostu na www.polbox.com chcą mięć redir na swój hosting (jak jest na www.polbox.pl) ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kurczę, zrobiliby darmowce np. 100Mb albo inny mały konfig i komercyjne 1Gb super szybkie itd. - powinno się spoko sprzedać.. ja bym z chęcią wziął, heh widzę tam baner netii, więc wielki minus, jeśli pochowają te konta do trumny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oni na sprzedaży tej domeny mogą zarobić kupę kasy :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

I co? kupi taki fastpark czy sedo cholerne i postawią tam linki.. rzeczywiście, bomba..

 

według mnie lepiej dla polskiego internetu, dla ich biznesu też byłoby wykorzystać tę domenę.. no netia? rozumiem, jakiś producent proszków do prania, ale firma z tego przemysłu żeby się pozbywała takiej domeny... ich marketingowcy chyba tylko potrafią układać nowe, durne hasła promocyjne...

 

aż chce się postawić stronkę "ocalpolboxa.pl" czy coś i podpisywać petycje.. heh

 

już jeden adres zmarnowali(śmy jako naród) - poland.com.. pamiętacie tamten portal? a teraz widzicie co prezentuje? heh

 

może czas spojrzeć na nasze e-dziedzictwo internetowe? heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również miałem tam kiedyś konto (pierwsze chyba w interii, czy onecie), dziwi mnie koniec tego przedsięwzięcia, bo podejrzewam, że zdolny gimnazjalista wygospodarowałby środki na to, ale cóż... historia, historią, a kasa, kasą.

Ostatnio jakieś dziwne rzeczy się dzieją, już wiele starych stron poumierało, teraz polbox, a ostatnio nawet top100.pl umiera ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×