Skocz do zawartości
scz

Nowe serwery w OVH :)

Polecane posty

malu jeszcze weźmie :) to na moim apache, na twoim msql, a exim u malu :)

I w taki sposób powstaje dobry biznes plan ;)

Skoro to kosztuje trochę ponad 40 to ciekawe jakie będą VPSy. Coś ostatnio serwerownie zaczynają powiększać oferty także o słabsze maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taki mini klaster zrobić to by naprawdę dużo pociaglo

 

no ba :)

 

I w taki sposób powstaje dobry biznes plan ;)

Skoro to kosztuje trochę ponad 40 to ciekawe jakie będą VPSy. Coś ostatnio serwerownie zaczynają powiększać oferty także o słabsze maszyny.

 

 

a jak :)

Myślę, że będzie bdb też oferta tylko trzeba uzbroić się w cierpliwość :)

 

 

Witam, Zamowienie jest w trakcie realizacji. Pozdrawiam OVH.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dość ciekawy jednak wszystko bedzie tu zależeć od tego jak mocno obciążą SAN. Nie ma się co czarować, skoro na jednego klienta przypada 10GB a na pewno w SAN nie użyli dysków mniejszych niż 160GB.. to i tak każdy dysk będzie obciążony przez kilkunastu klientów zamiast jednego. Do tego dochodzi kwestia spowolnienia wynikająca z sieciowej warstwy transportowej... Nie jest też napisane czy do SAN podłączeni jesteśmy przez osobną czy może tą samą sieciówkę co do świata. Raczej nie liczyłbym (poza okresem początkowym, kiedy oczywiście wszystko będzie jeszcze mało obciążone) na uzyskanie większych prędkości niż kilka MB/s z dużym opóźnieniem.. ale wszystko wyjdzie w praniu.

 

Pomimo tych uwag, cena jest niska więc myślę, że w zastosowaniach gdzie nie jest potrzebne dobre I/O, ta usługa będzie się cieszyć dużym powodzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mini klaster :P

Nazwiemy naszego krzaczka ITH :Dinnowacyjne technologie hostingowe

 

A tak na poważnie.

Oferta jest ciekawa, jednak jakoś nie wyobrażam sobie pracy MySQL, który prowadzi dużo zapisów/odczytów z dysku. Oferta jest dobra dla ludzi, którzy nie wymagają dobrego I/O (jak już wspomniał pleple) Ciekawi mnie zarówno, jak będzie odbywało się połączenie do tego SAN, jeżeli będzie to działało na 1 karcie 100mbps to łatwo można wyliczyć że nie będzie to ponad 6-7 mB/s łącza,

Jeżeli ktoś dostanie, już taki serwer to poproszę o konto shh ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały shared hosting w OVH (jak i inni hosterzy typu Dreamhost) działają w oparciu o takie rozwiązania więc myślę, że mają to opanowane i wydajność będzie co najmniej akceptowalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Padł termin "nie jest potrzebne dobre I/O" (czyli operacje na dysku Input/Output), a może ktoś umie przedstawić konkretny przykład jakie strony/skrypty/aplikacje nadają się na takie rozwiązanie ze słabym I/O ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh, akurat promocja dhosting.pl z nieba mi spadła :P Jakby co mamy już domenę ith.com.pl :D

Znów będzie offtop... przy takich cenach możecie na poszczególne maszyny rozbić także DNS'y, czyli: 1) dns1, 2) dns2, 3) poczta, 4) apacz, 5) MySQL i nazwać to "klastrowe innowacyjne technologie hostingowe" w krócie kithosting.pl i... wciskać ludziom kit :D

 

w sumie np trzymanie plików na ftp ? Nie potrzebne jest dobre I/O

Myślę, że do zastosowań kiedy trzeba "trochę" pomielić po dysku (np. jakieś większe serwisy z wykorzystaniem MySQL/PostgreSQL'a) oferta ovh zupełnie się nie nadaje. Mimo wszystko uważam to za coś ciekawego i dlatego złozyłem dziś zamówienie (na próbę). Nie wiem jak Wam... ale mnie jeszcze nie udostępniono serwera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer gier i shoutcast też nie będą problemem.

 

Jarek, jak byś miał mega popularny ftp to może to być problemem :P.

 

EDIT: Ja też czekam na serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moze to byc o wiele gorsze rozwiązanie od VPS ale jak komuś będzie potrzebny ruch statyczny to wg mnie super napewno lepsze rozwiazanie dla stronki o małej rozudowie ale za to o wielkim zapleczu plików

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszyskie maszyny są chłodzone cieczą, co umożliwia zmniejszenie zużycia energii

 

Mam nadzieję ze uszczelki lepiej dokrecili niż w moim Citroenie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serwer gier i shoutcast też nie będą problemem.

Jarek, jak byś miał mega popularny ftp to może to być problemem :P .

Nie wiem jaką dokładnie politykę ma OVH w kwestii łącza 100mbit/s w wersji "no-limit" jeśli chodzi o ilość transferu jaki można na tym wykręcić... ale coś tam kiedyś czytałem u nich na stronie, że nie zezwalają na streaming czy też mirror ftp- przynajmniej w przypadku serwera Kimsufi. Myślę więc, że w przypadku tańszej oferty jaką jest RPS również na to nie pozwolą.

 

moze to byc o wiele gorsze rozwiązanie od VPS ale jak komuś będzie potrzebny ruch statyczny to wg mnie super napewno lepsze rozwiazanie dla stronki o małej rozudowie ale za to o wielkim zapleczu plików

Myślę, że może to posłużyć jako świetne rozwiązanie w przypadku serwisów gdzie content statyczny (grafikę) można "wywalić" na osobną maszynę. Można wtedy pokusić się o jakąś mocną maszynę pod obsługę treści (php + MySQL) ale z mniejszym ruchem, zaś pliki graficzne serwować właśnie z takiego RPS'a. Przynajmniej ja... tak bym to widział :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..... Nie wiem jak Wam... ale mnie jeszcze nie udostępniono serwera...

 

nie...

 

 

Serwer gier i shoutcast też nie będą problemem.

 

Jarek, jak byś miał mega popularny ftp to może to być problemem :P.

 

EDIT: Ja też czekam na serwer.

 

Tak wiem :D Ale jak masz mega popularny ftp to nie stawiasz na takim 'gównie' :D

A ja myślę, że może być problem z jakimś bardziej wymagającym serwerem gier... może być też mały problemik z wczytywaniem mapy przy zmianie :)

 

 

 

...Myślę, że może to posłużyć jako świetne rozwiązanie w przypadku serwisów gdzie content statyczny (grafikę) można "wywalić" na osobną maszynę. Można wtedy pokusić się o jakąś mocną maszynę pod obsługę treści (php + MySQL) ale z mniejszym ruchem, zaś pliki graficzne serwować właśnie z takiego RPS'a. Przynajmniej ja... tak bym to widział :D

 

no tutaj dobre zastosowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak wiem :D Ale jak masz mega popularny ftp to nie stawiasz na takim 'gównie' :D

Jak następnym razem jednak nie uda mi się powstrzymać ataku śmiechu i popluję monitor kawą do tego stopnia, że mnie przy tym prąd porazi... to będziesz miał prosty wybór przy wyborze hostingu! :P

 

A ja myślę, że może być problem z jakimś bardziej wymagającym serwerem gier... może być też mały problemik z wczytywaniem mapy przy zmianie :D

Ja miałem tu na mysli ogólnie ofertę RPS (RPSII i RPSIII) a nie tylko RPSI. Poza tym... to niby nie moja branża i się na tym nie znam, ale... przy serwerach gier priorytetem nie jest tylko moc procesora/ilość pamięci, ale przede wszystkim jak najmniejszy ping.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak Wam... ale mnie jeszcze nie udostępniono serwera...

Oj coś czuję, że chyba po świętach nam dopiero udostępnią. Nie pobawimy się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BOK, support i technicy OVH pracują już nawet w weekend i święta. Dzwoniłem pytałem i dostałem informacje że te RPS-y zostaną zainstalowane do 24h. Powiedzieli że RPS-y są zainstalowane w szafach, ale reszta nie jest zrobiona. Proces jest pół automatyczny przez co ręcznie muszą coś tam robić (co? nie wiem, nie pytałem ;P ). Jak do 24h nie dostaniecie to piszczcie na pomoc@ovh.pl :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOK, support i technicy OVH pracują już nawet w weekend i święta. Dzwoniłem pytałem i dostałem informacje że te RPS-y zostaną zainstalowane do 24h. Powiedzieli że RPS-y są zainstalowane w szafach, ale reszta nie jest zrobiona. Proces jest pół automatyczny przez co ręcznie muszą coś tam robić (co? nie wiem, nie pytałem ;P ). Jak do 24h nie dostaniecie to piszczcie na pomoc@ovh.pl :P

Dzięki za informację. Również swojego jeszcze nie otrzymałem. Póki co mam jakiś mail z od nich z londynu i wykonałem przelew, nie przyszło potwierdzenie wpłaty i nic innego. Chciałbym już się tym pobawić, ale 24h to spoko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOK, support i technicy OVH pracują już nawet w weekend i święta.

 

 

Technicy daaaaawno pracują 24/h :P

co do boku w Polsce to nie wiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mapa w grach online typu CS czy tam ET rzadko kiedy przekracza 10MB więc nie powinno być z tym problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedługo będą serwery VPS w OVH będzie to też interesująca propozycja.

Cenowo będą bardzo atrakcyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×