Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
elf

Stawiam serwer - proszę o porady

Polecane posty

Jako, że to mój pierwszy post na tym Forum pozwolę sobie przywitać wszystkich! :)

 

Do rzeczy:

tak się złożyło, że mam parę groszy - postanowiłem założyć serwer kont WWW. Od jakiegoś czasu się tym interesuję, ale martwi mnie jedna sprawa. Z tego co wiem, to, aby móc postwić serwer trzeba mieć umowę (np) z tespą. Nie chcę się pomylić (w razie czego proszę o poprawienie mnie - to się nazywa dzierżawa łącz dzierżawionych. No, ale jak spojrzałem na cennik to.... :|

 

Sprawa wygląda tak, że sprzęt mam zakupiony (na razie bez zbędnych szczegółów, powiem tylko, że inwestycja na chwilę obecną wyniosła prawie 3800zł).

 

Proszę o wszelkie porady, w jaki sposób (inny) można postwaić serwer (chodzi zarówno o sprawy techniczne jak i prawne).

 

Dodam, że jeśli chodzi o obsługę serwewra (Lin Mandrake) nie ma żadnego problemu.

 

Liczę na Waszą pomoc!

PZDR!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie chcę się pomylić (w razie czego proszę o poprawienie mnie - to się nazywa dzierżawa łącz dzierżawionych.

Raczej to nie bedzie to (dzierzawa!=dostep). Ale ceny sa podobne :)

No, ale jak spojrzałem na cennik to....  :|

W Polsce takie sa ceny.

Proszę o wszelkie porady, w jaki sposób (inny) można postwaić serwer (chodzi zarówno o sprawy techniczne jak i prawne).

Zdecydowanie kolokacja - z drozszych to zainteresuj sie GTS, Atman, z tanszych ofert to mozesz sie dogadac z jakims operatorem, zeby wstawil Twoj serwer w swoja szafe gdzies gdzie ma wezel (wtedy mozesz miec prawie po kosztach - typu 1200 zl za 2 Mbit).

Prawnie to tylko musisz podpisac umowe z operatorem. Ale przeczytaj ja uwaznie 3 razy zanim ja podpiszesz :)

 

Jak Ci ceny polskie nie odpowiadaja to wstaw serwer gdzies w na zachodzie (np. rackcheck.com)

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. Porozglądam się za ofertami. Przy podanej przez ertcapa kwocie (1200zł miesięcznie) moich środków starczyłoby mi na pół roku z hakiem. Proszę o zrozumienie - po prostu nie chcę utopić ok. 10 tys.

 

Mam jeszcze jedno pytanie:

Co myślicie o serwerze no-ip?

 

Proszę o o dpowiedzi tak na posta wcześniejszego jak i na powyższe pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy podanej przez ertcapa kwocie (1200zł miesięcznie)

Cholernie ciezko moze Ci byc uzyskac taka niska kwote.

Co myślicie o serwerze no-ip?

Zaraz napiszesz, zebym wsadzil swoje glupie rady gdzies, itd. ale coz... jesli chcesz zajmowac sie hostingiem profesjonalnie to daj sobie spokoj - bo z tego co widze to niestety za bardzo sie nie znasz.

 

Jesli jednak chcesz postawic jakis prywatny serwer dla siebie i znajomych - to pogadaj z jakas siecia osiedlowa - tam uzyskasz jakies sensowne ceny (ale jakosc bedzie srednia).

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Obecnie konkurencja jest bardzo duza i albo zrobisz cos porzadnie albo zmarnujesz pieniadze.

 

To takie moje 3 grosze.

 

Pozdrawiam,

Bartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaraz napiszesz, zebym wsadzil swoje glupie rady gdzies, itd

Nawet przez myśl mi to nie przeszło... Nie wiem czemu tak sądzisz :)

z tego co widze to niestety za bardzo sie nie znasz.

Jakbym się znał tak bardzo na tym, to po co rejestrowałbym się na tym Forum i zakładał temat? Zamiarem tego tematu jest właśnie jak najlepsze rozeznanie się w tych sprawach. Fakt, zaraz ktoś napisze, że w sieci jest tego bardzo dużo - OK, ale sąto sprawy czysto techniczne. Rzadko gdzie można spotkać się z fachowym (w pełnym tego słowa znaczeniu) podejściem do sprawy - to raz. Po wtóre - moim skromnym zdaniem Forum jest po to, by mieć możliwość otrzymania odpowiedzi na pytania - nie ma przecież (tak sądzę) nic lepszego od grupy ludzi "siedzących w temacie" - być może ( i to jest moim celem) podpowiedzą rozwiązania, które zostają pomijane gdzie indziej

 

No i sumie najważniejsze:

Jesli jednak chcesz postawic jakis prywatny serwer dla siebie i znajomych

Mój błąd. Należy się małe wyjaśnienie. Z założenia jest (miałby to być) serwer dla wąskiej grupy osób (przypadkowi "przechodnie" również mile widziani).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

1) Wejdz na podforum Wlasna Firma, tam jest sporo porad

2) Ciezko Ci bedzie odzyskac 10 tys w ciagu pol roku, gdyz pierwszych klientow zdoywa sie najtrudniej

3) Z tego co rozumiem to masz jakiegos kompa za 4 tysiaki, chcesz kupic lacze i zrobic hosting... no wiec tak sie tego nie robi :) Slowo ktore powinienes poznac to "kolokacja"

4) Z taniszych operatow to polecam Telekomunikacje Klejowa

5) Skorzystaj z pomocy kogos kto sie zna (innymi slowy znajdz admina i to takiego z doswiadczeniem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z założenia jest (miałby to być) serwer dla wąskiej grupy osób (przypadkowi "przechodnie" również mile widziani).

Teraz chociaz cos wiadomo.

Idz do jakiejs sieci osiedlowej, one zazwyczaj maja troche niewykorzystanego ruchu zwrotnego i za jakies sensowne pieniadze sie dogadasz. Wstawia Ci Twoj serwer w jakas piwniczke gdzie maja wlasne serwery i jakos to bedzie chodzilo.

4) Z taniszych operatow to polecam Telekomunikacje Klejowa

Masz od nich lacze? Z tego co wiem, to to dziala dobrze, dopoki sie nie zepsuje. Pozniej sie cyrki dzieja (typu: mamy grudzien, nie mamy kasy na nowe urzadzenia bo nam sie budzet skonczyl - musimy czekac do stycznia).

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o TK to mam z nia stycznosc przez letnia czesc roku.

Mianowicie w miejscowosci gdzie mam domek letniskowy dziala siec oparta na ich laczu i w sezonie sie do nich podlaczam (wiadomo trzeba pracowac nawet w weekendy).

Do tej pory przerobilem wielu dostawcow (wlasnie stawiajac sieci lan) i powiem ze sa to przyzwoite lacza za przyzwoita cene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Telekomunikacje Klejowa

Kolejowa ? :)

http://www.tktelekom.pl/ --- > fik dzięki!

Idz do jakiejs sieci osiedlowej (...) Wstawia Ci Twoj serwer w jakas piwniczke (...) i jakos to bedzie chodzilo.

A czy w tym przypadku muszę mieć założoną działalność gosp. ? Nie chcę mieć ewentualnie nieprzyjemności ze skarbówką itd...

 

Na dzień dzisiejszy jestem w sieci LAN (56 osó:). Pytałem o no-ip właśnie z tego powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fo

moment moment... jeszcze raz ....

 

masz maszynke w DOMU i chcesz z niej zrobić serwer na który będziesz ściągał Klientów ? ( jestem już dziś b. zmęczony i może coś źle kumam ) ....

 

jeżeli tak to :

po 1. => nie masz szans względem stabilności łącz z takimi firmami jak home.pl, czy chociażby WDC

po 2. => Twoja marka - Klient aby Ci zaufal i swoje zasoby zgodził się przechowywać u Ciebie i jeszcze Ci za to płacić musi widzieć że jesteś profesjonalistą w tym co oferujesz.

po 3. => albo potrzebujesz dużo czasu na pojęcie wielu spraw związanych z hostingiem albo potrzebujesz do tego solidnego dobrego administratora.

po 4. => nie chcesz zakładać działalności - hmmm, no ok a Klient jak będzie chciał fakturkę to co ?

po 5. => każdy kto prowadzi działalność wie co to skarbówka i że tego się nie da uniknąć, Tobie narazie dla Twojego dobra radze dowiedzieć się jak najwięcej na temat hostingu, serwerów, oprogramowania.... a później - dowiedzieć się jak najwięcej na temat prowadzenia działalności stricto hostingowej, a następnie albo sobie do tego nająć administratora albo się ze wszystkim męczyć samemu - sam wybierz drogę.

 

 

pozdro.

Fo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli to jest na tej zasadzie, ze masz paru znajomych ktorym zrobisz stronke i wrzucisz na serwer, to nawet na nesotradzie mozesz :)

 

Jak ma to byc cos sensownego, to kolokacja, firma i ktos, kto ma o tym jakies pojecie. Potem i tak wejdzie najtrudniejsze - znalezienie klientow. Chyba ze sadzisz, ze ot tak ludzie beda wybierac Twoja oferte zamiast kogos z wieloletnim doswiadczeniem i nizszymi cenami. Jak bedziesz mial skad wziac klientow, to kolokacja i administrator nie beda zadnym problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×