Skocz do zawartości
Gość pzebracki

wlasna firma

Polecane posty

Gość RuFiK

Witam,

 

poczytałem pare komentarzy i mam nadzieje ze jestem gotów zeby zrobic cos w kierunku, zeby " byc leganym"

nie bede ukrywal, ale firma i wszytko co z tym zwiazane bedzie, jest dla mnie czyms nowyms nowym.

Dlatego jak juz po czesci temat zaczolem.... chcialbym sie wiecej info dowiedziec itd itp

co do branży napisze jeszczę raz voice hosting czyli serwery ts itp..

Teraz powiedzcie mi od czego zaczac, z gory mowie ze nie jestem osoba pracujaca, ale za to jeszcze sie ucze (szkola wieczorowa)

 

Co teraz musze zrobic -_-

 

czekam na odpowiedź i gory pisze ze po moim temacie naprawde chce powaznie podejsc do sprawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biznes plan - to podstawa, a poza tym powinieneś wiedzieć do czego sie zabierasz i znać swoją profesję... poczytaj sobie na forach poświęconych firmom i ogólnie biznesie, a to forum o webhostingu... heh. A po Twoim poście w ogóle nie widać, że chcesz poważnie podejść do sprawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie jestes osoba pracujaca, uczysz sie (raczej nie za dobrze wnioskujac z twojego postu -_-)

idz do urzedu pracy powiedz ze zastanawiasz sie nad wlasna firma i popros o jakies szkolenie z przedsiebiorczosci

nastepnie ropoznanie rynku, biznesplan analiza SWAT itp

 

jesli po tym wszystkim dalej bedzies zmiec ochote otwierac firme - otwieraj

tylko pamietaj ze to nei jest tak fajnie

mi sie zawsze przykro robi jak (tak jak wczoraj) musze kilka patykow podatkow zaplacic... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
Biznes plan - to podstawa, a poza tym powinieneś wiedzieć do czego sie zabierasz i znać swoją profesję... poczytaj sobie na forach poświęconych firmom i ogólnie biznesie, a to forum o webhostingu... heh. A po Twoim poście w ogóle nie widać, że chcesz poważnie podejść do sprawy...

 

po czym tak sadziesz ze powaznie nie chce podejsc do sprawy, bo np nie pisze z polskimi znakami, facet jestem totalnym laikiem w tej dziedzinie, pozatym wiem jaki charakter ma to forum, ale juz troche na tym forum jestem, napisalem w odpowiednim dziale, pozatym jest tutaj duzo osob ktore maja wlasne firmy .. i wydaje mi sie ze ich rdy bylby najcenniejsze, wiadomo ze nikt za mnie nie zalatwi sprawy... ale przynajniej chce znac te podstawy.... (jezeli mozna tak to nazwac)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
Jak jesteś studentem to udaj się do najbliższego AIP (Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości).

 

no wlasnie sęk w tym, ze nie jestem studentem -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Jeszcze" czy nie zamierzasz? Ogólnie jak jeszcze i dopiero idziesz na studia to właśnie poczekaj aż się dostaniesz i wtedy myśl na poważnie.

 

Podanie wieku w profilu ułatwiłoby właściwą ocenę sytuacji -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
analiza SWAT
Tą analizę robi się juz na istniejących podmiotach. Nie ma co zniechęcać młodych do biznesu. Ale Ty jesteś zdecydowanie za młody do własnej działalności :P Popłyniesz po roku bez doświadczenia.

 

Ale podpowiem: Skończ szkole, zarejestruj sie jako bezrobotny, skorzystaj z jakiegoś programu dla młodych przedsiębiorców, Zachacz o inkubator przedsiębiorczości, postaraj sie o niższą składkę ZUS jako właściciel nowej firmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tomi, i jeszcze dofinansowanie z UP :P

nie wiem jak teraz ale kiedys bylo mozna dostac kilkanascie tyssiecy...

 

jesli chodzi o SWAT to mnie na kursach uczono ze najlepiej ja upchnac do biznesplanu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

BOSS faktycznie, nawet nie zwrocilem uwagi ja dane w profilu, zaraz zrobie update :P

co do moejgo wieku to 21 lat 86 rocznik hehe, czemu na studia nie poszedlem hmm powiedzmy ze ciagnie mnie to WP, tzn chce miec pelny stosunek uregulowany a nie jakies tam 3 msc :)

ale to taki szczegol

czyli tak jak pisalem ucze sie "wieczoro" i jestem juz dorosla osoba ktora powaznie patrzy na swiat, ale czasami zycie moze troche skomplikowac, dlatego czasami potrzeba paru rad od "profesjonalistow" hehe o ile moge tak to nazwac :)

 

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomi, i jeszcze dofinansowanie z UP :P

nie wiem jak teraz ale kiedys bylo mozna dostac kilkanascie tyssiecy...

 

 

jest nadal :)

 

 

http://praca.powiat.swidnica.pl/index.php?...&expsubid=4

 

troszkę nie aktualne:P

Refundacja na dzień 01.02.2006 r. wynosi nie więcej niż 500% przeciętnego wynagrodzenia tj. 11.736,62 zł.

 

z tego co pamiętam to teraz jest coś około chyba 15 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co najwazniejsze jak interes wypali to kasa nie jest do zwrotu :)

 

 

dokładnie :P Z unii tak samo jest (chyba :-P ) Swego czasu (jakieś 2 miesiące temu) też chciałem założyć firmę, ale nie w kierunku IT tylko nieruchomości... zaplecze finansowe jest, lokal blisko centrum miasta też (jakieś 2 minuty pieszo), pochodziłem po urzędach troszkę się dowiedzieć co i jak :-) no ale okazało się, że muszę mieć licencję na pośredniczenie.. (a o tym nie wiedziałem.. ani panie z urzędów..) a tak się napaliłem na swoją firmę i myślę, że wypaliło by to... bo mała konkurencja u mnie, a mieszkania, domy ludzie kupują i sprzedają...

 

taki OT mały :)

 

 

P.S. to mój 1,000 post xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SWAT - Special Weapons And Tactics

 

Wszyscy się twardo wypowiadacie, a tak naprawdę nie potraficie poprawnie napisać. Chodzi wam o analizę SWOT :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

witam

 

dzis troche pochodzilem m.in po urzedzie skarbowym, urzad pracy, w celu zdobycia jak nawiekszej informacji,

nie bede sie rozpisywal, ale jedyne czym Pani ze skarbówki hmm mozna by to nazwac " uszczęśliwiła" to ze dopoki nie przekrocze 3.900 zl w skali rocznej , jestem wolny od podatku :lol:

cuz nie jest to majatek ale jak na start, i checia zrobienia czegos nowego wydaje mi sie ze jest ok, czyli wydaje mi sie ze cos "na start" jest , przynajniej jeden problem z głowy, oby ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RuFiK: trzymam za Ciebie kciuki, życzę Ci aby interes się rozwijał oraz zeby starczylo kasy na ZUSy czy inne skarbówki. Jak będziesz miał w miarę dobrą księgowa lub buro rachunkowe to nie będzie problemów z papierami. Jak jak zaczynalem kilka lat temu to też miałem pewne obawy, ale jakoś to idzie :lol:

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RuFiK: trzymam za Ciebie kciuki, życzę Ci aby interes się rozwijał oraz zeby starczylo kasy na ZUSy czy inne skarbówki. Jak będziesz miał w miarę dobrą księgowa lub buro rachunkowe to nie będzie problemów z papierami. Jak jak zaczynalem kilka lat temu to też miałem pewne obawy, ale jakoś to idzie ;)

Ja też życzę wszystkiego najlepszego, a przy okazji w ramach żartu dodam,

że sam gdzieś ~ roku wybierałem się do urzędu by zarejestrować swoją firmę. *

Jakoś tak mi wiecznie nie po drodze było. :lol:

 

 

* co nie oznacza, że działałem nielegalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też życzę wszystkiego najlepszego, a przy okazji w ramach żartu dodam,

że sam gdzieś ~ roku wybierałem się do urzędu by zarejestrować swoją firmę. *

Jakoś tak mi wiecznie nie po drodze było. :lol:

* co nie oznacza, że działałem nielegalnie.

 

 

hehe

Bell nie przynawaj się, bo Wielki Brat (Skarbówka) siedzi na forach i szuka ofiar ;)

 

PS. Dopiero zauwazylem ze dodales to w ramach zartu ;)

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SWAT - Special Weapons And Tactics

 

Wszyscy się twardo wypowiadacie, a tak naprawdę nie potraficie poprawnie napisać. Chodzi wam o analizę SWOT :/.

sorcia ale kilka dni temu wywalili mnie ze SPAT'u i tak ten SWAT mi po glowie chodzil... :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam

 

dzis troche pochodzilem m.in po urzedzie skarbowym, urzad pracy, w celu zdobycia jak nawiekszej informacji,

nie bede sie rozpisywal, ale jedyne czym Pani ze skarbówki hmm mozna by to nazwac " uszczęśliwiła" to ze dopoki nie przekrocze 3.900 zl w skali rocznej , jestem wolny od podatku :lol:

cuz nie jest to majatek ale jak na start, i checia zrobienia czegos nowego wydaje mi sie ze jest ok, czyli wydaje mi sie ze cos "na start" jest , przynajniej jeden problem z głowy, oby ;)

 

Pamiętaj tylko ze to nie oznacza że tą kwotę możesz osiągnąć oferując produkt/usługę w sposób stały(ciągły).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tzn ?

Tak w skrócie.

Jeśli mieścisz się w tej kwocie pracując na umowę o pracę/zlecenie/o dzieło/itp zaliczka na podatek zostanie ci zwrócona. Nie tyczy się to prowadzenia działalności. Jeśli chcesz w stały sposób oferować usługi/produkty wtedy musisz zarejestrować DG (lub podpiąć się pod firmę znajomego/kogoś z rodziny jak to ma miejsce w wielu przypadkach widocznych na tym forum).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przykładem firmy działają ce pod AIP jest

 

Vbiz.pl

 

Miejscowość: Tychy

Inkubator: Śląska Wyższa Szkoła Zarządzania w Katowicach

Imię i nazwisko: Paweł Gruszecki

Telefon:

E-mail: [antyspam]

Branża: IT

Opis firmy: Pion zajmujący się hostingiem, domenami internetowymi oraz pomocą z zakresu internetu. Celem działalności jest dostarczenie klientom pewnych i kompletnych rozwiązań, które pozwolą na realne wykorzystanie potencjału jaki kryje się we wszelkiej maści serwisach internetowych. http://www.vbiz.pl/

 

Tak znalazłem na http://inkubatory.pl/index.php?option=com_...=1&search=*

Widzisz jak fajnie można biznes rozkręcić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, ale jakie jest zadanie inkubatora?

Nigdy tego nie rozumiałem - co ma inkubator z tego, a co ja? I gdzie tu jest haczyk i na kogo korzyść... :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×