Skocz do zawartości

Polecane posty

Na stronie masternetu, przelew poszedł bez problemu. Przelew wyszedł więc prawdopodobnie dostanę domenę zaraz po zaksięgowaniu wpłaty, nie zadziałała jedynie weryfikacja płatności online. Do masternetu jednak napisałem już ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że to przez to, że wdrażają nowy system.

 

P.S. Jak dla mnie to w tym temacie powinny być tylko opinie o serwerach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na stronie masternetu, przelew poszedł bez problemu. Przelew wyszedł więc prawdopodobnie dostanę domenę zaraz po zaksięgowaniu wpłaty, nie zadziałała jedynie weryfikacja płatności online. Do masternetu jednak napisałem już ;)

Od pewnego czasu występują rzadkie przypadki opóźnionej realizacji przelewów mbank -> platnosci.pl gdzie pieniądze z konta w mbanku zostają pobrane przez platnosci.pl a mimo to na status transakcji zakończonej trzeba czekać lub ręcznie je zatwierdzać.. i tak było w tym przypadku gdy na koniec dnia "wisiała" sobie jedna domenka która powinna być właczona z automatu.

 

Mogę Pana jedynie przeprosić za taką sytuację i wierzyć, iż nie będzie to ostatnia rejestrowana w MasterNET.pl domena ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też mogę polecić tą firmę bo testowałem ich konto i muszę przyznać, że żadnych zwiech nie było a strona wczytywała się normalnie. Dlaczego więc nie wybrałem ich? Tylko dlatego, że sprawa z usterką w innej firmie wyjaśniła się i pozostałem u nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Pora i na moją wypowiedź. Kupiłem dziś hurtem trzy domeny. Wszystko przebiegło bardzo szybko i bez problemowo. Czas od założenia konta do aktywacji usługi bardzo szybki. Panel bardzo przyjazny i czytelny. Firma MasterNET powinna być wzorem dla innych firm. Każdemu kto chce rejestrować domeny to tylko w MasterNET :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również niedawno zarejestrowałem w Masternecie domenę .pl.

Wszystko przebiegło szybko, sprawnie i profesjonalnie, łącznie z zapłatą poprzez system płatności online oraz przekierowaniem domeny na dns-y Hosteurope. Po prostu konkretnie i bez żadnych śmiesznych udziwnień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie gdzie masternet ma serwery? Wydawało mi się, ze w Niemczech, ostatnio gdzieś czytam, że konta zakładane są na nowych maszynach. Nie wiem czy to się wyklucza czy nie ale wole spytać. Oczywiście nie pytam dla samego pytania, zastanawiam się nad przeniesieniem pl-ek do masternet. Ovh mam troche dość, dobry rejestrator jeśli nic od nich nie chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trasa śledzenia do masternet.pl [88.198.24.102]

przewyższa maksymalną liczbę przeskoków 30

 

1 1 ms 1 ms 1 ms 10.0.2.1

2 <1 ms <1 ms <1 ms

3 10 ms 11 ms 29 ms poz-ru2.idsl.tpnet.pl [213.25.2.39]

4 11 ms 10 ms 10 ms z.poz-ru2.do.poz-r2.tpnet.pl [213.25.5.193]

5 19 ms 19 ms 18 ms 194.204.175.65

6 39 ms 39 ms 39 ms war-b4-link.telia.net [213.248.89.85]

7 40 ms 39 ms 39 ms war-b4-link.telia.net [80.91.250.43]

8 39 ms 39 ms 39 ms ffm-bb1-link.telia.net [80.91.248.9]

9 39 ms 39 ms 39 ms ffm-b3-link.telia.net [80.91.254.37]

10 39 ms 39 ms 39 ms lambdanet-111166-ffm-b3.c.telia.net [213.248.68

206]

11 134 ms 135 ms 137 ms FRA-3-eth100.de.lambdanet.net [217.71.96.70]

12 145 ms 149 ms 150 ms NUE-2-eth100.de.lambdanet.net [217.71.96.74]

13 43 ms 43 ms 43 ms lambdanet-gw.hetzner.de [213.239.242.214]

14 44 ms 43 ms 43 ms hos-bb2.juniper3.rz4.hetzner.de [213.239.240.14

]

15 44 ms 43 ms 43 ms et.1.13.rs3k8.rz5.hetzner.de [213.239.244.167]

16 46 ms 43 ms 43 ms masternet.pl [88.198.24.102]Trasa śledzenia do masternet.pl [88.198.24.102]

 

 

hetzner.de jest strona główna a inne nie wiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie odnośnie gdzie masternet ma serwery? Wydawało mi się, ze w Niemczech, ostatnio gdzieś czytam, że konta zakładane są na nowych maszynach. Nie wiem czy to się wyklucza czy nie ale wole spytać. Oczywiście nie pytam dla samego pytania, zastanawiam się nad przeniesieniem pl-ek do masternet. Ovh mam troche dość, dobry rejestrator jeśli nic od nich nie chcesz.

Tak właściwie, to o co Ci chodzi :) co mają serwery do domen?  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@amator konta aktualnie zakładane są na nowych maszynach w Niemczech.

 

@scz pingować stronę główną sobie można tylko, że ona sama aktualnie znajduje się na całym dedyku bez kont Klinetów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak przeniosę domeny to wypadałoby kupić hosting. Nie wszystkie mam podczepione do zewnętrznych hostingów. Chciałbym po prostu wiedzieć gdzie stoją serwery, na stronie nie mogę znaleźć tej informacji. Może źle szukam, nie wiem.

 

Dzięki za odpowiedź.

 

P.S. Szkoda, że globalne domeny maja droższe odnowienia w masternet. Gdyby nie to, to nawet bym się nie zastanawiał i przeniósł wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@amator konta aktualnie zakładane są na nowych maszynach w Niemczech.

 

@scz pingować stronę główną sobie można tylko, że ona sama aktualnie znajduje się na całym dedyku bez kont Klinetów ;)

Nie wiem czy to jest etyczna polityka mieć dedyka tylko dla siebie.

Wiadomo, że jak jesteś sam to twoja strona będzie się szybko wygrywać a co z klientami nie jest to aby czasami próba nieetycznego ich oszukania w końcu ich strony mogą teoretycznie wolniej chodzić jeżeli str. główna firmy jest tylko na ich dedyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@scz z całym szacunkiem ale jakie nieetyczne oszukiwanie? :|

Klient ma przecież możliwość uruchomienia wybranej usługi na okres testowy 14-stu dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to że jeżeli masz na stronę firmy dedyka to wiadomo że będzie szybko strona firmy chodziła. a klienci są na innym więc mogą mieć wrażenie że ich strony chodzą wolniej niż strona firmy udostępniającej usługi. (w końcu na stronę firmową nie działają obciążenia innych kont)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@scz czy na tej zasadzie nie funkcjonują chyba większość dużych firm, iż strony mają umieszczone na indywidualnych maszynach bez Klientów?

Zresztą MasterNET.pl w żadnym stopniu nie ma zamiaru oszukiwać w ten sposób swoich Klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chodzi mi o to że jeżeli masz na stronę firmy dedyka to wiadomo że będzie szybko strona firmy chodziła. a klienci są na innym więc mogą mieć wrażenie że ich strony chodzą wolniej niż strona firmy udostępniającej usługi. (w końcu na stronę firmową nie działają obciążenia innych kont)

 

Ja mam takie wrażenie w każdej firmie w jakiej mam hosting. Chyba to jest praktykowane u większości, więc to standardowe podejście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ale w jakim celu strona masternet.pl jest tylko na dedyku dla siebie? bezpieczeństwo? pamiętam że kiedyś tak nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem ale w jakim celu strona masternet.pl jest tylko na dedyku dla siebie? bezpieczeństwo? pamiętam że kiedyś tak nie było.
Owszem, jeszcze kilkadziesiąt dni temu było inaczej, jednak najwyższy czas zacząć się porządnie rozbudowywać ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scz, wyluzuj, troche robisz posmiewisko ze swojej wiedzy ;)

 

Pośmiewisko ? mało powiedziane.

Strona stoi na osobnej maszynie jak padnie maszyna klientów (jedna z maszyn w przypadku Adriana) to mają możliwość skontaktowania się z masternet-em oraz odczytania informacji związanych z kontaktem takich jak nr telefonu i adres.

Dodatkowo (tu już gdybam) podejrzewam że panel billingowy jest na tej samej maszynie więc jest duże prawdopodobieństwo że w takiej sytuacji działać będzie także support system od ticketów etc...

p.s. strona główna prohost stoi z tego co pamiętam na osobnym vpsie czy to też jest nieetyczne ... ?

 

Moim zdaniem na plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie może bez takich głupich odzywek w stosunku do mnie.

 

powiem tak jeżeli masternet miało by swoją firmową stronę na serwerach home.pl to by było już nieetyczne? Zanim zaczniecie kogoś krytykować zastanówcie się w jakim celu takie działanie. Teoretycznie jak by było na home to klient widzi szybko wczytujące się strony itd.

 

Za pewne napiszecie że nie korzysta z usług hostingowych innych firm ale mam trochę racji. Jeżeli strona masternetu jest na serwerach w Hetzner a serwery dla klientów są w Polsce to ktoś kto przegląda stronę masternetu to myśli że serwery są w Niemczech również dla klientów więc teoretycznie jest tutaj nie umyślne wprowadzenie w błąd.

 

Poza tym z innymi plusami się zgodzę ale proszę zrozumieć pewne przekazanie mojej myśli zanim kogoś będziesz krytykował zastanów się czy go dobrze zinterpretowałeś.

 

zauważ że strona prohost pewnie ma vps na tą stronę w tej samej lokalizacji co str. klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Sorry ale mało jest chyba firm które trzymają stronę firmy, panel klienta, billingi i inne cuda na tym samym co konta klientów, biada by bowiem była jakby haker czy inny luj włamał się i by całą firmę skasował ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pawel_15 z tego co pamiętam MasterNet przedtem tak miał bo sam miałem u nich przez pewien okres konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×