Skocz do zawartości
M. Kowalski

insane.pl - problemy ;S

Polecane posty

Witam serdecznie,

 

ostatnio bardzo często zdarzają się problemy z hostingiem na insane, dzisiaj serwer nie odpowiada juz ok godzinę;S straszne bo mam pełno pracy do zrobienia a odpowiedzi od supportu dostaje miej więcej po dwóch dniach. Olewka na całej linii. Niestety wiem co mówie. Ktoś potwierdzi moje zdanie?

 

Wszelkie komentarze od osób związanych z obsługą insane typu jest Pan gburem, który zamiast wcześniej odezwać się do działu technicznego ... () odbiorę jako farsę ponad miarę.

 

Pozdrowienia dla osób korzystających ze stabilnych usług, oraz poprawnie prowadzonego wsparcia klienta.

 

ps. fork problem ? być może trzeba wsparcia dla poprawnej konfiguracji kernela z grsec ? w takim razie proszę o acs na konto root'a na maila (oczywiście jak już zacznie działać) sic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Informacja na temat przyczyny problemów jest dostępna na naszych stronach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, muszę przyznać racje M.Kowalski. Od jakiegoś czasu kilkanaście razy dziennie wyłapuję ok minutowe braki dostępu do serwera. Niby nic ale z czasem staje się to irytujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem został skutecznie rozwiązany około 7 rano (był konieczny faks do Niemiec). Mam nadzieje, że nocna niedostępność serwera "Ananke" nie była bardzo uciążliwa.

 

Niestety, muszę przyznać racje M.Kowalski. Od jakiegoś czasu kilkanaście razy dziennie wyłapuję ok minutowe braki dostępu do serwera. Niby nic ale z czasem staje się to irytujące.

Czy zgłaszał Pan ten problem do BOK-u? Nasz monitoring nie wykazuje istotnych przerw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Ja moge tylko potwierdzić to że od wczoraj nie było dostępu do serwera co było spowodowane tym co już użytkownik T wyjaśnił w innym temacie. Krótkich padów nie zanotowałem wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że lukas22333 może mieć rację, oczywiście to normalne, że np. ktoś odpala gzip'a i jedzie przez chwile z load'em -- krótkie lagi można zrozumieć.

 

Jednak najgorszą rzeczą jest totalny brak kontaktu z obsługą, od wczoraj napisałem ok 6 wiadomości, moje strony nadal są blokowane, a dostęp via ssh wyświetla komunikat o zablokowaniu usługi :) czyżbym dopuścił się czynów niemoralnych? Chyba w subiektywnej ocenie BOK'u zasługuję na olewkę skoro tak się czepiam. Jednak na Państwa serwerze znajduje się cała moja praca ostatnich kilku miesięcy. Klienci dzwonią i pytają co jest nie tak, a ja nawet nie wiem jak im odpowiadać.

 

Ponawiam prośbę o kontakt w tej sprawie, jeśli blokuje sie usługi to w dobrym tonie jest uzasadnić takie działania. Moje zażalenie dotyczy głównie sytuacji takiej jak ta - kiedy odpiedź na zapytanie kilenta ma wyższy priorytet niż zwykłe pytanie o ustawienia środowiska....

 

M.K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jednak najgorszą rzeczą jest totalny brak kontaktu z obsługą, od wczoraj napisałem ok 6 wiadomości, moje strony nadal są blokowane, a dostęp via ssh wyświetla komunikat o zablokowaniu usługi :) czyżbym dopuścił się czynów niemoralnych? Chyba w subiektywnej ocenie BOK'u zasługuję na olewkę skoro tak się czepiam. Jednak na Państwa serwerze znajduje się cała moja praca ostatnich kilku miesięcy. Klienci dzwonią i pytają co jest nie tak, a ja nawet nie wiem jak im odpowiadać.

To właśnie z Pańskiego konta zostało uruchomione oprogramowanie, które spowodowało nocną blokadę serwera, o którą ma Pan pretensje w tym wątku.

 

Ponawiam prośbę o kontakt w tej sprawie, jeśli blokuje sie usługi to w dobrym tonie jest uzasadnić takie działania. Moje zażalenie dotyczy głównie sytuacji takiej jak ta - kiedy odpiedź na zapytanie kilenta ma wyższy priorytet niż zwykłe pytanie o ustawienia środowiska....

Oczywiście wysłaliśmy od razu pełną informację nt. blokady wraz z logami, jednak jak się okazało jedyny e-mail jaki Pan podał, to ten należący do zablokowanego konta, więc e-mail niestety nie doszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez prowadzenia zbędnej polemiki, dla osób śledzących ten wątek:

 

Sprawa w toku wyjaśnień, kontakt został nawiązany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

Może mały offtop, ale...

 

Cz kontakt z Insane można wymusić wyłącznie przez to forum? Na razie nie będę wypisywał wszystkiego, co mam do wytknięcia, ale polecam odpowiadać na maile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer znowu leży, ponad godzinę temu sprawdzałem i leżał teraz nadal leży. Panel.insane.pl tez nie odpowiada. Coś coraz częściej ostatnio się te pady zdarzają :P:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na szczęście już działa! :-)

Wystąpiło dziś dwukrotnie spowolnienie trwajace około pół godziny. Wszystko wskazuje na to, że problem został właściwie zdiagnozowany i skutecznie naprawiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Beznadziejnie.

Od wczoraj nie mogłem wysłać kilkunastu pliczków po kilkadziesiąt MB przez FTP, bo ciągle stawało w połowie/pod koniec...

 

Chyba pożegnam się po okresie testowym :-) - jest mi to W OGÓLE nie na rękę...

 

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba wszystko lezy, serwera spingowac sie nie da. ;):P:D :D Ktory to juz raz?? ;/

Wygląda to na awarie sprzętową i zostało zgłoszone do serwerowni. Jest to pierwsza awaria sprzętowa serwera ananke w jego historii (prawie 1,5 roku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UPDATE: to na szczęście nie awaria sprzętowa tylko problem formalny (który zakomunikowali w dość oryginalny sposób...).

Mam nadzieje, że maszynka zaraz wróci.

 

Ogólnie, to pomyśle nad zabraniem Ananke stamtąd jeszcze przed startem nowej platformy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UPDATE: to na szczęście nie awaria sprzętowa tylko problem formalny (który zakomunikowali w dość oryginalny sposób...).

Mam nadzieje, że maszynka zaraz wróci.

 

Ogólnie, to pomyśle nad zabraniem Ananke stamtąd jeszcze przed startem nowej platformy.

 

 

a co się stanie z tak zachwalanym przez ciebie ovh ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co ma się stać?

ananke.insane.pl = hetzner.de, a nie ovh.pl

 

 

ojjjj... przepraszam bardzo :PPP nie sprawdziłem ... heh

niech mod usunie 3 posty w górę moja głupota :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziwne problemy z hetzner ja osobiście mam tam 3 serwery i do tej pory 0 problemów :) no może prócz małych problemów z łączem ... zdarzyło mi się dostac 2 razy informacje o paru minutowej przerwie jednak problem dotyczył wyłącznie Chello.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziwne problemy z hetzner ja osobiście mam tam 3 serwery i do tej pory 0 problemów :) no może prócz małych problemów z łączem ... zdarzyło mi się dostac 2 razy informacje o paru minutowej przerwie jednak problem dotyczył wyłącznie Chello.

 

Kiedys mielismy serwery w hetznerze i bylo takze troche problemow z TPSA ( neostrada ). Z GTSu zawsze dzialal, co dziwne nawet na laczach TPSA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miewam problemy z dostępem do stronki z łącz TP i łącz Eircom'u (Irlandia) zawsze w tych samych momentach.

Nie mam szczególnych zastrzeżeń do ich sieci czy serwerów (jak na tą cenę są znakomite), natomiast mam poważne zastrzeżenia do ich stosunku do klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×