Skocz do zawartości
nginxq

[opinia] Firehost.pl

Polecane posty

Opinie o firehost.pl

Temat uaktualniany na bieżąco

 

Witam, z czystej ciekawości chciałbym poznać opinię o hostingu shared, który prawdopodobnie, ponieważ NIP wskazuję na firmę wulkanizacyjną, prowadzi użytkownik 'nvu'.

pozdr.

 

Moduł dodawania opinii o firmie: http://www.webhostingtalk.pl/opinie/dodaj_opinie/62-firehost-pl/

Profil firmy: http://www.webhostingtalk.pl/katalog/firma/62-firehost-pl/

Dyskusje o ofercie i firmie: http://www.webhostingtalk.pl/topic/34261-dyskusje-firehostpl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podbijam topic

 

 

Chcialem napisac kilka dobrych slow  o http://firehost.pl/. Moze nie siedze w temacie zbyt dlugo, ale mialem juz okazje przetestowac kilka  hostingow. Przegladajac rozne oferty postanowilem ze spróbuje cos taniego aby przekonac sie czy tanie zawsze jest wątpliwej jakości.

 

Zamowilem konto a  po 20 minutach  przyszedl mail ze jest juz aktywne i moge się zalogowac do panelu administracyjnego.  Przed chwila instalowalem sobie skrypt, z ktorym mialem  niewielki problem. Jest sobota po 23.00 wiec postanowilem, ze to dobra chwila by sprawdzic ich obsluge klienta. Napisalem maila i prosze. Po 5 min pojawila sie odpowiedz, po następnej minucie mialem juz  pomoc przez GG. Caly problem udalo sie  rozwiązać w niecale 10 min :P Jestem bardzo milo zaskoczony szybkoscia obslugi.

 

Nie wiem jak ze stabilnością serwera, ale  poki co dziala BARDZO szybko i co najwazniejsze bez  zadnych przerw. Jak na 1 dzien to jestem bardzo zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam firmę. Konta założone bardzo szybko, dobry kontakt z administratorem, możliwość negocjacji ceny. Mam dzieję, że FireHost.pl nie popełni samobójstwa jak np: HotServer. :)

 

Ocena 9/10 :)

 

Edycja: Administrator obiecał, że z firmy hostingowej FireHost na pewno nie zrezygnuje do 2012 roku :)

Edycja 2: Oj, chyba coś obecnie nie działa, przynajmniej mi się konto nie ładuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no.. obecnie wg mojego monitoringu od 11:15 .. choc wczesniej tez im sie jakies male przerwy zdarzaja.. np o 4 nad ranem czy 6.. wiec nie ma problemu jakiegos wielkiego :). Ja narazie tez sie pozytywnie wypowiadam o firmie.. tymbardziej ze na allegro mozna sobie kupic bardziej atrakcyjne kata w nizszej cenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

musze powiedziec ze kontakt z BOK-iem wysmienity. Mialem problem z baza, nieprecyzyjnie udalo nam sie rozwiazac problem to napisalem na podany numer gg do admina i wszystko zostalo naprawione

 

wielki plus za kontakt ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mruczek

Mi też pasuje po mniej więcej 2-tygodniowym testowaniu. Nie mam wielkich wymagań i firehost w zasadzie je spełnia (można przyczepić sie kilku drobiazgów). Niestety, póki co nie wydam u Nvu swoich pieniędzy (choć bardzo kusi płatność miesięczna!) z prostego powodu: mam chwilowo nadmiar opłaconych kont hostingowych, a potrzeby bardzo małe. Cóż, będzie czekać w kolejce na dość wysokim miejscu (a już ma kogo zastąpić, ale u konkurencji zostało jeszcze prawie 300 dni abonametu i szkoda tracić) :->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

firehost=dobry host...musiałem ewakuować się z cyberdusk.pl..przenosiny przy pomocy supportu jak najbardziej ok..a to b. ważne..przeczytałem tyle różnych opinii o różnych usługodawcach, sprawdziłem i wybrałem firehost-czas pokaże czy nie zmienię kiedyś zdania...

:unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z usług firmy firehost.pl korzystałem przez krótki czas. Jednak w tym okresie przetestowałem je i jestem zadowolony. Nie odczułem problemów w funkcjonowaniu serwera, ponadto w między czasie usługi się rozwijały - dodano obsługę ssh.

Szukając niedrogiego, dobrego hostingu uważam że firehost.pl jest dobrą propozycją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam konto w FireHost od 4 miesięcy. Na starym serwerze było różnie - bywało, że serwer leżał. Odkąd jest nowy serwer, to wszystko śmiga, że aż miło. Uważam, że to był dobry wybór. Strona która chodzi na tym serwerze to www.aquafiltr.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Nazywam się Darek, obserwuje te forum od czerwca, wcześniej korzystałem z usług min. hekko.pl, cal.pl, firehost.pl oraz webh.pl.

Po około pół roku hostowania się w/w firmach swoje pieniądze najmilej wydawałem w FireHost.pl, jednak tuż po firehoscie był Webh.pl. Przez około 120 dni (od marca), zauważyłem jedynie malutkie 3 sekundowe pady wywałane restartem apache. Z miłą chęcia przezdłuże usługi na kolejne pół roku w tej firmie. Serwery są najwyższej jakości, również obsługa (ostatnio o 2 w nocy odpowiedź i pomoc dostałem w ciągu 5 minut !!). Mogę każdemu polecić tą firme.

 

Plusy

- Mało awaryjne serwery

- Bardzo dobra pomoc techniczna, pomoc w przeniesieniu stron

- Markowe serwery

- Duze pakiety w porownaniu do ceny

- Dojsc sporo promocji

- Przystepne pakiety promocyjne na allegro

Minusy

- Mało informacji na stronie

 

 

Ogólna ocena 9/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już dłuższy czas korzystam z usług nvu, i jestem bardzo zadowolony, używam konta do testowania skryptów, wszystko działa szybko, a co ważne ftp nie zamula, co przy moim internecie jest ewenementem. Do tego bardzo lubię directadmina, co jest także plusem.

Kontakt z adminem jest bardzo dobry, łatwy, cały czas jest na gg.

 

Mogę się przyczepić tylko do tego, że directadmin ma standardowy skin :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Specyfika rynku hostingowego ma to do siebie, że nierzadko mimo usilnych starań administratorow czasem pojawia się złośliwośc rzeczy martwych, która w następstwie dyskredytuje ich w oczach klientów. Niezmiernie trudno więc jest rzetelnie ocenic jakosc usług swiadczonych przez firmy hostingowe.

 

Na co więc warto zwrocic uwagę przy wyborze naszej idealnej oferty hostingowej?

 

Oprocz samych parametrów technicznych i jakości uslugi, co jest podstawą, liczy się przede wszystkim kontakt z BOKiem, osobiście nie wyobrażam sobie współpracy z ludzmi do ktorych nie mam zaufania, lub nie mogę odnalezc wspolnego języka.. Jest to istotne zwlaszcza wtedy, gdy zamierzamy związac się z firmą umową dlugoterminową i ścisłą współpracą..

 

Wszystkie te warunki spełnia hosting firehost.pl. Zaplecze techniczne na bardzo wysokim poziomie, a co dla mnie najważniejsze - bardzo tolerancyjny, wyrozumialy i ZARADNY admin. Wiem, że zawsze mogę liczyc na pomoc supportu w każdej sprawie, a odpowiedz przychodzi niemal od razu. Obysmy kiedys doczekali czasów, kiedy inne, prywatne firmy hostingowe dorównają poziomem FH, czego sobie i Wam wszystkim życzę.

 

Z pozdrowieniami

Michał Klein

www.Lokomotywa.FM

MCI Senior Investments Manager

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa konta na firehost.pl i moi klienci są bardzo zadowoleni więc duże OK :P

Do tego bardzo dobry kontakt z administratorem np przestawienie register_globals = 1 w php.ini bez stresu co umożliwiło mi zaisntalownie oprogramowania eCommerce

 

Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejne 2 miesiące z Firehost i jest OK. W tym okresie nie zauważyłem padów serwera. Mówiąc szczerze, chodzi lepiej niż inny serwer który mam w dawnym Pro-Futuro (obecnie Netia). Początkowo postawiłem na Firehoście jedną stronę www.aquafiltr.pl - tak dla testu. Aktualnie dodaję tam kolejny serwis www.odwrocona-osmoza.pl i też wygląda na to, że serwerek wszystko ładnie uciągnie. Nie mam zastrzeżeń do szybkości ładowania się strony ani do stabilności serwerów www i mysql. Polecam Firehosta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jesteśmy firmą która posiada kilkanaście dość dużych sklepów internetowych (promocja zdrowia). Nauczeni rok temu, że nie wolno trzymać wszystkiego na jednym serwerze szukaliśmy kilku hostingów na których podzielimy sklepy.

Kupiliśmy kilka i przenosimy powoli sklepy.

 

No ale do rzeczy :P

Firehost.pl , to naprawdę jeden z dwóch liderów co do szybkości i pomocy technicznej. Serwer po prostu jest tak szybki, że do tej pory nie wierzę, że tak mogą szybko ładować się strony. Nie znam się na technicznych sprawach, ale poprzednio u dwóch dużych dostawców hostingu w Polsce (nie wiem czy nazwę mogę wymieniać) takie coś było by chyba cudem.

 

Naprawdę u nas sprawdza się doskonale.

te słowa dotyczą około 30 dni używania hostingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opinia, to opinia..

Mój pierwszy post na tym forum i od razu krew się poleje (chociaż nie zawsze) :))

 

Od 3 miesięcy jestem ( byłem.. ) klientem firehost. Obstrahując od tego, co się działo w ostatnich dniach z "piekielnie szybkim hostingiem" ( bo to już komentarza nie wymaga ) oto moja skromna opinia o firehost:

 

Prowadzę między innymi forum tematyczne. Postawiłem je na firehost. Nagle, bez żadnego ostrzeżenia została nałożona na mnie blokada konta "za przekroczenie limitu CPU". "admin" stwierdził, że moje konto przekroczyło 12% CPU z dopuszczalnego 3% nvu nie potrafił mi nawet udowodnić że tak było, pisząc cyt. "Kasujemy logi serwera co godzinę"..( przy okazji - odpowiedź otrzymałem po blisko 24 godzinach, bezskutecznie dobijając się na GG, maila, infolninię ( biorąc pod uwagę sławetną już "szkołę nvu" dobijałem się po godz. 16 )..

 

No dobra.. Kij z tym.. Zabrałem zabawki, przeniosłem się chwilowo do innego usługodawcy.. Po przenosinach poprosiłem admina, aby podał mi średnie, dobowe zużycie CPU. Okazało się, iż wynosiło ono... 0.7% przy TAKIM SAMYM UŻYTKOWANIU FORUM. Co więcej - otrzymałem logi bezpośrednio na maila, abym mógł się wszystkiemu przyjrzeć co dla firehost było "problemem nie do przejścia".

 

Osobiście cieszę się, iż host wykupiłem testowo, na miesiąc i szczerze nie polecam firehost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ninruta czy dobrze pamiętam to Ty jesteś tym klientem co na koncie mini wrzucił 3 potężne fora które jedno mialo 40 tysięcy postów i 10 tysięcy userów, drugie 25 tysięcy postów 5 tysięcy userów i jeszcze jakieś trzecie. Jeżeli tak to współczuje obecnemu hostingodawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninruta czy dobrze pamiętam to Ty jesteś tym klientem co na koncie mini wrzucił 3 potężne fora które jedno mialo 40 tysięcy postów i 10 tysięcy userów, drugie 25 tysięcy postów 5 tysięcy userów i jeszcze jakieś trzecie. Jeżeli tak to współczuje obecnemu hostingodawcy.

 

ile by nie było, to 12% kontra 0,7% to trochę wstyd :) 18 razy, nie uważasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie wiesz że coś takiego zależy od milionów czynników, jak dana firma liczy obciążenie cpu (na podstawie jakich logów), czy jest kompresja gzip, jaka jest maszyna, co jaki czas sa zliczane testy itp... narazie chyba tylko 4-5 klientow dostalo blokade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nvu, a ja współczuję Twoim klientom.. Brak profesjonalizmu uderza.. A moje zużycie CPU dalej oscyluje pomiędzy 0.7, a 0.9% więc najzwyczajniej w świecie wcisnąłeś kit (o swoje się upomnę juz niedługo, o to bądź spokojny ). Robisz z klientami, co Ci się podoba. Ale na szczęście kariery Ci nie wróżę.

 

Co do tych for - mam je dwa, z czego tylko jedno z tych, które przedstawiłeś było aktywne.. Pozostałe nie należą do mnie. Czyżbyś nawet tego nie umiał sprawdzić..?

 

Chłpopie, Tynie potrafisz się przyznać do błędów, od razu się burzysz, nic na spokojnie nie idzie z Tobą załatwić.

 

PS. Przeglądnij sobie regulamin na swojej stronie nvu.. Albo poproś panią/pana od polskiego o poprawę stylistyczno ortograficzną ( chociaż pewnie po tym poście szybciutko wszystko poprawisz i napiszesz że się czepiam bo wszystko ok. Wcale mnie to nie zdziwi ).. :)

 

Ja juz nie będę więcej pisał na Twój temat, bo szkoda czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firehost.pl to niestety porazka na calej lini. Juz od ponad 2 dni moje serwisy nie dzialaja gdyz po tej wspanialej zmianie serwerow nie zainstalowano SOAP Clienta, jak to bylo na wczesniejszym serwerze.

Prawie wszystkie moje strony leza, punkty w systemach leca, google juz wyindeksowal czesc podstron. Moje maile sa ignorowane lub dostaje zdawkowa odpowiedz "Przepraszam, zaraz klienta doinstalujemy.", to bylo w niedziele do tej pory panowie sie nie wyrobili. Jednak zawsze myslalem, ze wszystkie potrzebne rzeczy na serwerze instaluje sie przed przenosinami kont userow, a nie po, jak widac w firehoscie jest na odwrot.

No coz wlasnie zamawiam hosting w innej firmie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byś tylko narzekał chłopie, SOAPA pewnie ci doinstalowali na życzenie. Malu to dobry administrator myśle że poprostu nie mają czasu. Każdy pewnie do nich pisze jak zmienić localhosta na sql1.firehost.pl .. więc się nie dziw. Moja strona leżała 2 dni i jakoś nie płacze, przebolałem to ;) za te pieniądze myślę, że to był dobry wybór. Chcesz uptime 99,95 % i supportu 24/7 idź do prohost.pl np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak na takie parametry kont i ich cenę, to wg. mnie nie można się czepiać. działa, support się poprawił. mam nadzieje że po przenosinach do polski jakość będzie rosła. przypominam że dopóki nie pojawił się problem z HE nikt nie napisałby złego słowa. zdarzają się takie przypadki ale wg. mnie jeśli firma potrafiła wyciągnąć wnioski i podjąć walkę, a nie poprostu zwinąć się z branży to coś musi w tym być.

myślę że FH walczy i tak prędko nie zniknie. peace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×